Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Csak kíméletesen, hölgyek-urak. Köszönöm a kiemeltet, remélem valóban kiérdemlem.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Még csak átfutottam, de eddig nagyon tetszik, maga a stílusod is :D

Nem egy olcsó mulatság az ilyen, az már biztos. :Y

(#3) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nagyon jó írás lett grat! :R

(#4) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ez igen! :C
Minden elismerésem, grat! :R

(#5) Rhino666


Rhino666
őstag

Végre egy audoifil cikk. :R Nem ártana utánanéznem a dolgoknak, mert az ALC888 + noname 2.1 nem az igazi ha zeneszerkesztéshez. :D Ha lesz pénzem, összedobok egy brutális kis hangcuccot, mert ez így nem állapot. :O

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#6) Bada Bing


Bada Bing
tag

Érdekes, hogy a modern eszközöknél milyen nagy hangsúlyt fektetnek a 192kHz-es mintavételezésre, holott elméletileg a 44kHz-es adatfolyamból is maradéktalanul visszaállítható volna a 20kHz-es sávszélességű hang.

Tetszik az írás témája, ha lehet javaslatom egy jövőbeli cikkre, akkor az érdekelne, hogy tökéletes körülmények (hangrendszer, akusztikus adottságok) mellett néhány audiofil szereplő milyen sikerességgel különböztetne meg egymástól veszteségmentes ill. 320 kbites tömörített anyagokat, illetve 44 és 192kHz-cel mintavételezett hangokat. Megfelelő módszertannal, jól kivitelezve bombasiker lehetne belőle és a kedves cikkírónak talán megfelelő minőségű berendezése van hozzá :)

(#7) rekid


rekid
addikt

Hello!
Jo cikk, ahogy írtad megkapargattad egy elegge durva és elborult de egyben csodalatos világ felszínét. Igazan jo indító cikk.
Sajnos az ember észre sem veszi és már millio forintoknál jár, s a végén észre veszi hogy nem is a zenére figyel hanem a hibákra. Persze ez évek kérdése....
Mikor először hallottam igazi audiofil cuccot (ugyemlexem ATC hangfalak voltak linn erositovel) hát rendesen leszakadt a pofam... egesz addig utaltam az operát akkor 20 percen keresztul hallgattam egy részletet és végigvigyorogtam) szóval na más világ...
Az a baj ezzel hogy annyi mindenen lehet elcsúszni ahogy írtad is.. hangforrástól egészen a szoba elrendezéséig hogy a golyós libra hangtisztitorol mar ne is beszeljünk.. Na meg persze ahány ember annyi ízlés, ki a keményebb hangzást szereti ki a lágyabbat..
Jah igen régi erősítők..ugy nez ki 3020 nadomban kezdenek elhalni a kondik :W :W grr..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#8) pee13


pee13
senior tag

Nagyon tetszik a cikk, de csak a hangfalkábelig tudtam olvasni. Majd elolvasom a többi részét később.
Jómagam is szeretem a zenét, és azt a meglévő dolgokból a lehető legjobbra faragni.
De nem tudom megállni, hogy ne ugassak egy kicsit.
Interconnect kábel: A leg költséghatékonyabb megoldás talán az RG59 75 ohmos koax kábel, valami jobb minőségű RCA csatival. Az átlagos vékony teszkós kábelekhez képest oylan volt az első meghallgatáskor, mintha a komplett rendszeremet cseréltem volna ki.
KB. 1000ft két darab 1 méteres szál csatlakozókkal.

Fontos, hogy a kábel RG59-es legyen, haver valami motorola koaxból csinált hasonlót, állítása szerint csapnivaló lett a közép, és borzalmasan kiemelt a magas.

És a hangfalkábel:
Sokat olvasgattam, és két megoldást találtam:
Lenne a sima villanyszerelési tömör rézdrót, mondjuk 1,5mm2 vastagsággal. Nem próbáltam ki, de jól hangzik.

A másik pedig -röhögni fogtok- az UTP kábel. Az elvetemült audiofilek emlékeim szerint polaritásonként 2-2 szál CAT5 kábelt sodortak össze, nálam csak 1 szál van egy hangfalra. (nem volt több itthon :) ) Szintén olyan élményem volt, mintha rendszert cseréltem volna. [link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9) Shufny válasza Bada Bing (#6) üzenetére


Shufny
őstag

Nem véletlenül nincs ilyen teszt. A zenehallgatásnál kifejezetten nagy szerepet játszik a szubjektivitás. Erősen függ attól, hogy mihez vagy szokva. Lehet, hogy egy pontosabb hangkép szokatlansága hangzik rosszul.
Másik az, hogy egy dolog, hogy meg tudja valaki különböztetni, kérdés az hogy zavaró-e? Cikkben is írta, hogy "ezeket nem hallani, de érezni". Magyarul nem feltétlenül kamu, hogy nem tudja megmondani, hogy hol és mi a különbség, de jobban hangzott az egyik. Szóval az mp3 használhatatlansága ugyanúgy nem objetíven eldönthető, mint az, hogy két kb azonos kategóriát képviselő hangrendszer közül melyik a jobb.

(#10) rekid válasza pee13 (#8) üzenetére


rekid
addikt

Ismerek olyan elvetemült kollegat aki komoplett fonasokat tanult azert hogy megtudja UTPkkel milyen legjobb hangzást lehet elérni :D

Gyáva népnek nincs hazája!

(#11) zsopu


zsopu
tag

Gratula az íráshoz!
Pár gondolat a hangfalkábelhez!
Ha van egy 4 ohmos hangfalam, és van egy 10 méteres tyúkbél kábelem, (ami vékonyat jelent) a végére lesz 8-10 ohm. Na ezért érdemes relatív vastag kábelt használni.
más:
Tudomásom szerint a digitális jelet nem zavarják zajok, hogy miért is? mert vagy 0 vagy 1 a jel, a 0 az 0volt az 1 pedig 5 volt, a zavar meg max pár mV.

A másik amit soha nem értettem hogy az arany csatlakozó sokak szerint jobban szól!
miért? mert drága? talán valamivel jobb az átmeneti ellenállása, de hogy mi köze a hangszínhez...?

(#12) Bada Bing válasza Shufny (#9) üzenetére


Bada Bing
tag

Amit én kérdeztem, az objektív. Meg tudják-e különböztetni? Eredeti - veszteségmentes - mp3. 192 kHz - 44 kHz. Nyilván nincs értelme "mérni", hogy melyik a szebb.

(#13) eclipse006


eclipse006
őstag

Jó lett az írás, végre audio témában is van valami. Rengeteg információt megtudtam,amire kiváncsi voltam benne volt.Megyek,csinálok talpat a hangfalamnak,mert nekem is két oszlopon van :) .Az mennyire igaz hogy a régi erősítő hangja ellaposodik?nekem egy JVC
erősítőm van amit egy Sony asztali cd-játszóval hajtok, az erősítő egyébként 1997-es gyártmány.

pee13:érdekes az UTP-s megoldás,van benne valami.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#14) pee13 válasza zsopu (#11) üzenetére


pee13
senior tag

Hát hogy példát említsek, nálunk a boltban a sima fém RCA csati 100ft, az aranyozott 120. Miért vettem aranyozottat? Mert miért ne?

eclipse006: Végülis igen, az UTP OFC tömörréz, vékony, de sok kicsi az már egy nagy. Az ellaposodó hang pedig főleg a korosodó kondiknak tudható be.( nem csak az elko!)

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#15) Shufny válasza Bada Bing (#12) üzenetére


Shufny
őstag

Kicsit értelmetlenül írtam: szóval ez inkább lélektani dolog, ha csak annyit kérdezel, hogy volt-e különbség, akkor 50-50, és elég sok mérésnél, szerintem kb vissza is kapod ezt az értéket :). Nem azért, mert nem hallhatja egy jó hallású ember, hanem mert, ha egy órája ilyet tesztelget, akkor simán hall különbséget mikor másodszorra hallgatja meg ugyanazt a file -t.

(#16) pincehely


pincehely
addikt

Lehet, hogy sokakat meg fog lepni, de életem egyik legnagyobb meglepetése a SAL PA40100-as hangszoró volt.

Tessék utána keresni, diszkós rendszereknek kitűnő alapja lehet olcsón.
Behringer EP2500-as erősítővel hajtottam 2-t belőle Rutshe ládákban.
Szegény végfok agyon clippelte magát, már majdnem csak világítottak a ledek.(Persze részegen zenéltem :D ).
Ezt számtalan bulin megkapta.
Amit tud: Ha 2 méterre vannak tőled, és 4 órán keresztül folyamatosan ott állsz, akkor garantált fejfájás a mélytől. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) eclipse006 válasza pee13 (#14) üzenetére


eclipse006
őstag

Értem, multkor szétszedtem megnézni mi van belül, a kondik ELNA audio gyártásúak,nemszivesen cserélném le őket.Annyira nem értek hozzá,van két nagyobb kémény meg két közepes,ami az erősítő résznél van.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Gratulálok! Nagyon kellemes volt olvasni és valóban audiofil, azaz zeneszerető ember lehetsz. Lényeges szempont volt rámutatni, hogy zenélésre sokkal értelmesebb hangkártyák léteznek a Creative játékoknál gyakorlatilag bagóért. Pedig az E-mu és a Creative ugyanaz, csak más szegmens.

Szerintem is a PC-s zenehallgatás a legmeghatározóbb, bármennyire is kardoskodnak egyes hifibolti eladók. Az én ajánlásom kicsit eltér. A DAC-ot le kell választani a PC-ről. Nem vagyok híve annak, hogy vonal szintű jelet vezessünk a számítógépből és benne legyen a DAC. Jól megfogalmaztad, hogy a hangfalhoz már nyogodtan vezethetünk hosszan kábelt, ellenben vonal szinten lehetnek gondok. Sima hallgatáshoz megfelel az alaplapi optika és koax, inkább érdemesebb a pénzt hangkártya helyett erősítőre költeni.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#19) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nagyon jó téma lett,grat hozzá!:):R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#20) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hát nem mondom, le a kalappal előtted :R

Nagyon érdekel a téma, bár elég laikus vagyok. Még csak a felénél járok, nehéz téma, emészthető formában. Ilyenkor szégyellem magam, hogy rátolom az integrált Realtek csodára a Sony mini-hifit, és lébecolok vele. Bár a Genius és hasonló PC kiegészítőkhöz képest ez istenes. Vakok közt a félszemű király, ugyebár. Még átrágom párszor a cikked, úgy érzem.

Van egy barátom, betegesen audiofil a hülyéje :D Tizenpár évesen már hangfalakat rakott össze, most már ő csinálja a nyákokat saját magának, erősítőket dob össze, és mondanom sem kell, figyel a minőségre. Elég sok van a srácban. A kezdeti ocsmány, de jó műveit is kinőtte, és elkezdett olyanokat gyártani, amikre azt mondja az ember, hogy hűűű, apám, ez Széép. Ő tömi a fejem mindig, több kevesebb sikerrel :DDD

Köszi a cikkért :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) AnginaP


AnginaP
aktív tag

Nagyon atom cikk!!! Gratula hozzá! :D
Nekem ez nagyon hasznos köszi! :)

Indítok egy Skyrim szervert.

(#22) Bada Bing válasza Shufny (#15) üzenetére


Bada Bing
tag

Ha valaki megfelelő hangrendszer birtokában vállalkozik egy ilyen cikkre, szívesen javaslok neki egy komplett módszertant, ahol szűrhető a fáradás, a feledékenység és hasonló befolyásoló tényezők. De kitalálni sem nehéz egy megfelelőt :)

(#23) Savaria_01


Savaria_01
tag

Jó írás,GRAT! :C

(#24) geza12


geza12
aktív tag

Ez igen... :K

Nagyon jó kis részletes és tanulságos cikk.
:R :R :R

(#25) Speedo válasza zsopu (#11) üzenetére


Speedo
tag

Hát azért ez nem ilyen egyszerű, pl ha x.1-et akarunk átvinni akkor a felhasználható frekvenciatartományt fel kell osztanunk x+1 részre ilyenkor sokkal kisebbek lesznek a határok a sávok között a zaj pedig sokkal nagyobb problémát okozhat az egyre nehezebben megválasztható helyes komparálási szint miatt.

(#26) kpal


kpal
veterán

hűha, kicsit sok volt igy elsőre átolvasni de még ugyérzem visszatérek még ehez a cikkhez jó tömör van benne minden .Szóval nagyon tetszik. :R

(#27) psyho85


psyho85
aktív tag

@rekid: Hú, hát a NAD az nagyon nagy durranás volt tudtommal anno, de hát az ugye már 82-83-ban volt talán. Sajnos az idő vasfoga... A legrosszabb az, hogy minőségi alkatrészeket sem mindig találni emberi áron. :(

@pee13: Ez nem ugatás! Jó, hogy ajánlasz konkrétan valamit, én még kevésnek érzem magam hozzá. Amúgy nekem is ilyen kábelem van :D ! Az UTP-kábel féle fonást pedig alkalmazzák "rendes" kábelekkel is.

@rekid: Hát ez, hogy hogyan jobb fonni, ez nekem már sok egy kicsit :D !

@zsopu: A csatlakozós kérdésedre nem tudok mit mondani, csak a befolyás tényét tudom megerősíteni.

@Bada Bing vs. Shufny: Hallgattam már mp3-at minőségi rendszeren, és egy sima CD-hez képest is gyenge. Egyébként szerintem a bitmélység leheletnyit többet számít, mint a mintavételi freki. Jó kis teszt lenne, de szerinte mis túl szubjektív és sok paraméteres ahhoz a dolog, hogy statisztikailag korrekt eredményt kaphassunk. Azt mondom, hogy mindenki úgy és azt, ami, ahogy neki jól esik.

@Hoffman. Én is alaplapi realtek csodát használtam sokáig, mert nem volt más. Aztán majd össze pipiltem magam, amikor meglett az E-Mu. Ég és föld. Szégyenkezni meg nincs miért. :K Pont az emészthetőség volt a cél, akkor sikerült elérnem. :)

@M@trixfan: Ez is egy szempont, én is utaltam erre a cikkben. Ugyanakkor a hangkártyát azért helyeztem középpontba, mert vannak nagyon jó AD/DA konverterekkel megáldott hangkártyák. Például az E-Mu "m" szériás kártyáiban ugye ugyan azok a konverterek vannak, mint a ProTools HD-ban. Ami azért nem semmi, valljuk be.

@Mindenki: Köszönöm, és örülök, ha segít valakinek egy kicsit is a cikk. A megjelenési időpont alapján (12:46) "Jó ebédhez szól a nóta!" lesz az új alcím :DDD!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#28) malwy


malwy
senior tag

Audiotrak prodigy hd2 akartam vásárolni, csak eltűnt az egyetlen bolt kínálatárl is ahol megtaláltam (lord.hu).
Csak most csöppet tanácstalan vagyok fejhallgató mellé mi kéne. Mondjuk elsőnek pénz:D

Jó cikknek tűnik, a nap folyamán végigolvasom!

(#29) dudika10


dudika10
veterán

Jó kis írás. Grat. :)

Találtam egykét dolgot amivel nem értek egyet, vagy kötekednék, de inkább most kihagyom, majd este, vagy holnap tán, ha nem lesz már dolgom. ;]

Előre szólok, hogy csak átfutottam, szóval bocsánat ha benne van a cikkben:
Esetleg kiegészíthetnéd még 1 táblázattal a hangfalaknál az érzékenység, teljesítmény és hangerő közti összefüggéssel.
90dB/W + 1W =90dB
80dB/W + ~8W=90dB
...

És esetleg azzal, hogy milyen hangerőt hogy érzékel az emberi fül.
+~5dB ~2x olyan hangos.

szerk: szvsz a hangkártyás listába bekerülhetne még az Asus Xonar Essence széria is, tapasztalataim alapján nagyon is jó kártyák, de ez már tényleg hajszálhasogatás. :)

mod2: (#30) Shufny: arany csatlakozónak van egy olyan előnye, hogy elég puha fém, így amikor beledugod a csatlakozóba tulajdonképpen az "belemar" az aranyrétegbe ezáltal sokkal jobb lesz a kapcsolat.
A másik ok amit említettél, hogy nem korrodálódik.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30) Shufny válasza zsopu (#11) üzenetére


Shufny
őstag

Tudtommal az aranyozott csatlakozót azért használnak, mert sokkal jobban ellenáll a korróziónak. Szóval alapból nem kéne, hogy jobb hangja legyen, csak mikor a nem aranyozott már elöregedett. (Nem tudom, hogy mi meg mennyi kell ahhoz, hogy hallható baja legyen az aranyozatlan csatlakozónak)

[ Szerkesztve ]

(#31) #56474624 válasza Bada Bing (#6) üzenetére


#56474624
törölt tag

Érdekes, hogy a modern eszközöknél milyen nagy hangsúlyt fektetnek a 192kHz-es mintavételezésre, holott elméletileg a 44kHz-es adatfolyamból is maradéktalanul visszaállítható volna a 20kHz-es sávszélességű hang.

A 192 kHz az esetek nagy részében csak egy bűvös szó. Na meg a nagyobb bitmélység is.
PR.
Én egy ősrégi modifikált (digitális szűrő kiiktatva, meg egyebek) 14 bites Philips CD-lejátszót hallgatok most, és le vagyok döbbenve. Illetve nemcsak én. Hatalmasat szól, nagy dinamikával, jelenlétérzettel, és mindezt zeneien. Az LP-t most lepipáltam egyelőre. :)

(#32) dobobazsy


dobobazsy
őstag

gratulálok, remek írás. én ugyan nem értek ennyire ehhez, de elfogom olvasni az egészet. :))
talán egy kicsivel még okosabb is leszek ;]

(#33) Lenry


Lenry
félisten

faja cikk, bár én botfülű vagyok (nem hallok különbsége mp3 és FLAC közt, pedig direkt olyan számmal próbáltam, amit jól ismerek), de azért élveztem

egy dologba mégis belekötnék: a bakelitlemez hangminőségébe. nekem van lemezjátszóm, lemezeim, de hogy az a recsegő, pattogó, zajos akármi nem jobb még a 128k-s mp3-nál sem, az biztos

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) #56474624 válasza Lenry (#33) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na és milyen lemezjátszód van, milyen riaa korrektorod, illetve milyen lemezeid? Nem mindegy. :)

Nem hagyománytiszteletből ragaszkodnak hozzá high-end körökben sem. ;)

(#35) zH.


zH.
senior tag

Nagyon jó írás. Én is imádok zenét hallgatni ,igaz egy régebbi erősítőn. Hangjával semmi gond ,teljesen dinamikusan szol ,igaz CD-vel megint sokkal dinamikusabban szol ,mint alaplapi hangkártyával összekötve. De géppel is szépen szol ,élvezető. :) Hangszórókábelek/RCA-k most gagyik ,majd le lesz cserélve ,az is javíthat valamit a minőségen. :)

just be

(#36) eclipse006


eclipse006
őstag

Elkészítettem a hungarocel talpakat a hangfalamhoz,tényleg érezhető a különbség,nem búgnak a mélyek annyira.egy valamit nagyon sajnálok,hogy nem tudom a lehető legjobban elrendezni a hangrendszeremet a szobám miatt! :(((

Lenry:nem mindegy hogy milyen bakelit játszód van,annyira nem vagyok otthon ebben a témában,de nem véletlenül használják a profi hangcuccal rendelkező tulajok.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#37) #56474624


#56474624
törölt tag

Ajánlott olvasmány gyanánt: HFM

Érdekes, hogy volt egy teszt, amiben ha jól emlékszem, króm-dioxidos vagy talán metál magnószalag (kazetta) orsós magnóhoz csaknem felért! Stúdiószalaghoz! Holott az embernek kazettákról teljesen más emlékei vannak (még krómosról is), dehát kommersz cuccon lejátszva úgy is szól.

[ Szerkesztve ]

(#38) villamos


villamos
őstag

Az ember sokféleképpen hallgat zenét. Leírom hogy én hogy csinálom.
Fogom a kedvenc zenéimből álló lejátszási listát, és bedobom a winampba. Ezután bedugom fejhallgatóm csatlakozóját a megfelelő helyre. Fejemre helyezem, majd bekapcsolom. Elhelyezkedés után egyszerűen hallgatom a zenét. Nem foglalkozok mindeközben azzal, hogy szépen szól e vagy nem, hogy torzít e bármi is bármennyire vagy sem, hogy itt van a színpad vagy ott (miféle színpad, hol? A szobámban?). Semmi más nem érdekel, csak maga a zene.

HFM -et lehet olvasgatni, de hozzám hasonló földi halandónak semmit nem mond az égvilágon. Egyszerűen nem tudom értelmezni a leírtakat, a technikai részeket még csak-csak (pl egyes erősítők módosításai érdekesek), azoknak van némi értelmük, de a szubjektív tesztek szövege számomra emészthetetlen blabla. Ráadásul ma már szinte alig létező berendezésekről szól.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#39) Just486


Just486
senior tag

Ha a hangfalakat fordítva kötöd be, azzal rossz esetben el is kezded megölni a kondikat a keresztváltóban. (ha véletlen nem unipol' -t raktak bele)

That unconquered country we call the future.

(#40) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Azta mindenit, ez aztán (számomra) részletes cikk a digitális audio világából.
Kisebb helyesírási hibák akadnak benne, de azok nem zavartak.
Egy nagyon jó és úgy gondolom hogy hiánypótló cikk!
Bár nem mindent értettem belőle, de tetszett! :)
Respect!

Egy hatalmas nagy köszönet, hogy külön kiemelted az én írásomat is! :)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#41) pee13 válasza Lenry (#33) üzenetére


pee13
senior tag

Azért nem hallod a különbséget, mert valószínűleg olyan hangrendszered van, aminél jobban szól a sokol. Az LP tökéletesen visszaadja a zenét, nics veszteség, tömörítés, mittomén. Le kell mosni, meg kell egy jó tű a lejátszódba.

Just486: Bocs, de ezt kell: :DDD :DD :O
Az erősítőből váltóáram jön eleve, kivéve ha kicsatoló kondis. Állításod szerint tehát ha zenét kapcsolok a hangfalamra, akkor azonnal tönkremegy.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#42) villamos válasza Just486 (#39) üzenetére


villamos
őstag

Egy rendes hangváltóban általában nem szokás elektrolitkondit használni. Ha mégis elektrolitkondit használnak, akkor az nem egy rendes hangváltó. :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#43) pee13 válasza villamos (#42) üzenetére


pee13
senior tag

A HS-280 hangfalaimban elkók vannak, ki is kéne cserélni unipolra. Lustaság fél egészség.

Ja, itt jut eszembe még egy hangzásjavító dolog.
Ugye kicseréltük az IC kábeleket, a hangfalkábel is jóféle, de vajon mit raktak a hangfalba?
Hát persze hogy valami silány vezetéket, még a high-end kategóriában is ritka a tisztességes vezetékezés. Szintén sokat javít egy kis UTP kábel belülre is.

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#44) psyho85 válasza dudika10 (#29) üzenetére


psyho85
aktív tag

@Dudika10: Akkor a táblázat már be is került, mert ide beírtad :) ! Akit nem igazán érdekel a dolog, az úgyse jut el idáig, tehát nem is kell a cikkbe ilyesmi! Az Asus és Creative kártyák azért nem kerültek be, mert megtalálhatóak a legtöbb webshopban, tehát inkább arra kell felhívni a figyelmet, hogy azoknál néha olcsóbban, a lényegre koncentrálva van jobb is. Az arany csatlakozóval meg az van, hogy akkor ér valamit, ha a kábelhez is megfelelően csatlakozik.

@Ba Cy Lus: és mi van mögötte? És hogy sikerült az oversampling-et kiiktatni? És meghallgathatom-e? :DDD

@eclipse006: Örülök, hogy segített a dolog! A szobáról szóló részt ugye azzal is kezdtem, hogy nem egyszerű a dolog. :(

@Villamos: Mint mondtam, ez az egész baromira szubjektív. Azért majd ha teheted, látogass egy rendes HI-FI üzletbe, ahol meg lehet hallgatni a dolgokat. Az még ingyen van.

@huskydog17: :R

@pee13 #43: Erre én is gondoltam, de ugye mint írva volt, millió apró dolog kimaradt még... Nekem is cserélni kéne, de ugye a lustaság...

Hajrá profik, tessék segíteni az erre járó kezdőknek!

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#45) aram01


aram01
nagyúr

jó lett :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) DBob


DBob
őstag

Nos, ahogy elhangzott még a legelején, a vélemény olyan mint a segglyuk..mindezt csak azért írom le hogy véletlenül se bántsak meg senkit :))

A véleményem meg az hogy a zenét inkább hallgatni kell...mint ilyeneket írni róla.

(#47) dudika10 válasza DBob (#46) üzenetére


dudika10
veterán

Ez olyan mint minden más téma.

Vannak az átlag felhasználók akik csak hallgatják a zenét és vannak a "fanatikusok" akiket a legapróbb részlet is érdekel. :)

(#44) psyho85: szerintem mindenképp van értelme az arany csatlakozónak.
Minden kis javításnak van értelme, mert csak jobb lesz tőle a hangrendszer, csak az a kérdés, hogy megéri-e a rá fordított pénzt/energiát. :)
Természetesen arany csatlakozókkal is lehet szörnyű rendszert csinálni, de ha nem arany csatlakozók lennének akkor még rosszabb lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#48) Shufny válasza dudika10 (#47) üzenetére


Shufny
őstag

Az egy dolog, hogy valakit nem érdekelnek a legapróbb részletek, de van egy igen nagy szakadék, aközött a szint között, amit legalább a 90% képvisel a telefonról "zenehallgatással", és az 5000 ft -os 2.1 (de az 50.000 5.1 -ek se jobbak mondjuk zenére), és a hibavadász fanatikusok szintje között.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sanyix


Sanyix
őstag

"gen ám, de ha optikai kimenetet használunk, máris van egy új átalakítás a rendszerben, ami, mint minden átalakítás, veszteséggel jár. Sokan most biztosan felhördülnek, de ez egyszerű, belátható tény: egy alaplapi hangkeltőben elképzelhető, hogy nem a legjobb minőségű átalakító van. S/PDIF és koax kábel használata esetében mindenképp 75Ohmos kábelt használjunk."

hát ez nem igaz. Nem digitálisról analógra vagy fordítva alakul, hanem elektromos jelről fényre, ami nem éppen bonyolult dolog... szép is lenne ha néha néha úgy lemaradnának bitek, kb az egész számítógép sem működne, mert tele van ilyen átalakításokkal, ahol bár nem fényre alakítják, de más szabványú jelekre, nem beszélve az optikás hálózatokról.

éppen hogy optikán tök mindegy hogy alaplapi vagy 50k-s kártya, ugyanis ott még a jeltől független zajt sem lehet átvinni mint az spdif-en, mert nem ér össze a két eszköz elektronikusan.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#50) dudika10 válasza Shufny (#48) üzenetére


dudika10
veterán

Csak arra próbáltam célozni, hogy nem kell hülyének nézni azt, aki "fanatikus".
Mindenkinek lehet hobbija és mindenki annyit költ rá amennyit tud és szeretne.
Van aki régi autókat újít fel a legapróbb részletekig, van aki többtízezer forintot ad ki egy papírcetliért (bélyeggyűjtők) és van aki a hangrendszerére költ annyit, mint amennyi egy kisebb ország GDP-je. De egyik sem elítélendő. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.