Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hát egyenlőre az nVidia meglehetősen nagy előnynel rendelkezik a chipsetek terén az ATI-val szemben. Kétlem, hogy ez egycsapásra megváltozik PCI-E ide vagy oda.

Aki hülye, haljon meg!

(#2) polika


polika
senior tag

hajrá hajrá, és kérünk x700-at is 40 rugóért ahogy előzőleg igérték (mármint amerikás dollárban sajnos nem itthon), remélem ha a pocokarcú ATI-s menegerek megszedik magukat akkor a sok sok pézből miután iszonyúan megvilágosodnak hogy linux így és linux úgy és hogy itt vagyok én is és én akarom a kártyáikat de akarom hogy jobb legyen a linuxos driverük hozzá mer sajnos férfiassan be kell vallani hogy a szükség van a dual bútos gépre még mindig mer legtöbb játék sajnos még mindig csak a windoz alá íródik a töketlen linuxos videodriverek miatt, szóval nagyon megvilágosodnak majd és befeccelnek sok sok pézt a szoftverirós csapatjuknak is és akkor nekik lesz nagyon nagyon jó mert többen fognak tőlük vásárolni

(#3) I_Am válasza L3zl13 (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Én nem irnám le az Ati-t mert amibe eddig belefogott abban eredményes. Szerintem megint sunyult egy ideje és a kis laborjaiban ment a munka ezerrel.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) csudri


csudri
őstag

Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka! Kicsit durva dolgokat akar elérni az ATI. Szerintem örüljön, ha labdába tud majd rúgni! Tévedés ne essék, nem drukkolok az nV-nek, de eddig nem nagyon tudták őket elkapni chipsetek terén vagy csak jelentősen később.

(#5) L3zl13 válasza I_Am (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Már próbálkozott chipsetekkel, talán nem is voltak rosszak, de eddig nem sikerült túl kiemelkedő dolgokat produkálnia...
Valami nagyot kellene dobnia szerintem, hogy befusson. (Mint az nVidia az nf2-vel.)

Aki hülye, haljon meg!

(#6) erdoke


erdoke
titán

Na és mi újság a VIA-val? Tudtommal még mindig a VIA a második legnygyobb desktop chipset gyártó az Intel után.:F

A legjobb aláírás a héten

(#7) Loretto válasza csudri (#4) üzenetére


Loretto
veterán

fene se tudja.lehet abban vmi amit i am mondott.de ez szinte már csak pár alvás és meglátjuk.

Soirée...

(#8) polika válasza L3zl13 (#5) üzenetére


polika
senior tag

én nem tudom úgy láttam hogy majdhogynem az összes k8-as alaplapon majdnem tök ugyanúgy teljesít a kül chipsetekkel gyártott mindeféle alaplap (ie via, nforce, sis picit lemaradva talán) mindesetre szinte csak a deszkák szereltségében van különbség meg esetleg a tuningolhatóságban...és mind ez azért mert a k8 architektúrában ugye ott a saját memória vezérlő, aztán a cuccok HT kapcsolattal vannak összekötve, szóval ha benne van az 1gb/s-es HT meg nem nagyon csesznek el semmit akkor megkapod az n+1-edik pont ugyanazt a teljesítményt (+/- 1-2%) nyújtó deszkát, amibe mást tud ez nyújtani az hogy mi van még ráintegrálva (per pilla ugye ők pciexpressel akarják kihozni azaz ez a plusz ami még máshol nincs) de ami igazán számít az az ár, szóval ha olcsón tudnak jól tuningolható semmi extra teljesítményt nem nyújtó alaplapokat kihozni az már nekik elég a piacra való betöréshez, ehhez hozzájön még az is hogy az alplapra integrált pciexpresses x300 vagy vmi hasonló chipsettel ha kijönnek akkor meg király value deszkákat tudnak piacra dobni és itt van a legnagyobb tételű biznisz, mer legtöbb vállalatnál az ilyen integrált megoldások ócsón a nyerők

(#9) rudi válasza Loretto (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért az A64 paltform NAGYON NAGYON más mint az eddigiek! Itt a memóriavezérlő benne van a chipben, szóval annak a trükközésével nem lehet már teljesítményt előcsalni. Anno az Nvidia sem volt sehol az nForce2 megjelenéséig, abban azzal nyertek, hogy NAGYON jó lett a memkezelés, a VIA még most a KT880-al sem tudta befogni őket, de most ez nincs. A mostani A64 lapok érdekessége inkább a déli híd, abban meg a VIA remekel. Teljesítményben a VIA és NV A64-es chipsetek között alig van eltérés (de ezt már mások is írták), szóval az ATI is érdekes lehet, főleg, ha számításba vesszük, hogy ők csinálják a leggyorsabb integrált VGA-val szerelt chipsetet. Szerintem lazán be tudnak integrálni egy passzív hűtéses radeon 9600-at is bármilyen alaplapra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza csudri (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

no ez már a múlt, A64-ben a VIA valamivel jobb :P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Végre. Már mióta várom...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.