Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) egykori válasza k850 (#950) üzenetére


egykori
őstag

Igen, ez a keresőmező szövegkiegészítő nagyon jó, mert hagyományos mobilon nem mindegy, hogy mennyit kell pötyögni.
(Látod, még mindig a jó öreg 6120C szolgál ki engem.)

(#952) k850 válasza egykori (#951) üzenetére


k850
addikt

Most már tarts ki a Nokia WP7 megjelenéséig! ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#953) egykori válasza k850 (#952) üzenetére


egykori
őstag

Hát én kitartok, de a lányom SGS-e összefertőzött. :DDD

(#954) Depression válasza Tyren (#933) üzenetére


Depression
veterán

Számomra az egyik legidegesítőbb tulajdonsága, hogy szinte az összes smiley-t kihagyja a ph!-ról, amit mutat, az sem mozog.

Viszont akadt egy gondom: sokszor hiába jó linkre bökök, mégis a felette lévőt tölti be. Elbírjátok képzelni mekkora kínlódás így a hardveraprón való keresés.

Ja, van még egy: ha a keresőmezőbe beírok valamit, automatikusan újratölti az oldalt, és utána hiába bökök az ok-ra, úgy csinál, mint ha nem is lenne beleírva semmi. :(

opera mini 6.0.24093

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#955) k850 válasza Depression (#954) üzenetére


k850
addikt

Az első problémádon nem tudok segíteni, de a másodikon a 6.1 frissítés feltehetőleg megoldja. Pont most vettem észre, hogy ez is megváltozott az új verzióban, kis fülecskék segítenek a szöveg kijelölésébe. Ezek után lehet választani, hogy keresés vagy másolás történjék.
Egyébként egy jó tanács, vedd nagyobbra a betű méretet! Így könnyebben tudsz velük bánni.
;)
Bővebben itt: [link]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#956) tomp


tomp
félisten

Megvan, miért nem látja a 6.1 a régi mentett oldalakat.
Az Opera mini 6.0-ig .obml15-be mentette le. A 6.1 már .obml16-ba...

(#957) RootRulez válasza tomp (#956) üzenetére


RootRulez
félisten

Haladni kell a korral. :K

═════════════════════════════════════════

(#958) winhate válasza tomp (#956) üzenetére


winhate
őstag

koszi valszeg ez a baja nalam is.legalabb at lehetett volna konvertalni ezt elbasztak

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#959) k850 válasza tomp (#956) üzenetére


k850
addikt

Szia! Meg tudod mondani, hogy melyik mappában menti ezeket az oldalakat?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#960) tomp válasza k850 (#959) üzenetére


tomp
félisten

Oda menti, ahova megadtad. :-)

(#961) k850 válasza tomp (#960) üzenetére


k850
addikt

Valami félreértés van köztünk, nekem a legújabb OperaMini androidos verzió nem ad semmi választási lehetőséget a weblapok mentésének a helyére.
A SE W995 készülékembe a javás OperaMini-nek megtaláltam a mentett lapok mappáját, egyébként itt sem kérdezte meg, hogy hová szeretném menteni, egyszerűen a képek, podcast-fájlok mappájába készített egy mappát, ide menti a lapokat obml 15-be.
Kerestem az SE X8-on manuálisan is, Astro-val, ES File Explorerrel, de nem találom, hogy hol vannak a mentett lapok.
Ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy hová menti automatikusan.
A képeket vagy a hasonló fájlformátumot tudom, hogy nekem kell megadni a mentés helyét.
;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#962) tomp válasza k850 (#961) üzenetére


tomp
félisten

Jaj bocs. Eddig javásat használtam. Pár napja tértem csak át droidra. Itt valóban nem lehet tudni...

(#963) cousin333 válasza Depression (#954) üzenetére


cousin333
addikt

A smiley kihagyása valóban hibának tűnik, viszont mozogni nem fognak, és ez a Mini működéséből következik (anim gif-ek nem mennek, meg úgy általában ami mozogni szokott). Az ilyenekhez ott a Mobile.

Frissítés ajánlott 6.1-re.

"We spared no expense"

(#964) k850 válasza cousin333 (#963) üzenetére


k850
addikt

Úgy általában mondom, gyengébb hardverű gépen teljesen fölösleges a flash támogatás, úgy sem fog menni a dolog, ha valakinek korlátozott az internet előfizetése 40-100 MB, annak napok alatt elfogyasztja az adat mennyiséget. Ezért nem ajánlott az Opera Mobil átlag felhasználónak.
Itt egy link ahol össze lehet hasonlítani, hogy miben térnek el egymástól az Opera böngészők. [link]
Három lényeges eltérés van, de számomra bagatell dolog. Mindenkinek el kell gondolkodni, hogy megér-e a plusz költség és a lassabb betöltési idő. :F

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#965) cousin333 válasza k850 (#964) üzenetére


cousin333
addikt

Köszönöm, tisztában vagyok a különbségekkel. :)

"Három lényeges eltérés van, de számomra bagatell dolog"

Az Opera Mobile böngésző, a Mini tulajdonképpen nem az, tényleg bagatell... :). A Mini nem tud JavaScriptet futtatni, ezért szinte minden dinamikus oldal felejtős. Nem mondom, hogy rossz a Mini, főleg gyenge gépen, de azért a kettő nem egy kategória, hiába néznek ki hasonlóan.

Mobile-on eleve csak Androidon van Flash. Ott is gyárilag on-demand beépülőként, azaz bármilyen Flash csak akkor tölt be, ha rákattintasz. Ami az adatmennyiséget illeti: a Mobile-ban is van Turbó mód, ami kb. a Mini működésének felel meg. Igaz, akkor sokkal inkább Miniként viselkedik, mint Mobile-ként.

"We spared no expense"

(#966) RootRulez


RootRulez
félisten

Opera Mini frissítés Androidra. :K

═════════════════════════════════════════

(#967) k850 válasza RootRulez (#966) üzenetére


k850
addikt

Köszi!
Valóban frissítés érkezett, a verzió száma 6.1.25577.

Nem tudom, hogy mikori ez a frissítés, de 07 13-án Gábor nevű letöltő azt írja " Ne frissítsd!!! Kampec azóta."
Én minden esetre az Astroval készítettem egy biztonsági mentést, és neki álltam a frissítésnek. Nálam nem jelentkezett semmi probléma, ráadásul be is voltam jelentkezve a fórumba, de minden zökkenő nélkül tudtam tovább internetezni.
Nem tudom Gábornak mi lehet a gondja, de Sony Ericsson X8-on tökéletesen működik. :C

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#968) Domxc


Domxc
senior tag

Opera Mobile-on, kis bug, elment a WiFi jel, bent voltam még a Speed Dial-ben, épp akkor ment el, mikor hozzá akartam adni egy weboldalt, a kezdőlaphoz, és azóta is úgymaradt? Tippek? :F

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#969) RootRulez válasza Domxc (#968) üzenetére


RootRulez
félisten

lépj be az alkalmazás kezelőbe és zárd be... Utána meg elindít és megy majd tán...

═════════════════════════════════════════

(#970) clouse


clouse
csendes tag

üdv!

szerintetek megéri 2 év hűséget vállalni a 100mb-os netre a T-nél h 10000 ft-tal olcsóbban juthassak hozzá a készülékhez?
Aki intenzíven böngészik vele Minin könnyen túl tudja lépni a 100mb-os keretet?

(#971) k850 válasza clouse (#970) üzenetére


k850
addikt

Cső!
Felelőtlenség volna rábeszélni anélkül, hogy nem ismerjük az internet szokásaidat. :K

Egy kis matek: 24X1000=24 000 FT, mennyit spórolsz meg? Válasz semennyit, mínusz 15 000 Ft vagy. :B

Maga a mobilinternet előfizetés, csak annak érdemes megrendelni, akinek feltétlenül szüksége van rá. 100 MB 1000 Ft-ért kurva drága, annak tudatában, hogy vezetékes internet már 4-5000 Ft-ért korlátlan adatforgalommal jár.

Ha azt nézem, hogy csak egy drágább cigi ára, akkor megéri! ;) Attól is függ, hogy van-e önállókereseted.

Az OperaMini-vel lehet leggazdaságosabban hírekhez jutni, erre szerintem bőven elég a 100 MB adatforgalom, videó tartalmakhoz pl. YouTube, kevés.

A döntés a tiéd, neked kell tudni, hogy megéri-e?
:K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#972) RootRulez


RootRulez
félisten

sziasztok!

könyvjelzők közül a hírcsatornák könyvjelzőt nem lehet eltüntetni?

═════════════════════════════════════════

(#973) RootRulez


RootRulez
félisten

dupla :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#974) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Az Opera Mini-t szeretném beüzemelni PC-re. Itt találtam egy linket hozzá, sikerült is telepíteni (a 6-os verziót), de az indításnál azt írja, hogy "Cannot finish installation because of insufficient storage space". 6 giga szabad helyem van, nem értem, mi a baja.

Valaki próbálkozott már hasonlóval? Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#975) k850 válasza csabyka666 (#974) üzenetére


k850
addikt

Az Opera Mini kimondottan mobileszközökre lett kifejlesztve, pl. java, android, windows, symbian stb.
Ebből a tényből kiindulva csak egy segédprogrammal tudnád futtatni, de ennek semmi értelme.
A PC-re van kimondottan, csak erre a platformra fejlesztve, ez kellene feltenned!
:K
[link]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#976) csabyka666 válasza k850 (#975) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezt én is tudom. :)

A problémám az volt, hogy a netemet korlátozták, mert túlléptem a havi limitet, és 4kb/s-os letöltéssel nem valami gyors a böngészés. Ezért kellett volna egy mobilos böngésző, mert az lényegesen kevesebb adatforgalmat generál.

De megoldódott a probléma. Az Opera-t használom, és bekapcsolom a "Turbo" módot, így "lebutított" formában tudok böngészni a lassú lettel is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#977) k850


k850
addikt

Egy pár nap óta próbálgatom a Dolphin böngészőt, nagyon sok új ötlet van benne, amit átvehetnének az Operások is.
Egy nagy gáz van ezzel a böngészővel, hogy az Opera Mini-hez képest nagyon lassú.
:B

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#978) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

"okos" telefon vásárlása előtt állok, s az egyik legfontosabb szempontom, hogy az Opera Mini, jól, gyorsan, gondmentesen fusson rajta. Androidos rendszeren gondolkoztam, és max. 50e Ft értékben. Galaxy Ace, Optimus P500 került a látóterembe eddig.
Mit ajánlanátok? Ha van esetleg olyan processzor/oprendszer, amire a Minit optimalizálták, azt jó lenne, ha megírnátok. Sok helyen olvasom, hogy natív gmail, facebook, stb. támogatás. Ez mit jelent?
Főleg a könyvjelzők/jegyzetek szinkronizálása és a sebessége miatt használnám. Olyat is tud, hogy pdf-et közvetlenül megnyit pl?

(#979) winhate válasza frankie! (#978) üzenetére


winhate
őstag

Pdf -t megnyitni nem tud.

De barmit el tudsz vele menteni akarhova. (kep, video ,zene ,szoveg stb... akarmi)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#980) spurika válasza winhate (#979) üzenetére


spurika
senior tag

Nekem C7 en is tökéletesen gyorsan műkxik az Opera

Symbian For Ever topik:http://prohardver.hu/tema/symbian_for_ever_olvasd_el_az_elso_hozzaszolast/friss.html#msg26

(#981) tomp


tomp
félisten

Végre használható a 6.1-es Mini a Telenor okostarifa korlátlan böngészésre. :-)

(#982) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nokia E52 telefonon a Mini-t használom.Én csak egy nagyítási fokozatot találtam benne-alap nézet és nagyítás.Létezik-e több fokozat?

(#983) winhate válasza GEPESZ66 (#982) üzenetére


winhate
őstag

nincs, nem eleg ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#984) frankie!


frankie!
őstag

Bada (samsung) oprendszeren próbálta már valaki?

(#985) RootRulez válasza RootRulez (#972) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tudja akkor senki? :F

Hogy tudnám eltüntetni azt a "hírcsatornák" könyvjelzőt az opera, miniből?

═════════════════════════════════════════

(#986) kaller1


kaller1
veterán

Következő problémám akadt:

Adott egy Nokia 2710c, amire nem akar feltelepülni a 6.1-es mini, mivel úgy veszi a készülék, hogy "nem megbízható forrásból származik". Az Opera oldaláról lett letöltve, és BT-n küldtem át a készülékre. Alapból a 4-es telepítve van a készülékre (gyárilag), amit eltávolítani nem lehet, és abból meg nem enged letölteni csak szintén 4-es verziót. Át lehet hidalni valahogy a problémát? Az ezer éves SE készülékre persze gond nélkül fel tudom tenni, csak ez a Nokia agyaskodik itt nekem... :U

.::> <::.

(#987) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Adott telo:
Sony.E. W995

Opera Mini 6.1 iszonyat lassan indul el vajh miert lehet van valakinek 5lete ?

Az uj 4.3 -as ugy mint a szelvesz olyan gyors viszont nincsenek benne olyan feature -ok mint a 6.1 -ben.

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#988) mrlujoak válasza winhate (#987) üzenetére


mrlujoak
veterán

A program indulása az ami feltűnően lassú, vagy az oldalak betöltése, és egyéb műveletek is?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#989) winhate válasza mrlujoak (#988) üzenetére


winhate
őstag

Maga a program indulasa.
Eleg vicces ;)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#990) winhate


winhate
őstag

De a mi a legkemenyebb ha bluetooth headset en(mw 600) hallgatom a zenet (wav vagy mp3) es kozbe nyomatom az 6.1 Mini t igencsak belassul a bongeszo !
Viszont ha direktbe a w995 jack re csatlakoztatva hallgatom vagy a fastporton keresztul akkor nincs szamottevo lassulas! :D

Eleg vicces hogy Bluetooth igy fogja a procit.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#991) mrlujoak válasza winhate (#989) üzenetére


mrlujoak
veterán

Többet kell dolgoznia a kis procinak. Ennyi. Ha zavar, tegyél vissza régebbi verziókat...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#992) attisx válasza kaller1 (#986) üzenetére


attisx
addikt

A telefon beépített böngészőjével próbáld meg letölteni az m.opera.com-ról.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#993) kaller1 válasza attisx (#992) üzenetére


kaller1
veterán

Köszönöm, már megoldottam, egyébként a Nokia készülék egyedi net beállítása okozta a problémát. Érdekes módon attól még, hogy a gyári böngészővel megy a net, egyéb alkalmazással nem biztos... :U

.::> <::.

(#994) mik000


mik000
csendes tag

Egy kérdésem lenne!
magyar nyelvű JAVA-s opera mininél is rosszul jönnek be az ő és ű betűk kis betűméret esetén?
nekem angol van és normál betűmérettel jól jön be, de kis betűméreten téglalap van helyette

[ Szerkesztve ]

(#995) Karma válasza mik000 (#994) üzenetére


Karma
félisten

Nem lenne hülyeség megemlíteni, milyen telefonról is van szó.

“All nothings are not equal.”

(#996) mik000 válasza Karma (#995) üzenetére


mik000
csendes tag

Igazad van, Samsung s5260
és 400*240 a kijelző felbontás

[ Szerkesztve ]

(#997) csab2


csab2
veterán

A jelenlegi telóm szervizben van, ezért előkerült a jó kis Nokia 3120 classic-om. Az a gondom, hogy az istenért nem tudom rátelepíteni az Opera Minit. A böngészővel felmegyem az m.opera.com oldalra ahol szépen fel is ismeri a telefont és felajánlja a 6.1-es verziót. El is indul a letöltés, de mindig megáll és a telefon kiírja, hogy sikertelen telepítés. Van valainek valami ötlete, hogy mi lehet a gáz?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#998) csab2 válasza csab2 (#997) üzenetére


csab2
veterán

Na, a 6.5 felment végre!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#999) jtaggerX válasza kaller1 (#993) üzenetére


jtaggerX
tag

leírnád milyen beállításokat használtál?

A csúcson csak egy hely van! :)

(#1000) k850


k850
addikt

Frissült újból az Opera Mini ( android ) 6.5.27452-re.

Egyenlőre nagy változást nem tapasztalok, gondolom kisebb hibajavítások vannak benne.
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.