Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 9 - fény-másolat
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Honor 8 topik - A két telefon között egyelőre szinte csak hardveres eltérés van, ezért, ha kérdésed van, keress rá a Honor 8 topikban is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) <Adamsky> válasza snakebait (#4400) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hi! Bocsi, hogy P10 tulajként ismét belepofázok a fórumba, de Novát használok már jó pár éve (telefontól függetlenül...)

(Nova) Settings => Advanced (legalul) => Screen lock method (szintén legalul) => Timeout
(ha a Device Admin van kiválasztva, akkor van az, amit Te írsz, vagyis mindig kéri a kódot)

Így gyakorlatilag úgy alszik el a kijelző, mintha otthagynád a telefont. Annyi különbséggel, hogy a Nova "force"-olja a dolgot, így nem kell kivárni azt az X másodpercet vagy percet, ami be van állítva. Van viszont még egy timeout, amit érdemes így 0-ra venni, hogy a zárás tényleg azonnal megvalósuljon. Remélem érthető voltam. Ha, nem, szólj, és jobban "kibontom". :)

[ Szerkesztve ]

(#4402) snakebait válasza <Adamsky> (#4401) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia! Nem gond, sőt köszi a segítséget és a magyarázatot. De valami nálam nem kerek. Már az eleje, hogy Nova-ban a haladó beállításokban nekem csak a hibajelentés bekapcsolása és a nova újraindítása van. Amit Te írsz, olyan nincs nálam. Nova Prime 5.5.4 van :B

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#4403) <Adamsky> válasza snakebait (#4402) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Érdekes. Nekem pedig ott van. Ez pedig az a bizonyos másik "timeout", amiről beszéltem. P10-en így néz ki a dolog (369-es Oreo alatt). Esetleg zhorvath tud majd segíteni, hogy nála is így néz-e ki a dolog.

(#4404) snakebait válasza <Adamsky> (#4403) üzenetére


snakebait
senior tag

Basszus, nekem pont az az utolsó sor hiányzik ott a beállításban. Igaz Magyarul használom, gondolom semmi köze hozzá, ott kellene, hogy legyen. Pedig árúházi legfrissebb verzió, megvásárolt, legális. Valakinek valami ötlet, mert nagyon pipa vagyok most :W

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#4405) Divinity válasza snakebait (#4404) üzenetére


Divinity
őstag

A gesztusok között, mondjuk a dupla érintésre állítsd be, hogy zárja a kijelzőt. Ha dupla koppolsz üres felületre a kezdő képernyőn akkor fel kéne dobnia, hogy válassz metódust a lezárásra

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4406) qltsar válasza snakebait (#4404) üzenetére


qltsar
addikt

Nalam ez; Nova settings --> Gestures & inputs --> Button actions. Itt a Home gombra allitottam a lentebb emlitett kesleltetessel, igy a Home gombbal tudom oldani, es zarni is a telefont.

(#4407) snakebait válasza Divinity (#4405) üzenetére


snakebait
senior tag

No, így már megjelent ez a beállítási lehetőség.

qltsar ez jó ötlet, megcsináltam én is.
Köszönöm szépen mindkettőtöknek. Csak összejön ez, mégha ilyen nyögvenyelősen is.
Ja, és <Adamsky-nak is köszönöm.
Jó szétoffoltuk itt a topikot :U

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#4408) <Adamsky> válasza snakebait (#4404) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Még arra emlékszem, hogy amikor első alkalommal állítottam be a képernyő zárat, akkor a Nova launcher rákérdezett, hogy mi legyen a zárás módja. Akkor a dev. admin. módot választottam. Nem lett jó (az ismert okból). Utána kerestem meg a korabban emlitett beállítást. Szóval esetleg nyomj egy adat törlést a launcher-re. Meg kell, hogy jelenjen. Olyan nincs, hogy Honor-on ez nem állítható. Még annyi, hogy a face unlock nekem nincs bekapcsolva.

(#4409) Sanki


Sanki
addikt

TWRP-vel és a ROOT-tal mi a helyzet jelenleg?
Van működő?

Ha valaki tud ilyet és van jó leírása, akkor berakom az összefoglalóba. :R

(#4410) MeSKA válasza bedibazsa (#4384) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Kamerában is jobb a Honor 9?

(#4411) bedibazsa válasza MeSKA (#4410) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Én úgy vettem észre, hogy nagyon hasonló a kamerájuk, annyi, hogy mind az előlapi, mind a hátlapi kamera jobb képet csinál sötétben a H9-en.

(#4412) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Nektek jött már OTA-n májusi biztonsági csomagos, arcfelismerős frissítésetek? Kicsit bosszant, hogy a Honor 8-ra hamarabb és sűrűbben jönnek frissítések. Nagyon várom már, hogy rollback-eljek Nougat-ra. Fertelmes az Oreo és az is marad.

(#4413) Albi001


Albi001
tag

Sziazstok!

Ha jól tudom, akkor a Honor 9 fénykép készítésekor a két kamera álltal begyűjtött információk összedolgozásával hozza létre a képet.

Ez igaz a pro módra is? Mintha valahol olvastam volna, hogy ilyenkor csak az rgb szenzort használja. Elő lehet csalni valahogy a másikat is ilyenkor? A RAW miatt mindenképp szükséges a Pro mód.

(#4414) MeSKA válasza Albi001 (#4413) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Én úgy tudom, hogy használja mind a 2 kamerát. Viszont ha kérsz RAW fájl mentést is, akkor a RAW lesz csak az RGB szenzoros. Tehát 2 fájlt csinál, a jpg használja mind a kettőt a RAW nem.

(#4415) Joe 89 válasza MeSKA (#4414) üzenetére


Joe 89
tag

Raw fájlnál csak egy kamerát használ mindkét képnél. Könnyen tesztelhető. Ha letakarod a fekete fehér kamerát közben, akkor is csinál képet.

[ Szerkesztve ]

(#4416) Divinity válasza Albi001 (#4413) üzenetére


Divinity
őstag

RAW-nál amúgy se nagyon érdekes, hogy mindkét szenzor használatban legyen. Épp ez a lényege a RAW-nak, hogy MINDEN információt tartalmaz a két szenzor ebben az esetben ugyanazt produkálná.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4417) Albi001 válasza Divinity (#4416) üzenetére


Albi001
tag

Köszönöm a válaszokat. És az létezik, hogy alacsony fényviszonyok mellet a raw-ban készült képek gyengébbek (kevésbé részletes)?

(#4418) SperS


SperS
csendes tag

A számla nyomon követésére a Droidstats nevű programot használtam/használom. Mikor frissítettem oreo-ra, onnantól nem érem el a beállításait sem, azaz nem tudom beállítani az ingyen hívott számokat, stb. (Úgy tudom, hogy ezt a programot már nem is fejlesztik, sőt csak phone clone-nal tudtam átmenteni Honor 6-ról... Tudtommal már meg sem található a play-en?!)Tudtok valami ehhez hasonló programot javasolni? Vagy, hogy hol érdeklődhetnék?
Tulajdonképpen csak a hívásaimat szeretném nyomon követni! Már a Droidstats-ban sem lehetett beállítani eltérő fordulónapot a hívás/SMS-hez valamint az adathoz, így a netre a watchdog-ot használom... Az még fontos lenne, hogy widget is legyen hozzá!

[ Szerkesztve ]

SperS

(#4419) akibor000


akibor000
aktív tag

lehet ehhez a telohoz hátlap védő üveglapot vagy fóliát kapni?

(#4420) rjg válasza SperS (#4418) üzenetére


rjg
őstag

Én a Callistics-et használom, abból is a fizetős verziót.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#4421) bedibazsa válasza akibor000 (#4419) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Igen.

(#4422) nrg_52


nrg_52
addikt

Ugy latom van mar 368-is ff-ben. Jo lenne mar egyszer otan is kapni valamit. 😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4423) Joe 89 válasza Albi001 (#4417) üzenetére


Joe 89
tag

Igen, lehet. Ezért találták ki a két kamerát, hogy jobb képet kapj rossz fényviszonyok között.

(#4424) akibor000 válasza bedibazsa (#4421) üzenetére


akibor000
aktív tag

tud valaki linkelni egyet,amit rendelhetnék!? thanx

(#4425) Divinity válasza Albi001 (#4417) üzenetére


Divinity
őstag

A RAW-ot ki kell dolgozni. Magában nem feltétlenül optimális beállításokat tartalmaz. Épp ez a lényege, benne van minden információ amit a szenzor begyűjtött aztán hajrá.
A két szenzor egyszerre dolgozva viszont már egy tömörített képet ad de az algoritmus lehet jobban kidolgozza.:)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#4426) bedibazsa válasza akibor000 (#4424) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Google esetleg?

(#4427) nrg_52 válasza akibor000 (#4424) üzenetére


nrg_52
addikt

Random egy ilyen pl.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4428) akibor000 válasza bedibazsa (#4426) üzenetére


akibor000
aktív tag

alin találtam sokat, csak tapasztalat kéne h meliket érdemes, ami passzol rá mm pontosan.

(#4429) akibor000 válasza nrg_52 (#4427) üzenetére


akibor000
aktív tag

thanx

(#4430) SperS válasza rjg (#4420) üzenetére


SperS
csendes tag

Köszönöm szépen a választ. Többet letöltöttem, találtam olyat is, aminél függetlenül lehetett állítani az adat fordulónapját a hívástól. Ennek ellenére nálam is a callistics maradt fenn a rostán, mert nagyon egyszerű és kézenfekvő használni. Még nem vettem meg, mert előbb meg akartam kérdezni, hátha van jobb. Ezután viszont már meg fogom venni
Más:
Két SIM-mel használom a telefonom. Az 1-es telekom, míg a 2-es telenor. Még nem sikerült rájönnöm, hogy mi a kiváltó ok, de rendszeresen eldobja a 2-es, telenoros kártyát. Ilyenkor csak a telefon újraindítása segít. Legalábbis nem találtam egyszerűbb, szoftveres megoldást arra, hogy újra lássa a 2-es kártyát is. A teljes képhez hozzátartozik, hogy a telekomos kártyát újra cserélték, viszont a telenorost úgy vágták ki a szolgáltatónál, amikor a honor9 miatt kisebb kártyára kellett váltanom.
Szerintetek mi lehet a probléma? Hogyan tudnám megoldani?

[ Szerkesztve ]

SperS

(#4431) bedibazsa válasza SperS (#4430) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem ugyanez a konfigurációm, de nem dobálja, tökéletesen működik. Ha a telenoros kártya 2 évnél idősebb, ingyen cserélik, érdemes lenne egy próbát tenni.

(#4432) SperS válasza bedibazsa (#4431) üzenetére


SperS
csendes tag

Köszi a választ! Első körben én is erre gondoltam, de azért kérdeztem meg, mert hátha más is felmerül...

SperS

(#4433) bkiky01 válasza SperS (#4432) üzenetére


bkiky01
senior tag

"Elfáradt" a sim kártya.. Én 2-3 évente cserélem..

(#4434) EndR


EndR
tag

Az eleje óta itt vagyok a topikban és azt hiszem nem volt még róla szó:
Az összefoglalóban lévő sim+sd kártya "gányolást" próbálta már valaki közületek?

A google a barátom; túl is vagyok egy próbálkozáson, de emellett a Ti véleményetekre is kíváncsi lennék. :)

Mivel mindenképp 2 simmel kell használnom, és betelőben a telefon, kicsit gondban vagyok.
Sokáig vártam a Premium verziót 128GB-tal, de B20-al, hivatalosan nem jött az EU-ba. :(
(nem szívesen törölnék róla már semmit, a Honor 10, View 10 -és a többi jelenlegi alternatíva- meg annyira mégsem vonzó, hogy emiatt költsek másik mobilra. Eleve tökéletesen elégedett vagyok a H9-cel!!)

Szóval valami tapasztalatra lennék kíváncsi. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#4435) nrg_52 válasza EndR (#4434) üzenetére


nrg_52
addikt

H8 topikjaban probalkozz, ugy tudom ott vannaj tobben is akik megcsinaltak.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#4436) EndR válasza nrg_52 (#4435) üzenetére


EndR
tag

Rendben, köszi! :)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#4437) akibor000 válasza bedibazsa (#4431) üzenetére


akibor000
aktív tag

cserélik azt korábban is,csak mondani kell h kiirja nincs sim,stb. ingyen adnak ujat. pont ma intéztem, fél éves volt az elözö sim.

(#4438) bedibazsa válasza akibor000 (#4437) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Ha nincs SIM-et ír ki, akkor hibás a kártya, akkor valóban ingyen cserélik. Ezt az ügyintézőnek meg kell néznie egy másik telefonban. Amúgy nem a folyamatok szerint jár el. Üdv.: egy Telenor minőségbiztosításáért felelős ember. :D

(#4439) akibor000 válasza bedibazsa (#4438) üzenetére


akibor000
aktív tag

nem nézte meg ma nekem a telenoros,csak adott egy uj simet és ennyi.

(#4440) Becksman


Becksman
őstag

Ez így korrekt? :

Samsung A54 5G 8+256GB

(#4441) bedibazsa válasza Becksman (#4440) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mit kéne látnunk itt? Az akkumulátorhasználat alatt van a fogyasztási statisztika, az érdekesebb lehet.

(#4442) Becksman válasza bedibazsa (#4441) üzenetére


Becksman
őstag

Azóta használtam a telefont. A helyzet:

Samsung A54 5G 8+256GB

(#4443) bedibazsa válasza Becksman (#4442) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Bocsi, nem kötekedni akarok, de így sem derült még ki sokminden. Ha rányomsz a képernyőnél a %-os részre, megmutatja, mennyit futott a kijelző. Nekem 4-6 óra közötti SoT szokott kijönni 2 kártyával. Teljesen jó ez nekem, az előtte levő telóm, az LG G4 1.5-2 órát tudott. :D Az rossz volt.

(#4444) Becksman válasza bedibazsa (#4443) üzenetére


Becksman
őstag

Jelenleg: (4g ment egész nap)

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#4445) HurkaLES


HurkaLES
tag

Srácok. Azt nem lehet véletlenül beállítani hogy pl h a média levegyen minden fölösleges hangot és a csengőhang az valóban csak akkor ad hangot ha hívnak? Mert hiába veszem le a médiát sok hang marad pl a messenger pittyeges. És le kell venni a csengőhangot is h minden néma legyen. Erre nincs véletlenül lehetőség?

(#4446) bedibazsa válasza HurkaLES (#4445) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Minden alkalmazásnál külön be lehet állítani, mi adjon ki hangot, mi rezegjen, és mi nem. Nekem pl. csak a Gmail, a céges levelezés, az SMS és a hívás ad ki hangot, minden más néma, nem rezeg. Ezt az alkalmazások között tudod beállítani.

(#4447) Sanki válasza HurkaLES (#4445) üzenetére


Sanki
addikt

A média hang az kicsit más, az pl a zene, videó hangereje vagy játékon belüli hangok. A messenger az "csengőhang".

(#4448) qltsar


qltsar
addikt

DcUnlockerrel nyitott mar valaki bootloadert? Arra gondoltam, ha mar a hivatalos oldalon torteno unlock code kikeres elvileg garivesztes, akkor ez egy alternativa lenne.

Nincs esetleg a FirstPhone-nal valakinek ismerose? Valoban nezik ezt, hogy kikerted e a kodot?

[ Szerkesztve ]

(#4449) <Adamsky> válasza qltsar (#4448) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én is ezen dilemmázok. Kérjem, ne kérjem? Amennyiben kérem, - a magyar support válasza alapján - bukom a garanciát. Ha, nem kérem, akkor teljes mértékben kizárt, hogy a terméktámogatás megszűnése után kipróbálhassak más rendszereket is.
Írtam is a válaszomba, hogy nagyon nem érzem korrektnek, hogy már most döntés elé állítanak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.