Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) polika válasza L3zl13 (#5) üzenetére


polika
senior tag

én nem tudom úgy láttam hogy majdhogynem az összes k8-as alaplapon majdnem tök ugyanúgy teljesít a kül chipsetekkel gyártott mindeféle alaplap (ie via, nforce, sis picit lemaradva talán) mindesetre szinte csak a deszkák szereltségében van különbség meg esetleg a tuningolhatóságban...és mind ez azért mert a k8 architektúrában ugye ott a saját memória vezérlő, aztán a cuccok HT kapcsolattal vannak összekötve, szóval ha benne van az 1gb/s-es HT meg nem nagyon csesznek el semmit akkor megkapod az n+1-edik pont ugyanazt a teljesítményt (+/- 1-2%) nyújtó deszkát, amibe mást tud ez nyújtani az hogy mi van még ráintegrálva (per pilla ugye ők pciexpressel akarják kihozni azaz ez a plusz ami még máshol nincs) de ami igazán számít az az ár, szóval ha olcsón tudnak jól tuningolható semmi extra teljesítményt nem nyújtó alaplapokat kihozni az már nekik elég a piacra való betöréshez, ehhez hozzájön még az is hogy az alplapra integrált pciexpresses x300 vagy vmi hasonló chipsettel ha kijönnek akkor meg király value deszkákat tudnak piacra dobni és itt van a legnagyobb tételű biznisz, mer legtöbb vállalatnál az ilyen integrált megoldások ócsón a nyerők

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.