Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) engusz


engusz
veterán

Tök jól indult a cikk, de aztán a hardver és a kamera teljesen lehúzta az egészet. Nekem is nagyon tetszik a külső, még így fehérben is!

A külsőt megtartva (méret és dizájn), de a belsőt jelentősen átvariálva tudnám megalkotni a számomra ideális telefont. Nem kell dual SIM. Legalább 2 mag (újabb SoC), inkább 768 MB memória, mint 512. Nem kell belső tárhely, jó az SD kártyás bővítés. A kamera mehetne a levesbe, helyette valami jobb kellene, illetve akkor már legyen egy az előlapon is. Az akkumulátort is feljebb hizlalnám, akár 1800-1900 mAh-ig. Ezek után már csak két apró kívánságom maradt: rejtett, diszkréten pulzáló eseményjelző LED, illetve hasonló dokkoló csatlakozó, mint a One X-en.

Ha még is így 80 ezer körül mérnék, továbbra is HTC logóval ;], akkor az első vásárlók között lennék! :K

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#52) szpali válasza engusz (#51) üzenetére


szpali
addikt

Valljuk be... igen kicsi az esélye egy ilyen készüléknek. :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#53) engusz válasza szpali (#52) üzenetére


engusz
veterán

Álmodozni azé' lehet... :B

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#54) sdd2 válasza kcsa (#49) üzenetére


sdd2
veterán

Az az Xperia Minire vonatkozik :) De nem nyitok róla vitát.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#55) csoki46


csoki46
aktív tag

HTC-nél tudnak ám árazni..:D

(#56) kcsa válasza sdd2 (#54) üzenetére


kcsa
veterán

:R

(#57) AMD Power


AMD Power
titán

Az elso oldalon 1500 aksi van irva, az utolso oĺdalon meg 1650... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#58) DarknessHope válasza engusz (#51) üzenetére


DarknessHope
senior tag

pedig nem is álmodott nagyot... ha nem kell neki bele a Dual SIM... az én álom telefonom.. 4,6-5" kijelző HD felbontás és 3D mód... mint LG... 4500 mAh akksi.. vastagság leszarva...pureview a hátlap alá természetesen android.. legújabb.3 sim kártya... LTE. Alaptartozék hozzá egy olyan tok mint az ameo-nak volt tehát qwerty-s természetesen ez kéken világít és van benne egy külön akku ami növeli az üzemidőt... alias ASUS.
aztán kell még bele NFC hogy kerek legyen.nem mintha annyira kéne... nem utolsó sorban egy külső antenna csatlakozó hogy tudjam használni is ha nem Pesten vagyok. kell bele DVB-T vevő is szintné antenna csatival.
alaptartozék hozzá egy bluetoth karóra.. ami érintős és napelemes és akkus a szíj ne legyen akkora hodály maga a cucc.. vezérelhető róla a zene kiírja számot rádióadó nevét és kb. amit akarsz.. Facebook stb.
hogy ha a gördülékenység akadás-mentesen megvan..elég 2 mag... nekem jó úgy is.. játszani nem akarok még 3D ellenére se az videó és kép miatt kell..
ja két pureviewe kamera azért súlyos ötlet.... de tetszetős.
ja szintén alaptartozék egy vezeték nélküli sztereo füles.. ami valami fejlettebb Bluetooth-al megy.. tehát nagyobb bitrátát tud.

jah és mindezt lehetőleg a benzinkúton osztogasság tankolásnál grátisz :)

na jó lesz?

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#59) gybazsi


gybazsi
senior tag

Szerintem mondjuk ha valami normális kamerát raktak volna bele, akkor nem lenne ez olyan rossz. Akkor azért már relatíve elfogadható lenne talán az ára is, beleszámítva, hogy a kétkártyás telefonok mindig sokkal drágábbak, mint az azonos tudású simák, illetve azt, hogy a HTC felirat mennyit dob az áron.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#60) DarknessHope válasza gybazsi (#59) üzenetére


DarknessHope
senior tag

ja egyébként én simán betippeltem volna a 100-at erre... így 80 körül nem is gáz... persze egy jobb kamerával akár csak annyi mint az ot-995.. pedig az se egy nagy szám. de nem is gáz különösen és van már HD videó-benne.

na úgy már majdnem ajánlott :)

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#61) fleetcmd


fleetcmd
tag

A "Vodafonei Magyarország"-ot ti írtátok oda, vagy az operátortól jött? :U

A készülék amúgy gyönyörű, heves birtoklási vágyat ébreszt. :)

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#62) bakesz23


bakesz23
tag

kinézetre szerintem gyönyörű de a kamera kicsit eléggé ratyika lett meg egy ilyen dual simes készüléknek minimum 2000mahz (vagy hogy irják) kéne meg a htc től többet vártam

(#63) AMD Power válasza fleetcmd (#61) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem jó is lenne nagyon. Főleg ha megkapom szeptemberben a céges számomat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#64) bostone


bostone
addikt

Használható megódásnak tűnik, mondjuk egy net sim-el.

(#65) Rusi


Rusi
senior tag

Állapotjelző LED VAN a készülékben elöl, a kijelző felett jobbra, én hagytam ki a cikkből, de javítom! :B

Mobilaréna (2010-2017)

(#66) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem sem kinézetre, sem tudásra nem tetszik. Ettől (vagy sok mástól) bármikor rajzolok sokkal szebb telót. Erről spec egy szappantartó jut eszembe (hát még a csomagolásról...). Szar hardver, még szarabb kamera és mindezért 80 ruppó.... Ebben csak a két sim a pozitívum, semmi más. Nekem.

(#67) engusz válasza Rusi (#65) üzenetére


engusz
veterán

Ne csigázz :N

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#68) aurelius986


aurelius986
csendes tag

Évek óta figyelem a mobilarena híreit, olvasom a teszteket, de ez kicsit kiakasztott. A HTC hülyesége miatt is, és a mobilarena elrugaszkodottsága miatt is.

Már az is bosszantó, hogy ennyi elírás van a készülékről:
- 4GB belső tárhely szerepel mindenhol, még a HTC honlapján is, hogy a frászba kerül bele mindössze 1GB? bakker...
- 1650mah akku van mindenhol, miért csak 1500 van benne? bakker... (1650 még 1 sim-es 4" kijelzős esetben is alap, nem hogy dual simnél)

Valamint az elrugaszkodott igények:
- kamera pocsék? Nem egy énfón 4, rendben. Nem is egy kategóriában indulnak. Messze nem mondanám tragikusnak, legalábbis a publikált tesztfotók által.
- nem bírkózik meg a HD anyagokkal? Istenbocsás, minek egy telefonon HD? Valóban van igény egy 10 centis lőrésnyi kijelzőn keresztül HD videó bámulására? Nem inkább 32" és felette kéne foglalkozni effélével? A HD felvételt sem tartom életszerűnek egy telefonban, minimum követelménynek meg pláne nem mondanám.
- Az meg miért árnyékolja be az adatkommunikációs képességeket, ha csak az egyik sim slot kapott 3G támogatást. Teljesen racionális megoldás - mindamellett, hogy nyilván költségtakarékosabb.A dual standby már inkább árnyékolástechnika... de az sem vészes.

És még egy kérdés:
Az adatkommunikációs résznél lévő screenshoton az "előnyben részesített" hálózat mire vonatkozik, hívásokra/adatátvitelre vagy mindkettőre?

Tisztelettel,
aurelius986

(#69) Badb0y


Badb0y
addikt

Egy ilyen inkább, vagy a ma hírek közé került samsung galaxy s duo ?

Vagy melyik a legjobb 2 simes jelenleg ? Tudja valaki ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#70) AMD Power válasza Badb0y (#69) üzenetére


AMD Power
titán

Inkább a HTC. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71) Fefe66 válasza Rusi (#47) üzenetére


Fefe66
tag

Üdv
Már másik dual simes fórumon is hiányoltam és itt is felháborodva olvastam illetve nem olvastam a tesztelő jóvoltából PONT AZT AMIÉRT EGY KÉTKÁRTYÁS TELEFONT VENNÉK.
Annyi nem elég hogy amíg az egyiket hívják a másik foglattat jelez .Kellene olyan pld hogy lehet e kártyánkén vagy telefonkönyv listához csengőhangot rendelni hogy jelenik meg a képernyőn hogy melyik kártyát hívják természetesen képekkel ahogy illik .Amiről ez a teszt
nagyobbrészt szól az olvasó ezt a telót biztos nem fogja megvenni mert 80 000 forintért jobb egykártyást kap .ÉN SE VENNÉM MEG pedig pont kétkártyást keresek. Két lehetőség maradt 1. bemegyek egy boltba ahol majd árulják és és megkérem az eladót hogy mutassa meg , de mint tudjátok ezt biztos nem fogja egy eladó se megmutatni nekem 2. megvárom amíg pár segítőkész fórumozó társam vesz ilyet és segítenek akár képekkel mint tették az egyik Alcatel telónál amihez Ő is segítséget kért hogy hogy kell elmenteni a telón a képet.A második lehetőség szimpatikusabb de sajnos hosszú időbe telik.Tehát tisztelt tesztelő
a dual simes teszteknél a kétkártya használata az egyik legfontosabb szempont mert azért vennék meg a telefont hogy ezeket használják.

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#72) Rhino666


Rhino666
őstag

Nem egy kommentben olvastam hogy kicsi az akksi. Errefelé a RAZR MAXX akksija számít átlagosnak? :U

Az összegző oldalon 1500mAh szerepel, pedig 1650mAh. Ez a két különböző adat hogy fér össze? :F

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#73) Rusi


Rusi
senior tag

Az akku kapacitását elírtam a szövegben, ezt javítottam is, ugyanakkor a specifikációknál már helyesen szerepelt. Reagálva a kétkártyás működéssel kapcsolatos dolgokra, ki fogom egészíteni a cikket. Aki pedig a kamerát akarja védeni, nincs értelme, ez a képminőség totál nonszensz, egy 80 ezres, márkás telefon nem fotózhat így és ez független a felbontástól is. A HD videónál a processzor a ludas, amúgy simán felvehetne 720p-ben és le is tudná játszani. A 4 GB-ot pedig én sem értem, a HTC-nél is így van és kb. minden specifikációban ezt írják (a dobozán is!), de sehol sincs ennyi, 0,96 GB a teljes belső tárhely, utána már csak a kártya van.

Mobilaréna (2010-2017)

(#74) saelin válasza Rusi (#73) üzenetére


saelin
veterán

Omg... még a dobozra is rossz infó került?...

Nekem tetszik a kinézete, a 4" és nem hangzik rossznak a "butitott" sense sem. A benne lévő proci lehet nem a legújabb de van rosszabb is a piacon :D
Én meg venném! +1

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#75) fateless válasza Rusi (#73) üzenetére


fateless
veterán

A kétkártyás képességek ismertetése engem is érdekelne.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#76) AMD Power válasza saelin (#74) üzenetére


AMD Power
titán

Én ezt fogom figyelni ,hogy mikor lesz a nálunk a T-nél. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#77) petipetya válasza AMD Power (#76) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mivel két sim kártyát kezel, így egyik szolgáltatónál sem lesz kapható.

"nincs rá lezsóidő"

(#78) Fefe66 válasza Rusi (#73) üzenetére


Fefe66
tag

Köszi
Várom a kiegészítést

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#79) mindthecrap válasza engusz (#51) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

én is elfogadnék egy swift áráért egy másik suzukit, amiben bmw motor van és nem öt ajtós csak kettő de legalább bőrüléses. de hogy jönnek ide az egy simes lázálmaid egy dual simes teszthez?

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#80) AMD Power válasza petipetya (#77) üzenetére


AMD Power
titán

Tenyleg a ****** eletbe. Ez teljesen kiment a fejembol!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#81) aurelius986 válasza Rusi (#73) üzenetére


aurelius986
csendes tag

Köszönjük a helyesbítést, és várjuk a kiegészítést! :)

Üdv.

(#82) modeart válasza Rusi (#73) üzenetére


modeart
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha egy telónak van egy spec. tulajdonsága (pl. csúcs-kamera, 3D kijelző, dual-sim) arról szerintem sokkal kivesézőbb tesztet kellene írni.
Annál is inkább, mert pl. az alap android rendszer és gyári alkalmazások bemutatása, felsorolása szerintem kevésbé érdekes (már-már unalmas), hiszen nagyon sok telón ugyanaz a rendszer fut, aki kíváncsi az megnéz egy összefoglaló cikket az aktuális android verzióról.
Viszont egy dual-sim-es megoldás szoftveresen igen különböző tud lenni, kezdve az egész gyatra megoldásoktól (Gigabyte), a felhasználóbarát kezelésig (Alcatel 918D).

(#83) sdd2 válasza modeart (#82) üzenetére


sdd2
veterán

Hidd el én fogtam a telót és nyomkodtam is egyet de szinte semmi különbség sincs az egykártyás és kétkártyás szoftvere között. A Statuszbáron két kiírás van, kinek a hálózatán lóksz és az állapotsávon két térerőikon van. Meg van egy plusz program ahol állítható melyik legyen alapértelmezett és kész. Nincs benne semmi érdekes ami más volna, ráadásul ez le lett írva és screenshotot is csinált róla Rusi.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#84) blackydan


blackydan
senior tag

Nem rossz telefon :K

(#85) ComptonLA válasza aurelius986 (#68) üzenetére


ComptonLA
tag

Azért az asszony Nokia C5-03-asa is sokkal szebb képeket lő ennél, pedig nincsenek egy ligában. És igen, 80ezerért az ember már jogosan elvárhatja, h ne olajfestményeket csináljon, hanem elfogadható képeket, ha egyszer már használni kell és nincs nála fényképezőgép. Van nem egy telefon az alsó kategóriában is, ami töredéke árban ennek és fényévekkel jobb képeket csinál ettől. Nyugodj meg, nem kell ahhoz ájfónnak lenni, h jó képet csináljon az ember. Az én Galaxy W-m pl 1000x szebb képeket csinál.
Nézd meg jobban azokat a képeket, nagyítsd ki.
Számomra ezek a képek értékelhetetlenek.

(#86) MaciG


MaciG
addikt

Lehet szorosan nem kapcsolódik a témához, de ezek a dupla sim-es telefonok működnek úgy, hogy az egyik kártya egy itthoni szolgáltatóé a másik meg mondjuk egy Anglia szám (kártya)?

BANZAII

(#87) Chabee válasza Fefe66 (#71) üzenetére


Chabee
tag

Üdv!

Egy kicsit(nagyon) off, de Fefe jogos és némi kétségbe eséstől sem mentes indulatai miatt szeretném a DUAL Stand-by mizéria élét elvenni, egy "én hogyan oldottam meg" című hozzászólással.
Ugye a fő probléma az, ha az egyik SIM-en beszélsz a másikra befutó híváskoról nem értesülsz, vagy egyáltalán nem, vagy csak később egy SMS formájában, már ha megy az effajta szolgáltatás. A hívó fél meg csak annyit lát, ill. hall, hogy foglalt v. nem elérhető a hívni kíván illető. Mit tesz ilyenkor a nép egyszerű gyermeke (azaz én)? Elkalandozunk szeretett DUAL SIM-es telefonunk (Alcatel OT 918D) hívásbeállításokat tartalmazó részében és ott is a hívásátirányítás részhez. Ha hívásátirányításra akarjuk rávenni a telefonunkat, zavarba ejtő bőséggel szembesülünk, úgymint: mindig legyen átirányítás, csak akkor ha foglalt, csak akkor ha nem válaszol, csak akkor ha nem elérhető. Na ezen négy lehetőségből az utolsó kettő fog minket érdekelni, mert ezek azok az állapotok (nem válaszol és nem elérhető) amelyek előállnak akkor ha az egyik számon beszélünk és a másikat ugyan akkor hívják. A nálam bevált megoldás, hogy a két SIM telefonszámát ezekben az opciókba egymásra mutatólag átirányítom. A hatása a következő: egyik SIM-en beszélek, másikat hívják, de az nem elérhető, mert a telefon eldobja. De mivel, hogy ha nem elérhető és/vagy nem válaszol akkor beindul az átirányítás, így az éppen aktív számon azt tapasztalom, hogy arra befut még egy hívás. Persze ehhez a megfelelő szolgáltatásoknak (pl. hívásvárakoztatás) élni kell mind a két számon. Nyilván az áhított két teljes értékű telefon egy készülékbe költöztetésével nem ér fel, de az egyszerre bejövő hívásokat nagyszerűen lehet kezelni ezzel a módszerrel. A külön csengőhang és képhozzárendelés megint nem ide tartozó probléma.

Köszi a türelmeteket a off-ért, de talán egy DUAL SIM-es teló fórumában elfér ez is.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#88) Fefe66 válasza Chabee (#87) üzenetére


Fefe66
tag

Igazad van a hozzászólás írásakor kissé dühös voltam mert ép kétkártyás csere előtt
állok és elolvastam kb 8 10 tesztet és szinte mindenhol elintézték a kétkártyás részt
egy két mondattal nekem az kevés volt a döntéshez .Az Alcatel 918D volt a legszimpatikusabb egy telót használótól kellett megtudnom kártyánként nem lehet csengőhangot beállítani ( ezt a 4 éves samum tudja )csak különböző színes téglalapok jelzik melyikre megy a hívás .Ezek nekem mind fontosak mert a céges kártyára ami egy bolt ezért aszerint kell bejelentkezni (a kétkártyások zöme így használja céges+magán ) Ezekről a tesztekbe mind lehetne írni mert esetleg már a cikk olvasásakor kizárható melyik nem felel meg nekem és nem várok a boltba kerülésig heteket .Egyébként a hívásátirányításos megoldást tudomásom szerint a Samsung és a Gigabyte telók is tudják és szerintem a szolgáltatók plusz pénzt kérnek érte, de lehet hogy rosszul tudom .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#89) Chabee válasza Fefe66 (#88) üzenetére


Chabee
tag

Egyébként a hívásátirányításos megoldást tudomásom szerint a Samsung és a Gigabyte telók is tudják és szerintem a szolgáltatók plusz pénzt kérnek érte, de lehet hogy rosszul tudom .

A hívásátirányítást minden telefon tudja, csak itt a két SIM miatt kétszer kell nekifutni a beállításoknak. És igen, a szolgáltatók általában külön díjat számítanak fel az átirányításért, mert olyankor ugye nem számlázhatnak a beszélgetés ideje után, de mégis van "melójuk" a hívással. De hát ezek a telefonmegoldások nem szólnak másról csak a kompromisszumokról. Aztán ezek valakinek vállalhatóak, valakinek nem.
Lehet hogy itt én UFO-nak fogok számítani, de maradéktalanul elégedett vagyok a telefonommal, pedig az összehasonlító táblázatban majdnem a leggyengébb.
Minden esetre én szurkolok neked, hogy megtaláld a számodra megfelelő DUAL SIM-es telót, csak majd tisztelj meg bennünket azzal hogy valahol-valahogy megírod melyik lett az. :K

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#90) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Egész jó kis teló lett ez! :K ;)

Mentalita'

(#91) Hans5341


Hans5341
csendes tag

Húb+, de jól néz ki! Első lépésként nem rossz, sőt!
Android helyett WP-vel számomra tökéletes lenne!

Soha többet Android. Végre megszabadulva mindkét droidos Samsung-tól. Végre. Éljen a WP, egy nyugodt, lefagyás, újraindulás, akadozás mentes, jobb világ!

(#92) csaabz


csaabz
őstag

Az első HTC, aminek tetszik a külseje... :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#93) TIT


TIT
veterán

Nekem a többi is tetszik csak húzós az áruk ill.a szervíz támogatottsága 0.

(#94) juuzer


juuzer
addikt

Az adatkommunikációs oldalon tetszik a "dolgaim átvitele" kép :D Vicces az a nokia 6030 :D
Egyébként a telefon tetszetős, elfogadnám :D

Vamos a la playa.

(#95) petipetya válasza csaabz (#92) üzenetére


petipetya
nagyúr

A Desire S nevében protestálok.

"nincs rá lezsóidő"

(#96) kisml


kisml
tag

én csak azt nem értem, hogy a sima Desire is kb ilyen vassal van, de annál 2.2.2 az utolsó "igazi" frissítés...akkor ezen hogy van ics+sense??

(#97) petipetya válasza kisml (#96) üzenetére


petipetya
nagyúr

A sima Desire-re ki lett adva a 2.3, csak külön kellett hozzá letölteni és telepíteni. Nálam tökéletesen működött. Annyi hátránya volt, hogy újraparticionálta a telefont, de mivel én amúgy is hard reset-et alkalmazok minden frissítésnél így ez nem okozott gondot.

De kérdésedre válaszolva ha most az összes sima Desire tulaj megkapná a herélt Sense 4-et az ICS-el, akkor ki venne új HTC-t?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#98) kisml válasza petipetya (#97) üzenetére


kisml
tag

ez jogos, de akkor is...nem igazán korrekt dolog amit csinál a htc

(#99) szpali válasza kisml (#98) üzenetére


szpali
addikt

így éri meg minden gyártónak újabb és újabb készülékeket tervezni és gyártani
a korábbi modellnek megszüntetik a támogatását, ezáltal ösztönzik a vásárlót, hogy újabb készüléket vegyen, ha frissebb OS-t szeretne futtatni.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#100) petipetya válasza kisml (#98) üzenetére


petipetya
nagyúr

Persze, hogy nem korrekt - abszolút egyetértek.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.