Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Valóban nem rossz játék, toltam havernál 1 órát kb, bár egy nagyon kicsit azért túl lett hypolva szerintem :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) BoneDragon válasza Scholes9 (#1) üzenetére


BoneDragon
veterán

És ezt mind 1 óra játék után döntötted el? :U

(#3) Barret001 válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Barret001
addikt

Így lehúzod az év játékát? Csúnya dolog...

(#4) Bad Pritt válasza Scholes9 (#1) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A hype tényleg durva volt, viszont ez a játék tényleg durva. Mármint nem csak ahogy kinéz, az sem egy kis achievement a Guerillának, de tényleg az aprólékosság, a sok kis ötlet, ami ismerős máshonnan, de itt jobb.
Amit például Grath említ a céges bögrékkel, hülyeségnek tűnik, hisz ma egy egyszerű használati tárgy, de gondoljunk csak bele, hogy például a Torniói lepel gyakorlatilag egy hullazsák volt Jézus testén, aztán ma hol helyezkedik el az ereklye ranglétrán...
Brutálisan jók a szinkronok, a zenék, szerintem lehetséges, hogy másnál kicsit sok a misztikus sámánmaszlag, de ahogy elmondják, az annyira egyszerű és dallamos, hogy nem lehet nem szeretni. Nagyon kíváncsi leszek, hogy hova fut majd ki a sztori, mert ezer buktatója lehet, de engem nagyon beszippantott a világ, rég vártam valami hasonlót, ami az Arkham City-hez vagy Witcher 2-3-hoz hasonló open world élményt nyújt. Bár a Witcher 3-nál jóval kisebb és rövidebb a játék, de minőségében simán ott van mellette, bár ezt mint Witcherhez annyira nem vonzódó egyén mondom. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#5) Jhonny06 válasza Barret001 (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez nagyon messze van az év játékától.

(#6) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jó lesz ez majd 1-1.5 év múlva agyonakciózva nekem

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7) Mister_X válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Első kérdés: ha nem ez, melyik lesz az év játéka?
Második kérdés: miért éppen a Breath of the Wild? ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8) lmno válasza Mister_X (#7) üzenetére


lmno
őstag

RDR 2
De hosszú még az év :)

(#9) Scholes9 válasza Barret001 (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Elég meredek év játékának kijelenteni március elején bármit is szerintem. Ha már open world lehetne hasonlítani egy Witcher 3-hoz, attól azért eléggé messze van ez. Na az megérdemelten lett 2 éve az év játéka...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) marilllyo


marilllyo
veterán

Nagyon szkeptikusan álltam neki. Engem a tesztek egyáltalán nem győztek meg. Én nekem az nem elég, ha azt olvasom, hogy "azért jó mert szép". De azért a sok 9 pont amit kapott eldöntette velem, hogy megveszem, hisz most sok érdekes cím számomra nem jön.

Az, hogy szép az nem kérdés... Nevetséges amikor az Ubisoft azzal példálozik, hogy azért nem néz úgy ki a Division mint az E3-mas videókon mert a konzolok gyengék. (Jó igen tudom az multiplatform...). De akkor is. Ez valami bődületes. Nagyon sok dolog van ami apróságnak tűnik de mégis megakad rajta a szem, hogy jééé még erre is figyeltek. Ilyen például ahogy megy a csaj. Nem szögegyenesen egymás mellé tett lábakkal, hanem néha csámpázik kicsit. Végül is nem aszfalton hanem a murván futsz. Nagyon klassz, hogy a belterek is ki vannak dolgozva. A tesztben említett robotgyárak konkrétan áll-leejtő minőségűek. Mintha a függetlenség napja egyik űrhajójában mászkerálnál. Lehengerlően hangulatos.

A játékélmény pedig hozza amit kell. Lootolsz-craftolsz a végtelenségig. Viszont sosem érzed majd azt mint pl. a Shadow Of Mordorban, hogy ultimate badass terminátor vagy.

Tény és való...- és ebből szerintem a készítők sem csináltak nagy titkot- a játék lop. Gátlástalanul. Nagyon sok minden van benne amit itt-ott már láthattunk más játékokban. Főleg tényleg a nyomkövetős-beszélgetős-nyomozós részek. Az szinte ctrl+c ctrl+v volt a Witcherből. De nem tudok rájuk haragudni mert igen....a bevált dolgokat szépen összeollózták, hogy itt meglegyen.

Pár szembeötlő hibát azért felvázolnék.
A legesleggázabb az az élővilág. A robotok zseniálisak. A mozgásuk, ahogy csordákban nyomulnak. A reakcióik. Hibátlan. Ámmde...nem sok.... 5-6 féle élő állat ami kóborol. Vaddisznó, róka, nyúl, liba, patkány meg valami mosómedve szerűség. Ezek ilyen nagyon céltalanul lettek leszórva a pályákon. Van belőlük bőven...de azért vicces amikor egy disznó, egy róka egy nyúl és egy liba gondtalanul sétál 5nm-en belül.

Aztán ez a ruha+haj vizesedése. Na ilyen pl. nincs. Csontszáraz vagy az úszás után is.

Többször estem be két tereptárgy vagy textúra közé úgy, hogy csak a load game segített.

Egy kicsit szokni kell ezt a nomád-high tech mashup-ot. Az elején sokszor megakadt a szemem amikor a sziklák közt nyilaztam és felbukkant egy lila hologram.

Én valahogy úgy foglalnám össze ezt játékot mint a korábbi ow játékok jól működő elemeit gondosan összeválogatott egyveleg. Ezáltal viszont felülmúlja a többséget. Maga az innovációt a témája és a világa hozza.

A játékban szinte csak olyan hiányosságok vagy hibák vannak amiket már korábbi nagyra értékelt AAA címekben megbocsájtottunk. Hol van ehhez képest a "egy év után is ugyanúgy" bugos Fallout 4. Ehhez képest az FC sorozat vagy pl. a Divi és társai üresek és monotonak.

Én csak azt tudom mondani, hogy nehéz belekötni ebbe a címbe... de nem is kell. Ilyen játékok kellenek. Minden pillanatában érződik, hogy foglalkoztak vele.
Ilyen játékok miatt játszunk...

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#11) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ez az egyetlen konzolos cim ami erdekel, de ez nagyon. Viszont csak emiatt nem veszek konzolt, ugyhogy most szomoru vagyok. Gondolom PC megjelenesre akkora az esely mint a killzone-nal....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) Stauffenberg válasza Cathulhu (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Legjobb esetben is csak streamelve játszhatsz majd vele PC-n. Azt is ki tudja mikor.

(#13) X Factor válasza Cathulhu (#11) üzenetére


X Factor
addikt

Last of Us, Uncharted.

Make things work

(#14) davidsone


davidsone
addikt

Jó lett ez! Én nem is vártam sokat tőle nálam tuti vétel...
...pár hónap múlva occóé ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#15) marilllyo válasza Cathulhu (#11) üzenetére


marilllyo
veterán

Itt apró tele van konzolokkal. 45 körül már kapsz egyet. Vegyél egyet...pörgesd ki ezt...meg még pár PS4 exkluzív címet aztán eladod. Nem is biztos, hogy buknál rajta.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#16) Apone33


Apone33
őstag

Sztem nagyon jó lett a játék. Nekem mindegy, hogy az év játéka lesz-e vagy sem. :B

Play Hard!!!

(#17) Sirandrish válasza Barret001 (#3) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kevered a Zeldával :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18) tailor74


tailor74
őstag

Ez egy nagyon jó játék, lenyűgöző szépséggel. :K Mindegy, hogy milyen díjat nyer meg, vagy sem.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#19) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

pontosan mi történt, hogy a jelenlegi világ ide jutott. Tudja valaki az előzménytörténetet?

(#20) Prof01 válasza ***ANDRÁS*** (#19) üzenetére


Prof01
veterán

Persze, a játékból kiderül. Spoiler lenne leírni, játszd végig! :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21) ViharVadász válasza Mister_X (#7) üzenetére


ViharVadász
őstag

Mert Zelda :D

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#22) andro93 válasza Oppenheimer (#6) üzenetére


andro93
aktív tag

Hasznosabban is el tudod tölteni az időd, mint hogy számodra gyakorlatilag érdektelen játékokkal játszol. Olvass például ha jelenleg nem teszed, az hasznos. :K

[ Szerkesztve ]

(#23) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Köszönöm a tesztet. Mindenképp kipróbálom.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#24) kovsol


kovsol
titán

Szerintem feldobná ezeket a teszteket, ha saját készítésű videók és képek is kerülnének bele.

May the Force be with you!

(#25) marilllyo válasza ***ANDRÁS*** (#19) üzenetére


marilllyo
veterán

Le akartam írni a sztorit de nem tudom spoiler tag mögé rakni itt. :(

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#26) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lesz PC-n? (bocs nem olvastam a cikket)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) glspeter1 válasza tibaimp (#26) üzenetére


glspeter1
őstag

:N :N

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#28) #21715712


#21715712
törölt tag

Off

[ Szerkesztve ]

(#29) ***ANDRÁS*** válasza Prof01 (#20) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

már elkezdtem, csak sega mega drive 2 óta nem volt a kezemben kontroller és elégé nehezen megy a kezelése. Nincs a ps4-hez és a horizonhoz bill és egér támogatás?

(#30) lmno válasza ***ANDRÁS*** (#29) üzenetére


lmno
őstag

Nincs.

(#31) Stauffenberg válasza ***ANDRÁS*** (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pár nap alatt bele lehet jönni a kontrolleres irányításba, pár hét múlva meg már tök természetesnek fog érződni.

(#32) micafighter válasza ***ANDRÁS*** (#29) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van, csak nem natívan.

(#33) tibaimp válasza glspeter1 (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

fasza....

köszi

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Isván


Isván
csendes tag

Már nagyon kíváncsi vagyok a játèkra. Mindenkèppen beszerzős. :)

(#35) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én is úgy álltam hozzá, hogy inkább a neve furcsasága vonzott, mintsem a világa. Nem mellesleg nem tudtam hova tenni, ezt a poszt-humán világot, robotokkal. De egyszer csak nekikezdtem nézni gameplayeket, és nem tudom abbahagyni. És eddig 2 ilyen PS játékkal volt így: The Last of Us és az Uncharted 4, ami egy eddig csak techdemónak jó Killzoneokat fabrikáló csapattól nem is olyan rossz teljesítmény.

A látvány az egy dolog, az UC4 után sem értettem, hogy lehet ilyesmit kihozni a PS4-ből, de itt aztán szóhoz sem jutok, de igazán a története az, ami érdekes a számomra. Szerintem kissé furcsa azok véleménye, akik ezt a sztorit átlagosnak mondják. Persze tudunk jobbat, meg szerteágazóbbat, de ennyire lekicsinyíteni, csak azért hogy valami negatívumot is találjon az egyszeri kritikus, azért azt ne.

All→M8

(#36) #38167040 válasza callmeakos (#35) üzenetére


#38167040
törölt tag

Tudod, vannak olyan emberek, akik így próbálnak egyedinek látszani, hogy sokan kedvelnek valamit, de ŐK ezt a dolgot utálják. Ez az utálkozás filozófiája. Rendkívül célravezető. A Brian életéből az állandó 3db tiltakozó jut eszembe hirtelen. Ezt súlyosbítva: általában én is a 3db közé szoktam tartozni. :)

(#37) gianni85


gianni85
veterán

Kíváncsi leszek, ha minden jól megy holnap már tudom tolni. Addig nosztalgiázok kicsit a TLoU Remastered-del, de eléggé eljárt felette az idő (pedig PS3-on hogy csodáltam a látványt)

[ Szerkesztve ]

(#38) ***ANDRÁS*** válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

hát nem lehet belejönni, kontrollerrel a horizont nem lehet irányítani! így beruháztam egy tactical assault commander 4-be, ami kapásból kenterbe vágta és kispályára küldte a kontrollert.

(#39) lmno válasza ***ANDRÁS*** (#38) üzenetére


lmno
őstag

Ja, nem lehet irányítani, azért adták ki csak konzolra :))

(#40) Stauffenberg válasza ***ANDRÁS*** (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Több száz millió játékos játszik kontrollerrel ilyen játékokat és ki tudja hányan éppen pont ezt a játékot.

Biztos, hogy a hiba nem az ön készülékében vagy éppen kézügyességében van?

Frusztrálva, idegeskedve, idegenkedve nem is lehet megszokni semmit. De persze nekem teljesen mindegy, hogy mivel játszod. Jó szórakozást hozzá! :)

(#41) Apone33 válasza ***ANDRÁS*** (#38) üzenetére


Apone33
őstag

Pedig bele lehet jönni, persze van nekem is olyan ismerősöm akinek egyáltalán nem áll kézre a joy ha lövölde van. Én is így voltam vele anno, de aztán egész jól belejöttem.

Play Hard!!!

(#42) tailor74 válasza Apone33 (#41) üzenetére


tailor74
őstag

Így van. A magam részéről sok év után lett ismét konzolom, pont az UC4 volt a beavató játék. 4-5 óra kontrolleres bénázás után tartottam egy nap pihit, aztán újra kezdtem a játékot, és azóta semmi baj a kontrolleres irányítással. :)

Igaz fps-t még mindig pc-n játszom.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) Puma K válasza ***ANDRÁS*** (#38) üzenetére


Puma K
veterán

Pfu... ~30 ropi hogy ne kontrollerrel meg auto aimmal szerencsetlenkedjen az ember...?

Baaar mindenkinek meg van az a jatek amiert kepes bevallalni a plusz koltsegeket... esetemben a GTA V/Online-hoz vettem vezetek nelkuli Xbox 360 kontrollert + toltheto akkupakkot, hogy tudjak autokazni meg motorozni a leheto legfinomabb iranyitassal amit alapbol tamogat a jatek... kormany csak moddolva megy az meg nem szerencses eredeti jatekkal a birtokaban az embernek.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) ***ANDRÁS*** válasza Puma K (#43) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

használtan nem 30k, olcsóbban hozzájutottam a horihoz és nem bántam meg. PC-s irányítást ad ps4-re és máris könnyebb az irányítás, mint kontrollerrel szenvedni.

(#45) Callisto válasza ***ANDRÁS*** (#44) üzenetére


Callisto
őstag

Hát. Én játszom minden mindennel, de kontrollert le nem cserélném. Jobb, mint az egér+billentyűzet bizonyos játékokhoz. Ehhez meg teljesen mindegy nekem. Ugyanolyan jól megy mindegyikkel ez a stílus. Gyakorlat és türelem. Nem akarásnak nyögés a vége. Születni sem úgy születtél, hogy jártál és beszéltél. :)
A történet pedig első osztályú. Igaz középfoknál jobb angol kell a megértéséhez, a háttér információkat éls mindent olvasni, meghallgatni érdemes. Ilyen jól összerakott sci-fi sztori utóbbi évtizedben nem igazán volt még.
Aloy, a voice acting, animációk, hangulat, zenék, robotokkal való harc is rendkívül jó. Nálam év játéka eddig, de esélyes, hogy az is marad. Azért, mert ennyire szeretnivaló jól megírt főhőst és sztorit nagyon nehéz csinálni.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#46) Persie12


Persie12
aktív tag

Tegnap este sikerült megvennem a Complete edition-t, elég jó áron. Egy kérdésem lenne. Mennyi játékidőt rejt magában a játék?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.