Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hmm, akkor vagy lesz egy lassabb nVidiánk, ami kompatibilis lesz az évek múlva megjelenő játékokkal illetve királyul hasít majd az új shadereket használó tesztekben, vagy egy Ati, ami ugyan csak részben kompatibilis a fentiekkel, de a jelenlegi játékokban gyorsabb? :F

Akkor már csak az a kérdés, hogy az nVidia Pixel és Vertex Shader 3.0 kompatibilitása a teljesítmény rovására megy-e...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) Kosh Naranek válasza L3zl13 (#1) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Itt inkább az a meghatározó, hogy a következő 1,5-2 év licenszelés szempontjából meghatározó játékainak (Doom3, HL2, FarCry, Stalker és a kissé avitt UT2004) graf. motorjai nem használják a VS3/PS3-at.

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Heh, ez a powerpoint leak jó móka volt. :DDD

Itt egy PDF verzió: [L]http://www3.nf.sympatico.ca/thorne/Save_The_Nanosecond.pdf[/L]

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nekem nem tetszik ez a ''részben'' kifejezés:U Az FX-eknél is régebben a ''részben'' DX9-es kártya megnevezés jött elő:(

(#5) L3zl13 válasza Kosh Naranek (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem feltétlenül, ezt már megtapasztalhattuk a közelmúltban.
Ha ezekben a meghatározó játékokban közel hasonló teljesítményt hoznak a kártyák, akkor marketing szempontból fontos lehet az a ''nekünk már PS3/VS3 kompatibilis a cuccunk''.
Nem is beszélve arról, hogy jön a XYZmark ami teszteli a PS3/VS3 teljesítményt, és a nVidia messze jobban teljesít a konkurenciánál. -> A sok láma beugrik.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) simonzé válasza L3zl13 (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Láttunk már egy-két ilyen beugrást. A GF4MX440-nek én is beugrottam. :(

I don't fit in. I fit out.

(#7) ollie válasza simonzé (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért, van aki nem?

***

(#8) zsiga667


zsiga667
addikt

Hé, emberek! Most azért fikázzuk az nV-t mert kijavítja (legalábbis próbálja kijavítani) azt a hibát, amiért a legtöbb bírálatot kapta az FX-sorozat? Nem vagytok egy ''kicsit'' elfogultak? :F

(#9) Yutani válasza L3zl13 (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem is beszélve arról, hogy jön a XYZmark ami teszteli a PS3/VS3 teljesítményt, és a nVidia messze jobban teljesít a konkurenciánál. -> A sok láma beugrik.

Ezt így is írhatnád:
Nem is beszélve arról, hogy jön a Shadermark2.0 ami teszteli a PS2/VS2 teljesítményt, és az ATi messze jobban teljesít a konkurenciánál. -> A sok láma beugrik.

Persze ez utóbbi esetben az Ati valóban jobb az FX-eknél shader-teljesítményben.

Abba nem gondolsz bele (mert milyen egyszerű szimplán fikázni...), hogy az NVIDIA az újonnan fejlesztett shadereivel elérhet egy olyan szintet az Ati kártyáihoz képest, mint amilyenen most az Ati kártyák vannak az FX-ekhez képest?

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#10) zsiga667 válasza Yutani (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Erről beszéltem... Sajnos ma az az általános vélemény, hogy ami nV, az sz@r...:(

(#11) Vitus válasza Kosh Naranek (#2) üzenetére


Vitus
őstag

A FarCry a most kiadott patch-el már támogatja a VS/PS3.0-át. Majd meglássuk már csak annak hiszünk amit látunk. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) arty válasza Yutani (#9) üzenetére


arty
veterán

akkor lenne azonos a helyzet, ha az ATIkon is menne a PS/VS3, csak sokkal lassabban. Ergo benne lenne, csak értelmetlen lenne használni ...

Az h nincs benne, más helyzetet fog generálni ... h mit azt meglátjuk :) én az FX5200/5600 miatt továbbra is haraxom az nvidiára, majd most lesz miért az ATIra is. Esetleg ...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) Alvin_ti4200 válasza arty (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

9200SE, 9600SE és még sorolhatnám:F

(#14) divot


divot
veterán

Egyik kutya, másik eb. Megy a propaganda ezerrel, ahelyett, hogy megállapodnának már végre abban, mit is jelent az a dx9. És akkor a programozóknak nem kellene ezerfelé optimalizálniuk. :(

(#15) faster


faster
nagyúr

Visszatekintve, az R300 kiadása óta még nem sok Shader2-es játék van a piacon, pedig eltelt azóta több, mint másfél év. Én nem féltem az ATI-t, Shader3 ráér még.

(#16) L3zl13 válasza Yutani (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem fikázok semmit. :((

Nem azt mondtam, hogy szar lesz, hanem azt, hogy remélem, nem csak erre építenek.

Ha az elterjedt játékokban hasonló sebességet produkál a kártya, akkor a PS3/VS3 egy plusz jópont. De ha a PS3/VS3 kompatibilitás a hasznos teljesítmény rovására megy (reméljük nem) akkor ez csak parasztvakítás.

A cikk alapján még az is lehet, hogy az Ati csak úgy tud némi sebességet kicsikarni az új chipekből, hogy feláldozza a teljes PS3/VS3 támogatást. -> Az architektúra teljesítménye nagyon szűkös, ha ilyenekre kényszerülnek. -> Ez esetben az Ati lesz a sz@r, úgy mint az nVidia volt az első FX széria kapcsán.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) faster válasza divot (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Én tudom, mi az a DX9. :D

(#18) zsiga667 válasza faster (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

A Far Cry-ben elvileg a patch óta van PS3/VS3 támogatás...

(#19) Yutani


Yutani
nagyúr

Én annak örülnék, ha az NVIDIA normális shadert tudna készíteni a NV4x FX-ekhez, és emellett a középkategóriás kártyái is jó teljesítménnyel rendelkeznének. Persze annak is nagyon örülnék, ha a középkategória (az R9600PRO/XT mintájára) nem igényelne plusz tápfeszültséget, és nem kellene rá fél kiló borda. Mert hát az NV40 ahogy kinéz, abból az jön le, hogy a mainstream is valami zabagép lesz...

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#20) Yutani válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én abban bízom, hogy van eszük, és a jó teljesítményre gyúrnak, mert ahogy te is írod, hiába a xSV3 támogatás, ha a kártya teljesítménye nem kielégítő.

#tarcsad

(#21) PcSuxxx


PcSuxxx
csendes tag

Olyan nagyon a mai nV kátyák sem rosszak, igaz az ATI-k erősebbek, de ne feledjük, hogy az nV már most 32bit precizitással tud számolni, az atik meg csak 24-el. Innen nézve a dolgokat, az nVidia kicsit előrébb van, és ha tovább tökéletesítik a PS/VS egységeket, akár jobbak is lehetnek mint ATI-ék.

Hej!!! What's the Rock Chicken Mother?!!

(#22) Yutani válasza PcSuxxx (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem olyan, mint a Voodoo3 16bit vs. TNT2 32bit harc volt? :))

#tarcsad

(#23) Furky


Furky
őstag

Szerintetek jobb egy his excalibur radeon 9800 pro dobozos, 3 CD, 2 kábel, mint egy sapphire 9800 pro, amiről nem tudok semmit sem, csak annyit, hogy OEM. Az meg lehet, hogy nem is dobozos, meg ilyesmik...

(#24) Alvin_ti4200 válasza Furky (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

HIS:)

(#25) velizare válasza PcSuxxx (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

feldughatja magának 32bitjét, ha az ati 24 bittel szebb képeket ad, és gyorsabban... nekem 8, melyik gyártó milyen technikai hókuszpókusszal éri el a kívánt teljesítményt, az a két dolog ami érdekel, a ráolvasás eredményessége, és hogy a törzsi varázslónak ezért hány birkát/kecskét kell adnom :))

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) Furky válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére


Furky
őstag

alvin köszi szépen a válaszokat, és a tanácsokat. már annyi mindenben segítettél:)

(#27) Alvin_ti4200 válasza Furky (#26) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nincs mit:B

(#28) faster válasza zsiga667 (#18) üzenetére


faster
nagyúr

Általában a mai játékok néhány PS2 effekttől eltekintve még nem teljesen Shader2-esek. Azt leírták ehhez a patch-hez, hogy a Shader3-mas rész hol és milyen formában látható a játékban?

(#29) L3zl13 válasza Furky (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, végülis ha OEM akkor könnyen lehet, hogy nem dobozos... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#30) zsiga667 válasza faster (#28) üzenetére


zsiga667
addikt

Nemtom, én ''csak'' olvastam az egyik itteni FC topicban, hogy a patchben már van. Egyébként ha ''a mai játékok néhány PS2 effekttől eltekintve még nem teljesen Shader2-esek'', akkor miért is fikázzuk az FX-et? :F

(#31) FreeM válasza faster (#17) üzenetére


FreeM
aktív tag

Dehogy tudod.

(#32) faster válasza FreeM (#31) üzenetére


faster
nagyúr

De tudom. Pont.

(#33) faster válasza zsiga667 (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Zsigabá, én mikor fikáztam az FX-et?

(#34) PcSuxxx válasza velizare (#25) üzenetére


PcSuxxx
csendes tag

Ha elolvasnál mostanság egy videókártya tesztet, tudhatnád, hogy az ati semmivel sem ad szebb képet, mint az FX-ek. Képminőségben már felzárkózott az nV!!!

Hej!!! What's the Rock Chicken Mother?!!

(#35) Power válasza faster (#28) üzenetére


Power
senior tag

Be is sz*rna az összes mai kártya, az intenzív PS2 használattól.

Power

(#36) FreeM


FreeM
aktív tag

Ha nem kamu a kiszivárgott dokumentum, akkor az elég sokat elárul az ATI félelmeiről. :P

(#37) Parci válasza PcSuxxx (#34) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kivéve az FSAA-t, ami nem elhanyagolható. De, tény, hogy cserébe az AA-n javítottak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#38) Erasmus válasza anaqer (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

Ez valóban jó, főleg a slide-ok alatti instrukciók viccesek...:)

üdv,

(#39) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sztem annyira felesleges most azon vitázni, hogy tudja-e a 3.0 shadert akár egyik, akár másik kártya. Az hogy a Far Cry-ban van-e ilyen effekt, azt ki tudja biztosan?? Látta már valaki?
Még a 2.0ps játékok is csak most kezdenek szivárogni, akkor meg hol vannak mág a 3.0-s játékok? min. 1,5 év sztem. addig meg felesleges ezzel foglalkozni szvsz. Arról nem is beszélve, hogy ez megint ilyen ''valaki látott valahol egy dokumentomot'' eset. Majd ha itt a PH!-n lesz nv40 vs r420 teszt akkor vegyük újra elő a témát, addig csak a levegőbe beszélünk sztem.

Flémet meg fejezze be mindenki.

(#40) velizare válasza PcSuxxx (#34) üzenetére


velizare
nagyúr

jah. viszont az atiért kevesebb kecskét kér a törzsi varázsló. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#41) zsiga667 válasza velizare (#40) üzenetére


zsiga667
addikt

Attól függ, hogy melyik varázsló, és melyik kártyáért...

(#42) Kosh Naranek válasza Vitus (#11) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Ez tényleg érdekes. Sajna tesztelni jelen pillanatban nincs mivel. :DDD

(#43) PcSuxxx válasza zsiga667 (#41) üzenetére


PcSuxxx
csendes tag

Egyetértek.....

Hej!!! What's the Rock Chicken Mother?!!

(#44) Mikrofos


Mikrofos
csendes tag

Elolvastam ezt a pdf-et, és nagyon tetszik az ATi stratégiája, és tervei!
Ők komolyan gondolják azt, hogy valami igazán jól meglegyen csinálva, és maximálisan ki akarnak hozni mindent, egy technológiából, amit csak lehet!

Szerintem az R420 ütni fog, nem is kicsit! De én az R500at várom mert, mindig kihagyok egy generációt, most jó nekem a 9800pro-m is! :)

Csak az Intel! Következő upgrade a Tejas idején esedékes! :-)))

(#45) FreeM válasza zsoltee10 (#39) üzenetére


FreeM
aktív tag

Azt biztosan a FarCry fejlesztői tudják pl.
Egyáltalán nem felesleges a 3.0-ás SM-ről beszélni. Ha valamely alkalmazás shader-ekkel kapcsolatos részet valamilyen magas szintű nyelven írták meg (GLSL, Cg, HLSL) akkor a 3-as SM használata a fejlesztőnek egy kapcsoló átállításából áll és máris a 3-as modellre (vagy annak megfelelőjére) fordul le az egész. Emiatt nem kell majd az elterjedésére feltétlenül éveket várni, hiszen technikailag minden különösebb nehézség nélkül megoldható, hogy akár utólag is hozzáadjanak egy programhoz 3.0-ás funkcionalitást. Arról nem is beszélve, hogy jónéhány olyan eset létezik, amikor ugyanazt a magas szintű shader programot 3.0-ra fordítva lényegesen gyorsabban futó kódot kapunk mint 2.0 esetén.
Az azért igen érdekes lenne, ha ezeket egy PH! tesztből kellene megtudni. :DDD

(#46) FreeM válasza Mikrofos (#44) üzenetére


FreeM
aktív tag

Akkor te egy másik pdf-et olvastál. :DDD

(#47) zsoltee10 válasza FreeM (#45) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem azt mondtam, hogy a ph tesztből derül ki, hogy mikor lesz ps3.0, stb. hanem azt, hogy sztem addig felesleges izgulni, és pláne flémelni az nv40 vs r420 kapcsán, amíg nincsenek a kezünkben. :)

(#48) rudi válasza FreeM (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Való igaz, hogy csak egyetlen kapcsoló vagy egyetlen plugin (maya, 3ds stb) kell ahhoz hogy a magas szintű kód 3.0-s shadereket támogassa, de ez eddig is így volt a 2.0-s verzióval, mégis maradtak a shadermentes FF DX7-es alapok. Szerinted most pálfordulás lesz a technikában?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) rudi válasza zsoltee10 (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Rakás tesztből ma is az derül ki hogy az ATI mérföldekkel vezet a shader2.0-s technikákban, mégis a játékokban egál van, mert azok meg a shaderektől állnak mérföldekre.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) engusz


engusz
veterán

Komolyan idegesítő tud lenne egy-két ember. Eddig az volt a baj, hogy az FX-ek nem teljesen DX9 kompatibilisek. Most meg már az a rossz? És jó az ATI-nak, mert ennek nem tesz eleget? Mi ez, ha nem elfogultság?

De ez még megbocsájtható. Legyen elfogult az ember, de ezt nem kell feltétlenül hírdetni!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.