Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Wow! 4800x1200 dpi az már súrolja a VALAMI határait.

I don't fit in. I fit out.

(#2) bitfarkas válasza simonzé (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Hát igen, hogy a nyomtató fizikai képességei kihasználhatók legyenek, ahhoz - tömörítetlen formátumban - közel 1,1 GByte nagyságú képfájl kell. Kinek van ilyen gépe? Jelentkezzen:DD

(#3) The Thing válasza simonzé (#1) üzenetére


The Thing
tag

Miért a valaminek van határa?
A valami az olyan dolog amiről nem tudunk semmi tehát honnan tudnánk hogy van határa?
Én már csak tudom.
:))

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#4) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Ezekkel a bitang nagy felbontásokkal meg nem is tudom mit kezdjek a mindennapi életben.
Nyomdai grafikus ismerősöm lila hajat kapott, mikor 100 DPI felbontással csináltattam vele plakátot. Aszonta, ahhoz minimum 300 kell. A3 méretű volt a plakát, még közelről is jó minőséget mutatott.
Ha a 300 DPI-t veszem alapul, meg a szokásos 13*18 cm-es képméretet, az durván 3,5 megapixeles képméret, és az a szokásos amatőr igényeket maximálisan kielégíti. Ezt a nyomtatót viszont gondolom nem profi célokra szánták.
Arról viszont nem szól a fáma, hogy a patronok majd mibe fognak kerülni hozzá...:O

(#5) Juliuska


Juliuska
senior tag

Örvendetes ez a hír, mert a TÖBBI, a már piacon lévő ugyancsak professzionális nyomtató ára góóó lefelé! Talán így több esélye lesz az embernek, hogy ne a nyomtatóba ölje bele a nagy zsééét. (bár, ha v.ki mögött nem áll apuci, anyuci, nagymami, v. n.papi, úúúgysem nyomtatóba fogja a lét fektetni...)

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#6) Marczi válasza bitfarkas (#4) üzenetére


Marczi
csendes tag

Kedves bitfarkas !

Sajnos, a nyomtatógyártók egy kicsit átvernek bennünket. :(( Ez a felbontás csak a nyomtatófej pozícionálásának pontosságát adja meg. Ez - sajnos - még nem jelenti azt, hogy ilyen apró tintacseppeket lennének képesek a lapra vinni.

(#7) dekorex


dekorex
csendes tag

Egyet értek!

Egyébként akinek van pénze ilyen nyomtatóra annak van ''olyan'' számítógépe is!
Az A3 as fotó digitális felbontása egyébként bőven elég ha ''csak'' 600 dpi, a lényeg, hogy a nyomtató ki tudja szuszogni 4800-ba (valójában a tintasugarasok 4800a kb 600-at jelent!)

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#8) Gee-Bee válasza simonzé (#1) üzenetére


Gee-Bee
tag

A nagy dpi azért kell, mert 6 színből kell előállítani a többi pár milliót. Ezt a felbontást így már 2-300 dpi bemeneti felbontás mellett is kihasználja, sőt ki kell használnia, hogy meglegyenek a színek is meg a részletek is.

�%-12345X

(#9) bitfarkas válasza Marczi (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezt nem tudtam, az gyanús volt ugyan, hogy hogyan képesek ekkora tintapacnikat célzottan a helyükre juttatni, de nem foglalkoztam vele

(#10) Gee-Bee válasza bitfarkas (#9) üzenetére


Gee-Bee
tag

Ez azért csak részben van így, a ma használt cseppméret kb 2500-3000 dpi-re elég...

�%-12345X

(#11) Gee-Bee


Gee-Bee
tag

Ja, és oda szokták írni, hogy 4800 vagy 5760 címezhető, speciális papíron....

�%-12345X

(#12) Aewyn válasza Marczi (#6) üzenetére


Aewyn
csendes tag

Jár a pont.

Ezeknek a nyomtatóknak a fizikai felbontása 600 dpi, és ennek megfelelő méretű állományt küldenek a nyomtatónak.

A 4800x1200 dpi az ily módon még a címezhetőségre sem igaz, egyszerűen hazugság.

Olyan mint az ezek által használt USB 2.0. Ez nem más, mint a USB 1.1, csak a Canon valamiért így nevezi, tehát köze sincs a USB 2.0-hoz.

(#13) Aewyn válasza Gee-Bee (#8) üzenetére


Aewyn
csendes tag

Igazad lehetne, ha printer megkapná az ennek megfelelő színinformációt, azaz pixelenként több, mint 1 bitet.

De sajnos ez nem így van. Tehát 1 pixel az 1 bit, nuku árnyalat.

(#14) Aewyn válasza Gee-Bee (#10) üzenetére


Aewyn
csendes tag

A canon által eddig használt 5 pl éppen veri (alulról) a 600 dpi-t.

Talán az új i850-es 2 pl-es cseppjei erre alkalmasak lesznek, de a driver ennél sem küld át 600 dpi-nél többet, tehát ez is csak felhőboxolás.

(#15) Marczi válasza Gee-Bee (#11) üzenetére


Marczi
csendes tag

Valóban! Idézet a HP egyik reklámjából (HP 7550): ''Akár 4800 X 1200 dpi színes nyomtatás prémium fotópapíron. 1200 X 1200 dpi feldolgozott adat számítógéphez kapcsolva.'' Szóval, elég egy kicsit gyengébb gép is! :DD
Más kérdés, hogy a cseppméretnek tényleg kisebbnek kell(ene) lennie a felbontás adta méretnél a színkeverés miatt. Azért durva, hogy 1/100 mm-es pacákat lövöldöznek!

(#16) Aewyn válasza Marczi (#15) üzenetére


Aewyn
csendes tag

És ez még mindig töredéke a hőskori HP 560C cseppjeinek :)

A canon i550 (4800x1200 dpi) egy 1''x1''-es képkockát 300 Kbyte-ban küld át a nyomtatónak.

Ez durván kijön 600x600 dpi-vel úgy, hogy egy pixelre képes tenni mindegyik színből egy teljes pöttyöt. Azaz, ha nagyon jóindulatú vagyok, akkor vannak azért árnyalatok (ROTFL).

Gondolom, az egyes színeket képes eltolva egymás mellé pöttyinteni, és így a megnövelt felbontás is igaz, de ez olyan, mintha egy monitor felbontását megháromszoroznánk, mert három különböző pixel rajzol ki egyet.

Még jobban pontosítva, a papír haladási irányában ugye oda és vissza is nyomtat a printer, közben egy kicsit tol a papíron, így kijön a 600x2=1200, míg a fej irányában képes a négy színt egymás mellé rakni, majd visszafelé ezt megismétli, így kijön a 600x4x2=4800 dpi.

De mindez semmilyen címezhetőséget nem jelent, az információ csupán 600 dpi + 4 x monokróm pixelek.

(#17) Gee-Bee válasza Aewyn (#14) üzenetére


Gee-Bee
tag

pedig az 5 pl az 2390 dpi :-( egyébként meg nem beszéltem több árnyalatról, mint 6, a sok a féltónuscellákból jön ki. Még így is több a részlet mint egy-két előhívott képen....

�%-12345X

(#18) Gee-Bee válasza Marczi (#15) üzenetére


Gee-Bee
tag

Tévedés. Hogy keversz össze két cseppet, ha nem érnek össze, azaz nem nagyobbak mint a címzett képpont?
Nézzetek meg egy nyomatot egy 30 vagy 50 szeres nagyítóval...

�%-12345X

(#19) Gee-Bee


Gee-Bee
tag

Egyébként meg az egész dpi-verseny marhaság, a Canonnak és a HP-nak is meg van az alternatív technológiája, azonos minőséggel, de az talán kevésbé hangzik jól...
(Photoret, stb)

�%-12345X

(#20) Aewyn válasza Gee-Bee (#17) üzenetére


Aewyn
csendes tag

> pedig az 5 pl az 2390 dpi

No ez nem tudom, hogy jön ki. Ha kifejtenéd részletesebben...

> nem beszéltem több árnyalatról, mint 6

Lehet, hogy igazad van, de ez a hat honnan jön?

> a sok a féltónuscellákból jön ki.

Csak a Canon leírásaiban nem ez szerepel. Ott meg sem említik, hogy a valódi és címezhető felbontás csak 600 dpi. Nem esett volna le a korona a Canon fejéről, ha nem hazudoznának, hanem leírnák az igazságot.

> Még így is több a részlet mint egy-két előhívott képen....

Félreértés ne essék, nagyon-nagyon jók ezek a nyomtatók és a 600 dpi is untig elég mindenre. De ugyanezzel a hardverrel és persze ha beépítették volna az igazi USB 2.0-át, akkor a nyomtató ki is tudná használni a nagyobb felbontását és/vagy ha megkapná a színinformációt is (legalább 1 byte-on), akkor szépen ki is tudná keverni az árnyalatokat maga.

Szóval a hardver bírna többet is, de le vagyon butítva. Mondjuk így a legkönnyebb később fejleszteni, csak egy pici változtatás a driveren, és lehet lengetni a zászlót a VALÓS felbontásról és a VALÓS árnyalatokról.

(#21) Aewyn válasza Gee-Bee (#19) üzenetére


Aewyn
csendes tag

Ez 100 %-ig igaz.

Nekem csak a markecing hazugság szúrja a szemem, és az, hogy az ember nem kap elegendő információt a döntéshez.

(#22) Gee-Bee válasza Aewyn (#20) üzenetére


Gee-Bee
tag

>Csak a Canon leírásaiban nem ez szerepel. Ott meg sem említik, hogy a valódi és címezhető felbontás csak 600 dpi. Nem esett volna le a korona a Canon fejéről, ha nem hazudoznának, hanem leírnák az igazságot.

itt meg sajna tied a 100%, ők már csak ilyenek :-C

>5 pl =2390 dpi

kár volt bekopizni a táblázatomból :-(, legyen 1200-2400 (egyébként közelítve, mert a tintacsepp gömbnek és nem elnyúlt cseppnek van feltételezve)
a számítás meg ''egy gyártótól'' pl>térfogat>/köbgyök(4/3 PI)*térfogat>sugár>átmérő... 1/x stb, stb.... Alapnak jó :-)

A 6-ot a fotópatronos nyomtatókra gondoltam (CMYKcm)

Az USB 2.0 pedig húúú de jó lenne!

�%-12345X

(#23) Aewyn válasza Gee-Bee (#22) üzenetére


Aewyn
csendes tag

Ma alapos tesztelésnek vetem alá a gépet (i550) estére meglesznek az eredmények.

Egyébként élvezet tesztelni, olyan jó kis nyomtató. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.