Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) carl18 válasza syberia (#41) üzenetére


carl18
addikt

Azta........ :D Ezen kiégtem, nyilván pár kék fanboy most nagyon lelki traumát élt át, A vörös oldal lehet jobb mint a kék, jajaj most mi lesz. :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#52) qad válasza Duck663 (#50) üzenetére


qad
senior tag

A ghost recon wildlands már single player módban is kivérezteti, a többi is már 50-70% között terheli a cpu-mat. A 2060-as videokártyát is éppenhogy kihajtja, BFV szerű multis játékra már gondolni sem merek. A többi játékban is már eléggé melegszik ezzel az 50-70%-al, emiatt is skalpoltam meg a procit :D A 4 éves elöregedett DIE alatt lévő pasztáról már nem is beszéljünk. Bizakodva várom a fincsi forrasztott kupakos AMD-t (csak nehogy oltári nagy pofára esés legyen, pl. mondjuk ezért mert jó drágán fogják adni).

(#53) Alogonomus válasza qad (#49) üzenetére


Alogonomus
őstag

Már most is csak a javítások kikapcsolásával tartható az azonos kaliberű Intel teljesítménye minimálisan az AMD felett.
A valódi gond az, hogy aki a benchmarkok alapján vásárol processzort, az
1. vesz egy Intelt,
2 aztán vakarja a fejét, hogy miért nem teljesít úgy, ahogy a benchmarkok alapján várható lenne,
3 idővel rájön, hogy a javítások fogják vissza,
4 végül választania kell, hogy a drágán vett processzort biztonságosként, de pár lépcsővel gyengébbként üzemelteti, vagy kockáztat az eredeti teljesítmény eléréséhez.

Vállalati környezetben pedig még nehezebb kezelnie az informatikusnak az inteles rendszerekre érkező egyre újabb foltozások miatt a rendszerek egyre gyakoribb akadását, így egyre többük szánja rá magát a javítások kikapcsolására, mert nem akar folyton a vezetőségnél a szőnyeg szélén állni.

(#54) Duck663 válasza qad (#52) üzenetére


Duck663
őstag

Nincs meg a játék, nem tudok róla nyilatkozni. Nekem egyedül AC Origins alatt van "gond" azaz 100% CPU használat 8 szálon... Máshol nem ütközöm CPU limitbe szerintem, bár ki tudja, lehet mondjuk azért, mert 2560*1440-en vagyok, és amennyire lehet annyira mindent maxra tolok. Az igaz, hogy pasztás és az elöregedhetett már. A hőmérsékleteken látni is, de skalpolni nem akarom, pedig lehet jót tennék vele a CPU-nak, de én nyuszi vagyok! :) Megjegyzem, 4K-n AC O alatt sincs CPU limit, de ott már a VGA hal meg, csinálhatok bármit a beállításokkal.

Hát ha 5GHz-ben gondolkozol, akkor azt valszeg csak a felső házban tudja majd valamelyik X-es proci, aminek szerintem már meg fogják kérni az árát. Én ezen a részén még nem is gondolkoztam el, hogy melyik lenne megfelelő, majd jönnek a tesztek aztán meglátom, vagy napolom, jobban izgat pillanatnyilag a Navi. Az az első, mennyire lesz erős, milyen áron mérik majd. Úgy is ahol lehet megyek fel vagy felbontásban VSR-rel, vagy SSAA-val, hol mi van, meg mit bír el, így nehezebben futok bele CPU limitbe.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#55) hokuszpk válasza Duck663 (#50) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"(Win7 és játékok miatt."

az uj vasakra mar nincs win7 support sem AMD sem Intel oldalon, szoval ha valtasz, akkor ezt el kell engedni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#56) schwartz válasza qad (#49) üzenetére


schwartz
addikt

IPC-ben mar nincs lemaradas, egyeduli elony intelnel az orajel. Ettol fuggetlenul, ugyanannyi penzert sokkal jobb teljesitmeny kaphato mar most a konkurens oldalon. Persze ha egyszalra kell, mert pl. superpit vagy norton commander kaliberu cuccokat futtato profi felhasznalasra megy, akkor nincs mese, AMD szoba sem johet :DDD De ha megis, akkor az 5Ghz es +15% IPC es olcsobb legyen es fozze meg a kavet. Valamit kihagytam? ;]

If he dies, he dies.

(#57) hokuszpk válasza schwartz (#56) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ennyi penzert a kutyasetaltatas meg igazan beleferhetne.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#58) Duck663 válasza hokuszpk (#55) üzenetére


Duck663
őstag

De CPU-kon van! APU esetén nincsen! Intel fronton nem tudom mi a helyzet, de AMD-nél a 470-es lapkához és a 2xxx Ryzenekhez van Win7 támogatás, és a tok kompatibilitás miatt szerintem lesz is még.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#59) Mumukuki válasza qad (#49) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

50-70% kihasznaltsag nem gaz

[ Szerkesztve ]

(#60) janeszgol válasza Bici (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Jujj az nagyon tré. Az utódja a Kaveri is vacak, nekem ez van. Saját magát lefojtja a rossz cache kezelés miatt.

A cikkhez egy finomság: "2005 májusában Colin Percival bemutatta, hogy Pentium 4 processzoron egy rosszindulatú szál időzítéses támadást hajthat végre és ezáltal egy másik szál memóriahozzáférés-mintáit analizálhatja, amennyiben ugyanazt a gyorsítótárat használják. Ez például kriptográfiai információkhoz biztosíthat illetéktelen hozzáférést.[2] A lehetséges megoldás erre az, ha a processzor változtat a gyorsítótár kiürítésének stratégiáján, illetve ha az operációs rendszer nem enged ugyanazon a fizikai processzormagon különböző privilégiumú szálakat végrehajtani.["

Felhívnám a figyelmet a dátumra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#61) koko52 válasza Alogonomus (#53) üzenetére


koko52
veterán

Vállalati környezetben pedig még nehezebb kezelnie az informatikusnak az inteles rendszerekre érkező egyre újabb foltozások miatt a rendszerek egyre gyakoribb akadását, így egyre többük szánja rá magát a javítások kikapcsolására, mert nem akar folyton a vezetőségnél a szőnyeg szélén állni.

És jöhet érte a büntetés a GDPR megsértése miatt, ami szinte semmiség:

1. Az alábbi rendelkezések megsértése legfeljebb 10 millió euró összegű közigazgatási bírsággal, illetve a vállalkozások esetében az előző pénzügyi év teljes éves világpiaci forgalmának legfeljebb 2 %-át kitevő összeggel sújtható (a kettő közül a magasabb összeget kell kiszabni)

És el lehet gondolkodni, hogy Intel vagy AMD. Épp eszű vezető nem választ jelenleg Intelt a meglévőn pedig használ minden foltozást.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#62) Tomcat válasza Duck663 (#58) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is ebben bízok, vagyis hogy az új szériához is lesznek W7 meghajtók. Nem is egy Zen (+) konfigot láttam már W7-et futtatni így ha megy rendesen a W7 Zen 2-nél is akkor nálam egyenes az út a fejlesztéshez, minden 8350-es gépemet Zen 2-re cserélek.

Tomcat

(#63) qad válasza schwartz (#56) üzenetére


qad
senior tag

AMD konkurenciája nélkül az intel addig emelhette az árat amíg akarta, ebbe versenybe szállt vissza az AMD tehát az intel árai alá lövi be magát máris gazdagon tud fölözni. Szóval kávét ne főzzön, de ne is legyen elszállva az árakkal azért mert most megközelíti az intelt egyszálas teljesítményben is. Ezért húzom a számat mert sajnos a radeon VII árazásánál elszaladt velük a ló. Biztos vették is mint a cukrot azt a hírben is cáfolt 5000 db-ot. Legalább a sebezhetőségek az AMD nem érinti, na de ne is csak ebből legyen pár % előnye.

[ Szerkesztve ]

(#64) Alogonomus válasza koko52 (#61) üzenetére


Alogonomus
őstag

Épp eszű vezető nem választ jelenleg Intelt a meglévőn pedig használ minden foltozást.

Nem is az elmúlt pár hónapban vásárolt Inteleken kapcsolja ki a vállalat informatikusa a foltozásokat, idén már remélhetőleg nem vásárolt Inteleket.

A múlt év ősze előtt vásárolt Inteleken kényszerül kikapcsolni a foltozásokat. Azokon a termékciklusuk alapján még bőven korszerűnek számító bő 1 éve vásárolt processzorokon, amikre épült rendszerekért a vállalata — annak méretétől függően — 5-20-50-200-1000 millió forintot fizetett, de a foltozásokkal azok a rendszerek a teljesítményük jelentős részét elbuknák. Az informatikus nem állhat oda a vezetőség elé, hogy:
— Sajnos az egy éve beüzemelt rendszereink mára a teljesítményük akkora hányadát elveszítették, hogy új rendszereket kellene vásárolni az üzemelés fenntarthatóságához, amihez megint kérnék 5-20-50-200-1000 millió forintot.
Na egy ilyen bejelentés után az informatikus hamar repülne az adott cégtől, ezért inkább sumákol, kikapcsolja a foltozásokat, és az informatikusok védőszentjeihez fohászkodik megállás nélkül.

(#65) Sancza válasza Alogonomus (#64) üzenetére


Sancza
tag

— Sajnos az egy éve beüzemelt rendszereink mára a teljesítményük akkora hányadát elveszítették, hogy új rendszereket kellene vásárolni az üzemelés fenntarthatóságához, amihez megint kérnék 5-20-50-200-1000 millió forintot.
Na egy ilyen bejelentés után az informatikus hamar repülne az adott cégtől, ezért inkább sumákol, kikapcsolja a foltozásokat, és az informatikusok védőszentjeihez fohászkodik megállás nélkül.

Ha egy ilyen bejelentés után repül az informatikus, akkor az az informatikus örülhet, mert jót tettek vele. Ilyen cég annyit is ér, ha egy ilyen bejelentésért kirúgja az alkalmazottat! Nem az informatikus tehet róla, hogy folyamatosan lassulnak az intel procik az ilyen olyan sérülékenység foltozása miatt.

Viszont ha az informatikus sunnyog és kikapcsolja a foltozásokat és védőszentekhez fohászkodik miatta, akkor az egy kretén informatikus, aki megérdemli hogy páros lábbal basszák ki. Ha kiderül, hogy egy olyan sérülékenység kihasználásával adatok szivárogtak a cégtől ami megakadályozható lett volna az elsunnyogott foltozás telepítésével, akkor az az informatikus még akár kártérítési pert is kaphat a nyakába jogosan a kirúgáson felül.

Ilyen esetben az informatikusnak a feladata elmondani, hogy egy ilyen sérülékenység foltozása a frissen beszerzett rendszer teljesítményének csökkenését okozza, okozhatja. Lehetséges opciók:
1. lenyeli a cég a teljesítmény csökkenést
2. új gépeket vesznek
3. bevállalják hogy nem foltozzák a gépeket és vállalják a kockázatát (kockázatelemzés), hogy esetleg ezen keresztül adatszivárgás lesz, vagy feltörik a rendszerüket
4. egyéb

de ezeket a döntéseket a vezetőknek kell meghozni, nem az egyszeri informatikus feladata.

(#66) #89309696 válasza Duck663 (#58) üzenetére


#89309696
törölt tag

Zavar az Intel biztonsági rése, de a fél év múlva leálló W7-et akarod használni.

(#67) Alogonomus válasza Sancza (#65) üzenetére


Alogonomus
őstag

Lehetséges opciók:
1. lenyeli a cég a teljesítmény csökkenést
2. új gépeket vesznek
3. bevállalják hogy nem foltozzák a gépeket és vállalják a kockázatát (kockázatelemzés), hogy esetleg ezen keresztül adatszivárgás lesz, vagy feltörik a rendszerüket
4. egyéb

Ideális világban ez így működne, de a valóságban:
1. és főleg 2. vezetőség nem akar magyarázkodni a közgyűlésnek a nyereség csökkenése miatt, ezért persze nem hivatalosan és papíron, de "OMBM" lesz a válaszuk
3. na ezt pedig biztosan nem papírozzák le hivatalos véleményként, ahogy a Boeing sem írta le a MAX gépek elégtelen műszerezettsége esetére, és az Intel sem a processzorok hibásra tervezése kapcsán, bár a legutóbbi problémáról például már 2005 óta tudtak.
4. ez a pont jelenthet valami reményt nekünk felhasználóknak

(#68) koko52 válasza Sancza (#65) üzenetére


koko52
veterán

+1
Azt a céget gyorsan ott hagynám.

Alogonomus: az megvan, hogy az informatikus felel érte, akár börtön is lehet belőle ha olyan részlegen van? Pontosan úgy mint például egy minősített hegesztő meghegeszt valamit, azért felel. Ha leszakad nem az igazgató ül, hanem ő. :K
Úgyhogy hajrá, kapcsold ki a biztonsági foltokat.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#69) Alogonomus válasza koko52 (#68) üzenetére


Alogonomus
őstag

Úgyhogy hajrá, kapcsold ki a biztonsági foltokat.

Az látom nem jutott el elég mélyre nálad, hogy írtam: "nekünk felhasználóknak". :U Csak hogy számodra is biztosan világossá váljon, én nem informatikusként dolgozom.

(#70) koko52 válasza Alogonomus (#69) üzenetére


koko52
veterán

Szóval a fotelből biztatod a rendszergazdákat, hogy kapcsolják ki. Értem. Én végeztem a témával.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#71) Anemus


Anemus
csendes tag

Még most is merevedésem van ha meglátom a 2db 1950X CPUm renderteljesítményét munka közben. Alig várom a 3. Genes Zeneket, hogy mennyivel lesznek jobbak. Viszont TR2-re lehet majd érdemes beruházni, ha az újak miatt lentebb megy az áruk. 32 mag 64 szál?! DELICIOUS!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix X570E Gaming, AMD Ryzen R9-5950x (+2 x R9-3900x és 1x Threadripper 2990WX konfig 3dsmax-Vray distributed renderre), 64GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL16, EVGA RTX 3080 Ultra FTW3, 256GB Samsung 970PRO M.2 SSD, 2x4TB-RAID WD RED, UE50MU6102KXXH 50" UHD 4K Smart LED TV (1

(#72) DraXoN válasza Anemus (#71) üzenetére


DraXoN
addikt

TR3 lehet nem is lesz (idén biztosan nem).. illetve ha lesz, akkor már lehet a zen3 chipre épül majd...
eredetileg lett volna, de úgy néz ki a csipjeit "ellopja" az epic.. és neki már nem jut...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#73) Vesa


Vesa
veterán

"...amely felvázolja, hogy a Family 17h családba tartozó (vagyis Zen magokat használó) processzorai..."

Ahha, cseles megfogalmazás! Tehát a Family 17h családba tartozót nem érinti! Parádés! Vicces gyerekek ezek...És mi van a többivel? Na csak azért, mert az Intelnek is van olyan szériája, amiben már hardveresen védve van a probléma ellen.

A tudomány a valóság költészete!

(#74) joysefke válasza Vesa (#73) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ZEN előtt nem volt az AMD-nek HT-ja (SMT) => Minden SMT alapú sebezhetőség ellen alapjából védett

ZEN előtti jó pár évben már nem versenyzett az AMD a szerver ligában => A kérdés elméleti, mivel már senkinek sincsen dózer alapú szervere (míg ivy, broadvell, haswell, skylake van bőven, majdhogynem 100%)

Tehát a kérdéses sebezhetőség szempontjából kb tök mindegy, hogy a dózer architektúra mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#75) Vesa válasza joysefke (#74) üzenetére


Vesa
veterán

"Tehát a kérdéses sebezhetőség szempontjából kb tök mindegy, hogy a dózer architektúra mit mutat."

Nem is ezt vitattam! Én arra reagáltam, hogy a cikk almát hasonlít körtével! A tény az -és erről szól a bejelentés is-, hogy bizonyosan egyelőre _csak_ a Family 17h család nem érintett! Az meg nem azt jelenti, hogy az AMD cakk-pakk nem érintett, főleg azok a sok évvel korábbi szériák, melyek a problémás Intellel egyidősek! Azt meg végképp nem tudjuk, hogy az AMD minden létező architektúrája biztonságos-e! Azt ne keverjük ide, hogy korábban a kutya nem vásárolt AMD processzort, tehát ha voltak is bennük sebezhetőségek, az nyilván ezért nem derült ki. A hír azt a téves képet festi egy erőteljes ferdítéssel, hogy az AMD úgy ahogy van, biztosnágosabb, holott ez sehol nincs bizonyítva! Egyetlen egy CPU családról szól a fáma!

A tudomány a valóság költészete!

(#76) wwenigma válasza Vesa (#75) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nincs SMT-je az az előtti prociknak. (HT) Mondjam lassabban vagy meglesz?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#77) hokuszpk válasza Vesa (#75) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Az meg nem azt jelenti, hogy az AMD cakk-pakk nem érintett, főleg azok a sok évvel korábbi szériák, melyek a problémás Intellel egyidősek!"

a family 17 elott nem volt az AMD procikban a hyperthreadinghoz hasonlo megoldas, csak valodi processzormagok, olyan nehez ezt felfogni ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#78) Albigator válasza hokuszpk (#77) üzenetére


Albigator
őstag

Úgy látom nagyon. ;]

Az ilyen hírek alatt is a kommenteket a legjobb olvasgatni még mindig. :D

(#79) haxiboy válasza qad (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem csak az órajel számít...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#80) nullpoint válasza hokuszpk (#77) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ha valódi processzormagok lettek volna bennük, akkor nem lettek volna akkora hátrányban olyan sokáig ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#81) qad válasza haxiboy (#79) üzenetére


qad
senior tag

Teljesítményt írtam és nem tértem ki csak egy részletre(5Ghz), igazad van, mert még a IPC 10-15% közötti javulását is és a 9900K trónfosztását is pletykálták. :R

(#82) andy19770128 válasza haxiboy (#79) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Sőt konkrétan csak dx 11 es vagy az alatti kisszámú termékek esetén lép fel az egymagosság

(#83) andy19770128 válasza Vesa (#75) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Nincs HT A RÉGI AMD-K BEN

(#84) DraXoN válasza nullpoint (#80) üzenetére


DraXoN
addikt

régi FXek teljesítménye.. több dologtól lett olyan amilyen.
De HT/SMT nem volt benne olyan értelemben mint a mostaniakban (bár lehet jól érezte volna magát az architektúrával).
gyakorlatilag eléggé sok egység megvolt duplázva a 2 cpuban és csak pár rész volt "közös" ... kb mint ha a HT ellentéte lenne.
Azaz amíg HT esetén megduplázok valamit a cpuban, itt inkább a 2 magnak pár részét összevonták, hogy tranzisztort spóroljanak... bár ez nézőpont kérdése, de végeredményben inkább tűnik az utóbbinak az FX felépítése.

Mindenesetre a felépítés miatt eléggé valószínű, hogy az FX is immúnis minden most bejelentett támadási fajtára.
Ez meg egyben magyarázat lehet majd a 48magos xeon miért jön gyárilag HT nélkül (ha még nem jelent meg)... Már tudhattak róla, így be se vállalták a "teljesítményvesztéses" jelenséget... Hisz úgy is kevés lesz Epic ellen, max szépíteni jó...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#85) carl18 válasza DraXoN (#84) üzenetére


carl18
addikt

48 mag ? 1,2 ghz-en? :D Bár erre én is kíváncsi leszek, mert a HT ennyire hasztalan. Akkor az intelnek mindenhol valódi magot kell adnia a konkurencia ellen. Azért a 20-30%- egyből elég sok szerinten, az biztos a Ryzen több szálas teljesítménybe mindenhol nyerő lesz. Intelnek 10 magot ht nélkül majd 4,6 ghz-en kéne menni több szálon hogy mindenhol "ütőképes" legyen.

"Legrosszabb esetbe az Intel felvásárolja az AMD SMT-t" És fixálva van a Hypet Treading probléma ;]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#86) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Emögött a biztonsági rés dolog mögött van bármi valós veszély? Mert nekem ez az egész csak marketing sárdobálásnak tűnik mindkét oldalról.

Nem minden vándorút céltalan...

(#87) wwenigma válasza 3.Aragorn (#86) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, a biztonsági rések arról híresek hogy egyáltalán nem jelentenek semmit.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#88) ncc1701 válasza 3.Aragorn (#86) üzenetére


ncc1701
veterán

Á, hülyeség az egész. Mit számít az, h valaki ellopja az adataidat? Esetleg kicsit vásárolgat online a nevedben?Címedet, bankkártya adataidat, jelszavaidat? Puszta vaklárma. Majd jót nevetünk a végén. Ja, nem.

Azon csodálkozom, h nincsenek giga perek az intel ellen. Nem is értem.

[ Szerkesztve ]

(#89) Kékes525 válasza ncc1701 (#88) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azon csodálkozom, h nincsenek giga perek az intel ellen. Nem is értem."

Ezen én is csodálkozok. Akár ingyen, vagy a siker függvényében pénzért is vállalhatnák a sztárügyvédek. Hatalmas média érdeklődése lenne és reklám az ügyvédeknek. Ezért sem értem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90) DraXoN válasza 3.Aragorn (#86) üzenetére


DraXoN
addikt

azt hiszem a zombiland esetén (nem vagyok benne biztos, hogy a 4 hiba közül ő, de az 1ik esetében igaz az alábbi eset) akár böngészőben futtatot javascript kóddal hozzálehet férni az azonos magon levő másik szál tartalmának pár adatához...
linux alá csináltak egy demot amin pl. miközben böngészőben böngészett az ember a terminálon "kiírta" hol jár, mire keresett éppen rá (https ellenére), vagy néha billentyűn átvitt adat részletet "fogott" el a minta script.. mondjuk ez gépen belül futott, de azt mondták simán böngésző alatt is működne, persze minnél több a magja a cpunak annál kisebb az esély, hogy azonos mag/külön szállra rakja a folyamatot, és továbbra is csak "halászás" de ...

azért eléggé durva..
(valahol youtubeon van videó róla, a kódot közzé nem tették..)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#91) DraXoN


DraXoN
addikt

némi videók:
[redhat MDS információs videó]
[Zombie Land támadás szimuláció] (tévedtem a kódot illetően, elérhető githubon).. persze, ez eléggé nyers, de lehet kezdeni vele valamit és "csinálni"..
durva, hogy már 2005ben a P4ekben volt ez a hibája a P4eknek, de úgy tűnik nem sikerült kijavítani a későbbi generációra, és "benne maradt".. [link] ... kérdés használta-e valaki azóta.. és tényleg most lett-e csak észrevéve...

mondjuk ezek a hibák a korábbiakkal együtt használva (ha azokat se patcheli az ember) már tudnak igen eredményesek lenni valamire...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.