Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Mindig örömhír egy új High Tech Computers álltal gyártott mobil:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#2) moonman válasza JR.CSé (#1) üzenetére


moonman
titán

nem új ez. Trophy, csak CDMA-sítva.

(#3) m@xsys válasza JR.CSé (#1) üzenetére


m@xsys
senior tag

Viszont ugyanúgy néz ki mint a többi :(

(#4) crey válasza m@xsys (#3) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem értem az egyen design-t szapulókat, így most téged sem.

A formák és az anyaghasználat alapvetően jó a HTC-nél (igaz ez erősen szubjektív, nem lehet mindenkinek ugyanaz az ízlésvilága).

De ha megnézed az SE mobilokat - egy kaptafa, méret más, de ugyanazok a stílusjegyek köszönnek vissza minden készüléken - nézd a gombokat, az íveket, stb.

Nézz meg egy Samsung sorozatot, a Galaxy 3-tól a mini-n át, egytől egyig ugyanaz a design, még a Galaxy S/Nexus S/Galaxy 2 is ugyanúgy néz ki - nagy vonalakban.

Nem beszélve a Nokia N8/E7/X7 sorozatról, messziről megmondod hogy Nokia, csak akkor látod a különbségeket, ha közelebb érsz.

Minden gyártónál van egy kialakított stílusjegy, milyen formájúak a készülékek, hogy helyezkedik el a gombok, a kamera/alkatrészeik, és mekkora a logotípia, milyen anyagból készül....

Persze, értem hogy arról a gyártóról beszélünk, aki letett egy Hero-t, vagy a Legendet az asztalra, de ha őszinte akarok lenni, nekem a Hero volt egy katasztrófa, míg a Desire és a most következő sorozat egytől egyig szép mestermunkának tűnik.

Vagy említhetnénk az iPhone-t, ami három évig "ugyanazt" a designt kapta, és az új verziót is csak úgy ismered fel, ha nincs rajta valamilyen case, ami megvédi az ütődésektől, és így látod az fém antennát körbe?

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#5) Zirowe válasza crey (#4) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, hogy az utóbbi időben eléggé egyformára sikerültek a htc készülékei, és eléggé nehézkes megmondani, hogy melyik melyik..

Dhd-vel bevezetett formavilágot viszik tovább minimális átalakításokkal, és sokaknak, köztük nekem, ez lehet az, ami zavaró, mert monotonná teszi a kínálatot.

Régen azért majdnem minden egyes készülék hozott egy új formavilágot, ma már nem, sajnos..

Viszont nagy up a képeknek, mert végre nem olyan "kiszivárgott" képeket látni, amik szándékosan homályosak, életlenek (amiket rühellek), hanem korrekten beállított, éles képek! :R :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) crey válasza Zirowe (#5) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ebben igazad van, csak akkor a HTC teljes termékpalettája - tetszőleges idő intervallumot nézve - persze kb. 5 aktívan értékesített telefonból állt (még a Windows Mobile időkben ).

Most is láthatjátok a különbséget a Legend, Cha-cha, Salsa, Desire HD és a mondjuk a Pro7 vagy a Mozart között.

Miután a HTC egyszerre több rendszerrel szállít telefont, ráadásul elég rendes eladásokat is produkálnak, a termékpalettát a lehető legegyszerűbb módon variálják - mint ahogy lásd. Nokia, Samsung -, ugyanarra a designra ráhúznak nüansznyi különbséggel ráhúznak egy egy teljesen új modellt, átszínezik, kicsit megváltoztatják a gombok helyzetét, itt-ott csiszolnak rajta, majd táádááámmm, itt az új telefon.

Persze, lehet őket ezért ekézni, DE:
Te ha egy profitorientált vállalat lennél mit tennél? A lehető legkevesebb költséggel, a lehető legnagyobb profitot szeretnéd termelni.

Lehet jönni itt a "nade a vásárlóért vannak, és nem mi értük dumával", de ezt a naív hozzáállást jobb már óvodában kivetkőzni, a HTC is ugyanakkora szar pénzéhes vállalat, mint mondjuk az Apple vagy a MicroSoft, amit részvényesek irányítanak a pénzecskéjükkel.

A másik fele: Ha kevesebb modellt gyártanának, akkor az lenne a baj, hogy jajj én 4"-t szeretnék 3,7" helyett, vagy épp fordítva. A vásárlónak soha semmi nem jó úgy ahogy van, ha csak nem fanatikus.

Az viszont gyártási költségben kicsit borsosabb, hogy ezt a termékpalettát, teljesen átrajzolják - mert itt nem csak a külső design a szempont, hanem épp a belső alkatrészek elhelyezése, azok hőleadása, az ebből származó melegedés, meg még kismillió egyéb hülyeség kavarhat be.

Amúgy értem, hogy mit szeretnél kihozni a HSZ-ből, mint felhasználó melletted állok, és osztom a véleményed.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#7) Zirowe válasza crey (#6) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amúgy nekem jelenleg pont az a problémám, hogy a htc kínálatában nincs számomra megfelelő kinézetű telefon.

Bár a 2magosok még nem nagyon kezdtek el szállingózni náluk, képeket már lehetett látni pl: sensationről.

3,7"-es telefont felső kategóriába már nem is tudom mióta nem csinált htc (desire s-t nem veszem ide, mert az kb helyben tökölés) a desire óta.
Költséghatékonyság miatt elhagyták a fizikai gombokat meg az optikai trackballt.
És ezen igényeimet mindig elmondom minden egyes htc hírnél/tesztnél, mert egyszerűen nem tetszik az új irány.

Konkrétan engem ezek fognak vissza, amíg ilyen készülék nem jön ki, maradok a bevált desire mellett, bár már szeretném cserélni.
De két dologból nem szeretnék adni: android és htc.
Viszont a jelenlegi kínálat számomra siralmas.

Szóval végülis mégiscsak a vevő "baszik" rá, és így indirekt módon (bár ez inkább direkt mód) a htc is, hiszen addig nem veszek új telefont, és inkább a meglévőt buherálom..

Cha-cha meg salsa pedig kb vicc kategória a dedikált fb gombbal együtt!:D

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#8) caizzz


caizzz
aktív tag

nem monzaa ez, hanem mazaa.

csakszólok. :((( illene legalább jól lemásolni a hírt a többiektől. ;)

de jó névötlet, adjátok el a htc-nek.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#9) ló úr


ló úr
őstag

Ha már az XDA tól szedted a hírt akkor illett volna jól leírni a nevét HTC MAZAA,de az összes vezető külföldi hírportál Mazaa-nak írja,csak a te írásodat hozza ki Monzaa-ra a GOOGLE :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#10) tjb007 válasza m@xsys (#3) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez azért nem igaz, mindegyiknek máshogy néz ki a hátlapja :DDD

(#11) crey válasza Zirowe (#7) üzenetére


crey
MODERÁTOR

mutass még egy ilyen őrültet mint te :) :)

Na jó, persze vagyunk így egy páran, az optikai trackball nekem is vesszőparipám, főleg hogy a legtöbb tapogatós gépen nem lehet rendesen szerkeszteni a szövegeket, mert a nyamvadt kurzor nyilak sincsenek meg a qwerty-n.

Csak sajnos ahogy az iPhone pozitívan/Windows Mobile negatívan is bizonyította, a geek kategóriából nem lehet megélni/ de biztos hogy nem érdemes.

Ha meg a tömegből csak ketten sikítanak az optikai trackball hiánya miatt, a többieknek meg jól van úgy, hát akkor pont le leszünk szarva :(

Cha-cha meg salsa pedig kb vicc kategória: +1, bár nem te vagy én vagyunk a célcsoport.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12) HardRic


HardRic
addikt

Ez tuti nem HTC, nem b*szták el eléggé a hátlapot. ;]

(#13) simon7109


simon7109
csendes tag

szeretem a HTC-t mert próbáltam már pár készulékuket de nem értem miért néz ki mindegyik egyformán?:D
legalább kicsit lehetnének kreatívabbak.

(#14) Valentino K. válasza HardRic (#12) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Pedig tuti, hogy a már egy ideje forgalmazott Trophy az :)
Btw ti nem unjátok azt, hogy az amcsi piacra ugyanazokat a készülékeket más névvel adják el?
Desire Z - G2
Trophy - Mazaa
Hero - G1
.
.
.
stb

Ugyan azzal a névvel már meg se vennék?
Broáf!

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#15) crey válasza Valentino K. (#14) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Egyrészt a Desire Z és a G2 között alapvető különbség, hogy a G2 a T-Mobile-nak készült.

Másrészt:

Nem véletlen, hogy a CDMA/GSM verziók, ha ugyanazt tudják is más nevet kapnak. Pl. ha amerikai egysésugarú Verizon user, lerendelné az eBay-ről a HTC Trophy-t, majd meglepődve tapasztalná, hogy kell hozzá valami buzi SIM kártya, ami eddig nem kellett, ráadásul nem is működik, valószínűleg ordítana.

Ha mégnézed akár az autóipart ott is rendszeres, hogy egyik/másik piacnak átnevezik ugyanazt a terméket.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.