Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Nem ilyen van a 320Mb-os 8800GTS-en? :D :C

All Black...

(#2) Male


Male
nagyúr

3-18W? Az komoly :DDD

(#3) FehérHolló


FehérHolló
veterán

''...hanem a túlhűtésből adódó páralecsapódással járó gondokat is segít megelőzni...''

A pára azért csapódik le, mert a thermoelem környékén a levegő hőmérséklete lecsökken, így kevesebb vízgőzt tud ''befogadni''.
Túlhűtésnek pedig azt nevezzük, amikor valamit a fagyáspontja alá lehűtünk. Erről ebben az esetben szó sincs.

E fenti két dolog alapján ez nem túlhűtésből adódik, kérem szépen!

Skynet is real. It's called Google.

(#4) ngabor2 válasza FehérHolló (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

fizkém szempontból igazad van. csakhogy ez inkább ''konyhanyelven'' van megfogalmazva, amit mindenki ért, nem pedig egzaktul, ami komplikáltabb, hosszabb, és sok esetben felesleges.

ezt a 3-18W-ot én is keveslem.

(#5) FehérHolló válasza ngabor2 (#4) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha nem lenne ott az a két szó, hogy ''túlhűtésből adódó'', akkor fizikailag is helyes lenne, és mindenki értené.

Bocs, eddig azt hittem, hogy ez egy olyan hely, ahol törekednek arra, hogy egy adott cikk szakmailag is helyes legyen (, és a közösségben is megvan az igény erre)...

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#6) plömplöm válasza FehérHolló (#5) üzenetére


plömplöm
őstag

a ''túl nagy sebesség'' sem azt jeleni, hogy mondjuk átléped a fénysebességet és elektronjaidra esel szanaszét, hanem hogy félregondoltad a féktávot
jelen esetben sztem tökéletesen érthető a dolog, így érti mindenki

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) rudi válasza FehérHolló (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

A túlhútés nem azt jelenti, hogy a megszokottnál (vagy normálisnál) jobban lehűtjük? A fagyáspontja alá hűtést szerintem inkább fagyasztásnak nevezik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) ngabor2 válasza rudi (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

fizkém szempontból a túlhűtés valóban azt jelenti, hogy fagypont alá hűtjük, de nem fagy meg (kinetikai okok... szerintem itt senkit nem érdekel :D). de a cikkben a túlhűtést valszeg mindenki ''szobahőmérséklet/ködpont alá hűtés''-ként értelmezi.

de ha ''túlzott lehűlés'' lenne túlhűtés helyett, abba már sokkal nehezebb belekötni ;)

(#9) venember83 válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyesmi, en is ezt akartam kerdezni, 2x volt ma peltier-huteses hir, nem kotekszem, csak megjegyeztem!
Mas: a ventik lapatjai nagyon SilentBlade-re hajaznak, Glacialtech-ek biztos megosztanak par kevesbe felebarati gondolatot Titan-ekkal ;]

(#10) waverider


waverider
senior tag

Mibe fog ez nekünk fájni? :DDD

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#11) t72killer válasza waverider (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jó lenne, ha a ramokat is peltier hűtené... belegondoltam mondjuk a majdani r600 2GHz-es DDR4 ramjait túlhúzni 3GHz-re, a magot meg 1 GHz-re:))

(segítséég, húzzon ki vki a nitrogénből...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) Reac^


Reac^
őstag

Én ezt nem értem... egy 20w os peltier elem hogy tudja lehtűeni a már eleve kb 80-90wattal fűtő kártyát? :F :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#13) rauschie válasza Reac^ (#12) üzenetére


rauschie
senior tag

há' eevileg a peltie két oldala közt lehet hőmérsékletkülömbség, wattól függ talán hány fok, jobbhelyeken 40 körül is akár, a peltiernek az egyik oldala melegszik a másik hűl, utóbbi érintkez a vgaval(jelenesetben) előbbire meg vmi hűtőmonstrumot kell rákötni, de annak h hánywattos a peltier asszem csak az elérhető hőmérsékletkülömbség(megpersze fogyasztás) szempontjából van jelentősége, a legrosszabb ami történhet az ha sz@rtseér...de akkorsincs semmi (ööö...f@szt.... legrosszabb ha lecsapódik a pára de ahho má' ténylegnem 20wattos móka kéne)

(#14) Male válasza rauschie (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Tudtommal megy kb annyi hőt tud elszállítani, tehát ha az alatt marad a GPU fogyasztása, akkor a GPU felöli oldal hidegebb lesz, mint a borda felöli... ha ennél többet fogyaszt a GPU, akkor már nem képes ezt tartani (persze így is ér valamit, csak hát jóval kevesebbet...).

(#15) Ste


Ste
addikt

minden vágyam hogy ezzel hűthessem a szénné húzott x1300-am :D

(#16) Fáraó


Fáraó
őstag

Hát a felület megvan az elem hűtési oldalához. Micsoda brutál nagy felület!

Túlhűtés... Hmmm... P.W. Atkins I. kötet... Drága egyetemi évek...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#17) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Túl csicsás, nem tetszik. :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) somodisoma


somodisoma
senior tag

3-18 W ez a hűtőteljesítmény, vagy a felvett teljesítmény? Bár szerintem ez ígyis úgyis nagyon sovány... Szerintem 18W-nál sem lesz még páralecsapódás... :D

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Dehogy nem lehet pára.. akár jegesedés is... Bár az a peltier legjobban magában tudja, ha nem melegíti semmi a hideg oldalát.

Amúgy 80-90W hőteljesítmény elhűtéséhez simán elég lehet a 18w-os peltier - nem 0 fokra kell hűtenie, hanem csökkentenie a hőmérsékletet. Ha 40-50 fokig leviszi terhelve, akkor már frankó. De a terhelt 70 fok se gáz, a 90 fokos ATI-khoz képest.

Amúgy már igen régen ki kellett volna jönnie peltier-es hűtőknek... jobb tuningosok, vizesek mindenhol ilyet használnak (én csak azért nem mert drága :-) )

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.