Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bumper


bumper
senior tag

Ezzel lehet rendes mobilt is hívni ?

(#2) Renwick válasza bumper (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Igen.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) dabadab válasza Renwick (#2) üzenetére


dabadab
titán

De a hagyomanyos meg mobil halozatokba iranyulo hivas persze nincs ingyen.

DRM is theft

(#4) Renwick válasza dabadab (#3) üzenetére


Renwick
őstag

Így van, a SkypeOut hívásokért fizetni kell, a Magyarországra vonatkozó tarifák viszont sajnos nem tartoznak a legkedvezőbbek közé.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) Loha


Loha
veterán

Tetszik az ötlet, az lenne jó ha minden ismerősnek lenne, az jelentősen csökkentené a telefonköltségeimet... :) Mekkora lehet a hatótávolsága?

(#6) LesClay


LesClay
csendes tag

Az a vicc, hogy nagyjából ezért a pénzért a múltkor egy oldalon olyan vezetéknélküli telefont láttam, amit a vezetékes telefonhálózatra és USB-n keresztül a géphez csatlakoztatva Skype-pal is használható. Igaz, hogy nem volt színes kijelzős, de pl. a Skype hívás és sima vezetékes hívás csengőhangjait lehetett különbözőre állítani, stb. Így a lakásban nincs +1 telefon... sajna már nem emlékszem hol láttam, de magyar oldal volt.

(#7) shabbarulez válasza LesClay (#6) üzenetére


shabbarulez
őstag

Szerintem ezt láthattad: Bővebben: link

(#8) PEPE85 válasza shabbarulez (#7) üzenetére


PEPE85
senior tag

De ez mindkettő csak a Skype-ot kezelni, nem? Ha nem megy vele más voip-os program, akkor elég gázos, mert van olyan telcsi is, ami az összessel megy, én majd egy olyat akarok venni.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#9) shabbarulez válasza PEPE85 (#8) üzenetére


shabbarulez
őstag

Jah az Skype egy háziszabványt használ ami semmivel nem kompatibilis, ráadásul ez a szabvány még zárt is ezért nem lehet olyan készüléket csinálni ami önmagában is működőképes lenne. Helyette van egy API felület amihez írni kell egy programot ami a számítógépen futó Skype-ot összeköti USB-n a telcsivel ami elég erőforrás pazarló megoldás. Ráadásul mivel egyedi készüléket kell gyártani ami semmi másra nem jó még drága is lesz. Épp ezért zsákutca a Skype már a kezdetek óta, egyedül a körülötte generált hype tartja életben.

A SIP szabványt támogató IP telefon megoldások viszont széles körben használható mert az egy nyílt szabvány. Vannak ingyenes vagy fizetős softphone-ok, ATA adapterek hagyományos analóg készülékhez, IP telefonok igen széles repertorárral a basic készülékektől a csúcs üzleti modellekig,wireless vagy a videotelefon képességgel bíró típusokig. És ezek mind használhatók a SIP protocolt támogató megoldásokhoz amikből van dögivel,csupán konfigurálás kérdése melyiket választod. Szerintem is ilyet vegyél, ennek legalább van támogatottsága, komoly hálózati eszközgyártók állnak mögötte is rengeteg ilyen eszköz van így az árak is kedvezőbbek.

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Lenne itt a cégnél egy CIT 300-as, de nem beszél emberi nyelvet: se német, se angol, a magyar meg biztosan kilőve, ellenben franciára állítottuk, a mezőnyből (szerb, török, horvát, stb) ez áll talán legközeleb hozzánk.
Hogyan lehet megtanítani magyarul egy ilyen kézibeszélőt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.