Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surranó


Surranó
aktív tag

1. Hogyan ''tartja életben jó darabig'' egy XP-nél gyengébb proci a SocketA-s alaplapokat?
2. Szóval mégis a selejt?
3. Ha mégsem, akkor mennyi ideig tart majd, míg házilag engedélyezhetjük a 64bitet? :)

(#2) LordX


LordX
veterán

És a Socket 940 támogatása hol marad?

(#3) Kriza


Kriza
őstag

:C Jó lenne, ha gyorsabb procik is jönnének még Socket-A-ra. Az jó kis platform. Érdekes, hogy milyen hosszú az élete - pedig már mintha lett volna róla szó, hogy a 3200+ Barton után nem lesz rá több procc.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) User64476


User64476
őstag

Hát mostmár aztán TÉNYLEG nem értek semmit.

Néhány napja azt olvastam, hogy a jelnlegi athlonxp-k a Value kategóriba fognak csúszni. Minden marad, csak ők lesznek az új Duronok, aki meg kraftosabbat akar, vesz athlon64-et. Már el is kezdtem örülni, hogy a 3200+os barton magos cucc ára igazán alacsonya csúszik, és vehetek bagóért. Erre kijelentik, hogy kiadnak egy új magos valamit, ami többféle tokozásban lesz elérhető. Akkor most mi van a Value barton magos athlonxp-kkel? Az XP kifut, helyette meg jön egy socketA-s gagyibb magos proci?

ááááááááááááááááá :O :O :O

(#5) karib válasza User64476 (#4) üzenetére


karib
addikt

A Socket A szép lassan teljesen kifut. Nem tudom, pontosan mikor, de egyszer csak szépen be fogják fejezni a procik gyártását. Ettől még sok-sok hónapig dögivel lehet majd kapni még procit, nem kell aggódni, van pár darab az AMD-nél és a kereskedelmi csatornákban felhalmozva.

Az AMD pedig teljesen áttér a Hammer vonalra, egyértelműen azt fogják fejleszteni, a különböző procicsaládok egy tőről fakadnak majd és különféle butításokat tartalmaznak. A Sempron 32 biten 256k-val még nyugodtan lehet egy morcosan gyors és akár relatíve jól húzható proci is, hiszen az A64 mai felhasználás szempontjából legfontosabb elemeit tartalmazza: gyors integrált memóriavezérlő, továbbra is nagy L1 cache stb. Nabumm, 64 bitet nem fog tudni, ez szerintem fél-másfél évig senkinek sem fog fájni, ha piszok olcsón megkapjuk. Veszel hozzá egy olcsó S754 lapot oszt csóók.

Szerintem egy ígéretes széria, mert hacsak nem butítják nagyon, akkor elvileg még annyi hátránya sem lesz a nagytesóval szemben, mint a Duronnak volt az Athlonnal szemben, mert az L1 cache ugyanannyi, a RAM elérés gyors (bár nem dual channel, de ne legyünk telhetetlenek), így az L2 cache méret még kevésbé számít.

(Javítsatok ki, ha nagy hülyeséget írtam, nem tudom teljesen fejből a Hammer széria speckóit.)

Department of Redundancy Department

(#6) Adrian Mole válasza LordX (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hát, nem számítanak a mazohistára. Ezt a tokozást úgyis ideiglenesnek szánták, minek tovább éltetni.

42

(#7) pip


pip
aktív tag

Engem igazabol ez az egy mondat aggaszt:
Az AMD hagyományosan hasonlóképpen alakítja belépő szintű processzorainak árait, mint a vetélytárs, de valamivel nagyobb teljesítményt próbál kínálni.

ugyanis a vetelytars koztudottan k**** magasra alakitja az arait :( Az nem baj hogy az AMD nagyobb nagyobb teljesitmenyt kinal, ez eddig is OK :D. Jo lenne viszont ha ez a teljesitmeny maradna ott ahol a mostani Duronok vannak, azaz 50 euro alatt.


bocs, most latom, hogy hagyomanyosan igy alakitja... hat akkor csak orizze meg a jo szokasat, mar eppen elkezdtem aggodni hogy noni fognak az arak :P

[Szerkesztve]

(#8) LordX válasza Adrian Mole (#6) üzenetére


LordX
veterán

Messze nem szánták ideiglenesnek, az Opteronok ebben lesznek.. Inkább az áll itt, hogy szerver/munkaállomás lapba nem kell olcsó proci..

(#9) Adrian Mole válasza LordX (#8) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Persze, de szerver fronton ha valaki ilyen rendszert akar, gondolod, hogy szívik egy jót majd külön a 64 bitre állással? :)
Egyébként az ideiglenes a csúcsdesktopra vonatkozott, ahol lenne értelme a procicserélgetésnek.

42

(#10) erdoke válasza pip (#7) üzenetére


erdoke
titán

Engem pedig ez:
''Először a Socket A foglalathoz való Sempronok jelennek meg az aktuális Athlon XP-kben használatos maggal.''

Szimplán csak azért, mert ezt nem teljesen értem. Ha csak mint egy nyelvtani mondatot értelmezem, akkor azt jelenti egyszerűbben: ''Első körben a Bartont átnevezik Sempronnak''
Valaki másképpen?:F

A legjobb aláírás a héten

(#11) pip válasza erdoke (#10) üzenetére


pip
aktív tag

nem tudom, eleg nagy a homaly a Sempronok korul. Az elmult napokban volt egy cikk, amely szerint „ aSempron CPU-család tagjai némileg gyengébbek lesznek az Athlon XP CPU-knál.” :O

felek hogy nehogy a jelenlegi Duronokat nevezzek at Sempronnak kezdetben... ezek is XP magra epulnek es alig gyengebbek az alacsonyabb szmozasu XP-knel. Szoval lehet hogy kezdetben Sempron neven Duront fogunk venni dragabban :(

(#12) erdoke válasza LordX (#2) üzenetére


erdoke
titán

Okosan különválasztották a szerver és a workstation vonalat foglalatilag.
S940 —> szerver
S754 (S939) —> workstation

A legjobb aláírás a héten

(#13) Panther válasza erdoke (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nekem is ezt jelenti. A Socket A-s Sempron ugyanaz leszmint a mostani Athlon XP, csak más néven. Ez összhangban van azzal is hogy ''az Athlon XP-k lecsúsznak a Value kategóriába''.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hát nem tudom :(

Most kijön egy AMD ''celeron''?
Az árak meg hogy alakulnak majd? Adják ezt jó olcsón,de mi lesz? Az,hogy mint a celeron,ez se fog semmit se érni? Ez ugye nem az árak emelkedését fogja jelenteni?? Van egy ilyen sanda érzésem :(
Mintha ez olyan elintelesedés lenne brühühü :((

Persze a semmit sem fog érni-t nem szó szerint értem,nyilván kezdő szintre bőven elég lesz,max lesz a jövőben egy amd,amit majd lehet szídni l. cerka :)

... mert azt meg nem hiszem,hogy a csúcsprocik ára kb. marad, (intel alatt,cerka szinten,max. kicsit magasabban) a low end új cpu-kat meg extraszuperhiperocsóér fogják adni........................

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#15) karib válasza Cyberslider (#14) üzenetére


karib
addikt

Ismétlem magam, szerintem a Socket 754 Sempron egy nagyon ígéretes proci - várjuk meg az első teszteket. A névcsere egyértelműen azt jelzni, hogy kicsit feljebb akarják pozicionálni, mint a Duront, ami mindenkinek ''filléres'' processzorként vésődött az agyában, talán Amerikában méginkább, mint itt, és azon a komoly piacon egy rossz gondolati társítás eláshatja a bevételeket, így valszeg legjobb volt cserélni.

Department of Redundancy Department

(#16) Surranó válasza erdoke (#10) üzenetére


Surranó
aktív tag

Nem. A Tbredet nevezik át (256k L2 -- vagy az csak a S754-re áll?)

(#17) Tal2


Tal2
tag

Mivel többfajta mag lesz, az is jelzi azt, hogy ez nem mag, hanem típus jelölés:

Az Athlon Xp-t átnevezik Sempronnak!

Az XP-ben is volt jó pár mag, nem igaz? :)

(#18) pip válasza Cyberslider (#14) üzenetére


pip
aktív tag

''Most kijön egy AMD ''celeron''?''

Szerintem nem. Ha ugy vesszuk, akkor AMD celeron eddig is volt, csak annyira olcson, hogy fel sem merult az emberekben, hogy esetleg jo is lehet. Pedig szerintem az elso Duronok ota jobb ar/teljesitmeny aranyu procikat nem nagyon gyartott senki... Ez pedig Celeronokra nem feltetlenul igaz :U

(#19) User64476 válasza pip (#18) üzenetére


User64476
őstag

Talán-talán a tualatin cerka még hozta a szintet...

Akkor ne aggódjak, jön az óccsó barton magos XP Sempron néven?

(#20) Allien


Allien
veterán

Azt nem tudom, hogyan hozzátok össze az össezs procit egybe??? Eleve, ha jól tudom, a Barton, nem XP, de ez gondolom nem zavar senkit. Az is lehet, rosszul tudom, de nem baj, ez van. :)))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) eddie303


eddie303
őstag

Nem tudom, miért vagytok ennyire pesszimisták, a PH-n is volt szó Duronról, nekem is az van, 1300-as, s nem kibírhatatlan egyáltalán. Szerintem az AMD az árakat fogja így is úgy is tartani, nálunk kb. az Athlon XP-k árai vannak ott, ahol a celeronoké (Románia), s a Duronok pofátlanul olcsók, 2 millió lejen felül vannak az XP-k, s 1,7 millió az 1800-as Duron. Emellett egy 1.7-es Celeron 2,3 millió lej.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#22) eziskamu


eziskamu
addikt

Lehet hogy a socket A-s Sempron = A még megmaradt Athlon XP-k átcimkézése és kiárusítása, de az is lehet hogy ebbe is benne lesz a túlcsordulás védelem, vagy mi a szösz (az kafa lenne).

(#23) LordX válasza eziskamu (#22) üzenetére


LordX
veterán

Igen valószínűtlen, hogy lesz bennük NX... Bele kellene tervezni a magba, azt meg már nem fogják..

[Szerkesztve]

(#24) hobizoli válasza karib (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A K7-s Athlon es a Duron sem kulonbozott az L1 mereteben, csak az L2-ben van differencia



hobizoli

több drón kell ;P

(#25) faster


faster
nagyúr

Nem túl alapos sempron teszt, de a proci jónak tűnik.

[L]http://www.tweakers.net/nieuws/33100?t=1088594925[/L]

(#26) maszat


maszat
senior tag

Itt van a Socket A-s Sempronok számozása:
[L]http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20040721013003.html[/L]

Sempron FSB:333 Celeron D FSB:533
2800+@2000 335@2800
2600+@1833 330@2666
2500+@1750 325@2533


Ha minden igaz, és ezek a procik egy az egyben TBred-ek, akkor összehasonlítva őket eléggé fej-fej mellett vannak

X-Bit labs: [L]http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d.html[/L]
Anandtech: [L]http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2093&p=1[/L]

(#27) 8Ball


8Ball
tag

Hi!
Én olyat is olvastam valahol hogy lesz SSE2, meg javított prefetch mechanizmus ami a Barton/TBred-ben nincs. Ha ez igaz az még adhat egy lökést a Socket A nak.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#28) maszat válasza 8Ball (#27) üzenetére


maszat
senior tag

SSE2 meg stb. csak az A64 leszármazottakban lesz (S754)
Low-end kedvéért nem fogja áttervezni a jó öreg TBred-et az AMD

(#29) 8Ball válasza maszat (#28) üzenetére


8Ball
tag

Oh hell!
Na mindegy, marad a Barton 3.2+
Kár, jó lett volna...

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.