Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bon


bon
őstag

F gombos problémához annyit, hogy bios-ba állítható, hogy mi legyen az alap funkciója. A gombok félszigetes megoldása nekem nem tetszik, volt már szerncsém hozzá és gagyi. A gép szerintem brutál vastag.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2) hallador


hallador
addikt

Gratula, fasza masina. Több előddel is volt dolgom (500, 530, 550, 630) ez is bejön minőségben magasan veri a Dell Vostro A860, 1015, 2520-at nem kicsit nagyon. Mondjuk a gari lehetne 3 év, na de nem lehet minden tökéletes.
A Billencse nekem bejött ennyi pénzért. A Monitor káva egész masszív.

Szerintem a touchpad prblémád, driveres lesz, nem hardveres.

F billencset boisban nézted?

Sztem simán mebbi fog 4 - 5 évig irodai használat melletti is. Strapabíró darab.

(#1) bon

Na igen az olcsó, strapabíró, napi 10 óra irodai munkára való egész jól összerakott gépből vékonyat, csak drágán találni manapság.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#3) Chaser


Chaser
titán

Ennyiből több év garis használt dell business gépet is vehettél volna :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) hallador válasza Chaser (#3) üzenetére


hallador
addikt

Több év garist? 130-ért? Melyiket?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) barnade95 válasza Chaser (#3) üzenetére


barnade95
tag

Egyrészt használtat nem veszek, mert nem, na. Másrészt kötött voltam, mert volt Media Markt ajándékkártyám, erre lett fölhasználva. Zsebpénzből meg a többi része :) (Most volt akcióban egyébként, 120-ért hoztam el)

A BIOS-t meg folyamatosan próbálom behozni, nem olyan egyszerű, mint egy sima f8 :) (ami ugye ebben az esetben lehet fn+f8 is)

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser válasza hallador (#4) üzenetére


Chaser
titán

Aprón mindig vannak jó ajánlatok...vannak dealerek, náluk lehet érdeklődni..Ez az 5530? Reggelire eszi ezt a kis 650-est. minőségben, FHD kijelzős, NBD garanciás Nem értem aki itt mozgolódik mért vesz egy ilyen HP-t, amikor sokkal jobban elkölthetné a pénzét. A "fasza masina" itt kezdődik. Én kicsit drágábban árulok egy E6520-ast ami még az E5xxx szériára is köröket ver 2 év garival, patika állapotban..és mindig vannak itt jó ajánlatok. Persze ha valakinek áfás számla kell akkor nem jó, de egyébként igen.

szerk: barnade95 Ne is vegyél mert na, inkább vegyél újan, ahogy kihoztad buktad a tréfát meg 5-10%-ot, tényleg sokkal jobb business :U de végül is te pénzed, sok szerencsét a géphez

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Alapvetően nem rossz gépek ezek a HP 650-esek, csak meglátásom szerint általános probléma velük maga a billentyűzet. Pl. ha letörlöd egy ruhadarabbal, könnyen beakad a sarkába az adott gombnak és kitépheti a helyéről. Illetve a HP-nál tapasztalt "billegő" gombok sem nyerték el a tetszésemet.

Nem tudom, miért ragaszkodnak ehhez a billentyűzet kialakításhoz, de praktikum szempontjából sok gondot jelenthet.

Egyébként köszi az ismertetőt, használd egészséggel a gépet! :)

(#8) Des1gnR válasza barnade95 (#5) üzenetére


Des1gnR
őstag

Grat a géphez :)

Ne aggódj a dellesek mindig el vannak szállva ;] nagyobb előnyben részesítik a fém házat mint a használható vga-t, de van ez így :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#9) hallador válasza Chaser (#6) üzenetére


hallador
addikt

Persze rendben van pár kérdés:
Ki vállalja a garit?
Hogy hogy csak ennyi gari van rá, mikor alapban 3 év, eladástól számítva? (Rebu...., Használt? )
Honosítva van, vagy eleve visszamaradt? Mit kell tudni ezekről a gépekről?

Másrészt használtan én sem vennék senkitől semmit, Magyarországon akkor bízok meg ilyen gépben, ha azt hivatalosan pl a HP árulja Renew alatt, mert akkor oda van írva miért ennyi... (Itt ott elhajolt, megmaradt, javított stb... ), ezekról rajtad kívül tud valaki valamit, vagy Te sem? Szóval azért ácsi... Az új gép az új gép, a többi az körítés...

Mondasz nekem egy ID Tag-et? köszi, komolyan kértem.

(#8) Des1gnR

Milyen fémház a Dell Latitude 5530 nem sok fémet látott, egy nagyon jól összerakott gép, de fém? Amellett olyan faszán szerelhatő, hogy egy venti cseréhez ripityára kell szedni az egészet. A Latitude 5xxx a HP ProBook 6xxxB ellen készült, csak kár, hogy a Dell elkésett vele úgy 2 évet.
Alapvetően egész jó masina, de azért a köröket ver erre arra, persze, ha választani kellene egy HP Probook 6xxxb és egy dell Lati 5xxx között nem a dell nyerne.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) barnade95


barnade95
tag

Sikerült behozni nagy nehezen a BIOS-t, az F2 (fn nélkül) masszív nyomogatásával bejön egyszercsak. És igen, át lehet kapcsolni az F-eket alapértelmezésre, amit én meg is tettem, köszönöm az infót :)

(#11) Chaser válasza Des1gnR (#8) üzenetére


Chaser
titán

Magnesium ötvözetes háza van a dell üzletieknek..azokban is van ilyen kategória "használható" vga-val. pl inspiron 3521 5521, ott nem keresni magnesium ötvözetet. Sőt van ott komoly vga-val is, de nem aprópénzért adják.. HP-nál probooknál kezdődik az élet, elitebook-kal folytatódik.
Ez nem "elszállás" kérdése...tegyél egymás mellé egy HD meg egy FHD kijelzőt kezdésnek:) Vagy nézd meg egy lati meg egy ilyen 650 minőségét, fél perc után nem is lesz több kérdésed. Elitebook megint más téma.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) barnade95 válasza Chaser (#6) üzenetére


barnade95
tag

Miért vegyek egy fullos gépet használtan, ha nem használom ki? Márpedig nem használnám ki. Mint ahogy valószínűleg ezt se fogom teljesen. De sokkal inkább használom ezt úgy, hogy a gyárból egyenesen az asztalomon van, mint egy olyan gépet, amit már más(ok) is használt(ak), és lehet, hogy papíron jobb, de minek.

Az, hogy bukok rajta, nem különösen izgat föl, mert eladni nem tervezem, az előző gépem is (Acer Aspire 3000) idén tölti a 10-et.

Ez a vita most kb olyan, mint tabletnél a vanennéljobbkínából: értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#13) freestailo


freestailo
őstag

sztem a vinyó lassú a gépben és visszafogja az egészet. SSD-t a népnek!

(#14) hallador válasza Chaser (#11) üzenetére


hallador
addikt

Magnesium ötvözetes háza van a dell üzletieknek..azokban is van ilyen kategória "használható" vga-val.

Igen a Lati 6xxx-nek a Precisionnak. A Lati 5xxx-nek nem.

Nem tudom, ha újonnan kellene választani egy 650-et, vagy egy ki tudja honnan származó Lati 5xxx-et nem a latit venném meg.

(#12) barnade95

Egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Chaser válasza barnade95 (#12) üzenetére


Chaser
titán

Te pénzed, te tudod. Pixeles kijelzőt szeretsz nézni, vagy olyat amiről lemászik a kép ha nézed. Olyan billentyűzeten akarsz gépelni amin élmény, extraként van háttérvilágítása is..és ezek még csak a külsőségek. Jah meg gari, dell NBD-nél szerviz házhoz megy max 2 napon belül, nincs 1-2-3 hetes átfutás, nem kell vinni sehova a gépet, nem kell kiadni a kezedből. Ráadásul 100-130k közt mindig van valami sok év garis jó képű dell. Aki nem ért hozzá megértem hogy megveszi az "új" - ami egyébként nem biztos hogy új, mert vissza is vihették éppen ;] - gépet MM-ben, tescoban, ahol sikerül. De aki idejár és ilyet vesz, na ezt nem értem. De ha már megvan akkor használd, majd összecsiszolódtok:)
Grat a 10 éves acerhez, ma már a business gépek se fognak 10 évet megérni ;] sajnos...

szerk: hallador: E5xxx trimetal, lásd dell
Alfa156 neve talán ismerős, laptopsystem az ő oldala:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) freestailo válasza Chaser (#15) üzenetére


freestailo
őstag

én is inkább HP párti vagyok de ilyen alsó/belépő kategóriás gépet nem vennék, főleg nem ennyiért.... Inkább egy garis használt business széria....

(#17) barnade95 válasza Chaser (#15) üzenetére


barnade95
tag

A pixelesség relatív. Nem igen tudok mit kezdeni egy FHD kijelzővel, szintén itt a gond, hogy fölösleges flanc, nem fogom mivel kihasználni. Csak azért mert húhá 1080p, nem esek hasra.
A garancia szintén műhiszti, fölöslegesen van 4 év garid, ha csak az 5. évben megy tönkre. Nem mentél messzebb. Az acernek is csak tavaly kellett a vinyóját cserélni, mert elöregedett az olvasófej, meg megtoldottuk még memória-ügyileg, és kész. Pedig akkor a 2 év gari milyen jó volt már. Ja, csak a lejárat után 7 évvel lett baja.
Szerintem fölösleges elitebookokat összehasonlítgatni egy belépőszinttel, főleg, hogy az új-használt kérdéskör ízlés dolga.

(#18) NathanCullen válasza Chaser (#15) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Jah meg gari, dell NBD-nél szerviz házhoz megy max 2 napon belül, nincs 1-2-3 hetes átfutás, nem kell vinni sehova a gépet, nem kell kiadni a kezedből.

Ezt tanusíthatom! Az NBD-s használt Delleknél nincs olyan, hogy vajon a sufni cég javítani fogja-e. Dell központot tárcsáz, 2 napon belül háznál szerelik a gépet ingyen.

"új" - ami egyébként nem biztos hogy új, mert vissza is vihették éppen ;] - gépet MM-ben, tescoban

Tescóban dolgozom, megesik rengetegszer, a vevő úgy sem tud róla, ahogy az órákon át a 40 fokban, közvetlen napfényen tárolt 100%-os gyümölcsléről, meg egyéb termékekről, amit még babáknak is adnak. Az "esés teszten" átment műszaki cikkekről meg ne is beszéljünk.

barnade95:

Nem igen tudok mit kezdeni egy FHD kijelzővel, szintén itt a gond, hogy fölösleges flanc, nem fogom mivel kihasználni. Csak azért mert húhá 1080p, nem esek hasra.

A cikkben a gyenge kijelzőt szidtad, most meg feleslegesnek nyílvánítasz egy annál kategóriákkal jobbat...

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19) hallador válasza Chaser (#15) üzenetére


hallador
addikt

Na akkor egy picit ácsi:

Te pénzed, te tudod. Pixeles kijelzőt szeretsz nézni, vagy olyat amiről lemászik a kép ha nézed.

Miért IPS?

Olyan billentyűzeten akarsz gépelni amin élmény, extraként van háttérvilágítása is..és ezek még csak a külsőségek.

Na igen ez valóban jó dolog.

ah meg gari, dell NBD-nél szerviz házhoz megy max 2 napon belül, nincs 1-2-3 hetes átfutás, nem kell vinni sehova a gépet, nem kell kiadni a kezedből.

Igen, ha a gép honosított, Magyarországon lett hivatalosan behozva, különben a Dell 18 000 -et kér a honosításért, és a garancia akkor sem tuti még teljesen, mert a hivatalosoan forgalomba hozó ország garija vonatkozik rá, csak itt is szóba álnak vele.
Ha bejelented a görög helpdesken, és éppen van alkatrész, mert ha nem akkor a dell RMA-ja igencsak 3 - 4 hét lesz. Én jártam így a céges már lecserélt Vostro 3350-emmel, de épp egy dokkolóval is, ami 6430-hoz volt. Szóval ez eddig marketing.

Aztán az Én 6460B-met bejelentettem, hogy a spase gomb nem tökéletes, nem az, hogy nem működik, csak egy picit nehezen, pénteken, hétfőn cserélték. Szóval ezért ez a Dell NBD- nem csak a dellre igaz. Házhoz jöttek.

Aki nem ért hozzá megértem hogy megveszi az "új" - ami egyébként nem biztos hogy új, mert vissza is vihették éppen ;] - gépet MM-ben, tescoban, ahol sikerül.

De legalább tudja honnan származik. Meg ha akar vesz hozzá Care Packet, amivel a Dell sem nagyon tud mit kezdeni.

szerk: hallador: E5xxx trimetal, lásd dell

Ok nekem jobban műanyagnak tűnt, mint fémnek, pont pénteken kellett cserélnem egy 5420-ban ventit, nagyon kellemes volt. Utoljára egy Acer Extensa volt nálam ami ilyen jól szereljető volt, a rémálom az egy nagyon jó kifejezés a megoldásra.
Elhiszem neked, mert a Dell is ezt írja. De meg sem közelíti merevségben a Lati 6xxx-et. az e5xxx KB a Probook 6xxxb-el van egy ligában.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#20) Chaser válasza barnade95 (#17) üzenetére


Chaser
titán

Flanc a FHD?:) Nincs több kérdésem.
Ne tudd meg, hogy garidőn belül mennyi gép behal és hányszor, nem csak ebben az árkategóriában.

hallador: Nem IPS, de ha akarok éppen rakhatok bele azt is ;] ellenben TN-ben nagyon korrekt, sRGB színtér nagy részét lefedi..dell üzleti FHD gépekbe csak minőségi paneleket raknak, lesd meg a gépem:) Nem utólag PS-elt képek vannak a kijelzőn.
Worlwide gar van, nekem még egy más lokalizációs gépnél se kellett fizetnem :P Dellnél is lehet garbővítés, akár 5 év garid is lehet, csak pénz kérdése:D
Igen, 5xxx HP-nál a jobb probook szintjét üti, 6xxx meg elitbook szintű. Ellenben az NBD garanciájuk itthon a legjobb és valóban működik.

Szumma és befejeztem..csak azt nem értettem ezen a fórumon mért vesz valaki 650-et, amikor annyiért vehetne sok garis üzletit is, akár HP-t ha "márkahű". De persze nem vagyunk egyformák és elfogadom :R

szerk: Semmilyen kapcsolatban nem állok a dellel vagy egyéb gyártóval...viszont volt már elég gépem hogy legyen viszonyítási alapom és garanciáztattam is. Dell szerviz gar pl csapnivaló, kivéve ha az ember nem lakik a 2-3 értelmes szerviz mellett, ami ugye nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) hallador


hallador
addikt

Szerintem ne foglalkozz ezzel, mert manapság otthon mindenkinek van egy jobb ajámnlata, persze azárt mert neki ez hasznon. Fikázni könnyű.

Vajon miért nyomják a Dell-t Magyarországon? Ja igen eszembe jutott 5 nagykerből 4 Dell orgalmazó, és szerviz is meg is van......

Jó az a HP, és ÚJ. Belépő szintben elpicsázza a Dellt, de a Fujitsu A 512-t is.

Szerintem jól választottál.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) barnade95 válasza Chaser (#20) üzenetére


barnade95
tag

Továbbra is az a válaszom, hogy NEM bírtam volna venni itt gépet, még ha akartam se volna, mert a gép fele ajándékkártyából volt.

(#23) Chaser válasza barnade95 (#22) üzenetére


Chaser
titán

Igen fogtam, de ezt először nem tudtam. Fél áron megérte :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) FoxiestFox válasza Chaser (#20) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én régebben azt hittem, csak csajok veszik (vagy nekik ajándékozzák) ezeket a low-consumer borzalmakat, mert annyira laikusok, hogy ha szépen megcsillan a széle, már hű meg ha..
Amúgy parttalan vita ez... ha ismerősök közül valaki lapost akar venni, én is igyekszem elterelgetni a 2-3 éves használt, még garis business-class Lenovo, Dell, HP irányába, de igazából elenyésző sikerrel...

(#25) hallador válasza Chaser (#20) üzenetére


hallador
addikt

Nem IPS, de ha akarok éppen rakhatok bele azt is ;] ellenben TN-ben nagyon korrekt, sRGB színtér nagy részét lefedi..dell üzleti FHD gépekbe csak minőségi paneleket raknak, lesd meg a gépem:) Nem utólag PS-elt képek vannak a kijelzőn.

Én ebben az 5420-ban anit szereltem HD+ volt nem győzőtt, meg, a FHD lehet, hogy sokkal jobb, ebben nem akarok vitába szálni, főleg a fényereje volt nálam elég rossz pont. Mondjuk a HP sem jobb ezen a szinten.

Worlwide gar van, nekem még egy más lokalizációs gépnél se kellett fizetnem :P Dellnél is lehet garbővítés, akár 5 év garid is lehet, csak pénz kérdése:D

Ennek szerintem nézz utána jobban, ebben az évben változott a Dell hozzáállása a dolgokhoz, 9 - 18 000 között van a honosítás.

Igen, 5xxx HP-nál a jobb probook szintjét üti, 6xxx meg elitbook szintű. Ellenben az NBD garanciájuk itthon a legjobb és valóban működik.

Akár csak a HP-nél.

Szumma és befejeztem..csak azt nem értettem ezen a fórumon mért vesz valaki 650-et, amikor annyiért vehetne sok garis üzletit is, akár HP-t ha "márkahű". De persze nem vagyunk egyformák és elfogadom :R

Sztem azért mert újat akar megmondom neked őszintén, hogy én sem vennék használt dell-t. Nem tiszta a jótállása, a www egy jó duma, de ez nem igazán működik sehol ma már. Meg mondom neked, hogy milyen használt Dell-t vennék. D sorozatot, na azzal kaffer bivalyt lehet ütni. (Igaz 40 - 50 ezerért hozzád vágják)

szerk: Semmilyen kapcsolatban nem állok a dellel vagy egyéb gyártóval...viszont volt már elég gépem hogy legyen viszonyítási alapom és garanciáztattam is. Dell szerviz gar pl csapnivaló, kivéve ha az ember nem lakik a 2-3 értelmes szerviz mellett, ami ugye nem valószínű.

Teljesen értelek, én nem is feltételeztem ilyet, KOMOLYAN :R Én 10 éve Notebookozom kb, a környezetemben kb ~ 500 notebook volt nem típus db, és a DELL nagyon jó tényleg, de elkezdett kurvulni. A konzumer kategóriája csapni való, a beginner SMB gyakorlatilag egy matt inspiron, (Hol van ez a legendás Inspiron 6400-hoz képest? ), A Latitude E5xxx nagyon jó, de valahogy minél több közöm van hozzájuk annál jobban nem tettszenek, igen ha azt mondod, hogy egyedi preferencia, akkor teljesen igazad is van. Jogos. Meg abban igazad van, hogy nem szervizes szemmel kell nézni a dolgot, de valahogy már nem tudok Consumer fejjel a notebookokra nézni.

Dellből a Latutude E6x20-től felfelé, és a Precision bármelyik verziója jön be nekem, a többi valahogy hiába a világítós billencs, hiába a Tri-Metal.

És egyáltalán nem ellened szólt magánvélemény. :)

(#24) dying_star :

Ez nálam csak hivatalos forrásból ellenőrzött körülmények között érvényes (ReNew). Ilyen ki tudja honnan származó dolgokban nem hiszek, pedig még azt mondom hogy igazad is van.

Amúgy ez a HP 650 kevésbé konzmer mint egy Vostro 2520, vagy egy Fujitsu A512. Persze beginner business, de azért lehet használni is. Félreértéesk elkerülése végett, Chaser kollégának igaza van abban amit írt, ha új a termék.
Mindenesetre még mindig jobban kellene 100* ez a hp, mint valami valóban consumer borzalom. (Dell Inspiron 3521, Acer Aspire valami, stb...)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#26) FoxiestFox válasza hallador (#25) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerencsére nem állok közeli ismertségben consumer laposokkal (bár néha vállalok tisztítást, kisebb javításokat ismerősök gépein, vannak hajmeresztő darabok :U ), így viszonyítani nem tudok úgy, mint aki nap mint nap ezzel foglalkozik, de magánvéleményem az csupán, hogy ennek a gépnek a két nagy problémája (kijelző, billentyűzet) közül egy is elég, hogy bottal se piszkáljam meg :(

(#27) hallador válasza FoxiestFox (#26) üzenetére


hallador
addikt

Cserébe egész tartós, nézd ennyi pénzért nem lehet elvárni, hogy még jó billencs, meg monitor is legyen hozzá, ebben a kategóriában ez jó.

Ha ennyi pénzem lenne gépre én is ezt venném.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ha jobb a hirhedt 630-as szériánál megérte, ha örökölte annak a hibáit akkor szivás

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) icon


icon
senior tag

Az elején felvetett nevek mellé még a dy jöhetett volna... mindig úgy látjuk a szemben leülőknél :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#30) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom mennyire vannak tisztában vele a fórumozók, mindenesetre leírom, hogy a HP a nem üzleti szériás noteszgépeihez abszolút nem biztosít alkatrészt. Tehát ha egy ilyen noti a garanciaidőn túl meghibásodik, akkor vagy találsz hozzá ebayen megfelelő cseredarabot, vagy kénytelen leszel bontva továbbadni rajta. Nyugodtan meg lehet kérdezni erről a HP hazai szervízét is, sajnos bármilyen hihetetlen, de ez így igaz. :K Úgyhogy én nem merném 5-6 évre nyugodt szívvel ajánlani, kizárólag csak arra az időtartamra, ameddig a garancia kiterjed. Amenyiben pedig azt meg lehet hosszabbítani egy kisebb összegért, úgy melegen ajánlott is megtenni!

(#31) Graphics válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igy van, szervizben nekem is mesélték... konzumer az kuka

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) barnade95 válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


barnade95
tag

Htát tudja a fene, hogy ez mi, a Bluechip-es speci alapján, amit ki is tettem, aszerint ez üzleti, meg a leírásban is ez van:

"Üzleti felhasználásra

◾Az Intel beépített grafikus vezérlője a noteszgép lassítása nélkül biztosít lenyűgöző vizuális hatást.
◾A Wi-Fi CERTIFIED™ WLAN-modul révén az irodában és kedvenc hotspotjaiban egyaránt kommunikálhat munkatársaival és barátaival az interneten vagy e-mailben.
"

A HP oldalon meg nem találok róla semmit

[ Szerkesztve ]

(#33) hallador válasza sing1ep1ayer (#30) üzenetére


hallador
addikt

Szerecsere a 650 Smb ezért tudsz hozzá care packet is venni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) hallador


hallador
addikt

Duliee

Mint pl? Mihez mérted? 8570w hez?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) Chaser válasza barnade95 (#32) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem üzleti. Azok onnan ismerkszenek meg, hogy drágák:) Vannak üzletinek látszó gépek, ez is olyasmi. Mint pl a mostani fuji széria. Nem rosszak, sőt, de igazából nem üzletik. Egy üzletinek ált-ban matt kijelzője van, ez elég sok gépnél stimmel már. De..a háza valamilyen merevítést tartalmaz. Van rajta dokkolóport, 3G lehetőség, elérhető nagy felbontású kijelzővel, ultrabay DVD-s, stb. HP-nál a probook széria a belépő üzleti, de már az is két részre oszlott. A "designos" alu bevonatos a beugró, üzleti tulajdonságok nélkül. A másik szériának nem tudpm a mostani jelzését, de az már komolyabb.
Igazából többszörös árat nem feltétlen érnek meg azok sem, sőt..egyre kevésbé.
Az hogy a boltok mit írnak termékjellemzésre arra ne adj :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) barnade95 válasza Chaser (#35) üzenetére


barnade95
tag

Tudom, ezért se írtam bele a cikkbe ilyesmit. Most üzleti, nem üzleti... mondjuk az függ az üzlettől is, ugye :)
Először romoljon el (na jó, inkább ne), aztán meglátjuk, hogy van-e alkatrész vagy nincs. Ha nincs, akkor ugye pénz vissza, ha meg csak garancia alatt van, akkor nem értem, hogy garin kívül miért nem. 2 év sok idő.

(#37) FoxiestFox válasza hallador (#27) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát két dologgal érintkezel, mikor használsz egy lapost.. a kijelzőt nézed, és a billentyűzetet használod... innentől pedig... csupán a bolygó semmibevétele olyan eszközöket gyártani pár évre, amik nem, vagy csak komoly kompromisszumokkal jók arra, amire kitalálták őket..

(#38) Graphics válasza hallador (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

630, meg G62

W csak álom.

Szervizben, gold partneres helyen elmesélték hogy mi az amit kerüljek. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Chaser válasza barnade95 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Inkább ne romoljon el:) Ez sok minden függvénye, kezdve azzal milyen alapanyaggal dolgoztak éppen mikor összedobták az alaplapot, milyen állapotban volt a gyártósor. Éppen lehet hogy van hozzá alkatrész garidő után is, garidőn belül biztos. Arra viszont biztosan nincs ptk-ban kikötés, hogy mennyiért legyen. Egy notebook alaplap többszörösébe kerül egy asztaliénak. Ha azt mondják neked 60k+ tréfa + beszerelés 20k akkor azt mondják. Én még új, legális számlás forrásból származó notesz alaplapot br 50k alatt nem láttam, persze lehet van. Egy szimpla HD 15.6-os kijelző valami br 30k vagy feletti összeg, csak maga a kijelző. Persze ez addig nem érint amíg garis a gép és nem fizikai sérülésből eredő gondja van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) hallador válasza Graphics (#38) üzenetére


hallador
addikt

Egy konkrétumot mondj
milyen problémák vannak ezzel a géppel rendeltetésszerű használat mellett.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) Graphics válasza hallador (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alaplaphiba, ami szériahiba volt a 630asnál pl.
Nekem ez elég indok volt a rendeltetésszerű használat mellett :D ,hogy ne vegyem meg...

Akkor a 6-os szériás Probookoknál is problémák voltak ,a szervizesek mondták, azt felejtsem el.

Milyen egyéb indok kell még, ha egy szervizes mondja, hogy elég sokkal találkoztak... ?

Én egy szóval nem mondtam/írtam, hogy ezzel a géppel gondok lennének, mindössze azt írtam, REMÉLEM, hogy nem örökölte a 630-as tulajdonságait... Illetve azon betegségeket, mert volt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) sing1ep1ayer válasza hallador (#40) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Alapvetően biztosan használható a cucc, de ha elolvasod a cikket, akkor láthatod, hogy maga a szerző is említ jónéhányat. Azokon túl pedig a gyenge anyagminőség miatt feltehetően idővel el fog fáradni a zsanér, illetve a burkolat is repedhet, törhet (persze ez csak feltételezés, de nem alaptalan).

(#43) Graphics válasza hallador (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De lehet szemezgetni ... 630

Mint írtam, én a problémás konzumerek felé kissé bizalmatlan vagyok ,főképp ha már volt előtte egy nagy bukta, szerintem ez jogos.
Mondom ezt úgy, hogy HP-t használok, tehát evidens lenne ,hogy márkavakságban szenvedek :D ,de nem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Főoldalon fejjel lefelé van a DY logó, innen HP-nak lehet nézni :D

(#45) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Szétnyitáskor rögtön a fujitsu mostani belépő szintű gépei ugrottak be.

(#46) hallador válasza Graphics (#41) üzenetére


hallador
addikt

Ilyet én is tudok:

[link]

Aztán a Dell Vostro 3xxx sorozatnál a 20-ból 15-ben cseréltek alaplapot, válasz: Rossz szériát fogtunk ki, minek neveznéd? Kár volt előhozni, ez minden gyártónál előfordul...

Biztosan emlegettem már ugye, 300 HP ProBook 6460B-t vettek, a mostani cégünknél ez 7 - 8 hónapja kb, eddig 4-el volt gond. ebbpl 2 user error volt...

Nem tudom engem meggyőzőtt, biztosan jó szériát fogott ki a cég :)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) Graphics válasza hallador (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze, ez is lehet :), szérián belül is vannak revíziók.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) hallador válasza Chaser (#39) üzenetére


hallador
addikt

+ 1

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) Thocy a ZAGY válasza hallador (#2) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Azt még azért tegyük hozzá, hogy irodai munkára ugyan a gép teljesítménye elegendő, de alapvető dolog a billentyűzet. Az olcsó gépek billentyűzete - ezé a gépé is - nincs normálisan alátámasztva, nyeklik-nyaklik, lendületes gépelésnél érzésre fél centiket süllyed a közepe, egyszóval kínszenvedés rajta oldalakat gépelni. Biztosan meg lehetne szokni, de én nem vagyok rá hajlandó, amikor már megszoktam a jót. Itt van ez a gép is, rettenetesen vastag, lenne hely benne mindennek, mégis kispórolnak belőle egy filléres merevítőt (és a társaiból is, márkától függetlenül; olcsó kategóriában talán még a Lenovo határeset ilyen téren).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#50) barnade95 válasza Thocy a ZAGY (#49) üzenetére


barnade95
tag

Azért nem olyan vészes, látod, én is megírtam ezt a cikket rajta, szokni kell, azt biztos, már csak ezt a fura félszigetes cuccot. Annyira amúgy nem csörgős, lögyögős izé, nyilván mozog, ha nagyon akarom, de amikor néztük a gépeket, voltak olyanok, (pl toshiba ebben nagy király), hogy hozzáértem, és sírtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.