Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gLes


gLes
őstag

:Y

(#2) Lidi válasza gLes (#1) üzenetére


Lidi
aktív tag


kicsit bővebben kifejtenéd ? :)


Nekem A75 van, inkább a széles látószögre gyúrhattak volna......

(#3) rudi


rudi
nagyúr

Kisebb lesz, ez jó! Nekem a kisebb Nikon Coolpixek éppen azért tetszenek,mert még farmerzsebbe is bele lehet őket gyömöszölni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Suliro


Suliro
senior tag

Nekem a 70-em van és mindig a súlyával volt gondom, ugyanis nem egy könnyű darab.

I believe in Dodge power!

(#5) gLes


gLes
őstag

Nekem Canon Digital IXUS 500-am van, tehát nem egészen ilyen, de az új IXUS is már SD-vel jött ki, szal...mindig is irigykedtem arra, hogy a Casio-k mennyivel tovább bírják meg mennyivel kisebb (arra persze nem, hogy sokkal szarabb a bensőség :U)

(#6) dwiki válasza Suliro (#4) üzenetére


dwiki
senior tag

A súly az nem baj, keévsbé mozdul be.

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#7) dwiki válasza Lidi (#2) üzenetére


dwiki
senior tag

Na ez az, 3 vagy4x zoom az majd mindegy, de a nagylátószög az erősebb hiány :( ...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az A75-höz képest mi is az újítás?
Csak a méret?

(#9) lesaux válasza _Volkovy_ (#8) üzenetére


lesaux
veterán

újdonsága a 4x, kisfilmes standardra lefordítva 35?140 mm-es zoomobjektív és a zoomhoz igazodó beépített vaku, amely a gyújtótávolság növelésével párhuzamosan szűkíti a megvilágítási szöget. A fényképezőgép nem kevesebb, mint 20 automatikus témamódot (például ?tűzijáték?, ?hó?, ?víz alatti? stb.) kínál fel
...
CompactFlash helyett SD memóriakártyát és négy elem helyett csupán kettőt használ

(#10) detri


detri
aktív tag

Külső vaku erre? Hova?
És ha mégis... szépen mutatna rajta egy 580EX. (pontosabban szépen mutatna egy 580EX-en ez a kisgép. :) )

(#11) detri válasza detri (#10) üzenetére


detri
aktív tag

(#12) Lars


Lars
őstag

Szerintem jó kis gépek ezek. Persze nem szabad elfelejteni, hogy ezek hobby szintű gépek. Pontosabban ez már nem annyira, de mégsem egy profi valami. Arra hogy lefényképezd a csemetédet, ahogy éppen szétpakolja a nappalit arra nagyon jó. Sőőt.
Amúgy nekem A85-van, ami majdnem a75 de eddig soha semmi probléma nem volt vele. Az igaz hogy nem egy atomvillanás a vaku, de amire kell, arra frankó.

(#13) Intelligencs

Hat, szerintem az is jo a Canon A szeriaban, hogy 4 elemmel mukodik, es sokaig birja. Ocsem Nikon Coolpixeben azt nem birom, hogy igen hamar lemerul az aksija, bezzeg az en A95-om meg birja...
Szoval nem kellett volna 2 elemesre csokkenteni.

The Amiga, Born a Champion

(#14) Pompi válasza dwiki (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azért ezen a nem baj ha nehezebb legalább kevésbé mozdul be jót mosolyogtam, amikor egy 300 gramm körüli gépről van szó :D

Feel Good Inc.

(#15) Den válasza Intelligencs (#13) üzenetére


Den
veterán

nem elemszám fügő a hosszú üzemidő, hanem a fogyasztásé. Ezen a téren nagy a fejlődés tehát akár még tovább is bírhatja 2 akkuval, mint a régi 4-el. Egy régebbi 4 akkus fujim, 150 kép körül bírta, a mostani 2 akkus sonymmal ellövök 450-et is egy töltéssel

www.simson4t.hu

(#16) Parci válasza Den (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen géped van?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Den válasza Parci (#16) üzenetére


Den
veterán

egy kis eccerű point and shot p73. frankó kis gép egy apró hibája van hogy teljesen wide állásban elég látható kromatius aberáció jön elő, de már 1.1x-es zoomnál teljesen megszűnik, úgyhogy így használom :)
meg még annyi, hogy nincs benne anti shake, és így beltérben vaku nélkül mindig bemozdul, de ez inkább az én hibám, nem tudom egy kézzel elég stabilan tartani.
az én fotós igényeimet, ami kb ilyen családi fotózás, kielégíti. eccerű kezelni, oda tudtam adni anyámnak tegnap mikor mentek uszodába öcsém lányával, és ő is tudott vele fotózni :), szal elégedett vagyok vele, de a következő gépem csak olyan lehet amiben van AS

www.simson4t.hu

(#18) TitiRii


TitiRii
senior tag

hmm
én pont e miatt vettem anno a kistestvérét(a60)
mert cf kari kell bele(legolcsobb:D)
és mert 2 helyet 4 aksit is bele lehet gyömöszölni.
igaza volt annak aki azt irta hogy a fogyasztás határozza meg az idötartalmot
de
pl a vaku töltési sebeséget csakis a rendelkezésre állo nafta :)
meg azért mégis töb aksirol tovább birja minden
igaz nagy és nehéz ezt aláirom :)
(viszont én sorozat képet is ugy csinálok mintha stoboszkopot tartanék a kezembe :D)
dehát a fejlődést nem lehet megálítani


[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) Zsoci


Zsoci
tag

Ez szerintem is inkább visszafejlődés.

Nekünk van otthon egy A75.A következők miatt vettük:

Normálisabb méret mint a többi kompakt gép ( értsd van rajta fogás).Az asszony Pentax 330gs-e, amivel csak az a baj hogy kicsi és nem lehet megtartani hosszabb záridővel.

4 elemes, ami valóban nagyobb kapacítást jelent, hiszen a nagyobb feszültség kissebb áramot eredményez.

CF kártya.Ez jelenleg a legnormálisabb, legelterjedtebb formátum.Mivel van otthon több gép is mind CF-es.Tehát hem veszek másik gépet.Ráadásul, nagyon helyesen a kicsit profibb gépekben egyeduralkodó a CF ( nekem Nikon D1-em van)

Az pedig hogy 3*-os vagy 4*-es a zoom indiferens mert valóban a széles tartomány hiányzik ami mit sem változott.Nagyon aljas átverés X*-esként megadni a zoomot mert nem mond semmit sem a határokról.Tiszteséges gyártó azt mondja hogy 28-90 mm kisfilm ekvivalens.Egyébként ez lenne a normális érték egy ilyen kategóriás gépnél.A 35-114 ami általános eggyáltalán nem elég széles irányban, éppen hogy eltér az alap látószögtől.A tele meg nem annyira fontos, de a 200 fletti érték teljesen értelmetlen.

Üdv Zsoci

(#20) Grunya válasza Zsoci (#19) üzenetére


Grunya
aktív tag

Zsoci! Én A85-öt szeretnék venni, mivel már alig drágább, mint az A75.
Milyen akksikat ill. töltőt érdemes vennem mellé?? Mennyibe kerülnek ezek?

(#21) Zsoci válasza Grunya (#20) üzenetére


Zsoci
tag

Én ansmann 2400mAh-s aksit használok Ansmann
Digispeed 4-es töltővel.Az aksi nem igyzán márkafüggő szerintem inkább nem mindegy hol veszed, nagykernben sokkal olcsóbb.Viszont rosszat tapasztaltam a HAMA cuccokkal.

A Digispeed nem olcsó kb 18000e ft viszont egyyenként tölt és gyorsan.Jó lehet még a Uniross aksi is, meg állítólag a Varta és GP is jó nekem eggyik se volt

Üdv Zsoci

Mennyiért vennél A85-öt? Én 48500+áfáért látok igaz rendelésre.

(#22) Grunya válasza Zsoci (#21) üzenetére


Grunya
aktív tag

E-digitalban br. 55500 Ft. Szerintem jó ár.

(#23) luciferc válasza Zsoci (#21) üzenetére


luciferc
őstag

szvsz nem éri meg ilyen drága töltőt venni. mezei felhasználó nem tölti napjában 2-szer az aksikat. amennyivel egy ilyen faszányos töltő meghosszabbítja az akku életét, az nincs arányban azzal amennyivel többe kerül a töltő. Ha vesz 4000-ért egy töltőt, akkor a maradék 14-ből vehet még 1 szett 2400-es akkut (meg még 2 szettet ha kipurcantak), ... és ez így már biztos tovább húzza, mint 1 szett akku + fasza töltő.

szvsz

(#24) busman


busman
addikt

Hol tudnék komolyabbn utánaolvasni?
Vmi haszonló tudású,áru,gépet szertnék venni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#25) Grunya válasza Zsoci (#21) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ugyanitt kinéztem Energizer akksikat töltővel 2300 mAh
Br. 4392 Ft. Remélem jó lesz.
Na meg 256 Mb. cf kártya. Br. 4488 ft.

Lehet, hogy ez utóbbi szükségtelen.... Szerintem sok mindenre elég a 32 Mb is.

(#26) Grunya válasza Grunya (#25) üzenetére


Grunya
aktív tag

Bocsi, ezek netto árak!!!

Így néz ki a rendelésem:

1 x Energizer Compact Charger + 4db 2300mAh AA akku () = 4392Ft
1 x Kingston Compact Flash Card 256MB () = 4488Ft
1 x Canon PowerShot A85 () = 44400Ft

Részösszeg: 53280Ft
ÁFA: 13320Ft
Összesen: 66600Ft

Jó lesz így szerintetek?

(#27) Grunya válasza busman (#24) üzenetére


Grunya
aktív tag

index - digicam
ill. www.dpreview.com

(#28) luciferc válasza Grunya (#25) üzenetére


luciferc
őstag

cf kártyából sohasem elég..., a 256-os ennyiért vedd meg, de vehetsz 2-t is. Hosszabb nyaralásnál jól jöhet. de 1et mindenképp vegyél

1 töltőnél szerintem az a fontos, hogy hamar feltöltse (akár 1-3 óra alatt is). persze egy 12 órás töltő és 2 szett akku is kiváló

(#29) luciferc válasza Grunya (#26) üzenetére


luciferc
őstag

még 1 szett akkut mindenképp vegyél! ha nem itt akkor máshol.

(#30) busman válasza Grunya (#27) üzenetére


busman
addikt

Thx! Digicam már megvolt ,de a másikat meglesem!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#31) Zsoci válasza luciferc (#23) üzenetére


Zsoci
tag

Nem az aksi élattartama számít.Az aksi filléres ráadásul nem egész 2 elem ára 1 db.

Ami számít:

1, az a töltő ami nem egyedileg hanem 2-esével 4-esével tölti az aksikat csak a kevésbé lemerültet tölti fel a a másikat csak viszi vele és ugyanannyira tölti.Ez sokszor nagy különbség.Ráadásul az ember nem mindig párosával meriti az aksikat.

2, a töltési idő is számít Ha például külföldön a szállodába van 1 órád két program között nem mindegy fel tudsz-e tölteni

3, gyakorlati tapasztalatom hogy ezek a digitális tőltők jobban feltöltik aza aksit.

Nekem van 5 különböző töltőm és kb 40 db ceruza aksim, így van mintám

Üdv Zsoci

(#32) Grunya


Grunya
aktív tag

Lehet, hogy megváltoztatom a rendelésem és inkább A75-öt rendelek.
Most nézem, hogy semmiben sem gyengébb az A75, viszont olcsóbb.

Csak a plusz 115 grammot nem értem... (ennyivel nehezebb A85-nél az adatlap szerint) Ez miből fakadhat?

(#33) busman


busman
addikt

Ha jól tudom lehet hozzá rendelni víz alatti tokot is.:F

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#34) luciferc válasza Zsoci (#31) üzenetére


luciferc
őstag

1. szvsz az ugyanabban a gépben lévő aksik kb ugyanabban az ütemben merülnek le, ez szvsz nem okoz itt lényeges eltérést.

2. 1 órás aksitöltőt 4db 2000-es akkuval lehete venni időnként 7-8000-ért, vagyis akkunként 1000-rel számolva a töltő mindössze 4000-

3. már bocs, de a mezei felhasználó nagyívben leszarja, hogy az akku most 200 vagy 230 képet bír ki, ha a töltő árából vett még 2 szettet...

nekem egy töltőm van, gagyi, semmi digitál meg 2 szett akkum és mint mezei user teljesen elégedett vagyok.

nem azt mondom, hogy nincs igazad, csak ne legyünk sznobok. nincs erre szükség egy Canon85-höz pl. majd ha vesz egy canon eos300D-t vagy egy még jobbat akkor vegyen ilyen töltőt, addig ne.

(#35) luciferc válasza Grunya (#32) üzenetére


luciferc
őstag

az A85-nek kifordítható az LCD-je, ez olykor jól jöhet, meg van még 1-2 plusz tudása. illetve ha zoomolsz a képeken akkor jól jöhet a +1 megapix

nekem amúgy a70 van és király

(#36) Grunya válasza luciferc (#35) üzenetére


Grunya
aktív tag

Csak az A80-nak kifordítható az LCD-je, a 85-ösé nem.
Az érzékelő pedig ugyanaz mindkét gépben, tehát nem sokat ér az a +1 Mpixel

(#37) luciferc válasza Grunya (#36) üzenetére


luciferc
őstag

LCD: nyertél, elnéztem a dolgot.

+1 Mpixel az +1Mpixel, hacsak nem interpolálással éri el, de azt írni kellene. szóval nem értelek.

(#38) Grunya válasza luciferc (#37) üzenetére


Grunya
aktív tag

Nem vagyok otthon a témában, csak annyit tudok, hogy az érzékelő lapka ccd?
az mindkét gépben ugyanaz, ezért állítólag az A85 nagy felbontású képei zajosak.
Egyébként nem hiszem, hogy gyakran készítenék nagyobb képeket, mint 1024x768. Ezt a súlytöbbletet viszont még mindig nem értem. Lehet, hogy csak elírás?

Bővebben: link

(#39) Zsoci válasza luciferc (#34) üzenetére


Zsoci
tag

Sajnos nem , nem egyformán merül ugyanabban a gépbe 2 aksi.A pontos okát nem tudom de tapasztalat.Valószínüleg gyártási szórás ill beépítési különbség.

Egy több tizezer forintos beszerzésnél nem 5-6-7-8 ft különbségen kell spórolni.A jó töltőnek nem az 1 óra a mértékegysége hanem az hogy eggyenként ellenörzi és tölti az aksikat.

Majd ha Párizs közepén lemerül az aksid és ezért nem tudsz fényképezni vagy mert tönkremegy az aksid a sivatag közepén Egyiptomba utána mondd hogy nem éri meg a jobb töltő.

Üdv Zsoci


UI: Igen lehet hozzájuk vizmentes tokot kapni.

(#40) Ra3 válasza Grunya (#38) üzenetére


Ra3
őstag

ha más a megapixel akkor a ccd nem lehet ugyanaz, interpolált képméretet meg szerintem a Canon nem ir a gépére. a súlytöbblet elirás lesz, mindegyik 200g körül van.
egyébként nekem tetszik ez a masina, már egy fél éve bennem van az ideg hogy le kéne cserélni a több mint 3 éves Canon a10-emet, Ixus40-et néztem de nem akar 80k alá menni, ha ez mondjuk 50 lenne elgondolkodnák rajta. na majd meglátjuk, szerintetek mikor ér ide?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#41) Grunya válasza Ra3 (#40) üzenetére


Grunya
aktív tag

Úgy látszik, hogy itt kivételt tesz a Canon. Sajnos.
Nézd meg az összehasonlító táblázatot, amit belinkeltem.

(#42) Den válasza Grunya (#26) üzenetére


Den
veterán

2300mah-s sanyo akkut vegyél tesztek szerint annak legnagyobb a _tényleges_kapacitása. A legtöbb 2300-2400mah-sként árult akku jó ha a 2100mah-t eléri

www.simson4t.hu

(#43) luciferc válasza Zsoci (#39) üzenetére


luciferc
őstag

úgy látom nem értesz. ha párizs közepén lemerül az aksim, akkor beteszem a 2. adagot és este feltöltöm az elsőt. Egy szett 2300-as akkuval több mint 200 képet csinálok.

ha szuper akkutöltőm van, akkor is lemerülhet párizs közepén, hogyan is függ össze a kettő? amúgy ekkor is betenném a 2. szettet, mert minimum 2 szett aksi dukál egy párizsi túrához.

ott a különbség, hogy hogy az első verzió cakkumpúder 12e (4 a töltő +2x4 akku) volt, míg a második (a szuper töltővel) 26 (18 a töltő + 2*4 az akku).

ez 14e különbség és nem látom mit is kapok. mert ha piszok sokat fotózok és félek, hogy a 2. szett is lemegy, akkor veszek egy 3. szettet és még ming csak 16e volt.

ja, és a több tízezres beszerzésnél sem kell szórni a pénzt. szvsz tök fölösleges egy hobbifotósnak 18000-s töltő. nem kap semmi plusz a pénzéért.

(#44) luciferc válasza Grunya (#41) üzenetére


luciferc
őstag

abban a táblázatban hol látod hogy a 2 lapka azonos?

az 1024x768 szvsz nagyon gyér lesz...

(#45) Grunya válasza luciferc (#44) üzenetére


Grunya
aktív tag

Azt hittem, hogy eleve nem szabadna azonos méretűeknek sem lenniük a lapkáknak, ha az egyik 3, a másik meg 4 Mpixeles...

(#46) Den válasza Grunya (#45) üzenetére


Den
veterán

ez nem feltétlen függ össze, azonos méretben lehetnek különböző felbontású érzékelők, más a pixelméret.

www.simson4t.hu

(#47) luciferc válasza Grunya (#45) üzenetére


luciferc
őstag

a fizikai méretnek nincs közvetlen köze a felbontáshoz. 3 és 4 Mpixel még elfér ugyanakkora lapkán.

azért választottak ugyanakkora fizikai méretet, mert így az optikát nem kellett áttervezni. más ccd-t tettek fel a gyártósorra és kész az A85 (durván fogalmazva)

(#48) Zsoci válasza luciferc (#43) üzenetére


Zsoci
tag

Természetesen a 18e töltőhz is kapsz aksit.Ha már kötözködünk.

És azért merül le mret nem tudod hogy a 4 aksiból a leggyengébb éppen hol tart, csak kipuffan ész kész.Ráadásul a mégy egy és mégegy..stb készlet sem jó mindenre, mert a több készlet többszörös töltési idő.2* 1 órád még van, de 2*2 még este se mindig.Igy meg ugye szépen elolvasd a plussz garnitúra és még időd se lesz feltölteni.

Nézdd én is vettem 4 másik töltőt mire végre rájöttem hogy mind szar ami nem mnér csak tölt.

Üdv Zsoci

(#49) Zsoci válasza luciferc (#43) üzenetére


Zsoci
tag

Természetesen a 18e töltőhz is kapsz aksit.Ha már kötözködünk.

És azért merül le mret nem tudod hogy a 4 aksiból a leggyengébb éppen hol tart, csak kipuffan ész kész.Ráadásul a mégy egy és mégegy..stb készlet sem jó mindenre, mert a több készlet többszörös töltési idő.2* 1 órád még van, de 2*2 még este se mindig.Igy meg ugye szépen elolvasd a plussz garnitúra és még időd se lesz feltölteni.

Nézdd én is vettem 4 másik töltőt mire végre rájöttem hogy mind szar ami nem mnér csak tölt.

Üdv Zsoci

(#50) luciferc válasza Zsoci (#49) üzenetére


luciferc
őstag

no állj. nem kötözködök, csak szkeptikus vagyok, mivel még nem volt gondom a gagyi (Duracell) 1 órás töltőmmel. és amíg nem lesz, addig egyszerűen nem vagyok hajlandó 1 fillérrel sem többet adni töltőért. ennyi.

aki meg most vesz, az eldöntheti, hogy fizet-e valamiért, ami lehet, hogy semmit nem ér számára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.