Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Rover623


Rover623
félisten

és a szép lassan alsó középkategóriába csúszó HD3850 közelében teljesítő VGA.
:F
Még szép, hogy az ajánlott Palit kártya a HD3850 közelében teljesít...;]

primus inter pares

(#102) Djuree válasza szilva01 (#98) üzenetére


Djuree
félisten

ha milliomos vagy akkor persze :P

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#103) Djuree válasza Rover623 (#101) üzenetére


Djuree
félisten

régen olvastam kommentedet de látom nem változtál, te még mindig belekötsz mindenbe. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#104) Rover623 válasza Djuree (#103) üzenetére


Rover623
félisten

...dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes.
;]

primus inter pares

(#105) tomio


tomio
tag

gbors :R !

Végre egy olyan hozzáállást láthat az ember, hogy nem esik le az álla...
Sikeresen különválasztott kategóriák, értelmes csoportosítás.

1.) létező fogalom a netezős gép (igen erre jó egy PIII is, de hol ott a gar.)
2.) vannak régebbi játékok és vannak frissen kimúlt gépek :O
3.) minden avul ami megjelent, tehát egy (alsó)közép cuccon legalább nem veszt sokat senki

A PC meg moduláris, bővíthető, fejleszthető. Tehát kezdésnek olcsóbb, majd idővel felfejlesztett gép az pont a hőskort idézi (meg a magyar viszonyokat)

DE:
a táp a LELKE a gépnek. Bizony minden alkatrésze árammal megy. A táp fontosabb mint bármi!

Amúgy :C a cikkhez! Igazi hiánypótló a saját kategóriájában.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#106) shtml válasza Djuree (#103) üzenetére


shtml
őstag

Tja, a sakál és a keselyű is hasznos feladatot lát el, nem igaz?

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#107) Rover623 válasza shtml (#106) üzenetére


Rover623
félisten

Megtisztelsz...:R
Ezek az állatok köztisztasági munkát látnak el...ha ők nem lennének, mocsok, hulladék lepné el a természetet...no meg ők segítik a fejlődést, az evolúciót...kivonják a forgalomból a satnya, életképtelen egyedeket...;]

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#108) Yso


Yso
tag

A cikk tényleg érdekes. Azoknak nyújt(hat) segítséget, akik "kezdők" a témában (bocs, ha valakinek ez sértés lenne :U ) és tanácsot szeretnének.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#109) shtml válasza Rover623 (#107) üzenetére


shtml
őstag

A satnya, életképtelen egyedeket nem ők vonják ki a forgalomból, hanem a ragadozók. Idézet a belinkelt állatról szóló Wikipedia-bejegyzésből:

"Am Aas sind sie meist die letzten, die sich ein paar Brocken ergattern können."

Magyarul: Többnyire ők az utolsók, akik a dögből meg tudnak kaparintani pár falatot.

Ettől függetlenül nagyrészt egyetértünk, ami nagy dolog! :R

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#110) Egzee


Egzee
őstag

Jó a cikk... Innen is látszik, mit ki lehet hozni épp ésszel és milyen ha tescoban veszed... a cikk legolcsóbb gépét kapod a legdrágábbért... Az én első gépem még apuci meg anyuci vette amikor még szebb időket éltünk, és 250K volt... Még kicsi voltam (10 éves) és a legjobbat szerette volna nekem apa, de mással rakatta össze a gépet. (Anno 2000)

Vmilyen Abit alaplap
Slot A AMD Thunderbird 400Mhz
20Gb winyó
Voodoo 3 3000 16MB vga
128mb ram
17colos moncsi

MAxon ment rajta az UT, az 1. játékom, amivel a rendszergazdánk belevitt a rosszba! :) Most COD4 kocka vok, gondolom értitek mé...

(#111) killipoly válasza Chaser (#42) üzenetére


killipoly
aktív tag

argepen kidobott egy jó pár üzletet ahol még elvileg kapható ez a tápocska.
Nem lenne érdemesebb a 400as változatát megvenni?Csak 1,5-2k val drágább..
Itt prohardveren nem találtam olyan fórumot,amiben a 4670-ről lenne szó,légyszi adj linket.
Én szeptember 25.-én repülök,elvileg addig kéne összeraknom öcsémnek a gépet,úgyhogy ha 4670et akarok bele,akkor sietni kell:)
Viszont ha nem jönnek meg addig,akkor marad a 3850 vagy a 8600gt.3850et 18k-ért,8600gt-t pedig 11k-ért lehet beszerezni itt ph.-n.Rákersetem azért a 4670-re,ha már itt ph.-n nem találtam róla infót,szeptember 10.-ére írták az érkezését és elvileg a 9550gt-nek a riválisa,tehát tudásban nincs ott mint a 9600gt és ha tételezzük fel 20k a 4670,akkor már jobban megéri ez a 9600gt 20k-ért.Így erősebb VGA mellett már nem lesz procilimites a config?

[ Szerkesztve ]

(#112) JoeYi


JoeYi
őstag

használt irodai pc-ket 30-ért lehet venni 15"-ös monitorral. P4 2.8GHz, 1GB ram, a többi meg úgyis csak töltelék egy netes gépnél.

(#113) Hunter2 válasza Godefroy (#52) üzenetére


Hunter2
addikt

amit írtam multidőben volt, persze hogy nekem is van házam meg normális minőségű tápom.A csavarhúzós megoldást a kényszer szülte. Magasztalásról szó sincs.

(#114) maross válasza BioNiCMaN (#6) üzenetére


maross
veterán

nekem mar 2 mercurym halt meg, nem termeltek ki semmit :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#115) cousin333 válasza Godefroy (#74) üzenetére


cousin333
addikt

"Az ilyen finomságokról mint teflon bevonat és lézer érzékelő nem is beszélve."

Főleg, hogy ezek tudtommal egyikben sincsenek benne. Talán a G5-re gondolhattál...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#116) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az alap netezős gépbe nem lenne jobb egy Atom-procis lap? Keveset eszik, nincs gond vele.

(#117) Chaser válasza killipoly (#111) üzenetére


Chaser
titán

Általában ezek már PNR-t vagy CTG-t jelentenek a valóságban sajnos :U
4670, teljesítményben az eddig talált tesztek alapján 3850/96 gt közelében jár, fogyasztásban viszont sokkal jobb náluk, a NYÁK sokkal kisebb, nagyon jó lett ez a kártya, érdemes kivárni sztem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) shtml válasza Chaser (#117) üzenetére


shtml
őstag

A CTG miben különbözik a PNF-től?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#119) Godefroy válasza ^Clown (#97) üzenetére


Godefroy
senior tag

^Clown: Elsőre azt állítottad, hogy jobb az egér.
Amikor megírtam miért nem, akkor az árával jössz ;)

whiz: mint szintén MX-518 tulaj elmondom csak neked ;) Logitech MX-518 itt elolvashatod.

cousin333: Lásd mint fent, itt írják.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#120) Chaser válasza shtml (#118) üzenetére


Chaser
titán

Passz, kérdezd a táposokat, ha jól tudom kisebb a 12V-os terhelhetősége. PNF után más szériák nem érdekelnek, nem jártam utána, esetleg még a GLN család, bár az se győzött meg 100%-osan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) ELP2


ELP2
csendes tag

Én egyébként azt vettem észre, hogy ha levettem a ház oldallapját, néhány fokot még emelkedtek is a hőmérsékletek. Egy elől-hátul 12cm-es ventivel ellátott CM ház volt C2D@3200MHz+HD2900XT.
Gondolom, mert az addigi légáramlás megszűnt, helyette az első venti inkább a szabadba fújt, a hátsó meg a szabadból szívott, ahelyett, hogy a levegő átment volna a cuccon.

Jah: meg az oldalon is volt venti, ami a CPU-ra fújt :)

[ Szerkesztve ]

(#122) ^Clown válasza Godefroy (#119) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kinek mi a jó, jobb egér, az nagyon sok mindentől függ. De leginkább az ember kezétől. Az 1.1A szimmetrikus, kényelemes egér, az mx 518 meg vagy kézre esik, vagy nem. Az 1800 dpi-ről meg annyit, hogy olyan, mint a 4850 FULL verzió... Legyen minél több megapixeled, meg dépéíd, attól nő a farkad kategória... Egyébként elárulom, ha majd lecserélem az 1.1A-mat, akkor 518-at fogok venni ;) De mivel ez a cikk elsősorban az árérzékenységre apellál, miszerint minél kevesebb pénzből minél jobban kihozni, ezért nem tudom, miért dobtad be ötletként az 518-adat, a maga 6,5K-jával.

(#123) gbors


gbors
nagyúr

BlueAthlon, #99: köszi a konstruktív hozzászólást!
a másik Asrock lapot az újabb chipset miatt választottam - nagyobb tőle a konfortérzetem :)
az AMD / memória témában meggyőztél, ráadásul találtam 800-as modult alig drágábban (tegnap elsiklottam felette), update-eltem a cikket.
a 3850 + táp kérdésben szintén igazad lehet - ott is cseréltem.

Rover, #101: milyen szép, lényeglátó gondolat :D de ha javasolsz nekem egy jobb elnevezést arra a kategóriára, amiben a 3850 volt az első, a 3850 a legolcsóbb, és a 3850-nek van a legjobb ár/teljesítmény aránya, akkor szívesen update-elem a cikket!

killipoly: csak vigyázz, nehogy véletlenül 256M-s 96GT-t vegyél!

Clown, #116: de lehet, de nem találtam rá árat...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#124) akaido válasza Vakegérke (#2) üzenetére


akaido
addikt

Sőt! Volt olyan időszak is, hogy akinek 10 MB-os HDD volt a gépében az "burzsujnak" számított.
Extra sőt! Akinek egyáltalán PC-je volt az számított... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#125) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Az 1800 dpi-ről meg annyit, hogy olyan, mint a 4850 FULL verzió... Legyen minél több megapixeled, meg dépéíd, attól nő a farkad kategória...
hát ettől besírtam :DD :D :DD

egyébként egérnek ott van a A4Tech x-710FS, elég fan kis egér 4Kért :K

[ Szerkesztve ]

(#126) #TOTTI válasza ELP2 (#121) üzenetére


#TOTTI
őstag

Fordítsd meg az összes házventit segíteni fog a helyzeteden.. :K

(#127) ELP2 válasza #TOTTI (#126) üzenetére


ELP2
csendes tag

Áááá
már xbox van helyette....megúntuk az állandó VGA cserélgetést, az eladott 2900XT árából meg kijött (szinte) az xbox.
A másik 2 gép - ami megmaradt - pedig mATX-es.

(#128) #TOTTI válasza ELP2 (#127) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem is álmom volt egy mATXes erőgép de már semmi nem maradt belőle eladtam az összes tölteléket.. Mivel egyátalán nem játszok...:)

Különben csak jo tanácsként írtam mert inkább szivja el a meleg levegőt mint fújja rá a porost..!

(#129) rumkola


rumkola
veterán

Netezős-officera 430-as Celeron szerintem.
:)

(#130) ^Clown válasza gbors (#123) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Íme: Intel D945GCLF alaplap, rajta pedig egy Intel Atom processzor, mindezt 13K-ért:[link]

(#131) shtml válasza akaido (#124) üzenetére


shtml
őstag

Akkor én igazi burzsuj voltam, mert volt a gépemben egy 10 és egy 20MB-os teljes magasságú winchester, szinte remegett az asztal, amikor seekeltek (na ez azért túlzás, de nem olyan nagy).

A baj csak az, hogy ez akkor már nem volt kurrens, egy barátomtól vettem igen olcsón, ez volt a legelső PC-m. 12MHz-en futó V20-as processzor, koprocesszor, alighanem 640kB RAM, de talán 1MB is megvolt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#132) old gray válasza gbors (#10) üzenetére


old gray
addikt

Én is '93-ban, nyáron vettem az első PC-met. 83500Ft volt (tisztán emlékszek rá, akkora élmény volt C64 után), AT286-os konfig 20MHz, baby ház (nem volt menő a torony kivitel, csak a fekvő), már nem emlékszem milyen memó volt benne, csak annyira hogy 8db chip alkotott 1MB-ot, Trident8900 512K-s vga és hasonló brutál cuccok voltak benne. Ja és a turbo gomb! :D Kezd megint divat lenni, a Zotac csinált turbo gombos vga-t. Elég gáz sztem.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#133) ELP2 válasza #TOTTI (#128) üzenetére


ELP2
csendes tag

Az egyik egy Asrock K4nfg6 A64-3000 (754)-es procival, 512 rammal, Linux-szal a fiamnak, a másik nekem egy Gigabyte ATI690-es, BE2350 proci 1G ram, 2600Pro netre, filmre. Itt kicsit rámentem a kis fogyasztásra is.
Játékra ott a fiúknak az xbox.

Én már régóta nem játszom. Egy Amiga 1200-em volt, aztán '97-ben jött a pc, PII-400, Voodoo3-3000, stb. 230.000 volt! (CD-író nóne!)

(#134) Keksz


Keksz
senior tag

Én a 3 éve vett 300.000 forintos konfigomat (amiben akkor csak a videókártya 120.000 ft volt) cseréltem le most, mivel nem játszom már PC-n ezért a következőben egyeztem ki magammal:

alaplap: 780G, integrált HD 3200-as videóval
processzor: 4850e
dvdiró: pioneer
hdd: 1TB

és ezzel a HD filmek minden mennek hardveres támogatással is, nincs baj az 1080p és BR backup lemezekkel sem. És a videókártya helyett vettem egy nagyobb winyót. Halknak halk, ha azt akarom a tápom (megmaradt a régi konfigból, ahogy a ház is!) beszabályozza a ventiket, de jobban szeretem ha kicsit hangosabb de legyen hideg bent a házban. Keveset fogyaszt, megy rajta minden ami nekem kell. Jó választás volt. 50 körül megúsztam, mert ram-ot régebben vettem, mivel nem kért enni elállt a szekrényben.

Játék meg xbox360ról, ami megvan megint 50-ből, és mennek rajta a pioneerrel kiírt backup lemetek. Live nem kell, heti 1 játékkal megvagyok nélküle is.

(#135) cucka válasza Keksz (#134) üzenetére


cucka
addikt

Gondolom az említett videókártya most kb. egy tizest ér, amit írtál az pedig tanmese volt arról, hogy milyen számítógépet nem éri meg venni :)

(#136) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hajjaj, ha én belegondolok, hogy nekünk egy éve a suliban az eredetileg sokszázezres új, kétmagos, kétgigás, jóVGA-s gép mennyire nem volt elég arra, amire kellett volna! Tudjátok, videovágás, programozás... :)

Egyébként én azt mondom mindig, az egy dolog, hogy valamin netezni lehet, de míg eljut oda az ember, hogy mindent föltelepít egy lassú gépen, és még kivárni a bootolási időt, esetleg míg az elmentett lapok betöltődnek a winchiről, stb, azt az én itthoni 2GHZ-es gépemen is idegtépő kivárni.

Egyébként ha 350 ezerből 2,8 GHZ-es IntelCore2Duo-s, 4GB-os laptopot lehet venni, akkor gépet is aránylag olcsón össze lehet rakni... az USA-ban :DDD

(#137) killipoly válasza Chaser (#117) üzenetére


killipoly
aktív tag

És ha PNR vagy CTG?Milyen hátrányom lesz ebből?
Olvasgattam egy pár fórumot,tesztet.Viszont az említett előnyök mellett engem nem teljesen vett le a lábamról a teljesítménye,főleg,hogy valószínüleg novemberben jön meg,nekem meg már szeptember vége elött össze kell raknom egy gépet.
Nyilván ha megérkezik addigra,akor a 4670et veszem meg,mert tényleg jónak tűnik.
Viszont ha nem jön meg,akkor inkább egy 9600gt 20k-ért mintsem egy 3850 18kért.Nemde?

(#138) killipoly válasza gbors (#123) üzenetére


killipoly
aktív tag

Az említett példány 20k-ért egy 512-es volt.
Tőled is megkérdezem:Ha nem jön meg időben a 4670,akkor inkább egy 9600gt 20ért mintsem egy 3850 18ért?
:R

(#139) Godefroy válasza ^Clown (#122) üzenetére


Godefroy
senior tag

Látom addig csűröd csavarod a szót, amig azt nem mondják igazad van.
Ha nem jött be hogy a tudása nagyobb az egérnek most az árával.
Aztán mégse olyan jó lehet az Intelli ha mégis 518 ra váltasz... kissé sántit az okfejtésed.

Nos hát igazad van!
Mindig az olcsóbb a jobb! :K

Most jó? :F

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#140) Khaal válasza Keksz (#134) üzenetére


Khaal
őstag

Ha mégis meggondolnád magad csak bele kell tolni egy HD3870-est és máris megy minden mai játék majdnem teljes részletességgel, az lcd-tévé 1366x768-as felbontásán (Crysis kivételével).

(#141) akaido válasza shtml (#131) üzenetére


akaido
addikt

:R :)
Az igen!
Első gépem egy 286-os volt monochrom monitorral. (na jó volt egy Enterprise és egy Comodore plus 4 -is)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#142) ^Clown válasza Godefroy (#139) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Figyelj, hagyjuk ezt inkább. Nincs igazam, az mx jobb egér, mint az 1.1A, megkövetlek.

(#143) shtml válasza akaido (#141) üzenetére


shtml
őstag

Enterprise-om nekem is volt, az volt az első gépem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#144) Rover623 válasza gbors (#123) üzenetére


Rover623
félisten

;]
Mondsza vitézem, hol tanultál te magyarul...?:DDD

a szép lassan alsó középkategóriába csúszó HD3850 közelében teljesítő VGA
Aztán szépen bepakolsz mindkét konfigba egy Palit HD 3850-et!!!!
Hát hol a fenében teljesítsen két HD 3850, ha nem a HD 3850 közelében...?:Y

primus inter pares

(#145) ollie válasza akaido (#141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Commodore plus/4 volt nekem is, aztán egy Enterprise, majd egy C64, végül Amiga 500. :)

***

(#146) gbors válasza Rover623 (#144) üzenetére


gbors
nagyúr

mint mondottam vala az előző hsz-ben is, tessék konstruktívnak lenni, mert kötekedni könnyű. mit írjak, "9600GT kategória", amikor a 3850 3 hónappal előbb jött ki? :F
az első konfigba a legolcsóbb kártyát raktam adott kategóriában, a másikba pedig a legjobb ár/teljesítmény arányút. mit ad Isten, mindegyik a 3850. tegyél panaszt esetleg az AMD-nél :D

killipoly: miután cca. 10% különbség van a két kártya között, ezeken az árakon totál döntetlen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#147) Sanyix válasza Godefroy (#11) üzenetére


Sanyix
őstag

"szoktam minimum konfignak ajánlani, játékra 200 alatt nemigen lehet normál gépet összerakni (értem ezalatt a minimum Chiectec házat)."

Chieftec hától biztoss gyorsabb, meg szebb lesz a játék :D
Aki nem tud akár 100k alatt játékra összehozni egy gépet (1280x1024 felbontás, max grafika, 16x af, és valamennyi aa) az egy b... szóval béna :)

"A 700-1100 Ft os egereket játékra... hát hogy is mondjam. Olyan Logitech MX-518 nál kezdödik a játék egér." hát akinek parasztvakítós paraméterek kellenek... van aki enélkül is képes játszani. (na meg ugye a kodon meg a csén kívül más nincs, mellesleg 2k ft-ért lehet kapni lézeres egeret)

"Persze lehet olcsón netezős gépet összerakni de azért túlzás azon filmet is lehet nézni (mármint ha filmnek a HD-t nevezzük és nem az agyontömörített Divx-et)" :DD ja a 14k-s alaplap már nagyon drága HD videohoz :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#148) killipoly válasza gbors (#146) üzenetére


killipoly
aktív tag

Gondolom a 9600gt javára billen az a 10%.
Jól döntök,ha azt mondom,ha nem jön meg a 4670 akkor 9600gt,ha megjön a 4670,akkor az.

Ez a Giga lap jobb mint amit a legdrágább konfogban használtál?

[ Szerkesztve ]

(#149) ollie válasza Godefroy (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DivX-et sem kell agyontömöríteni. Olyan minőségben kódolod, ahogy szeretnéd. :U

***

(#150) #TOTTI


#TOTTI
őstag

[OFF]Gigabyte P31-DS3L P31 DDR2 PCX SATA2
Intel Pentium 2000/800 s775 1MB E2180 BOX
DVD-ÍRÓ SAMSUNG SH-S223F (22X) SATA Fekete Garancialeveles
Spire Black Magic ATX + 400W MS táp
Gigabyte HD2400XT passziv
1Gb DDR2 800 Kingmax
80Gb Hitachi PATA 7200

48K ha valakit érdekel de csak kompletten.. Igaz nincs számla de vadonat új és van gar..[/OFF]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.