Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Tuning @ Gigabyte (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

''A MIB - a hasonlóan teljesítményigényes alkalmazásoknál - a memóriamodulokból még több teljesítményt csikar ki. Mindezek a lehetőségek úgy valósulnak meg, hogy a rendszer stabilitása nem változik.''

Ez most komoly, vagy túlórázott a marketingosztály? :)

I don't fit in. I fit out.

(#2) arn


arn
félisten

ezek a jol csengo dolgok eleg parasztvakitasnak tunnek...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

CIA
MIB

A következő mi lesz
NSA
DEA
MI6
vaccsak 2Fast2Furious??? ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#4) kalcika


kalcika
tag

Hát ez hülyeség. Hogyan hozna már ki több teljesítményt a prociból meg a memóriából másként, mint húzással. Ha húz, akkor meg a stabilitás változatlansága: :(

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#5) Sunzi válasza kalcika (#4) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Lehet, hogy ők csak a húzatlan rendszerek estén veszélnek +X %-ról? Persze, az meg nem nagy szám...
Kíváncsi lettem, de asszem röhöfés lesz a vége :)

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#6) Genialis


Genialis
aktív tag

Biztos tanulságos lesz az az időszak amíg kalibrálja magát a rendszer... Addig is nem érdemes komolyabb dolgokra használni a gépet..:)

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) joghurt


joghurt
addikt

Hát igen, így konkrétabb szakmai információk nélkül eléggé üres marketingdumának tűnik, különösen ezekkel az ultragagyi reklámszövegekkel. ''Intelligent'', mint a mosópor, ''boost'', mint a mellnagyobbítás stb. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#8) fzr1000 válasza TheVeryGuest (#3) üzenetére


fzr1000
tag

szerintem FBI (Functioning Boost Innovations) :D

(#9) Ronin válasza fzr1000 (#8) üzenetére


Ronin
aktív tag

Vagy KGB. :DDD
Nagyon szellemes elnevezések.
Ez a kihozunk a prociból egy kicsit több teljesítményt hasonlít az MSI ''automatikus tuning''-jához, amikor az órajeligényes alkalmazásoknál automatikusan megemelte az FSB-t.

(#10) zsolt123


zsolt123
csendes tag

Nem arról van szó, hogy valamilyen módon befolyásolja a vas a háttérben-előtérben futó alkalmazások időszeleteit? (Erre utal a ha kell power, akkor adok, ha nem kell, akkor visszaveszek kitétel.) Bár ez inkább oprendszer szintű beavatkozás lenne, mint bios szintű.

zsolt123

(#11) engusz


engusz
veterán

Egyértelműen az FSB és a memória (esetleg memória időzítésének) az állításáról van szó. MSI kezdte el, de Náluk nem ilyen simán ment. Titokban rakták bele a lapjukba, hogy így jussanak több ponthoz a tesztekben.

Szvsz a Gigabyte elég meggyőző mostanában. Ez a két újítás is tetszik, mert néha még egy kis tuning is segít 1-2 programon, játékon. Főleg, ha ezt a háttérben csinálja minden állítgatás nélkül!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

szóval a CIA az FSB t növeli míg a MIB a memória időzítésen állít, automatikusan !!!

szerintem az nem rossz ha mikor játszol akkor 10% al magasabb FSB-n megy a rendszer amikor meg a wordel vacakolsz visszavesz és nem melegszik annyira ergo a ventid se fog olyan hangosan búgni ... stb stb...

persze aki vízhűtést meg extrém tuningokat nyomat annak ez lehet hogy semmiség de az átlag júzernek kiválló...

ha megnézzük hogy az alaplapok hány % át veszi az átlag józer és mennyit a HC modder akkor egybúl látszik hogy jó kis dolog ez ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#13) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

egybúl .. hehe megyek alufdni bye ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#14) rdi


rdi
veterán

Most ez úgy megy, hogy az easytune programot kell elindítanod és akkor húzza a procit, biztonságosan kb 10 %-al. Ennyi egyébként nekem elég is, de mivel nem volt hajlandó automatikusan indulni, (csak néha) ezért én nem is használom. Na ilyesféle lesz szerintem a memória baállítása is.

Fej! Tor! Potroh!

(#15) kalcika válasza rdi (#14) üzenetére


kalcika
tag

Nos, a kívánt overclock szintet te adhatod meg, a szükséges egyéb beállításokat ehhez igazítja a BIOS.

A CIA és az Easy Tune kombinálható! ;]

Az MIB meg a PAT helyett van, a Gigabyte-nak is lépni kellett...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#16) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

jaja a procit nem csak 10% al lehet tuningolni a CIA-val hanem annyival amennyit stabilan bír ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  [Re:] Tuning @ Gigabyte (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.