Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) karib válasza User64476 (#4) üzenetére


karib
addikt

A Socket A szép lassan teljesen kifut. Nem tudom, pontosan mikor, de egyszer csak szépen be fogják fejezni a procik gyártását. Ettől még sok-sok hónapig dögivel lehet majd kapni még procit, nem kell aggódni, van pár darab az AMD-nél és a kereskedelmi csatornákban felhalmozva.

Az AMD pedig teljesen áttér a Hammer vonalra, egyértelműen azt fogják fejleszteni, a különböző procicsaládok egy tőről fakadnak majd és különféle butításokat tartalmaznak. A Sempron 32 biten 256k-val még nyugodtan lehet egy morcosan gyors és akár relatíve jól húzható proci is, hiszen az A64 mai felhasználás szempontjából legfontosabb elemeit tartalmazza: gyors integrált memóriavezérlő, továbbra is nagy L1 cache stb. Nabumm, 64 bitet nem fog tudni, ez szerintem fél-másfél évig senkinek sem fog fájni, ha piszok olcsón megkapjuk. Veszel hozzá egy olcsó S754 lapot oszt csóók.

Szerintem egy ígéretes széria, mert hacsak nem butítják nagyon, akkor elvileg még annyi hátránya sem lesz a nagytesóval szemben, mint a Duronnak volt az Athlonnal szemben, mert az L1 cache ugyanannyi, a RAM elérés gyors (bár nem dual channel, de ne legyünk telhetetlenek), így az L2 cache méret még kevésbé számít.

(Javítsatok ki, ha nagy hülyeséget írtam, nem tudom teljesen fejből a Hammer széria speckóit.)

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.