Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Ehh FHD felbontás azért alap lenne, egyébként vennék egyet :U

(#2) derive


derive
senior tag

Ehh, 100k azert kicsit sok lenne a W10+2 GB+32 GB kombonak... Specifikaciok alapjan nem lesz egy teljesitmenybajnok.

(#3) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Eee PC máshogy... Szvsz ez nagyon hurka hardveresen, hogy valóban értelme legyen.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#4) .mf


.mf
veterán

"Az Alcatel Plus 10 belsejében, ahogy már korábban megírtuk, egy Intel Atom x5-Z8350 SoC, 2 GB RAM, 32 GB eMMC tároló (microSD-vel bővíthető), illetve egy 10,1 hüvelykes, 1280x800 képpontos IPS panel található."

Milyen évet is írunk, 2013?
Ha 8500 vagy 8700, 4 GB RAM, 64 vagy 128 GB eMMC5 és fHD IPS lenne, a többi fícsörével (akkus-dokkolós billentyűzet, 4G) nagyon tetszene. De így? Ezek direkt vágják maguk alatt a fát? Direkt nem raknak normális vasat a gépbe, hogy utána panaszkodhassanak, hogy senki sem veszi őket? Idióták :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Lacok


Lacok
őstag

A 74.990Ft-os ár már reálisabb összeg ezért a tabletért.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#6) gretzky77 válasza Lacok (#5) üzenetére


gretzky77
veterán

Viszont alig többért kapsz Lenovo miix 310-et 4gb Rammal és 64gb tárhellyel!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7) #10691584


#10691584
törölt tag

2G ram lóalkatrész manapság. Win10 4Gigával is épphogy eljárókeretezik..

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Atom x5-Z8350 SoC
Friss fejlesztés. Azért kíváncsi lennék, miért tolja 2GB memória méretkorláttal az Intel.

32 GB eMMC tároló
Ez nem vészesen kicsi méret, viszont nem emeli a versenytársak fölé a terméket.

1280x800 képpont
Inkább FullHD kellene. Az árába bele kellene férnie. Játszani amúgy sem lehet ezeken a gépeken, nem előny az alacsonyabb felbontás.

Az igazi extra a billentyűzetes dokkoló
Ebben a méretben már alaptartozéknak tekinthető. Nem is érdemes olyan gépet venni, aminek nincs dokkolója.

dokkolóba épített 4G/LTE modem
Érdekes ötlet. Én nem látom a gyakorlati előnyét. Mobilnet nélküli telefon esetében esetleg.

USB Type-C nincs
Ezt a problémát általában leküzdi a konkurencia. Ha másként nem megy, hát egy külön kábellel.

műanyag ház
Nyilván könnyebbé teszi a készüléket, de nem barátja a hűtésnek.

zsanér sincs
Nyilván nem is tud eltörni. Inkább legyen hajtogatható, zsanérral.

GPS
Ez az igazi extra.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) józsi9995 válasza #10691584 (#7) üzenetére


józsi9995
tag

Nem feltétlenül. Mondj egy olyat, amit ezen a gépen lehet futtani mert bírja a vas és egy lightos linux distrib nem tud biztosítani a maga kis progijaival.
Böngészgetni meg nyomogatni pont elég.Többre meg nem jó.

(#10) Den Hadnagy válasza .mf (#4) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Hatalmas +1!

Nekem is olyan érzésem van, hogy pár évvel megcsúszott minden... A deisgn, maga az alapötlet, stb.

Ok, hogy a proci friss, de a 2g ram akkor is kevés már, anno az elsőgenerációs Asusom jött ki azzal.

75 k nem sok, de szvsz ezzel a hardverrel + kijelzővel nem éri meg. Hulladékot olcsón, kb. mint anno a netbookok.

Az meg vicc, hogy a 4g modem a billentyűzetben van, nem a tabletben.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#11) Daywalker válasza .mf (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Remélem feltűnt az álmodozás közben, hogy 75 ezerről beszélünk... :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) chris 1997


chris 1997
csendes tag

Mitől Hibrid!?

(#13) MK VII


MK VII
veterán

Mi ez a SOC? Te jó ég.. Meg mi az a felbontás? Százezeré'?? Na jó hagyjuk.
Ez sem lesz slágertermék.. Miért van olyan érzésem, hogy az Alcatel szinte minden lépésével vágja maga alatt a fát.. Bár, ha nekik ez a jó szint akkor lelkük rajta. Én biztos nem leszek többet a vásárlójuk. Épp elég használhatatlan telefont dobtak a piacra, hogy egy ilyen kütyüben már ne is gondolkodjak.

[ Szerkesztve ]

(#14) megarambo


megarambo
tag

"A sajtótájékoztatón rögtönzött villámpróba alapján elmondható, hogy a Plus 10 bőven hozza az árcédulájának megfelelő minőséget, de semmi extrára nem kell számítani."

Reklámcikk-nél így lehet finoman jelezni, hogy legfeljebb arra lesz jó, hogy Manyika néni megvegye a kisunokának karácsonyra.

(#15) .mf válasza Daywalker (#11) üzenetére


.mf
veterán

Viszont olyan, ami a fentieknek mind megfelel, semennyiért sincs :( Pedig nem hinném, hogy olyan teljesíthetetlen dolgok lennének, sőt, épp ez lenne elvárható, és kereslet is biztos lenne rá. De valamiért a 4GB-ot a Core M-es modellek privilégiumának tartogatják, Atomosban fehér holló. Ha mégis belekerül (pl. Asus T1xx), akkor elcsesznek valami mást (720p kijelző, kültérre elégtelen fényerő, nincs 3G/4G, használhatatlan billentyűzet, vagy elborult ár, a la Surface).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) #10691584 válasza józsi9995 (#9) üzenetére


#10691584
törölt tag

Már mondtam egyet: Windows10 :)

(#17) Graphics válasza .mf (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2013-ban hol voltak ilyen vasak?

Ezt a SoC-ot 2016 elején mutatták be...

@MK VII: Tabletekbe ezt teszik, és év elején jelent meg.

Den Hadnagy: Használtam ilyen hardverű tabletet, sőt talán abban még eggyel régebbi proci volt. Nem tapasztaltam semmi olyat, hogy hulladék lenne

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) #41133696


#41133696
törölt tag

Ennek az eszköznek két előnye van csupán.

1. Windows 10
2. Az ebből fakadó hosszú támogatottság. Mármint kapja a biztonsági frissítéseket.

Viszont sajnos harmatos a hardver, nem is kicsit.

(#19) Graphics válasza #41133696 (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez egy tablet. :)

Kismillió eszköz létezik ezzel a konfiggal

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) derive válasza Daywalker (#11) üzenetére


derive
senior tag

Ennyi penzert egy lagolo-vanszorgo 2 gigas W10es tab helyett olyan Androidos gepet kapsz ami lesz*p. Azert pl Svajcban ugyanennyiert megkapod a 2016os Samsung Galaxy Tab A 10.1et (igaz LTE nelkul).

@GodSpeed: Csak a 32 giga belso tarhelyet magatol feltolti a Wupdate aztan annyi volt a nagy biztonsagnak.

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

4G-s, 10"-os, 2in1 tabletből nincs túlkínálat, ezért örömteli a hír.

Viszont a konfig már erősen a minimumot súrolja, ennyiért 4/64GB lenne a minimum, és T100HA-t ezt tudja ennyiért.

A másik melléfogás, hogy a dokkolóban van az LTE modul.... és ha én csak a tablet részét akarom magammal vinni, és úgy akarok böngészni, akkor mi van? Szvsz ez így kicsit fail. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Annyira nehéz ám a az FHD felbontást belerakni? Azért az 1280x800 nem éppen pixelmentes. Megértem, hogy így olcsóbb, meg a hardvert is kíméli, de ez a felbontás kb 2-3 éve volt menő. Bár nem mintha a konkurencia jobbat adna. Így megtehetik, hogy ilyeneket szórnak ki a piacra.
Szerintem ez nagyon gyenge eresztés.

[ Szerkesztve ]

(#23) #41133696 válasza Graphics (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, de ezt a Nexus 7 II (2013) táblagépem is leveri. Amivel egyetlen gond, hogy nem adják ki rá hivatalosan az Android 7.0-t. Amúgy ennek az Acer táblagépnek plusz egy előnye lenne a 10", de tényleg nem ilyen felbontással.

(#20) derive: Ezért használjuk a lemezkarbantartót.

(#24) Hieronymus válasza #41133696 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem Acer, Alcatel.

De, nekem így is tetszik a kijelentésed. Gondolom tudsz egy tesztet készíteni a két eszköz összehasonlításával. (A 4K megjelenítés izgalmaz eredményt hozhat a Nexuson.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) #41133696 válasza Hieronymus (#24) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, a márkában tévedtem.

Kit érdekel a 4K jelenleg (nincs Magyarországon TV adó sem ami 4K-ban sugározna, sőt a legtöbb adó SD-ben megy, de még az HBO GO is FHD-ban megy)? Megjegyzem ezen a cuccon (amin a FHD is luxus) még érdekesebb eredményt hozhat.

[ Szerkesztve ]

(#26) derive válasza ctvagyok (#22) üzenetére


derive
senior tag

Azert nincs FHD, hogy leplezze a hardver gyengeseget. Asztali gameket, mondjuk egy LOLt elinditva hamar anyazas lenne a vege. Ami a konkurenciat illeti: natur droidos tab ennel joval gyengebb hardveren is hasit.

[ Szerkesztve ]

(#27) Hieronymus válasza derive (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs gond a FullHD-val.
Nekem az előd processzorral szerelt táblagépem van, fHD kijelzővel. Tökéletesen használható, nincs megjelenítési gond. Nyilván nem fogja lenyomni egy negyed millás, asztali gémer gépet. De nem is egy ilyen gép kiváltására érdemes megvenni.
(elég sokan lehetnek még, akik olyan, a c2d korszakból származó asztali gépet használnak, ami az x5-Z8xxx processzor teljesítményét nem éri el)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) Graphics válasza Hieronymus (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én se értem itt sokak értetlenkedését, ez a proci simán jó. FullHD-ra is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) derive válasza Hieronymus (#27) üzenetére


derive
senior tag

Hmm, okes, nekem is volt kinai tabletem hasonlo osszetetellel (kemeny 80 euroert), node az meg frissen telepitve is tetulassu volt.

(#30) .mf válasza Graphics (#17) üzenetére


.mf
veterán

"2013-ban hol voltak ilyen vasak?

Ezt a SoC-ot 2016 elején mutatták be..."

Az x5-Z8350 az x5-Z8300-től (2015 Q2-es) annyiban különbözik, hogy kicsit növelték a turbó-órajelét, valamint kiszedték azt a kiskaput, amit sok kis kínai gyártó használt ki, hogy a gyárilag specifikált 2 GB max RAM helyett 4 GB-ot is kezelt. A procimag azonban ugyanarra a Silvermontra alapoz, ami az Atom Z37xx-szériában (Bay Trail) is volt, amik 2013 Q3-ban jelentek meg először; s volt köztük olyan, ami magasabb órajelű, tehát prociban erősebb volt. Tehát 2013 igenis voltak ilyen vasak.
Pwnd.

S továbbra is (mivel az értő olvasás úgy látom elsőre nem sikerült): nem a proci típusát firtattam (arra egy szavam sem volt), hanem a 2 GB RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) Graphics válasza .mf (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És elérhető is volt a Bay-Trail 2013-ban? :) Mondjuk igaz, ekkor jelentették be, hogy elindul.

Csak mert az említett 8300-asról is idén év elején cikkeztek.

De amúgy miféle fejlődést várunk ebben a szegmensben?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Hieronymus válasza Graphics (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De amúgy miféle fejlődést várunk ebben a szegmensben?"

Semmit.
Úgy néz ki, hogy ezt a vonalat dobta az Intel.

(#29) derive: volt kinai tabletem hasonlo osszetetellel (kemeny 80 euroert), node az meg frissen telepitve is tetulassu volt.

Azért ne vedd egy kalap alá, a kínai gyárak selejtjéből barkácsolt gépeket, a minőségi ellenőrzésen átment és megtervezett gépekkel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Graphics válasza derive (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy nő kurva, akkor mind az? V

Totális általánositasz megy itt PH-n...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) derive válasza Hieronymus (#32) üzenetére


derive
senior tag

Azert ha a hardver azonos, nagysagrendi kulonbsegek nincsenek a ket gep kozott. Azonos SoC, ugyanannyi RAM es ROM. Ha csak az Intel driverek nem fejlodtek 6 honap alatt ~200%ot.
A kulonbseg kb a kamera/mikrofon/hangszoro/osszeszereles minosegeben, a disztributor halozat jussaban meg az AFAban keresendo. A kinaiakat meg nem kell lenezni, mert hardveresen agyonverik a nyugati markakat, itt meg a szoftver is alajuk van tolva.

ui: Viszont Lolipoppal azota is nagyon popecul megy.

[ Szerkesztve ]

(#35) NandoXXL válasza Graphics (#33) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ettől még egy reinkarnálódott netbook szinten marad minden, mondhatsz amit akarsz. Mondjuk ha Te beszéltél volna rá a Switch 10-re, megmondtam volna hogy nem mondtál igazat, így csak én voltam a hülye hogy hittem a népmesékben (pl.: PH tesztek). Persze a szomszéd srác még a Core 2 idejében is PIII-al tolta, mert jó az (persze XP kellett rá, jó kevés memóriával), így elhiszem hogy sok embernek megfelel ez a sok haszontalan dolog :C

(#36) Graphics válasza NandoXXL (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyors tárolóval jó páros ez is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) User64476 válasza AxBattler (#21) üzenetére


User64476
őstag

T100HA 140e.

(#38) .mf válasza Graphics (#31) üzenetére


.mf
veterán

"De amúgy miféle fejlődést várunk ebben a szegmensben?"

Végülis jah, jó volt a 386 is, űrhajók is mentek vele, minek erősebb... :P
2016-ban szvsz egy desktop OS mellé alapnak kéne lennie a 4 GB RAM-nak, de legalább opcionálisnak. Lassan egy középkategóriás droidos tablet vagy akár telefon is beelőzi ezt az egyhelybentopogást, amit a Windowsos tabletpiac művel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) Graphics válasza .mf (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tablet piac stagnál, eladásokban is.

Nincs már akkora igény, hype, mint a kezdeteknel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) AxBattler válasza User64476 (#37) üzenetére


AxBattler
félisten

A 4GB+128GB-os top modell nekem itt csak 130k, és a 64GB-os még olcsóbb lehet... persze LTE nélkül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) dstern válasza Graphics (#39) üzenetére


dstern
tag

Plusz nem is akkora fogyóeszköz, mint egy mobil. A tabletet otthon haasználod, ritkán, nem ejted le/ karcolod össze, így semmi nem indokolja a gyakori cserét. A mobilpiac forgalmának esetében ez mind-mind hajtóerő...

(#42) User64476 válasza AxBattler (#40) üzenetére


User64476
őstag

Nem elérhető, őgy nálam is "olcsó". De ez még akkor sem 7xK mint amiről beszéltél, hanem a duplája.

(#43) AxBattler válasza User64476 (#42) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor még nem volt 75k-ért az Alcatel. Annyit természetesen simán megér! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44) User64476 válasza AxBattler (#43) üzenetére


User64476
őstag

Ja okés! :D

(#45) #41133696 válasza AxBattler (#43) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szomszédom szüleinek éppen tegnap ajánlottam laptop helyett. Minek adjanak ki 130-150K-t egy laptopért.

(#46) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Sziasztok!

tud valaki segíteni abban, hogy hol tudnám megnézni ennek a tabletnek az ismert sebezhetőségét, mert a cégem vett sok ilyet és egy állítólagos sebezhetőség miatt, elég nagy kárt okoztak a cégnek.

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#47) Luissimo


Luissimo
veterán

szasztok,

valami tudós, aki használja mesélje már el, hogy holvan ebben a kütyüben GPS?
és ha van , hogylehet előcsalogatni ?? :F

ja , és a támogatás?
driverek merre elérhetők pl ?

[ Szerkesztve ]

(#48) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok. Haveromnak összeomlott a windows a készüléken ezért újratelepítettük. Hangot sehogy nem tudunk rá csiholni. A hangkártya driver fent van de a beépített hangszóró ismeretlen hangeszköz. Honnan lehet drivert letölteni? A kamera és egyéb drivereket is úgy kerestük hardverazonosító szerint de ehhez nem ad ki semmit.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#49) Játékos válasza Sanyi19 (#48) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Sikerült ezt a kérdést megoldani? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#50) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok

sikerult valakinek ilyen Plus10-nek a billentyuzetet valami modon szetszednie?
Akkuhibas,valahogy cserelni kellene a benne levo akksit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.