Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

... Isten megteremté az olcsó, SiS chipsetes Athlon64 alaplapokat, és látá, hogy jó ...

#tarcsad

(#2) tildy válasza Yutani (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Még csak reménykede benne vala:))))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) cornelius


cornelius
tag

Isten mentsen meg mindenkit a SiS chipsetes alaplapoktól! Ámen.

(#4) fLeSs válasza cornelius (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ott a pont! :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Balint válasza cornelius (#3) üzenetére


Balint
tag

Nem tudod Te mit szólsz barátom!
A SiS ott van a szeren elég rendesen.
Jó volt a 735, nem volt rossz a 745, elég jó a 746FX is...
és sokkal olcsóbb mint a nvidia vagy a via.

(#6) Marczi válasza cornelius (#3) üzenetére


Marczi
csendes tag

Hát, lehet, hogy bő két-három éve egyetértettem volna Veled, de ma már egészen jó kis chipseteket gyárt a SIS. Főleg az Intel vonalon. Az új 875P Canterwood-ot is egy SIS 655-ös alapú lappal hasonlítgatták össze a címlapon látható cikkben. OK, kikapott az Inteltől, (a Quake3 alatt elég alaposan), ami főleg a 800 Mhz-es FSB hiányának köszönhető, de mint Yutani kollégánk is megjegyezte: a SIS olcsó chipseteket gyárt. Ha az ASUS mer rájuk alaplapot építeni ....

(#7) ftc válasza cornelius (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Szerintem legjobb a SIS.Stabil.Anno azért vettem K7S5At mert az volt a legstabilabba piacon.Most még 745 mert már csak jobb lehet mint 745.Igaz nem a leggyorsabbak,de stabilak,olcsóak.

(#8) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

''nagy érdeklődés az ACR iránt...''
nemtom, nekem mindig az volt a véleményem az ilyen ACR/CNR/mittoménmikről, hogy nem jók semmire, mert egyrészt nem kapsz bele kártyát sehol, ha meg kapsz, azt dobhatod el az alaplappal együtt... :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Yutani


Yutani
nagyúr

A SiS mellett szól az is, hogy a Tualatinhoz készített SiS 635T chipsetje gyorsaságban ott volt a i815EP mellett, még egy kicsivel jobb is volt. Volt ECS P6S5AT alaplapom, nagyon jó kis lap volt az, gyors is, és még DDR ramot is fogadott (persze értelme nem volt...).

#tarcsad

(#10) murrayd válasza Marczi (#6) üzenetére


murrayd
csendes tag

>Hát, lehet, hogy bő két-három éve egyetértettem volna Veled, de ma már
>egészen jó kis chipseteket gyárt a SIS. Főleg az Intel vonalon. Az új 875P

Hát ezzel az erővel (hogy még _soha_ nem volt Intel processzor a gépemben) én is beszélhetnék úgy hogy ''...főleg AMD vonalon''.

Száz szónak is egy a vége: szeretjük a SIS-t ;) Én (a SIS735 óta :) nagy SIS fan vagyok, és meg is szándékozom maradni ezen a vonalon. Hacsak pl. az ALI nem dobbant egy hasonlót a szememben. (A VIA már lecsörömpölt nálam egy EPOX deszkával és nem is kúszik egyhamar vissza)

(#11) shtml válasza Yutani (#9) üzenetére


shtml
őstag

Úgy bizony, nekem még mindig van két ilyen lapom (P6S5AT), az egyik szinte éjjel-nappal jár itthon: letöltés, böngészés, filmnézés, tömörítés, munka. Veszettül gyors, pl. a HDD-kezelése mindenféle chipset-driver felrakása nélkül is gyorsabb, mint az i815 az IAA-val. És sokkal gyorsabban bootol is. Semmiféle hardverre nem kényes. Betonstabil. Több mint fél éve használom, ez idő alatt egyetlen egyszer nem fagyott, resetelt vagy hasonló, pedig gyakorlatilag éjjel-nappal jár.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) Manitou válasza ftc (#7) üzenetére


Manitou
addikt

Én még mindig egy SYS735-öst hajtok elég rendesen(korához képest :DDD)

(#13) cornelius


cornelius
tag

Hát, ha már mindenki ennyire hasra van esve a SiS chipsettől, akkor úgy látszik csak nekem volt balszerencsém.
Igaz ez Intel P4 vonal:
Februárban vettem egy egész jó kis alaplapot (ezt ni: [L]http://www.asus.com/products/mb/socket478/p4s8x/overview.htm[/L]).

A múlt hét végén beadta az unalmast, egyik op. rendszerem volt hajlandó bootolni.
(w98, w2k, xp)

Először még memóriát cseréltem a gépben, mert egy teszt program ([L]http://www.memtest86.com[/L]) azt mondta, hogy hibás a RAM. De a jelenség továbbra is fennállt, ezért a csere mellett döntöttem. Garanciában visszavetettem és sikerült egy Intel chipsetesre kicsréltetnem. Azóta minden szép és jó.

És ahogy itt a prohardveren megjelent korábbi cikkeket végigbőngésztem a SiS-szel kapcsolatban, egyik sem győzött meg engem arról, hogy ez egy igazán megbízható chipset. Na jó, az AMD-s vonalat nem ismerem, az ettől persze még lehet jó, csak hát...

(#14) shtml válasza cornelius (#13) üzenetére


shtml
őstag

A probléma pontosabb ismerete nélkül nehéz erre bármit is írni, de egy alaplapon (még egy Asuson is) elég sokminden elromolhat, nemcsak a chipset. Valószínű, hogy egy ugyanolyan típusú másik lap is hibátlanul működött volna.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#15) iko


iko
tag

SiS650 chipset, 128kb Cache 'On-Die' Celeron processzorban
Intel® Pentium®4 processzor, 2400MHz
ezt lattam egy laptomban es sztem nem kopatibilis szerintetek?
:))

(#16) keopsz válasza Marczi (#6) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

az ''alaposan'' főleg a +38%-nyi fsb-ből adódott, bár nyilván nem elégséges 2 chipset összevetéséhez a nyers q3-alatti difi..

amúgy imho igazad van, a sis645/DX/648/655/755 mind elég ügyes cuccos, és az amd-s vonal sem panaszkodhat, hiszen a 735/745/746fx is full rendben van. szerintem egy msi 745 ultra ár/teljesítmény/KOMPATIBILITÁS-ra még mindig elég állat.. legutóbb a midiman hangzsugám alá szuszakoltam (volna) be több kt333-as via-s szörnyet, de egyikkel sem ment rendesen az ASIO drv. a sis ellenben csont nélkül vitte..

cantante di sampietrini

(#17) keopsz válasza cornelius (#13) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

akkor feltehetőleg ''rosszul'' böngésztél. másrészt bármilyen brand bármelyik chipset köré épített lapja lehet gázos, ha én most mondanék neked egy ellenpéldát, saját tapasztalatból valót, megnyugodnál? pedig 1:1 lenne az állás..

hidd el, ez nem itt dől el. piaci részesedés, melyik brand vállal be köréd lapot, ilyesmi. a cornelius tetszési index még nem ipari szabvány. :))

cantante di sampietrini

(#18) anulu


anulu
félisten

Akkor csak én nem lennék hajlandó semmi pénzért SiS-t rakni a gépembe?? Túl sokat szívtam én már az ECS SiS chipsetes lapokkal. Mondván, hogy olcsó...
AMD alá: nForce vagy VIA
Intel alá: VIA vagy Intel.

Nem lehet végülis annyira rossz, csak nekem áll fel a szőr a hátamon...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) iko


iko
tag

na sis 128kb es pentium 4 512kb vagy ezek nem egy erteket mernek? sis m650 mobil alap asszem

(#20) keopsz válasza anulu (#18) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

azért, mert az ecs ''rosszul''/instabilan implementál, azért én még nem írnék le egy chipsetgyártót..

írtam, h a szerk.beli gépemben sis 745-ös msi van épp, és tök király. semmi para nincs vele, míg egy kt333-assal, vagy egy pro266-ossal (mindkettő via..) rendre akadt.

a lap gyors, stabil, oc-ra termett, stb.

cantante di sampietrini

(#21) ftc válasza keopsz (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát nem rosz kis lap.tuningra még nemnagyon próbltam.
Egyébként ECS K7S5A is jó kis lap volt.

(#22) DonLaca


DonLaca
csendes tag

Szerintem is jó a SIS és stabil.Én már raktam össze gépet ECS K7S5A-val, K7S6A-val és kevesebb gondom volt velük mint a VIAs mobokkal. Igaz nem a leggyorsabbak,de jól beállítva a teljesítményük is OK.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.