Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119) tecsu válasza hm74 (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Na igen, de ha valaki nem csak osztonszeruen él, hanem tényleg gondolkodik. Úgy értem, filozofál és nem csak a kicsinyes megélhetést tartja szem elott, hanem miután elért egy egzisztenciát, nem a további gazdagodás lesz mindenáron, hanem inkább a tanulás, megismerés, alapkérdések válaszkeresésére is jut ideje; bár valakinek a szurke megélhetésért kuzdés mellett is... késobb pedig, a felismerés után a tenniakarás is jelentkezik.
Szóval ha valaki tesz vagy tenni akar az élet nagy dolgaiban, azt valószínuleg valami ideológia szerint teszi, ami ma lehet akár politika is (sajnos).

Másrészt azzal, hogy nem foglalkozunk politikaval, attól még létezik és hatással van ránk, hazánkra, a kultúrára
, a világ eseményeire. Tehát akkor már jó, ha mi is fogalkozunk vele, mert "elvileg" mi dontunk népszavazás esetleg forradalmak útján a politikáról is. A vélemény terjesztése pedig csoportokat mozgathat meg.

Harmadrészt az igazság, mégha politikai jellegu is, akkor is igazság. Ha van egy csoport amelyik irányítja a bábembereket, kormányokat és a negyedik de legerosebb hatalmi ágat, a médiát, akkor ezt kimondani komoly dolog, szerintem. Hiszen ellene van mindennek, amit a manipulált társadalom sugall.
Nem szeretem azt a filmet, de ilyenkor tényleg jó példa a Mátrix c. film. A legtobb ember talán a másik (nemtom milyen színu) pirulát venné be, mert elvan ebben a világban is, hiszen agymosott, lealacsonyodott és biztonságra torekszik, fél a radikális változástól ésinkább el a virtuális kis világában, mintsem hogy felébredjen.
De az információ, a megismerés ezen változtathat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.