Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) a2d2


a2d2
addikt

Nálam a végeredmény is még egy kicsit félkész hatást kelt sajnos.

Valamilyen szegés a bőr szélén jó lenne szerintem az egérnél, meg a lemezek köré is kellene valami mert így olyan minta csak rá lenne rakva a bőrre, eláll néhol.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#2) Outlander


Outlander
őstag

Elképzeltem ahogy egy véres Quake 3 csata után, visznek be a sürgősségire...

No, nem az elszenvedett vereség utáni, befordulás miatt...

Hanem mert a szikével vágott műanyag tükör utánzat amiket az egéren használtál, levágták 2 ujjad, "wasd" gombok használata közben pedig bal kezeden nem maradt használható és egyben lévő főütőér...

Maga a kompozíció, a felhasznált agyagok minősége és mennyisége, szakértelem egyszerűen bejön és kész. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#3) feco72 válasza Outlander (#2) üzenetére


feco72
Modder

Az egéren is alumínium van, de ott könnyebben rá lehetett hajlítani. Viszont ezek nem gémer cuccok, ugyebár ott alapból más billentyű kellene +20e Ft-ért. :)

#a2d2

jelenleg keresem a megoldást, hogy tudnám a szélét varratni, mert az itthon még nem műxik. Illetve a gond, hogy rá tudjam feszíteni, ahhoz hagyni kell rá bőven anyagot, tehát ott nem nagyon tudok varrni, a végleges méretre vágás meg csak a ragasztás után derül ki, akkor meg azért. De gondolkozom mit lehetne csinálni vele.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sajnos az alja nem látszik, így lehet, hogy hülyeséget mondok. Ha szétszedhető a bill, akkor mi lenne ha 2 rész közé behúznád és úgy raknád össze. Persze ehez vékony bőr kell, hogy rendesen össze lehessen csavarozni. A végén pedig egy falapból marnál ki egy bölcsőt és abba ültetnéd bele a bill-t? De lehet, elég csak az utóbbi. Ebben az esetben sem látszana a széle.

[ Szerkesztve ]

(#5) feco72 válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


feco72
Modder

Próbálkoztam a közé húzással, de nem volt jó, pedig ez vékony és rugalmas bőr. Nem lehetett rendesen összecsavarozni a szélén. A fabölcső nem rossz ötlet :R

Most voltam egy restaurátornál beszélgetni a dologról, tőle is kaptam 1-2 ötletet, pl alul ráhagyni bőven, visszahajtani és abba gumi vagy madzag, amivel meg lehet húzni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#6) Fr0z3n válasza feco72 (#5) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nm :R (ötlet kell, csak dobj egy privátot :D )

Varráshoz kislófütyit sem értek, de szerintem billegős lesz az összehúzással.

(#7) Tybee000


Tybee000
aktív tag

ez szerintem csúnya lett sorry

(#8) feco72 válasza Tybee000 (#7) üzenetére


feco72
Modder

No problem. Kinézet vagy kivitelezés a gond?

Más!

Az egér és a billentyű is látható lesz május 12-25 között Szegeden a Spiritusz kiállításon a Szent-Györgyi Albert agórában (Kálvária sugárút 23.)

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#9) ABee


ABee
tag

Ez annyira nekem se jön be.

Látszik hogy "siettél vele" már amennyiben több mint nyolc órát sietségnek lehet nevezni. Az egy dolog hogy a bőr itt ott eláll de a gombok elég csárénak tűnnek, legalábbis így fényképen. Én szinte hozzáérni is félnék nem hogy mindennap használni.
Azon kívül nekem a steampunkot inkább a fa a vörös és sárgaréz, a fogaskerekek az üvegcsövek és jelentik.
A fehér bőrről sem igazán Egyiptom jut eszembe. Jobban el tudnám képzelni valami homokszinű fordított bőrből, aranyszínű fémmel és egy kevés türkizzel.
Ugyanakkor értékelendő mennyi munkát fektettél bele, és azt is megértem hogy van egy egyedi stílusod amin nem szívesen változtatsz.

[ Szerkesztve ]

(#10) Maximum1


Maximum1
őstag

Hórusz oké hogy sólyom volt, de a szeméről volt híres nem a szárnyáról....
Inkább napra hasonlít az a rézkarc, karcolt réz ;]

(#11) feco72 válasza Maximum1 (#10) üzenetére


feco72
Modder

Most modjuk úgy, hogy a szemet nem biztos, hogy meg tudtam volna formálni :N . Lehet, hogy ha látok valahol egy ilyen díszt (kis méretben), akkor az felkerül a tetején lévő kis dudorra. A szárny egyébként alu, borzasztó a fényképezőm. A szárny minta meg őőőő stilizált, ha ezzel jól fejezem ki a kézügyesség hiányát. Egyébként a naphoz is van köze, mert sokszor mint Hórusz-Ré emlegetik.

#ABee

Persze ezek alapanyagok, de pl. az alumínium is a drágaság kategória volt az 1870-es években (a párizsi világkiállítás szenzációja volt az első 1 kg-os alumínium tömb). Meg mivel az előző egy fekete-bronz színű volt, most pont ezért próbáltam meg az ellenkezőjét.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#12) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Cilinder/szemüveg moddig lesz? Legalább 1 kép bejegyzés erejéig.
Addig nem akarok nekiállni amíg nem láttam a tied :D

[ Szerkesztve ]

(#13) feco72 válasza Fr0z3n (#12) üzenetére


feco72
Modder

Cilinderem nincs, szemüveg készül nemsokára egy divatfotózáshoz. Ott egyébként háttérként az eddigi cuccaimból is lesz pár darab.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#14) Fr0z3n válasza feco72 (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Baba, várós :R
Amúgy nem olyan egyszerű a szemüveg mint ahogy hittem. Nézegettem az alapanyagot, rajzolgattam... vannak sötét foltok. Tény, hogy használhatóra akartam megcsinálni, de az kb lehetetlen otthoni nomád körülmények között. Ha nem megy, vagy egy vajákos maszkot, vagy a neten található elefánt maszkot csinálom meg. Azt legalább muter meg tudja varni :D Csak a díszítés marad nekem.

(#15) feco72 válasza Fr0z3n (#14) üzenetére


feco72
Modder

steampunk talákozókon mindig van 1-2 ember aki csinál ilyeneket. Néha ott a helyszínen is, szóval tudsz kérdezni..

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#16) Fr0z3n válasza feco72 (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Csak sajnos ilyenekre nem tudok elmenni. Haver nagy animés, minden ilyesmire elmegy. Ő mesélte a múltkor, hogy megpróbálnak itt helyben, Békéscsabán is csinálni egy rendezvényt. Hátha eljön pár arc.

(#17) adrian360 válasza feco72 (#8) üzenetére


adrian360
őstag

Nekem a legnagyobb problémám a billentyűzettel, hogy messziről látszik hogy nélkülözi a szimmetriát, ami egy olyan alkotásnál, ahol a szépség az elsődleges, igencsak rossz hatást kelt.

(#18) Ata10


Ata10
csendes tag

Iszonyat jó lett ez is, akárcsak a Veletech-en bemutatottak. Nagyra becsülöm feco72 munkáit !

Ata - 0620 9 314 164

(#19) feco72 válasza adrian360 (#17) üzenetére


feco72
Modder

A szárnyak elhelyezésére gondolsz?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#20) Steve1207


Steve1207
veterán

Sértés nélkül mondom azt, hogy csúnya. Maga az ötlet frappáns, a kivitelezés hagy maga után kívánnivalót, de minden elismerés, mert ez nagyon pepecselős munka :) Home-made-ben az ilyesmit nagyon necc megcsinálni minőségibbre sajnos :(

.

(#21) adrian360 válasza feco72 (#19) üzenetére


adrian360
őstag

egyrészt, másrészt a két szárny nem tükör szimmetrikus, a gombok összevissza állnak, egy két patent is el van csúszva

(#22) feco72


feco72
Modder

A szárnyakat egymáshoz csiszoltam. A gravírozás nem lett teljesen szimmetrikus. A gombokat meg nem értem, sokadjára mondjátok, eddigi munkáim közül ezen lett a legegyenletesebb az elhelyezésük, párat még újra is ragasztottam. Nem zsinór szerint van ez tény, de az előzőek mind rosszabbak voltak. Itt még a dőlés is majdnem ugyanolyan.
Biztos elfogult vagyok, de én így látom.
Persze jöhet a kritika továbbra is, várom.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#23) nuke7


nuke7
veterán

ennek mi értelme van..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) feco72 válasza nuke7 (#23) üzenetére


feco72
Modder

Egyeseknek tetszik. Mint a moddingolt gépek. Lefoglal, szeretem csinálni esetleg még pénzt is keresni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#25) nuke7 válasza feco72 (#24) üzenetére


nuke7
veterán

De a modding gépeket általában lehet hasznalni.
( sőt általában jobb hűtés / halkabb gep az eredmény)
En itt egy nem igazan használható billentyűzetet látok... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#26) feco72 válasza nuke7 (#25) üzenetére


feco72
Modder

Melyik része nem használható? Jelenleg is ilyenről írok és még nem volt fennakadás a működésben. Mióta ilyeneket csinálok és használok nekem már a normál billentyű a furcsa. Gémereknek nem ajánlott ez tény, de ezt párszor már le is írtam. A lenyomása lett kicsit puhább a plusz súly miatt.

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#27) nuke7 válasza feco72 (#26) üzenetére


nuke7
veterán

nem tudom elképzelni, hogy azon lehet normálisan gépírni :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ha van hely még negatív véleménynek, akkor elárulom, hogy több munkádat is megnéztem már korábban a blogodban és most is, de őszintén szólva egyik sem tetszik. A kivitelezés rengeteg kívánnivalót hagy maga után szinte mindegyiknél. Szerintem ez is eléggé ronda lett és (itt érthető módon) retttenetesen összecsapott. Mielőtt bárki nekem támad: ez nem azt jelenti, hogy én jobbat készítenék (se eszközeim, se időm, se gyakorlatom), pusztán csak többet várnék el. :B
Ha pedig ezek után maradt hely valami pozitívnak is, akkor még leírom, hogy a kitartásodat viszont becsülöm, továbbá az ötleteid is jók és a stílus is bejönne, szóval ha nem hagyod, hogy a magam fajta állandó kritikusok megtörjék a lelkesedésed, akkor a későbbiekben olyan darabok is kikerülhetnek a kezeid közül, amelyekre nem csak te, hanem egy kicsit mindnyájan büszkék lehetünk majd. ;) Vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy "az én tetszésemet is elnyeri", hiszen sokakat már jelenlegi munkáid is lenyűgöznek. Hajrá!

(#29) feco72 válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


feco72
Modder

Persze hogy van hely :K .

Érdekes, hogy mindenki úgy gondolja, hogy a verseny iután másnap összecsaptam a cuccot és részemről felejtős. Pedig új bőrt kapott, pontos kerek kivágásokkal, a gombokat is igazítottam (lehet, hogy a matricákon is kéne). A szélekre meg lett új terv (hogy ne látszódjon a bőr vágás), de ez majd lesz, merrt most egy hónapig nincs nálam. Viszont amire rájöttem, hogy a vékony-nyújtható bőr amilyen jó a ráfeszítésnél, olyan necces is, mert a kivágások elmásznak.

Tervem még van bőven, ott a félbehagyott fa billentyűm, lesz még egy bőr is biztosan. Közben bajlódok a telefonok problémájával is.

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#30) KillHates


KillHates
nagyúr

Mi az a "SUP" gomb? :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31) feco72 válasza KillHates (#30) üzenetére


feco72
Modder

super, linux alatt a felugró ablakos gomb neve.

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#32) KillHates válasza feco72 (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R Köszönöm!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) feco72 válasza KillHates (#32) üzenetére


feco72
Modder

A problémám ezeknél, hogy még nem találtam meg, hogy melyik fontnál találhatók meg a billentyűkön lévő egyéb szimbólumok.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.