Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sefan67


sefan67
aktív tag

Vajon ennél a Logitech MX szériánál kijavították a szabálytalan görgő hibát, vagy ebbe is olyat gagyit tettek ami forog magától?
Amúgy szánalmas mostanában a logitech minőség, sorra mennek tönkre az egereim , MX széria persze.

(#2) ANOka


ANOka
őstag

Mintha a monitor(ok)ról szóló bekezdés kimaradt volna a cikkből...

(#3) b.


b.
félisten

Mi ez az új Logi logó? lemaradtam valamiről? :P

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Protezis


Protezis
őstag

A monitornál nem látom, hogy hány colos.

(#5) BoneDragon válasza ANOka (#2) üzenetére


BoneDragon
veterán

Benne van a nevében. Philips 275P4VY, szóval 27".

(#6) Viktor77 válasza b. (#3) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) prolad


prolad
őstag

Ez az új master csak szenzorban tud többet a simánál? Formára nem látok változást, mintha a tömeg is ugyanannyi lenne. Mert akkor kissé drágának tartom.
Amúgy biztos remek darab, az elődje is az.

(#8) wwhy


wwhy
veterán

Az Anyywhere MX-szel megszűnt a sima vezeték nélküli világ, azaz az MX2 és ez az új csoda is csak BT :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9) LGLuke válasza wwhy (#8) üzenetére


LGLuke
őstag

Az MX2 esetében a BT és Wireless technológia is elérhtő:
Parancsolj:
"KETTŐS CSATLAKOZÁS ÉS EASY-SWITCH TECHNOLÓGIA
Az egeret a mellékelt Logitech Unifying vevőegységgel, illetve Bluetooth® Smart vezeték nélküli technológiával is csatlakoztathatja. A Logitech Easy-Switch™ technológia révén akár 3 eszközt is párosíthat, és egyetlen gombnyomással válthat közöttük."

Egyébként a Bluetooth nagyszerű, hiszen sokkal kisebb a fogyasztása. Akár 3 egység is felprogramozható és tudok egy gombbal váltani közöttük, és nem foglal el egy USB foglalatot feleslegesen, ami notebookok esetében eléggé fontos (főleg az UltraBook kategóriában, ahol rendszeresen csökkentik az USB-k számát).

Egyébként a 2S-hez is van Unifying vevőegység:
MX Anywhere 2S

[ Szerkesztve ]

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A Minos X3 linkje nem jó, sőt: ilyen típus nincs is a webshop kínálatában.

Amúgy az a bill.-zet árügyileg még éppen határeset egy rendes Cherry-s mecha-ért, bár még így is sokallom (meg úgy alapból minden bill.-zet árát, amiért 20K-nál többet kérnek). De legalább van belőle magyar is.

(#11) csiki_89


csiki_89
csendes tag

A minos x3 jobb vagy rosszabb az asus rog sica-nál? Pont ilyen árkategóriába keresgélek

(#12) Protezis válasza BoneDragon (#5) üzenetére


Protezis
őstag

Rájöttem. De attól még oda kéne írni

(#13) simonzé


simonzé
addikt

Néztem azt a Sharkoon széket - hát ez simán megér 18000 Ft-ot. Aztán még egyszer megnéztem az árát, és akkor már 108000-et láttam. :) Hátannyitnemérmeg.

I don't fit in. I fit out.

(#14) ttamas


ttamas
tag

Cougar Panzer link rossz, 25 ezerert hol tudom megvenni ??

(#15) ttamas válasza ttamas (#14) üzenetére


ttamas
tag

(#16) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Cougar Panzer tetszik,de üveglap nélkül lenne jó.

Wasabi...

(#17) wwhy válasza LGLuke (#9) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.
Akkor jöhet egy MX2 :) PC+Laptop vegyes használat, így akkor PC = Unify, laptop BT. Szuper.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18) #72042496


#72042496
törölt tag

Végre nem aranyszínű keret fut körbe az új MX Masteren, hanem sima ezüst. Le is cserélem, mert nagyon utáltam az előző dizájnt, de jobb egeret meg nem találtam. (Volt kék MX Masterem is, de az még kevésbé illett a géphez.)

(#19) GAI válasza sefan67 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

A 11 éves MX Revolution-om tökéletesen működik a mai napig. Egy kapcsolót kellett benne cserélni kb 7 éves korában. A 4 éves Performance MX-emmel sincs semmilyen probléma, olyan mint újkorában. Én személy szerint nagyon elégedett vagyok a Logitech egerekkel.

----

Más kérdés: ezen az MX Master 2S egéren hogy működik a több gép kezelése? Van egy fizikai kapcsoló az egéren, amivel szabályozható, hogy melyik vevőegységre küldje a jelet, vagy valami software-es varázsolás szükséges hozzá? (előbbi esetben igen vonzó opció lenne számomra, utóbbi esetben felejtős)

[ Szerkesztve ]

(#20) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a bemutatót.

(#21) #72042496 válasza GAI (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem éppúgy, mint az MX Masternél. Összepárosítod, és azután az alján levő gombbal válthatsz, hogy melyik eszközzel akarod használni.

Ezen a képen nem látszik, de ha felemeled az egeret, világít az egyik szám, így tudod, melyik eszközt vezérli éppen az egér.

[ Szerkesztve ]

(#22) Scooter válasza GAI (#19) üzenetére


Scooter
tag

Sajnos nekem is rosszabbak a tapasztalataim az egerekkel. Nem használtam agyon, de a g302-esem már kettőt kattint(majd egyszer kicserélem benne a gombot). Meg van egy olcsóbb vezetéknélküli, szintén Logitech, de az is kettőt kattint.
A billentyűzet viszont nagyon jól megy, sőt még az eredeti elem van benne, aztán 3éves már elmúlott. :R

(#23) #72042496 válasza Scooter (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyomj bele egy kis WD-40-et, esélyes, hogy az is megoldja. Nekem az MX1000 kezdett duplán kattintani pár év után, de szétszedtem és befújtam a kapcsolókat. Ezután még tavaly is tökéletesen működött, amikor végül lecseréltem az egeret. Most nézem, úgy 10 éves lehetett már. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) GAI válasza #72042496 (#21) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

hmm na ez jól hangzik, sokszor hasznos lenne :)

(#25) LGLuke válasza wwhy (#17) üzenetére


LGLuke
őstag

Én úgy használom, hogy a PC-hez is vettem egy USB-s Bluetooth adaptert. Ebben az esetben a Bluetooth párosítást elvégzed mindkét eszközre, és az egér alján lévő választó gombbal ki tudod választani melyiket irányítod. Egy pillanat alatt kiépül a kapcsolat, fel sem kell tápászkodni az ágyról, ha pl. a TV-re kötött PC-t szeretném vezérelni hirtelen a laptop helyett.

Annyi a kitétel, hogy nem mindegyik Bluetooth verziót szereti (a régebbiekkel már nem megy), a 4-es viszont biztosan működik:
Delock adapter

(#26) LGLuke válasza GAI (#24) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez úgy működik, hogy van 3 számozott apró led az alján. Amelyik szám világít az az aktív.
Az egyest alapból aktív, ekkor párosítod mondjuk a laptoppal. Majd az alsó gombmegnyomásával sorban léptet 1 --> 2 --> 3 --> 1. Ha átállsz a 2-esre és ott már van valami letárolva, akkor azonnal összekapcsolódik az eszközzel, feltéve, ha az be van kapcsolva és megfelelő közelségben van (10 méteren belül.) Ha nincs ott sem, vagy felül akarod írni az itt lévő eszközkapcsolatot, akkor csak simán elindítod a párosítási folyamatot a Power csúszka alatti kapcsolóval.

Tehát így tudsz 3 eszközt használni. Nem kell hozzá semmilyen szoftver, de természetesen van a Logitech-nek profilozható szoftvere is hozzá.

(#27) Sanya válasza GAI (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

https://youtu.be/1gzl6drEVx4

Jobbra-balra húzod és kész. Zseniális. Kár, hogy a sima mx master nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) Lacc válasza sefan67 (#1) üzenetére


Lacc
aktív tag

Magától forgós van benne. De néha hasznos is, csak megpörgettem és megy a görgősáv magától.
Minőségről nem tudok nyilatkozni, de 2 Microsoft (4000 és 5000 forintos) és 2 Logitech (7500 és 13000 forintos) egér után egész érdekes tapasztalatom van. A Microsoft-os egerek az én kezemnek kényelmesebbek voltak. Igaz azok bal-jobb kezesek, még a logitech csak jobb kezesek.

Az egyiktől a csúklom a másiktól pedig bal ujjam fájdul meg (olyan kényelmetlen vele kattintani)

[ Szerkesztve ]

(#29) sb válasza LGLuke (#26) üzenetére


sb
veterán

Megnéztem mit írnak a logi oldalán erről a Flow-ról.
1. Kihúzod a képről a kurzort és megjelenik a másik gépen.
2. Van gépek közötti másolás, vágólap.

Ebből nekem az jön le, hogy van vmi sw-s okosság is mögötte, nem csak egy sima kapcsolós/hw-s választási lehetőség a vevők között.

:F

Amúgy a cikkben emiatt az M590-nél ez hülyeségnek is tűnik: "támogatja a Logitech Flow-t, de egyszerre csak egy számítógépet tud kiszolgálni"

Érdekes lenne ez a Flow, de ennyiért - képről legalábbis - pl. az M590 elég gagyinak tűnik nekem. A többi meg bőven átlépi a tűréshatárom árban, sőt, már az 590-is, még az extra ellenére is.

(#30) SunMount3r válasza sb (#29) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

2. Van gépek közötti másolás, vágólap.->On-board memóriára gondolnék és, hogy az egér irányában is megvan oldva az adatforgalom BT-n.

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Logitech egér komoly.De sajnos meg kérik az ârât.

(#32) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Jók ezek a gamer székek, de olyat még nem láttam, hogy valaki kiadott volna gurulós helyett síntalpasat, ami stabilan egy helyben marad. Ez az opció vajon miért nincs a gyártók radarján?
A keréken a fék nem azonos értékű vele azt könnyen el lehet tolni ráadásul össze vissza karcolja a parkettát.

(#33) Misi_D válasza sefan67 (#1) üzenetére


Misi_D
tag

Ahogy már felettem is írták, állítható a görgő a legtöbb MX-en. Egy fizikai gombbal egy mozdulattal átkapcsolható, hogy szabadon futóként, ellenállás nélkül görögjön, vagy "akadozva" normál üzemben (ennek a módnak mi a szakszerű megnevezése?). Ugye nem a szabadon futó üzemmódra gondolsz? Mert az bizony feature, s mennyire jó feature! Nyilván az ellenállás nélkül futó módban kifejezetten precíznek kell lenni, mert nagyon könnyen elgörög. Ha nem erre gondoltál a jelzett hiba alatt, akkor kérlek, írd le, h milyen tapasztalataid vannak.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#34) TBMC válasza Misi_D (#33) üzenetére


TBMC
addikt

én imádom a ratchet/free spin módot basszus, nagyon kell. enékkül már doplgozni sem tudnék, de tényleg. :K
korábban agyaltam mikor volt 1-2 szó az új mx masterről, de a jelenlegi is tökéletesen teszik a dolgát, ha érkezett volna valami nagyovb újítás, lehet cseréltem volna, de így nyúzom ezt továbbra is. :K

markbellus.hu 

(#35) nemmind1_85 válasza Misi_D (#33) üzenetére


nemmind1_85
csendes tag

Hali!

Félévig szívtam az Anywhere2 egérrel kapcsolatban.
Röviden: Kb 10 köröm volt az edigital/fixit/logitech hármassal, kaptam legalább 5 szintén gyári hibás cserét és kb. összesen az egér árának 5x-ösét buktam időben az egész intézésével. Végül a boltvezető megsajnált és visszaadta a pénzt, de ha a kedves fixiten múlik még mindig a boltba járnék minden héten.
A vicc az egészben, hogy ők úgy hívják ezt a gyári hibás szemetet, hogy "túlérzékeny"...
Érdekes, a vx nano és nálam még a sima anywhere is jól működött.

Itt a jelenség, tehát a kérdés, hogy ilyen van az új szériánál is?
https://www.youtube.com/watch?v=erwo1QcwipQ

Számomra nem elfogadható az, hogy váltsak át kattogós üzemmódra, pont a lendkerék miatt vettem ezt a típus.

üdv,
nemmind1

[ Szerkesztve ]

(#36) TBMC válasza nemmind1_85 (#35) üzenetére


TBMC
addikt

nekem az mx master free spin módban nem csinál ilyet.

markbellus.hu 

(#37) worxland válasza GAI (#19) üzenetére


worxland
addikt

Eddig én is az voltam, de az MX Master nekem is rossz görgővel jött.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#38) #72042496 válasza nemmind1_85 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szintén MX Master, nálam jó.

(#39) sefan67 válasza Misi_D (#33) üzenetére


sefan67
aktív tag

@Misi_D :
Erre gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=eJvbXH_w8Bs

@Lacc :

Félreértesz, nézd meg a videót hogy mire gondolok :)

A másik hogy kikopnak a gombok, főleg a bal klikk, 2-3 év után már egyáltalán nem érzi ha kattintok.
Baromi dűhítő hogy kiadok majdnem 20ezret és ekkora ...talicska :((

@GAI :
Szerencsés vagy.

(#40) LGLuke válasza sb (#29) üzenetére


LGLuke
őstag

Én csak a sima MX2-ről beszéltem, nekem az van és semmilyen szoftver nem kell hozzá, hogy a gépek között válts (nem képernyők között).
Persze, ha te az újabb verzióval a képernyők között is szeretnél váltani, ahhoz kell szoftver.

Én viszont gépek közötti HW-es váltásról beszéltem. Már az MX2 Anywhere-ben is ott van a 3 db előre letárolható kapcsolat, amik között bármikor válthatsz gombbal. Itt nem tudod áthúzni a képernyők között, bár nekem ez nem is szükséges.

(#41) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Sharkoon szék, noname ocsó "gamer" termékekből indultak tudtommal, most meg 110.000 forintos székeket szeretne árulni? Érdekesen hangzik. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.