Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lastknight


lastknight
csendes tag

Játékhoz akár egy egymagos proci is elég lehet szerintem. Erről is volt már szó itt, egy másik cikkben.
Én a mai napig a 3-4 éves gépemmel jól elvagyok, a Sempron 2600+ és az ati 9600-as kártyával a legtöbb játékkal elmegy 1024x768-as felbontáson, ami nekem bőven elég a 17'-os monitoromhoz. A COD4-et is ezen játszottam végig. És nincs az egekben a villanyszámlám se.

(#52) Godefroy válasza Hunter2 (#26) üzenetére


Godefroy
senior tag

A jó minűségű ház a következők miatt (is) kell:

1. Szellőzés (ha leveszed az oldallapot, nem úgy szellőzik és kellőképen nem hatékonyan ahogy meg volt tervezve).
2. Jobb házakhoz általában a táp is jobb, megbízhatóbb. (ez nem azt jelenti nem találsz ellenpéldát, de mégis valamiért az egyiket drágábban adják és veszik mint a másikat hosszú évek óta)
3. Ha nincs oldallap vagy teljesen csupaszon használod a gépet akkor nemcsak zajt nővelsz hanem elektroszomogot is. A ház nem azért van fémből tervezve, mert sok Taiwanon és Kínában az eladhatatlan fém, hanem hogy védje az alkatrészeket és legfőképp az embert a megnővekedett sugárzásoktól, zavaroktól.
4. Esztétika.

Én értem , hogy csavarhúzóval bekapcsolod a gépedet, és ezzel megvagy elégedve, de azért nem kellene az igénytelenséget általánosan követendő trendé magasztalni.
Egy normál háztartásban vagy irodában eléggé oda nem illő egy kupac elektronikai alkatrész amire azt mondjuk ez a számítógép és ott a csavarhúzó,a kiskörömolló vagy a gémkapocs aztán hadszóljon.

Ezért írtam az elöző hozzászólásom végén, hogy nem vagyunk egyformák.
Mindenkinek más az igényszintje.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#53) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Nem tudom a többiek hogy vannak vele, de 5-ért már kapni 350W-os ModeCom tápot FSP bélrendszerrel :) Szvsz megbízhatóbb, mint egy Mercury..

szerk: visszaolvasva látom h dr. Romano már írta a 350-es FSP-t.. :R

[ Szerkesztve ]

///

(#54) shtml


shtml
őstag

Az entry level géphez (36,900) nem éppen jó választás egy 420 wattos táp. A gép várható használati ideje (2-3 év min.) alatt a táp miatti többletfogyasztás kitesz annyit, amennyiért már lehetne venni bruttó 5,400-ért egy 300W-os FSP-t is.

(Nem, ne írd azt, ami elsőre eszedbe jut.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#55) (Kolombusz) válasza Godefroy (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

De lehet.
45 ezer jó magyar forintért. Xbox 360 arcade. Vagy 60 körül a 60gigás Premium.

(#56) nuke7 válasza lastknight (#51) üzenetére


nuke7
veterán

persze... mondjuk nem mindenkinek elég az 1024x768.
de szerintem felsö-középkategoriás gépet, amin durván jol mennek a dx10-es és dx10.1es játékok már ki lehet hozni 160-bol, monitor nélkul :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#57) cucka válasza (Kolombusz) (#55) üzenetére


cucka
addikt

Aha, aztán vehetsz hozzá 17 ezerért egy darab játékot, aminek a pc-s változata 7-8 ezerbe kerül. Persze lehet, hogy megfelelnek számodra a pár éves játékok, akkor a 3-4 ezres pc-s játék helyett megveheted ugyanazt 7-8 ezerért xbox-ra. Mit mondjak, marhára költséghatékony..

[ Szerkesztve ]

(#58) commanDOS


commanDOS
senior tag

110-130E jó magyar forintért általában mindig össze lehet kapni, egy használható, relatíve jó gépet, ami 1-2 évig bővítés nélkül bírja az iramot.
Én kb 8. éve használok PC-t és tapasztalat alapján durván ez az az összeg, amennyiért mindig össze lehet dobálni egy játékra alkalmas gépet. Sőt adott összegből évről-évre egy picivel jobbat lehet kihozni (persze az amortizációval is számolva).
pl. 2004-ben 125K környékén tudtam összehozni egy Sempron 3000-es masinát, 512 Rammal, dvd íróval, ATI 9600XT VGA- val és egy vargáné táppal.
Ez az akkori színvonalnak megfelelő masina volt.

A mostani hasonlóan jó a 4 évvel későbbi viszonyokat tekintve + belefért egy normálisabb házikó és egy márkás táp, 4G RAM durván hasonló összegből.

Az első gépem is hasonló árban mozgott, az egy K6 volt, a második meg egy 667-es cerka.
Meglepő, de szintén 110-120 környékén volt az is.
Persze rendben, lehetne rá többet is költeni, jobb VGA, igényesebb ház, nagyobb táp, stb. De nálam ez az az összeg, amit hajlandó vagyok érte kiadni x évente és meg is elégedek vele.
Egyébként meg: Hülyeség, notit leszámítva PC-t többet soha :D

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#59) (Kolombusz) válasza cucka (#57) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

play-asia, game.co.uk, ha nincs dombornyomott kártyád, akkor pedig uberkonzol.hu, vagy a gamer365 oldalon árulnak 10 ezer forint körüli áron vadi új, fóliás játékokat.

Nem vagy köteles kifizetni a legtöbb magyar kereskedő pofátlan magas haszonkulcsát.

(#60) Chaser válasza commanDOS (#58) üzenetére


Chaser
titán

"Egyébként meg: Hülyeség, notit leszámítva PC-t többet soha :D" Én is így vagyok vele...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) cucka válasza Godefroy (#11) üzenetére


cucka
addikt

játékra 200 alatt nemigen lehet normál gépet összerakni (értem ezalatt a minimum Chiectec házat)
Biztos elrontottam valamit, mert a jelenleg monitor nélkül ~90k-t érő gépemen teljesen jól fut minden játék, még az újabbak is. Chieftek házam pedig volt, árához képest egy kalap fos, a mostani cooler master elite-em sokkal minőségibb minden szempontból. (A chieftec-nek egyetlen extrája volt, az 1mm-es acéllemez, amiből készült. Na ettől egyáltalán nem lesz jobb a ház, cserébe szerelésnél mindig olyan érzésed van, mint ha valami szovjet gép lenne, emellett beszarsz ha meg kell emelni..)

Ja, és marha jól el lehet játszani párezer forintos egérrel is, mert a játék fogalom nem egyenlő a cod/csé/stb. típusú hálózati lövöldözésekkel. Emellett a játékosok nagy többsége nem kezeli olyan szinten az egeret, hogy érdemes legyen gamer egeret vegyen..

(#62) rootkiller válasza Dr. Romano (#50) üzenetére


rootkiller
őstag

Engem lassan 5éve szolgál a 300as codegen.

Artengo TR 990 Pro

(#63) nuke7 válasza nuke7 (#56) üzenetére


nuke7
veterán

kimaradt h 1280x1024-en vagy még akár 1600x1200-on is durván jol mennek a legujabb játékok. :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#64) csongi válasza Dr. Romano (#44) üzenetére


csongi
veterán

Hááát!Azért egy 667-es ram még a ddr400-sa ramok sebességét sem hozza. Legaláb 800Mhz-en kell járnia hogy értelme legyen a ddr2 memóriának ;)

(#65) cucka válasza (Kolombusz) (#59) üzenetére


cucka
addikt

Oké, alapvetően abból indultam ki, hogy pc-re 2-3 ezer forintért lehet 2-4 éves top játékokat vásárolni újonnan, boltból, gondolom neten lehet találni még ennél is előnyösebb ajánlatokat. Úgy gondolom, hogy aki alacsonyabb kategóriás gépet vesz, annak ez az árkategória, ami elérhető, 7-8 ezres friss címeket minden bizonnyal inkább letölti a netről. (pl. pár hete vettem meg a FEAR-t kiegészítő lemezzel 3 ezerért, aki ennyiért is inkább letölti, az szerintem akkor sem venné meg, ha 300 forint lenne. Ja és nem netes olcsó helyről vettem, hanem rendes boltban. Szerintem ebay-en 2000-ből is ki lehetne hozni ugyanezt.)
Namost a fentiek tekintetében az xbox játékok többsége bizony nagyon túlárazott, ami főleg multiplatform címeknél szúrja a szemem, ahol gyakorlatilag ugyanazt kapod konzolra dupla áron..

(#66) Godefroy válasza (Kolombusz) (#55) üzenetére


Godefroy
senior tag

Igen, de az nem PC, amiről a cikk szól ;)

A felsorolásokból valahogy kimaradt a monitor , mint nem elhanyagolható alkatrész a gép életében, valamint a legfontosabb az op. rendszer!

Mert ugye mindenki megveszi és azt be is számította az árba (és nem, nem kérem Linux hanem jó kis Windows amin fut a játék)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#67) dragos


dragos
csendes tag

hali!

igazándiból szép-szép, hogy 100k alatti konfigot összeírtál, de ahhoz, hogy használni is lehessen, véleményem szerint monitor is kell hozzá, vagy Neked is van port a fejedben, amire rákötöd a VGA-t?

by: dragos

üdv: dragos

(#68) (Kolombusz) válasza cucka (#65) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Magyarországon a hivatalos eladóknál (576, MM, stb) valóban túlárazott és itt a kereskedő haszna van benne a dologban. Máshol nem ennyire drámaiak a különbségek. Ami van, az annak köszönhető, hogy az MS-nek és a Sonynak is meg kell élnie valamiből a játékiparban, márpedig a konzol eladások az esetek túlnyomó részében veszteségesek, ami ilyen áron persze nem csoda. Ezt a veszteséget kompenzálják a játékok áraiban.

Azért nem minden multiplatform cím egyforma ám. A konzolos fifák messze jobbak, mint a pc-sek pl. és gondolom a többi sportjátéknál is hasonló lehet a helyzet. :F
Ez már tényleg off amúgy. :)

(#69) cucka válasza dragos (#67) üzenetére


cucka
addikt

Valószínüleg azért nem került bele, mert a monitor típusa/mérete és a számítógép teljesítménye nem függ össze. Van, akinek nem kell nagy teljesítmény, de azért szeretne nagy monitort, van, aki meg atomerőmű típusú gépet használ valami szutyok 17" tft-vel..

(#70) localhost


localhost
Közösségépítő

Nagyon rosszul olvasom, ha azt látom, hogy Óperenciás rendszerre nem kell költeni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#71) Tüzi válasza gbors (#46) üzenetére

Hát akkor végképp nincs probléma :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#72) ^Clown válasza Godefroy (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És a Microsoft IntelliMouse 1.1A-val mi a helyzet? Szerintem jobb egér, mint az mx-518. És harmadannyiba kerül.

(#73) azbest válasza shtml (#54) üzenetére


azbest
félisten

(nem írom azt ami először eszembe jutott, inkább rákérdezek)

Szerinted egy 420W-os táp többet fogyaszt mint egy 300W-os?

Ha arra gondolsz, hogy A mercury rosszabb hatásfoka miatt többet fogyaszt AZ fsp -nél, akkor azt írd, mert ez megtévesztő így. (nem annyit fogyaszt a táp, amennyi a névleges max terhelhetősége)

(#74) Godefroy válasza ^Clown (#72) üzenetére


Godefroy
senior tag

A Microsoft Intellimouse-on 5 programozható gomb van a Logitech MX-518 on 8.
Felbontásban is erősebb a Logitech.
Az ilyen finomságokról mint teflon bevonat és lézer érzékelő nem is beszélve.

Egyszóval bár nem rossz az Intellimouse de nem egy kategoria.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#75) Vamp


Vamp
senior tag

Ne röhögtessetek már...

3200+os athlonon és int. geforce 6150-en vígan szaladnak a HD videók mplayerrel. Hova kell ehhez specifikus radeon, meg bivalyerős proci? Elavult.... Bazz:D

(#76) Traxx válasza ^Clown (#72) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem egy Microsoft Comfort Optical van. Egy hátránya van: a vezetéke a kb háromnegyed év alatt még mindig nem egyenesedett ki, így néha beakad az asztalba :DDD Amúgy COD-hoz és minden máshoz is bőven jó.

A témához: játékra simán össze lehet dobni egy korrekt gépet 100 rugóból, nyilván monitor nélkül.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#77) shtml válasza azbest (#73) üzenetére


shtml
őstag

Azonos és relatíve kicsi terhelésen még akkor is többet fogyaszt, ha a névleges hatásfokuk azonos.

(Offban azért csak odaírtad, amire először gondoltál.:) )

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#78) Djuree


Djuree
félisten

ezért kell játékra konzol. egy xbox 360 arcade pakk 45k és az nem avul el sosem, csak mikor jön a köv. generáció ami még kb. 3 év. minden megy fullon rajta, nem kell állítgatni meg telepíteni és ráadásul jobb játékok vannak konzolra. játékra konzol, netezésre meg a többire egy gyenge gép. aki nem így csinálja az egy, egy, egy, eeeeeeegy.... ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#79) Vevőjelölt válasza localhost (#70) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Eddig még nem olvastam a PH. eggyik gépajánlójában sem, hogy a szoftverek + ennyi Ft.-al növelik az árat.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#80) copass


copass
veterán

nem értem miért nem mentél tovább a felső kat. gépekhez, vagy esetleg egy munkához való gépkonfig, mert ez így olyan khm... érdekes.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#81) Vakegérke


Vakegérke
veterán

(#10) gbors: Pontosan nem emlékszem, de cirka azonos időben vehettük a ketyerét. Nálam is a C64-et váltotta le.

(#27) siriq: A tiéd már húzósabb gép volt. Ami a tuningot illeti, vettem matematikai koprocesszort, így gyorsítva a spéci műveleteket.

"640 kilobájtba mindennek bele kell férnie."
Csókoltatom Bill atyánkat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#82) localhost válasza Vevőjelölt (#79) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Amit mondasz, az egyrészről igaz, másrészről erősen félrevezető, ha azt mondjuk, hogy akár 40.000 Ft-ért lehet otthon gépünk!
(+sw+monitor)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#83) cucka válasza copass (#80) üzenetére


cucka
addikt

Munkára való gépeknél nem lehet megmondani a tutit, mert minden attól függ, milyen munka az, amit szeretnél végezni. A könyvelés meg az újságírás is munka, ezekhez elég bármelyik gép a listából, ugyanez nem mondható el a tervező munkákról, szoftverfejlesztésről, stb.

(#78) Djuree - szerintem meg játékra pc, mert én egy egy eeeegy.. vagyok :) (és mert nekem nem tetszenek a konzolos játékok, stratégiát akarok játszani, egérrel akarok fps-t játszani, stb. Volt ps2-m, nekem nem jött be.)

[ Szerkesztve ]

(#84) Neptunfű


Neptunfű
tag

Üdv!
Egy ismerősöm bedöglött P3-a helyett a következő konfigot raknám össze:
Felhasználása: net, zene, filmek, képek nézegetése +max Q3 :)
Ház: FOXCONN TLM436 350W 8300Ft
Alaplap: ASROCK Wolfdale1333-D667 R2.0 8200Ft
Processzor: INTEL Celeron Dual Core E1200 775 BOX 9100Ft
Ram: KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 667Mhz 3600Ft (ahogy néztem honlapon 800as rammal nem menne)
Merevlemez: SEAMAX 80GB 7200rpm 8MB SATA2 7300Ft
DVD: NEC AD-5200A-0B OEM fekete 4500Ft

Összesen 41e Ft

Egér és billentyűzet nem kell az marad a régebbiből.
Szerintem pl. alap háznak ezek a Foxconnok nagyon jók. A többit ár alapján választottam.
Vélemény?

Üdv,
Tamás

as long as you don't choose everything remains possible

(#85) Khaal válasza Djuree (#78) üzenetére


Khaal
őstag

Nem mindenkinek megoldás a konzol, én például fps-t nem igazán tudok kontrollerrel játszani, és hiába lehet rádugni billt és egeret a konzolra, ha ritka az a játék ami támogatja is.
Plusz persze ott vannak azok a játékok amik nem jönnek ki konzolra. Nyilván van ami pedig csak konzolra jelenik meg, és ott vannak az ilyen-olyan exkluzív címek is. Sajnos ahhoz hogy minden játékot kipróbálhassak amit szeretnék, vennem kellene egy xboxot, egy ps3-at és egy játékos pc-t is.

(#86) perempe válasza killipoly (#28) üzenetére


perempe
addikt

Biztos megéri a árát a 126K-s gép, de a 80k-s új sincs sokkal lemaradva tőle.

Processzoron is lehet spórolni: pl. az E2xxx is ugyanannak a családnak a tagja, mint a nagyobb testvérei. Igazán az előző generációhoz (Pentium D) képest érezni a teljesítmény növekedést.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#87) Gordiann


Gordiann
őstag

Én is mostanában szedtem össze egy gépet.

A tuti befutó az alsó közép kategóriában:

2gb ram, Intel 2180, Gigabyte P31 lap, Radeon 3850, FSP táp. Ennél jobb vétel NEM létezik! :R
(már ha játékot belevesszük az elvárásba)
(nekem 55k-be volt)(ház, és dvd régi gépből) Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#88) Vevőjelölt válasza localhost (#82) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Azzal eggyetértek, hogy bizonyos összeg alatt nem lessz otthon MŰKÖDŐ számítógépünk. Viszont igazságtalannak érzem azt számonkérni eggy hobbi cikkírón, amit a hivatásosok is rendre kihagynak.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#89) Chaser válasza Neptunfű (#84) üzenetére


Chaser
titán

g31m-s2l lap 10k, igencsak tuningbarát is ha kell
ram valami 800-as, kingmax jó
ezért a prociért ennyit kiadni kár lenne, mikor használtan majdnem ennyiért sokkal jobbat kapsz, pl az enyémet :P
vinyóból is 2-3k-val többért már sokkal nagyobb kapacitásút kapsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) Szilitomi válasza lastknight (#51) üzenetére


Szilitomi
csendes tag

Ha a Cod 4et ezen vegigjatszottad, megemelem a kalapom elotted :C

Nincs szerelem tövig nélkül.

(#91) perempe válasza Gordiann (#87) üzenetére


perempe
addikt

:R

Sokan nem gondolnak az átépítésre, mint megoldásra. Decemberben hasonlóan jártam el, szinte ugyanezeket a hardvereket vettem a VGA kivételével.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#92) Gordiann válasza perempe (#91) üzenetére


Gordiann
őstag

Ráadásul úgy vettem (na jó, 56k volt :) ) , hogy nem is leggagyibb alkatrészekből!

Radeon nem 256-os, hanem az 512-es változat. Ramból Geil Black Dragon. Lap meg S3L széria. Nem legalapabb.

konzolt akartam venni, de végül örülök, hogy így döntöttem.

(#93) Chaser válasza perempe (#91) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is gépátépítésből lett pc-m, egy p2-est upgradeltem:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) Khaal válasza Szilitomi (#90) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem csont ugyanilyen gépem volt (2600+ Sempron, 512 ram, 9600), de már egy Quake4 is csak 640x480-ban futott rendesen. Mondjuk a COD4 elég jól van optimalizálva...

(#95) Djuree válasza cucka (#83) üzenetére


Djuree
félisten

rts-t én is pc-n nyomom :K
de az fps-t sztem már jobban irányítom mint egérrel ;) ...csak gyakorlás kérdése...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#96) gbors


gbors
nagyúr

shtml, #54: nekem az jutott eszembe először, hogy "jé, erre nem is gondoltam" :) jogos felvetés :K

monitor és OS: azért nincsenek benne az árakban, mert az elsőt nem gépenként cseréli az ember. az utóbbit meg pláne nem - ha valaki most akar XP-ről Vistára up(down)grade-elni, attól már hadd ne legyen drágább PC-t venni.

copass, #80: mert olyanból húszmillót találsz a neten. azok kiegészítéséül szántam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#97) ^Clown válasza Godefroy (#74) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, de ha olcsó gépet akarsz építeni, akkor szerintem inkább egy 1.1A, mint az mx518, és a maradék pénzből lehet mondjuk több memóriát venni, vagy bármi másra költeni.

(#98) szilva01 válasza Djuree (#95) üzenetére


szilva01
őstag

egyet értek cuckával!! :R PC 4EVER :R

(#99) BlueAthlon válasza gbors (#46) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Jó cikk, egy-két apró észrevétel :

AliveNF6P igen csak jó kis lapocska az áráért, egy helyen láttam NF7G-t berakva, felesleges, nem jobb nála.

Egyik alapabb játékgépnél láttam, hogy radeon hd 3850 et még a mercury 420 ra akarsz ráereszteni, ez nem jó választás. Oda már az FSP is kell. Tapasztalatom ugyanis, hogy ezek a kis tápnak látszó tárgyak ( Codegen 400W és társai ), egy 5000+ X2 és 8600GT ig bírják biztonsággal, felette vége a dalnak.... le-le kapcsolgatnak pl Crysis mellett... Ezt a kérdést úgy kellene megközelíteni, hogy ezen alkatrészek mellett olyan VGA esetén, aminek már külső táp is kell, ott már komolyabb tápot tegyünk mellé.

Proci -ram esetén én inkább szerencsésnek tartom az Athlon Le-1620 és 1GB DDR2-800 as ram esetét, mivel kerek 2400 as CPU órajel mellett a 800 as ram is 800 on fog menni. Ugyanígy mondva a 4600 X2 rendben van, de fölötte mondjuk egy 5400 legyen a következő. Esetleg egy 5200as, mert ott AM2 boost kikerekíti az órajelet 2800 / 800 ram ig...

Háznak olcsó és jó alternatívaként a Codegen M619 est tudom ajánlani, normális szerelése , anyagválasztása és kinézete van a 7500 FT jáért.
Tápja pedig egy 4600+ / 8600GT gépet még némi tuning esetén is szépen elvisz.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#100) whiz válasza Godefroy (#74) üzenetére


whiz
aktív tag

Mx518 tulajként erősen érdekelne, hogy hol van ebben szerinted lézer érzékelő, meg teflon bevonat gyárilag :U (am szerintem a felbontásváltó gombok nem programozhatók, de mivel nem használom a szoftverét erre most nem vesszek mérget)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.