Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#193) greenity


greenity
aktív tag

Dany megmutatta a cikket.
Mostanában volt némi dolgom és kicsit szanaszét estem :)

A cikkel még nem végeztem teljesen. Számomra nagyon nem azt írtad le, hogy miként érdemes gondolkodni.
Kiskoromban sem voltam igazán gyerek, de amikor olvastam Feynman professzor könyvét, akkor kinyílt a szemem. Ezen kívül sokat segített ezen még a témavezetőm, tudni illik fizikusból van ő is (miből másból lenne :) )
Szerinte egy fizikus nem attól fizikus, hogy mindent tud a kutatási témájáról. A fizikusi lét egy szemléletmód elsajátítása, azaz, észre kell vennünk azt, hogyan működik a világ, hogy életünk nem markovi, azaz a Mi lett volna, ha...? típusú kérdések nem életképesek. Valóban döntéseinktől függ az életünk és nem lehet visszacsinálni. Nincs két ugyanolyan élethelyzet. Számomra ez az, ami azt jelenti, hogy fizika, nem az F=m*a. Ez a képlet így magában nem mond semmit, annyiban viszont segít, hogy megértsük a körülöttünk levő világot. Számomra pedig ez jelenti a gondolkodást.

A magyarságról írt résszel pedig nem tudok egyet érteni, nem attól vagyunk ilyenek, mert hányattatott a sorsunk. Ez már közelít a számomra utált Nem tehetek róla kijelentésekhez. A saját sorsunk, ha érdeklődőek vagyunk, akkor igenis lehetünk többek, mint szegény magyarok. Ehhez nem kell fizikusnak lenni, vagy akármilyen tudósnak, az emberek igen nagy része képes lenne gondolkodni, és sajnálatos, hogy csak kis számban teszik ezt meg.

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.