Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atrox


Atrox
tag

Eddig se volt rossz a prog.hu. Mindjárt meg is nézem az újítást. :)

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#2) Atrox


Atrox
tag

Na megnéztem. Csak a külső változott, de ez a külső kicsit mutatósabb.

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#3) wwolf


wwolf
csendes tag

Ugye ezt nem gondolják komolyan ott a prog.hu-n? ''Herbert Schildt több tucat C/C++ könyv szerzője, hatalmas tapasztalattal rendelkezik a programozás terén.'' Anyám ne sirass! Schildt? Egy új szó készült a nevébôl: bullschildt, mivel akkora marhaságokat ír, hogy csoda hogy az ég nem szakad le. Soha nem programozott sem C-ben, sem C++-ban. Egy hihetetlen veszedelem még a létzése is, és hogy cégek hajlandóak kiadni a könyveit. Egy kis ízelítô:

http://www.snurse-l.org/acllc-c++/faq.html#q6.4 az alt.comp.lang.learn/c-c++ hírcsoport GYIK-jából:

8<---
6.4 Why do many experts not think very highly of Herbert Schildt's books?

A good answer to this question could fill a book by itself. While no book is perfect, Schildt's books, in the opinion of many gurus, seem to positively aim to mislead learners and encourage bad habits. Schildt's beautifully clear writing style only makes things worse by causing many ''satisfied'' learners to recommend his books to other students.

Do take a look at the following scathing articles before deciding to buy a Schildt text.

http://www.lysator.liu.se/c/schildt.html
http://herd.plethora.net/~seebs/c/c_tcr.html
The above reviews are admittedly based on two of Schildt's older books. However, the language they describe has not changed in the intervening period, and several books written at around the same time remain highly regarded.
--->8

Magyarul (kissé szabadon):
---
6.4 Miért szólja le oly sok szakember Herbert Schildt könyveit?

Ennek a kérdésnek a teljes megválaszolása maga megtöltene egy könyvet. Míg igaz az, hogy egy könyve sem tökéletes, Schildt könyvei - sok guru véleménye szerint - gyakorlatilag a tanulók megtéveszésére törekszik, és rossz (programozási) szokásokat alakít ki. Schildt gyönyörködtetôen tiszta írási stílusa csak rosszabbá teszi a helyzetet. mivel sok ''elégedett'' tanuló ajánlja a könyvet a többieknek (mivel még nem tudja, hogy amit tanult fabatkát sem ér, sôt - a ford. megj.).

Nézz el ezekre az oldalakra, és olvasd el a gyilkos kritikákat, mielôtt úgy döntenél, hogy pénzt adsz ki egy Schildt könyvre.

http://www.lysator.liu.se/c/schildt.html
http://herd.plethora.net/~seebs/c/c_tcr.html

Az fenti elemzések kétségkívül Schildt két régebbi könyvérôl készültek. Azonban a nyelv, amelyet leírnak, nem változott a könyvek megjelenése óta, és a sok - akkoriban megjelent - könyv ma is elismert.
---

És egy személyes tapasztalat. A jelenlegi cégem megvásárolta három évvel ezelôtt a prog.hu-n hírdetett könyvet (az angolt). A mai napig(!!!) dolgozom rajta, hogy az emberek fejébôl kiûzzem azt a sok ökörséget, amit abból tanultak.

A köny azt állítja, hogy teljes referencia. Alapvetô dolgok hiányosnak belôle, és alapvetôen hibás példaprogramokkal van tele.

Szóval ha a prog.hu tényleg Magyarország vezetô programozási portálja, akkor gyászoljunk. Aki ezt a könyvet oda feltette, az közel semmit nem tud a szabványos C++ nyelvrôl. Errôl jut eszembe: Magyarországot *senki* nem képviseli abban az ISO bizottságban, ahol már egy éve dolgoznak a következô C++ szabványon. Lehet, hogy a kettônek van valami köze hozzá? Ui. ott ülnek az *igazi* szakemberek (Schildt nem): Bjarne Stroustrup, Herb Sutter, Greg Comeau, Pete Becker, Francis Glasborrow, P J Plauger és még sokan mások. Akik mind egytôl egyik óvnak Schildt könyveitôl...

Uff, én beszéltem.

WW

(#4) dshk válasza wwolf (#3) üzenetére


dshk
aktív tag

azért ne essünk már ekkora túlzásokba. Ezen az alapon gyászolhatnánk azért is a hazai informatikát, mert lám szakavatott magyar informatikusok még azt is képtelenek megoldani, hogy magyar ő vel és ne kalapos ô-vel írjanak.

(#5) Parci válasza wwolf (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Te, egyrészt lehet a könyvet pontozni (tedd meg, húzd le), másrészt nem hiszem, hogy Schild könyve bármilyen szinten is befolyásolná a Prog.hu minőségét. Csinálnak egy adatbázist a prg könyvekből, és valszeg belinkelik az ajánlókat a könyvek hátuljáról...

Amúgy sosem olvastam Schildt-et, sőt, C++ könyvet sem, C-ben egyedül a Kernighan & Ritchie féle C ''bibliát'' emeltem be, meg a Borland C++ helpjét :). Szóval könnyen lehet, hogy igazad van, nem tudom se megerősíteni, se cáfolni. De, a Prog.hu -t ne gyaluld ezért, inkább Schildt papát személyesen.. ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) Superman


Superman
nagyúr

Nos, azért ebben van valami. Én szeretem a jó szakkönyveket, de mindig beléjük lapozok (még ha ''nájlonba'' vannak is csomagolva), hogy mit tartalmaznak. Sajnos sok szerzőt túlértékelnek és kevés az olyan szakkönyv (most a magyarul megjelentekre gondolok), ami VALÓBAN hasznos ismereteket közöl.

Két példa:
1. Peter G. Aitken könnyve a ''Programozás Visual Basic 6 nyelven (Kék Könyv)'' egy merő vicc. Nem elég, hogy majdnem mindegyik példában van hiba (egy idő után meguntam javítani őket), de rosszul is van megírva. Nincs zavaróbb annál, amikor a szerző egy olyan példát magyaráz, aminek nem magyarázza el az egyik részlépését.
2. Steven Holzner könyve ''Visual Basic.NET I-II (Fekete Könyv). A szerzőt több díjjal kitüntetett remek fickónak állítják be, aki nagyon szerénytelenül azt állítja a könyv előszavában, hogy ő bizony használható ismereteket fog átadni, nem csak részfeladatokat mutat be. Ehhez képest a könyv felépítése olyan, mintha az MSDN Library -t nyomtattam volna ki, csak az talán - még papírköltséggel együtt - sem került volna 10 ezer HUF - ba. A példák primitívek, végletekig leegyszerüsítettek. Ami nem volna baj, ha kezdő szintről beszélnénk, vagy akönyv elején tartanánk, csakhogy sajnos az adatbázis kezelés területén is ez a helyzet.

Szóval az MSDN Library marad...

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Ja igen, amit írtam nem a prog.hu -ra vonatkozott. ;]

(#8) wwolf válasza dshk (#4) üzenetére


wwolf
csendes tag

Lássuk, hogy te hogy fogsz hosszú ö-t írni egy angol billentyûzeten. Egyébkent az ilyen beszólásokat hívják az angolok ''red herring''-nek (elterelô manôver). Ha nincs érved, köss bele másba.

WW

(#9) nap


nap
addikt

Igy elso ranezesre valahogy attekinthetobb, letisztultabb lett. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) wwolf válasza Parci (#5) üzenetére


wwolf
csendes tag

Nem a prog.hu-t próbáltam általánosságban lehúzni, hanem azt a személyt, aki a C és C++ oldalakra kitett egy ilyen könyvet - és amiatt az oldalt. Annak, aki ilyen oldalt szerkeszt, kellene hogy legyen annyi rálátása a dolgokra, hogy nem hírdet egy olyan könyvet, amelyet egyetlen komoly szakember sem ajánlj.

De a beírásom fôbb üzenete az volt, hogy Magyarországnak kellen egy szakembert delegálnia a C++ szabványosítási bizottságba. A következô ülés már talán folyik is Ocfordban, de a jövô héttôl biztosan fog. fws szerint nincsen magyar küldött. És a következô gyülemlés Hawaii-on lesz. :)

WW

(#11) dshk válasza wwolf (#10) üzenetére


dshk
aktív tag

''Nem a prog.hu-t próbáltam általánosságban lehúzni, hanem azt a személyt, aki a C és C++ oldalakra kitett egy ilyen könyvet ''

azt nem tudom, hogy az angolok hogy hívják, de a magyarok személyeskedésnek :-)

(#12) dshk válasza wwolf (#8) üzenetére


dshk
aktív tag

OFF
(Amúgy nem akarlak bosszantani, de 10 éven keresztül írtam angol billentyűzeten normális ő-t)

(#13) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nem tudom... nekem nem tetszik igazán. Oldalt fekete háttéren kék betűk vannak, ez kifejezetten zavaró! Vagy csak nálam néz ki így??? IE6

''One Ring to rule them all...''

(#14) dshk válasza Zsiba (#13) üzenetére


dshk
aktív tag

nálam kék a háttér nem fekete

(#15) MaUser válasza Zsiba (#13) üzenetére


MaUser
addikt

Ja nálam is tiszta.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) Szalma


Szalma
őstag

Öööö... Tetszik. Bár kicsit elszomorító, hogy a fix széles táblák bolha betűkkel hódítanak ismét a webdesign-ban. Mit csináljak egy nagyobb monitoron? Megint nyomtatnom kell az oldalakat, mert a betűtípus, amivel dolgoznak kifejezetten nem olvasásra való. (Nagytömegű, tömbösített textus.) :))

(#17) biker válasza Szalma (#16) üzenetére


biker
nagyúr

csinálsz egy 3soros kis css-t, és belövöd az ie-t, hogy azt használja...
b: beállítod, hogy hagyja figyelmen kívül a betűformázást éls a betűtípust, így a default betűvel jön minden, mai az ie-ben van :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Szalma válasza biker (#17) üzenetére


Szalma
őstag

Hmmm... IE rulez. :))

Szeretettel:
Szalma

(#19) biker válasza Szalma (#18) üzenetére


biker
nagyúr

nyugi, én is várom, hogy kiirtódjon a 800x600 mánia :)
mikor ma már egy 12''-os TFT-n is van 1024x768 :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) wwolf válasza dshk (#11) üzenetére


wwolf
csendes tag

Értem. Ezt, és nem azt, hogy valakinek a billentyûzetébe kötsz bele... Nagyon fontos neked, hogy igazad legyen. Vajon miért? A helyzet egyszerû: a hírdetett könyv egy *rossz* könyv. Amit jóként hirdetnek. Ennyi. Ennek semmi köze ahhoz, hogy az oprendszerem támogatja-e a magyar betûket.

WW

(#21) wwolf válasza dshk (#12) üzenetére


wwolf
csendes tag

ON

Gratulálok. Mi köze ennek a témához? Semmi. Fogalmad sincs milyen géppel, milyen oprendszerrel stb. dolgozom. Ha nincs érved, akkor ne érvelj.

WW

(#22) Nimrod válasza wwolf (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Programozás? Könyv? Ajjaj... :(

(#23) napos2600 válasza Szalma (#16) üzenetére


napos2600
tag

draga Szalma!

a monitor telleg inkabb szeles mint magas de egy portal meg mindig igy a legolvashatobb/ kezelhetobb ha lenne idom elforditanam neked az oldalt hogy lasd mennyire nem ecceru jobbra-balra scrollozni a most megszokott helyett :))

ps: most ez horizontalis vagy vertikalis portal? valahogy mindig keverem a dolgokat...

(#24) S.p.A


S.p.A
tag

Miért jellenek meg a Prohardver!-en a prog.hu cikkei? És miért egy-két héttel később?

(#25) S.p.A


S.p.A
tag

Pont a kedvenceim tüntek el:
- hosszú lista a korábbi hírekről.
- választható olvasási irány a társalgóban.
:(
ÉS tényleg nem elég széles...

(#26) WaterLo válasza wwolf (#3) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Miért egy alapvetően hardverrel foglalkozó oldalon, egy portál külalakjáról szóló hír topicjában húzol le egy prog.hu-n feltűnt könyvet? Miért nem a prog.hu-n nyilvánítasz véleményt ez ügyben? Szerintem biztos több embert érdekelne ott.

....What's up!....

(#27) wwolf válasza WaterLo (#26) üzenetére


wwolf
csendes tag

Nem húztam le semmit. Figyelmeztettem arra, hogy a könyv (''az első számú fejlesztői portál'' ajánlásnának ellenére) többet árt, mint használ, és egyetlen komoly szakember sem ajánlja.

''első számú fejlesztői portál'' - Mi ebben a témában a hardver?

Hogy miért nem ott? Mert nem mûködik. Beregisztráltam, be is lehet jelentkezni, sikerül - de aztán mégsincs bejelentkezve.

Egyébként pedig ha nincs mondanivalód csak a személyeskedés, akkor minek írsz ide? Annak amit én írtam, köze volt ahhoz a site-hoz, amirôl a cikk szólt. Amit te írtál annak mi jelentôsége van, az egód mutogatásán kívül?

Én felhívtam a figyelmet arra, hogy az a könyv veszélyes. Miért? Mert láttam magam mellett 50 körüli számú fejlesztôt, akik a mai napig nyögik annak a következményeit, hogy hülyeségeket tanultak egy Schildt könyvbôl. Te mit adtál ami hasznos a közösségnek? Megmutattad, hogy ez a te birtokod? Nehogymá valaki beírjon valamit, ami Téged nem érdekel.

Nem tudom, valami van a csillagok állásában. Te vagy az ötödik ellenséges-okoskodó - az elterelô hadmozdulataival - a neten az utolsó 72 órában. Általában ehhez kell vagy másfél hónap. És nem a stílusom változott. ;)

WW

(#28) wwolf válasza napos2600 (#23) üzenetére


wwolf
csendes tag

Ajnánlom figyelmetekbe Scott Meyers, Számítógépes Kulcslyukak elôadását. Nem vagyok ugyan Webes fejlesztô, de ahhoz, hogy egy html oldal kitöltse a rendelkezésre álló szélességet (és hogy ne fix, hanem relatív betûméretekkel dolgozzon) nincsen szükség arra, hogy bármely irányban behatárolják a szöveg kiterjedését. Az új prog.hu-ra is (sajnos) jellemzô kulcslyuk-hatás annak az eredménye, hogy a tervezôi úgy tervezik, mintha papírra készülne, és nem képernyôre. :(

WW

(#29) Szalma válasza wwolf (#28) üzenetére


Szalma
őstag

Hmmm... Bocsánat. Esetleg egy link az előadás anyagára...? Érdekelne, ugyanis csak szóbeszédet hallottam felőle eddig...

Szeretettel:
Szalma

(#30) Parci válasza wwolf (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ebbe viszont ne menjünk bele. Háromezer oka van annak, hogy miért fix 800x600-ra KELL most minden komoly weboldalat tervezni. Igen, ezek közül sok érv nem a felhasználók felől közelíti meg a kérdést. De, mivel jópár arculaton vagyunk mi is túl, valamint számos profi webdesignerrel és portál-tulajdonossal beszéltünk az elmúlt években, tudjuk, hogy egyelőre nincs más út.

Nem akarok érvelni egyébként, legyen elég annyi, hogy news.com, cnet.com, cnn.com, origo.hu, index.hu, stb, stb, stb. Ha majd saját weboldalt fejlesztesz, és el is akarod adni, kénytelen leszel te is fix szélességben gondolkodni, ha jót akarsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) Vertic válasza Parci (#30) üzenetére


Vertic
aktív tag

''Igen, ezek közül sok érv nem a felhasználók felől közelíti meg a kérdést.''

Miért nem? Mint például? Én azt hittem az a lényeg, hogy az olvasók elégedettek legyenek -> többen olvassák -> több katt a bannerre -> ... vagy nem?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#32) Parci válasza Vertic (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Sajnos vagy nem sajnos, de nem.

Tényleg ne másszunk bele, de itt is érvényesül a ''birka effektus''. Ha egy news.com, egy cnn.com, egy origo.hu és egy index.hu mind fix 800-as site-ok, te is jobban teszed, ha az vagy.

Ugyanakkor nem fix szélességű site-ot én sem szeretnék, mert se a hirdetések, se a képek a hírekben, se a design/arculat nem lőhető be normálisan. Tehát a kérdés inkább az, hogy fix 800, vagy fix 1024. Itt viszont az a legfőbb érv, hogy a 800x600 a legkisebb közös többszörös, vagy mi a fene. Szóval, amíg nem lehet biztosan tudni, hogy az olvasók 99.x%-a 1024-en nézni a monitort, addig nem mehets 800x600 fölé. Itt nagyjából véget is ér a kérdés...

Egyébként személyes véleményem, hogy kényelmesen el lehet férni 800-ban is. Jó példa erre a PROHARDVER! :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) dshk válasza wwolf (#27) üzenetére


dshk
aktív tag

OFF

''Te vagy az ötödik ellenséges-okoskodó - az elterelô hadmozdulataival - a neten az utolsó 72 órában. Általában ehhez kell vagy másfél hónap. És nem a stílusom változott. ;)''

Pedig éppen a stílusoddal van baj, nem azzal amit mondanál. Most WaterLo-t vádolod személyeskedéssel, holott ő nem személyeskedett. Ezzel szemben te igen. Nyilvánvalóan magával a személyeskedés fogalomával sem vagy tisztába.

(#34) wwolf válasza Szalma (#29) üzenetére


wwolf
csendes tag

Írj neki, szerintem elküldí. Egyébként nem publikus, én is csak egy elôzetes változatot olvashattam, mert nem jutottam el Bostonba (ahol elôször adta elô), azóta meg kisebb gondom is nagyobb... De ha írsz neki ( a honlapja http://www.aristeia.com ) tuti válaszol ... legfeljebb lassan. :-)

WW

(#35) wwolf válasza dshk (#33) üzenetére


wwolf
csendes tag

Jaaa. A személyeskedésnek nagyon sok változata van. Van nyílt (amely valamelyest tisztességes, legalábbis felvállaló), és van burkolt, amelyik csak félreterel, megfelelô gondolatokat ébreszt az olvasóban, de nyíltan nem ír, csak sugall. A szóhasználat, a hangnem stb. mind-mind hozzáadnak ehhez. A britek taktikája ez (fórumokon, hírcsoportokban), és elég sötét taktika.

A szavak kiválasztása: egy, az összes szakember szerint irtózatosan gyarta, könyvet nem ''lehúz'' valaki, hanem ''figyelmeztet'' a veszélyre. Azt állítani, hogy aki egy prog.hu-ról szóló cikket olvas, azt nem érdekli a prog.hu megint csúsztatás. És így tovább. Szóval a dolog meglehetôsen egyszerû: a könyv a mai napig ott díszeleg, irtózatos hazugsággal hírdetve önmagát - míg a cikk a mai napig a prog.hu-t vezetô portálként hozza. Szomorú.

WW

(#36) WaterLo válasza wwolf (#35) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nem kell túldramatizálni a dolgot, nem személyeskedni akartam. Egyszerűen úgy gondolom sokkal több értelme lenne, ha erről a prog.hu-n lenne szó. Egyébként meg béke.

....What's up!....

(#37) KovacsUr válasza wwolf (#35) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem tudom, miért ugrottak így neked -- szerintem on-topic volt a hozzászólásod, bár nem kellett volna ennyire részletesen kifejteni. Elég lett volna egy utalás, a többi pedig mehetett volna a prog.hu fórumára.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#38) Parci válasza wwolf (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Te wwolf, pontosan mit szeretnél elérni? Írjam le, hogy a Prog.hu, egy ''futottak még..'' kaliberű programozói portál? Miért tenném?

Ami téged zavar, az a könyv és ott. Hát nekik szólj, azt ne sérelmezd, hogy itt úgy adtunk hírt az oldalról, ahogy az ''illik'' (hozz ellenpéldát, ez a másik -- mutasd meg az ''elsőbb'' számú ilyen portált).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.