Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Üzemidőt kérünk, a taperolhatóság mellett leginkább azon fog múlni, hogy életképes-e.

A legjobb aláírás a héten

(#2) manchester85


manchester85
addikt

Szerintem windows 7-tel piacra dobni egy tabletet halálra ítélt dolog. Alapvetően már maga a tablet koncepció is merész dolog, hisz komoly fizikai munkát igényel. Aki pedig egy teljes értékű windowson tapicskolva akarja ugyanazokat a feladatokat ellátni, amit touchpad-hez, egérhez, fizikai billentyűzethez terveztek, az bizony hamar a reumatológiai osztályon fog kikötni, súlyos izomfájdalmakkal.

i6 Silver

(#3) D@niel válasza erdoke (#1) üzenetére


D@niel
addikt

Maximum 5 óra üzemidő.

forrás: PC world

Szval, mákos bukta.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#4) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

drágaszágom...
(gollam, gollam)

nem ér ennyit winnel szvsz közel sem

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#5) babosmiki válasza MittuDomain_ (#4) üzenetére


babosmiki
addikt

Szép!
Jó lenne, de drága! :((

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#6) csab2


csab2
veterán

Nem arrol volt szo, hogy a HP torolte a windowsos Slate vonalat, mert majd a webOS-t nyomatja a tabletjere?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7) RandomGosu válasza babosmiki (#5) üzenetére


RandomGosu
senior tag

egy idő után úgy is lemegy az ára :)

(#8) erdoke válasza manchester85 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Talán előbb próbáld ki, milyen használat közben, különösen az elérhető összes beviteli eszközt számításba véve... :U

Lehet, hogy neked netezésre meg levelezésre nincs előnye egy full OS-nek, de ha pl. én ugyanazt az Office-t (fullos PowerPoint 2010!), SharePoint-ot, VPN kliens-t, stb. tudnám használni egy ilyen súlyú tableten, mint a másfél kilós subnotin, az baromi jó lenne. Rajtam kívül pedig van még egy rahedli felhasználás, ahol se a játék iOS, se a még játékabb Android szóba se kerülhet.

Ami az üzemidőt illeti, elvileg az Oak Trail kb. 50 %-os javulással kecsegtet hasonló teljesítmény mellett, és az a 7-8 óra már nagyon nem hangzik rosszul.

(#6) csab2
Nem. Üzleti vonalra a Win7-es (később Win8-as) tableteket fogja ajánlani, játszadozni, hobbi újságírósat tettetni pedig a WebOS-est.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9) peterk válasza manchester85 (#2) üzenetére


peterk
senior tag

Általánosítasz. Én pl. ha veszek tabletet, akkor valami ilyent fogok venni, mert az Android/iOS alapúak tudásban túl szűkösek, nekem többre van szükségem, mint egy okos és nagy okostelefonra. Ultraslim és ultrakönnyű laptop alternatívaként használnám, például demonstrációra (kivetítve), a fejlesztéseink bemutatására. Vagy bármi mást, ami windows-ra létezik, és éppen futtatni akarom.

Természetesen diplomamunkát nem ezen ír az ember, és nem is ezen fejleszt. De szvsz túl van ez a "windows nem erre optimalizált" dolog fújva. Ha valami nem tapira optimalizált, az például a böngészés, mégis lassan a browser lesz a legfontosabb paramétere még a tenyérméretű okostelefonoknak is.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#10) manchester85 válasza erdoke (#8) üzenetére


manchester85
addikt

Úgy érted, egérrel, normális billentyűzettel? Akkor az már nem tablet. :U Nyáron huzamosabb ideig használtam egy iPad-et, és az is baromi fárasztó volt egy idő után. Jó dolog a tablet, hisz még közelebb érzed a világot magadhoz, de sokkal nagyobb területet jár be a kezed, mint egy touchpad vagy egy egér esetén. Persze elképzelhető, hogy vannak olyan alkalmazások, amiknél hasznos lehet, bár nem tudom, miben könnyíti meg az életed. Ha azzal, hogy kisebb súlyú az eszköz, akkor szerintem azt kamatostól visszaveszi majd a körülményes kezelhetőség. Én azt vettem észre, hogy egy monitor nagyságú érintőkijelző borzasztó fárasztó dolog, úgyhogy izomláz nélkül egy windows teljes értékű kihasználása elkerülhetetlennek tűnik szerintem. Mobiloknál pont jó, mert egy telefon kb. egér nagyságú, így rögzített csuklóval, csupán apró ujjmozdulatokat igényel, de egy tábla már teljes váll- és karmozdulatokat is igénybe vesz, főleg ha az egész képernyőn hadonászol majd. :DDD De te tudod. :U

peterk:

Mi abban az általánosítás, hogy az emberek bele se gondolnak, fizikailag mekkora felületet kell lefedniük, amit korábban pár cm2-en meg tudtak oldani? Baromi jó befeküdni az ágyba egy tablettel, és netezni. Próbáltad már? Én igen. És azt is tudom, hogy egy idő után baromira el is fárad a karom tőle. Ne is várj egy érintőkijelzőtől hasonló hatásfokot, mint egy egértől vagy touchpad-től. Ami a mobiloknál kényelmesebbé teszi, leegyszerűsíti az életet, az a tableteknél (főleg windows-szal) csak még fárasztóbbá fogja tenni. Ez csak puszta fizika.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#11) erdoke válasza manchester85 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Nem, pl. ehhez a csomagban adnak egy spéci cerka szerű eszközt.
Van kép, ahol ez a HP és az iPad egymás mellett vannak, a Slate felülete jelentősen kisebb, így hadonászni is kevesebbet kell. Cerkás bevitel esetén a könyöködet le is tudod tenni.

A legjobb aláírás a héten

(#12) #71321344


#71321344
törölt tag

eloszor WP7et olvastM, mondom WTF

az szep es jo, hogy a Win7 kezelofelulete fel van keszitve a kijelzo tapicskolasara, de a programok amiket futtatni akartok azok is?

(#13) plus44 válasza erdoke (#1) üzenetére


plus44
veterán

Meg talán az árán... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) erdoke válasza plus44 (#13) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanannyiba kerül, mint a 7" Galaxy Tab...

A legjobb aláírás a héten

(#15) peterk válasza manchester85 (#10) üzenetére


peterk
senior tag

Az az általánosítás, hogy azt gondolod, hogy csak a magad szempontjai alapján lehet megközelíteni egy tabletet. ;)

Ez egy üzleti szegmensbe szánt tablet, olyanoknak pl. mint én. Én például soha nem feküdtem be tablettel az ágyba, és nem is fogok. (Ahogy okostelefonnal vagy netbookal sem.) Egyszerűen nem erre használom sem a telefonomat, sem a netbookomat. Üzleti feladatokra használok egy netbookot (erről vetítek ki, ezen demózom és útközben erről levelezek, stb.) És tudom, hogy ugyanerre nekem sokkal jobban megfelelne egy 7"-es körüli windows-os tablet, mint a netbook. És azt is tudom, hogy rengeteg hozzám hasonló üzleti felhasználási lehetőség van, mert részben abból élek, hogy ilyen rendszereket fejlesztünk. (Field service alkalmazások, stb.)

Nem untatlak vele, a lényeget úgy is érted: Ez egy üzleti tablet, aminek a potenciális funkcionalitása messze túlmutat az ágyban böngészésen vagy chatelésen.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#16) LA_COSTE válasza #71321344 (#12) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Miért gondolod, hogy ez nem lehetséges?

(#17) #71321344 válasza peterk (#15) üzenetére


#71321344
törölt tag

látom átsiklottatok a kérdésem felett, pedig nem éppen elhanyagolható, hogy az oprendszeren túl azok a programok is optimalizáltak-e, amiket futtatni akartok rajta? mert az oké, hogy a Win-t tudod kezelni, de a programoknak is támogatni kéne, hogy érdemben is használhatók legyenek! arról nem is beszélve, hogy amit Win7-re írtak nem feltétlenül fog szárnyalni egy Atom-on.

amúgy tényleg mi az az életszituáció, ahol jól jön az hogy teljes értékű Win fut rajta, de cserébe fele az üzemidő? prezentálni egy iPad-ról is tudsz. gyakorlatilag minden formátumot támogat (dwg-t is!), VPN, SharePoint van iOS-re, szerkesztés lehetősége -érthető okokból- felejtős, tartalomfogyasztásnál (pl, mint amit Te írtál: levelezés, böngetés) előnyösebb az eleve tabletekre szánt oprendszer és üzemidő. nem kötözködni akarok, tényleg érdekel.

az egyetlen szitu, amiben előny lehet, ha a munkahelyeden, van egy dokkoló és akkor megoldottad a munkahelyen: desktop - úton: tablet kombót olcsóból, de elég nagy kompromisszumokkal..

LA_COSTE: mi nem lehetséges? a wp7? lehet lehetséges, csak akkor csúnyán átsiklottam azon, hogy ilyen tervbe van véve:)

[ Szerkesztve ]

(#18) manchester85 válasza peterk (#15) üzenetére


manchester85
addikt

"Az az általánosítás, hogy azt gondolod, hogy csak a magad szempontjai alapján lehet megközelíteni egy tabletet."

Már meg ne haragudj, de milyen jelentősége van a felhasználási szokásoknak abban a tekintetben, hogy intenzív használat mellett egy táblagép használata fizikailag megterhelő? Főleg, ha azon egy komolyabb oprendszer fut. Baromira lényegtelen dolog, hogy tegyük fel, én elsősorban szórakozásra, te meg munkaeszközre használod a cuccot. Ha ki fogod használni a gépet és a rendszer jelentős részét, és ezt intenzív használat mellett teszed, akkor estére úgy fogod érezni magad, mint aki egész nap fizikai munkát végzett. Lehet, hogy van olyan program, alkalmazás, ami érintőkijelzőn is kényelmesen kezelhető, nem tudhatom, de a windows UI-ja egyszerűen nem érintőképernyőre lett kitalálva, sztem. Azért az szerintem elég nyilvánvaló dolog, hogy egy egér, touchpad mekkora fizikai tevékenységet igényel, illetve egy kijelző tapicskolása. Két olyan konzolhoz tudnám hasonlítani, amiben az egyiknél joy-jal vezérelsz, a másiknál pedig ugrándozni kell... ;) De neked legyen igazad!

i6 Silver

(#19) #16820480 válasza manchester85 (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

kell az a kis testedzés.. egész nap a gép előtt punnyadni nem jó dolog. legalább ezentúl az emberek mozognak is kicsit (kinect és társai) :)

(#20) erdoke válasza #71321344 (#17) üzenetére


erdoke
titán

Óriási különbséget látok a két rendszer között. Azt mondod, van valami pótlék iOS-re PowerPoint 2010 helyett, de van valami VPN kliens, sőt még valami SharePoint is? És ki fogja fizetni az embereket, hogy mindet megtanulják használni a korlátozásaikkal együtt? A céges hálózatra meg majd csettintésre beengedik mindet, ugye? Dolgoztál már valami nagyobb cégnél, ahol mondjuk megengedhetik maguknak, hogy laptop és okostelefon mellé még egy tabletet is adjanak a dolgozóknak? ezek tipikusan nem az ócska pótlékoknak szokták tágra nyitni az IT infrastruktúrát...

A legjobb aláírás a héten

(#21) peterk válasza #71321344 (#17) üzenetére


peterk
senior tag

Jaj ne már. Az üzleti feladat nem egyenlő a levelezéssel, vagy naptárral, és természetesen arról beszéltem, amikor direktben tabletre lett fejlesztve adott alkalmazás.

Mondjuk például egy field service alkalmazás (pl. éttermi rendszer, FMCG ügynöki modul, logisztikai rendszer mobil alkalmazása, minőségbiztosítási rendszerek adatgyűjtő kliense, stb.), ami lokálisan tranzakcionált adatbázis kezelőt használ, távolban pedig web service-en keresztül kommunikál a back office-al. És mindez active directory környezetben.

Ha látsz egy földmérőt a terepen dolgozni, akkor az is ilyen alkalmazást használ, ha jön a futár, és látsz a kezében egy kütyüt, az is. Ha kimész az útépítésre, akkor a mérnök kezében laptopot látsz, rajta a munkájához szükséges szoftverrel. Vagy éppen a gázszolgáltatód műszakisai ilyennel járják a várost, hogy tudják mi hol van a föld alatt. Jelenleg ezeket az alkalmazásokat laptopokon, netbookokon vagy windows mobile-os PDA-kon futtatják, és sok esetben praktikusabb lenne egy tablet, csak éppen még nem volt ilyen a piacon (illetve volt csak eddig többe került, mintha aranyárban adták volna).

Szóval ez egy üzleti tablet, aminak a használhatósága nem kifejezetten az iskola/munkahely <-> villamos <-> fotel <-> ágy dimenzióban képzelhető el. ;)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#22) peterk válasza manchester85 (#18) üzenetére


peterk
senior tag

Jó, akkor legyünk konkrétak: Szerinted mennyivel kényelmesebb, ha egy éttermi rendszer mobil modulja PDA-n fut? Odahívod a pincért, kérsz még egy kör vilmoskörtét, ő előveszi a kütyüt, rápacsizik az aktuális asztalra, majd egy listából kitapizva hozzáadja a rendelésedhez a vilmosokat. Ez miért fárasztóbb egy 7"-es tableten mint egy 3.5"-ös PDA-n?

Direkt olyan példát hoztam, ahol mindkét megoldás egyaránt működhet, így akár bele is köthetsz. ;) Mert hozhattam volna pl. azt a példát is, hogy a gázszolgáltató mérnöke a térinformatikai rendszerüket futtatja egy ilyenen. Olyasmit, mint egy térkép + augmented reality (a'la layar), amin a föld alatt húzódó vezetékeket látja, ahogy forgatja a kütyüt, és ha rábök valamire, akkor annak előjönnek a műszaki adatai. Egy ilyent egészen egyértelmű, hogy egy 7"-es vagy akár 10"-es tableten sokkal jobb futtatni, mint PDA-n vagy laptopon.

(Arra a kérdésre pedig, hogy egy ilyen miért nem futhat iOS-en vagy Androidos tableten pontosan ugyanaz a válasz, mint arra, hogy ezek az alkalmazások miért windows-on futnak zömében és miért nem OSX-en vagy linuxon...)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#23) Khaal


Khaal
őstag

Visszahozták volna TC1000-TC1100 lecsatlakoztatható billentyűzetmegoldását akkor máris elkezdenék spórolni hogy tudjak venni egy ilyet.
Igenis van egy felhasználói kör akinek szüksége van a windowsra, mert nem elég amit az android / webos...stb nyújt. Az viszont igaz, hogy ez a felhasználói kör elég kicsi szelete a piacnak.

(#24) #71321344 válasza peterk (#22) üzenetére


#71321344
törölt tag

és erdoke, Neked is szól. én tisztába vagyok vele, hogy vannak vállalati alkalmazások, amik nincsenek iOS/Adroid/webOS/stb-re, de azt is lássátok be, hogy ez egy atomos gép. ugyanannyira korlátolt, mint egy iPad, csak itt nem a software, hanem a hardware az akadály.
nem hiába írogattam, hogy VPN, SharePoint van iOS-re, lehet hogy korlátozottabb a szolgáltatáskínálata (bár nem tudom, nem próbáltam még), de legalább röccenés mentesen fut. egy atom már egy komolyabb .xls-nél beszaggat, ha autoszűrővel próbálsz szűkíteni a dolgok között.

ipari környezetben pedig nem azért használnak windows only cuccokat, mert az az ÜberOs oda, hanem mert abból gyártanak strapabíró rendszereket és ezért érdemes a nem strapás laptopokat is ahhoz a rendszerhez igazítani. tapasztalat, földmérésre, építőiparra pont van rálátásom:) bár az is igaz, hogy OSX-en még nem láttam CAD-et futni:D

lényeg a lényeg szerintem a Win7+atom+érintésvezérlés nem jó kombináció. talán ha a gyártók fognak végre az aksifejlesztésre is áldozni akkort lehetőség lesz normális CPU-t belerakni, de addig az x86 nem lesz jó tabletekhez!

(#25) erdoke válasza #71321344 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Az új, 2 magos Atomok teljesítménye megfelel a Win7 + szokásos (elsősorban irodai) alkalmazások futtatásához, és csak idő kérdése, hogy mikorra hozzák össze megfelelő akkumulátoros kapacitással. És nem évekről, hanem inkább hónapokról van szó. Utána ez csak folyamatosan javulni fog, és közben érkezik majd a taperolásra sokkal jobban felkészített Windows 8.

A legjobb aláírás a héten

(#26) Karma válasza erdoke (#25) üzenetére


Karma
félisten

Bele se merek gondolni, hogy mit csinál egy atomos gép egy olyan XLSX-től, amin még az erőművem is perceket gondolkodik :Y

“All nothings are not equal.”

(#27) erdoke válasza Karma (#26) üzenetére


erdoke
titán

Szó se volt róla, hogy teljesen kiváltaná a laptopot, pont azt írtam visszább, hogy laptop + okostelefon közé adná a cég. Ma már 2,8-3 GHz C2D/utód laptopokat használunk, az 1 GHz Cortex A8 fölé még simán befér egy kétmagos Atom.

A legjobb aláírás a héten

(#28) peterk válasza #71321344 (#24) üzenetére


peterk
senior tag

Én is tudnék jobb alternatívát kitalálni, az MS igazán csinálhatna egy "Win7 for tablet" verziót, de egyelőre nem csinált sajnos. Innentől nem sok értelme van a vitának, mert a többi oprendszer egyszerűen nem alkalmas azokra az üzleti feladatokra, amikre szükség lenne.

Az érintés-optimalizálással kapcsolatban már elmondtam a véleményem. A winmo 6 sem erre lett kitalálva, mégis, most is az üzleti PDA-k 99.99%-án Winmo6 fut, sőt, "lebutított", mindenféle tapis kiegészítő nélküli winmo6. De ennek mégsincs igazán jelentősége, mert nem winmot futtatni vásárolják, hanem alkalmazásokat futtatni a winmo felett, amik már tapira optimalizáltak. Annyira, hogy szerintem egy üzleti felhasználó a winmo ill. a win7 ellenére is kevesebbet találkozik a nem érintés-optimalizált felülettel, mint egy iOS, WebOS, vagy Android alapú tabletet használó átlag user. Az üzleti user ugyanis kizárólag az alkalmazások felületével találkozik, eközben a home user ugyan az érintésoptimalizált OS-t indítja el, de aztán elindítja pl. a böngészőt, és máris nem érintésoptimalizált felületen van. Az xlsx esetén is csak a megnyitásig érintés-optimalizált a felület, utána már oprendszer ide vagy oda, nem az.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#29) #71321344 válasza erdoke (#25) üzenetére


#71321344
törölt tag

idő kérdése, hogy mikorra hozzák össze a megfelelő akkumulátor kapacitást?! évek óta ugyanaz a technológia kerül minden készülékbe. meg majd a win 8 fasza lesz érintésvezérlésre?! hát nem tudom, kicsit olyan ez, mint a kell-e nekünk Flash vita, Jobs bácsi is mondja, hogy a HTML5-é jövő, de én kis pesti suttyóként ritkán utazok az időben úgyhogy a jelenben vagyok kénytelen használni az eszközt. van full internet on-the-go? nincs. sokáig bírja az aksi és tabletre optimalizált a rendszer? nem. a többi meg csak magyarázkodás, még akkor is ha tisztába vagyok vele, nem mindenkinek multimédiás eszközként van szüksége ezekre a kütyükre! szóval a jelenben a win7+atom+érintésvezérlés kombó nem eléggé kiforrott.

peterk: amit Te mondasz már elgondolkodtatóbb, mert tényleg nem találkozol sokat az OS-sel. a probléma csak ott van, hogy amíg a geodéziai GPS-ek, teodolitok vezérlői vígan futkosnak fél napokat WinMo-val (ha már említetted az építőipart és a földmérést), addig ez a tablet bír 5 órát. amíg egy prezentációnál kötöd ezt ki a, addig okés hogy tölteni is tudod, de az általad említett szitukban (layar, éttermes példa) nem töltheted folyamatosan és megint kilyukadtunk oda, hogy a Win7 még nem az igazi ehhez.

(#30) erdoke válasza #71321344 (#29) üzenetére


erdoke
titán

Az Android tablet se kiforrott, maga a Google próbálja lebeszélni az OEM-eket a tákolásról. Akkor meg miről beszélünk?
Én arról próbáltam, hogy az x86-os tableteknél is egy átmeneti időszak elé nézünk, ami alatt több kompromisszumot kell kötni.

Nem mondhatod, hogy használhatatlan, amíg nem próbáltad. Ellenben az iPad-re és a jelenlegi androidos tabletekre az említett felhasználások szempontjából nyugodtan mondhatjuk, hogy semmit nem érnek.

A legjobb aláírás a héten

(#31) peterk válasza #71321344 (#29) üzenetére


peterk
senior tag

Nem látok olyan nagy különbséget a pda és a tablet között. Magánhasználatban tényleg fontos a több napos használati idő, de üzleti körülmények között megoldható a töltés, ha a kütyü kibír 3-5 órát. (kb. ennyit bír például egy mai vonalkód olvasós psion PDA). Őszintén szólva így hirtelen nem is emlékszem olyan installációnkra az elmúlt 10-15 évből, ahol 4-5 óránál magasabb üzemidőre lett volna szükség. Intenzív - sőt nonstop használat - is előfordult már, de ott is gond nélkül meg lehetett oldani dokkolókkal és cserekütyüvel. A user odalép a dokkolóhoz, lekap egy kütyüt, elmegy végezni a dolgát, majd ha merül az akksi visszamegy, ráteszi a dokkolóra és levesz egy másikat. Az utazó ügynökök is általában dokkolóval a kocsiban mászkálnak, ami menet közben tölt.

Ettől még persze nem tiltakoznék egy 12 órás akku ellen. :D

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.