Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] nVidia NV35 debüt május 14-én (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kopp kopp! Megérkezett az nVIDIA 256 bites meminterfészes cuccosa. Hoppá! Most nézem a naptáramat... 2003.május.6. :( Az ATI-nak kb. egy fél éve van már 256-osa... :O

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) marcee válasza Vikthor (#1) üzenetére


marcee
addikt

Hát mégsem erre vártál annyira?! :D

Hangerő infok?

\m/

(#3) #25954560


#25954560
törölt tag

Navegre. Gondolom megint igazi verseny lesz. Ugy illene, hogy most az nv35-tel szerelt kartya legyen par honapig a legerosebb.
''475 (850) MHz'' csal az nVidia? :)

(#4) Cefa válasza #25954560 (#3) üzenetére


Cefa
senior tag

Ja az lazán 950 mhz még az én számológépemen is. :)
de szerintem csak elírás.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#5) Cefa válasza Vikthor (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

Mondjuk tavaj júliusban jelent meg a kártya tehát 10 hónapja kb.

Egy biztos legalább olyan sikeres lesz mint az FX ezt most megmondom :))

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Örülök ennek a hírnek, és annak is, hogy nem 6800 (Ultra) lett a kártya neve, hanem csak 5900 (Ultra). Legalább e tekintetben nem érheti szó a marketingház elejét... :))

#tarcsad

(#7) Power válasza Cefa (#4) üzenetére


Power
senior tag

Helyesen 425 * 2 = 850.

Power

(#8) Joz76


Joz76
tag

Bár jó ideje Ati fan vagyok, azért drukkolok nVidiának, hogy az FX fiaskó után végre tudjon valamit felmutatni az R300-ra épülő chipek ellenében, mert ha így megy tovább, akkor nemsoká egyszereplőssé válik a piac, és ez a szereplő nem az nVidia lesz. A versenynek ez nagyon nem tenne jót.

Joz

Joz

(#9) #25954560 válasza Cefa (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

ehh, lemeredt a :)

(#10) Yutani


Yutani
nagyúr

Azért ne felejtsétek el, hogy az R300 megjelenése előtt, amikor az nVidia kint volt már a GF4 Ti sorozattal, és az ATi-nak az R8500 volt a legerősebb kártyája (így persze az nVidia volt a sebességkirály), ugyanígy szurkoltunk az ATi-nak, hogy sikerüljön valami igazán jót alkotnia. És sikerült.

Persze ez a mostani helyzet más, mert az FX nem sikerült úgy az R300 ellenében, mint annak idején az R300 az GF4 Ti ellenében.

Persze tudjuk, hogy az nVidia minden második GPU-val szerelt kártyáját érdemes megvenni (GF2 GTS, GF4 Ti), mert az első mindig csak egy új technika bevezetése (GF256, GF3, és így az FX is).
Ennek fényében remélem, hogy a GeForce FX2 beváltja hozzá fűzött reményeket (az FX-hez fűzötteket is utólag), és újra az erőegyensúly lesz jellemző a 3D gyorsítók piacára. Persze ehhez az FX2-nek legalább olyan gyorsnak kell majd lennie, mint a Radeon 9800-nak.

Az nem baj, ha az FX2 és a R9800 hasonló gyors lesz, mert ugye az R8500 és a GF3 Ti500 is hasonló gyorsak voltak (átlagban), és mennyi izgalmas pillanatot adott nekünk a teszteket bogarászva az egyes benchmarkok összehasonlítása alapján megállapítható 4-5%-nyi különbség...

#tarcsad

(#11) erdoke


erdoke
titán

Már régen beharangozták, itt volt az ideje. Elég lesz a nyárra érkező All-in-wonder 9800 Pro ellen? (400 MHz fölötti proci, 2,6 ns 256 bites 256 MB DDR)
Az a 950 már gyanús nekem, sőt a 850 is. 850 425 MHz-es órajelet feltételez, ami 2,3 ns-os RAM-ot takar. 950-nél 2,1 ns-nak kellene lennie. Van ilyen egyáltalán? Nem hiszem.

A legjobb aláírás a héten

(#12) Finrod válasza erdoke (#11) üzenetére


Finrod
tag

valahogy csak talalnak... valamikor fel eve volt hogy bejelentette valamelyik ram-gyar hogy csinaltak 500MHz-es DDR1-es ram chipet (nem modult, chipet).

akkor 475-ost csak talalnak talan...

engem inkabb a homero meg a hangmero altal mert ertekek erdekelnenek :)))

Finrod

(#13) HiperG


HiperG
addikt

LOL, ez talán már elkésett...

(#14) Finrod válasza HiperG (#13) üzenetére


Finrod
tag

dehogy kesett...

nezd meg milyen jol lenyomja majd a kisebb nvidia kartyak arait :)))

Finrod

(#15) Ze


Ze
csendes tag

jóh hogy végre elkezték nvidia elsiette nv30 szerintem igazán ki se akarták adni inkáb teszt kártyának mondható de remélem nv35 lemossa az atit egy idejig! :)

(#16) Cane


Cane
őstag

Az nekem nem számít semmit, hogy az Ati ill. NV kártyákat gyárilag milyen órajellel látják el. Nekem csak az számít, melyiket lehet jobban húzni, melyik adja le frankóbban a teljesítményét. Nekem csak ezután van győztes.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#17) maniac


maniac
senior tag

Lehet hogy az Nvidia mérnökei elkezdtek gondolkozni, vagy tán csak egy Ati kártyát néztek meg közelebbről? Ez nem tudjuk, de egy biztos UNICUM :) . Azonban mostani csúcskategóriás radeonokat már nem. Nem baj legalább újra beindul az árháború a 9700PRO szintű kártyáknál. JUHÉ!!!

(#18) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

''Meg nem erősített hírek szerint az NV35 magját 32 darab 800 MHzre húzott ZX-80 teszi ki. Az nVidia alelnöke, Zu-Le-Gendaiai szerint a régi technológiákat alapul véve sosem látott teljesítményre lesz képes a 3D gyorsító.''

forrás: Szabad Föld

(#19) e-biza válasza maniac (#17) üzenetére


e-biza
őstag

a nvida emberei már tavaly megcsinálták az nv30at, csak elkéstek hála a gyártási hibák miatt, ezt mindenki jol tudja már. az nv35 során maradtak a már müködö gyártástechnologiánál és fejlesztettek valamicskét. sztem spiccen lesz a kártya és ott lesz az r9800 mellett (remélem felett) :) szoval nem hiszem hogy most az r9700 ellenfelének szánják ezt. de ez csak az én véleményem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#20) e-biza


e-biza
őstag

amúgy már ittvannak az nv40es spekuláciok ;)
[L]http://discuss.futuremark.com/forum/showflat.pl?Board=techdisplayadapters&Number=2204827[/L]
350 million transistors
0.09 microns
Core @ 800MHz
16MB DRAM
8 Pixel Rendering Engines
16 Vertex Shader Engines
DDR-II
512MB
Mem @ 1.4GHz
44.8GB/s bandwith
DX9.1 or DX10 features
2nd half of 2004 (After the olympic games!!)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#21) e-biza válasza e-biza (#20) üzenetére


e-biza
őstag

természetesen csak ilyen tippelgetés, bár az oldalon láthato képet nem tudom elovlasni, talánv alakinek sikerül :))

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#22) e-biza válasza e-biza (#21) üzenetére


e-biza
őstag

at elfelejtettem hozzátenni, hogy pl a DRAM mindig felkerül a listára de sosem valosul meg ;) a 0.09es gyártás elég durva, hiszen a 0.13 is még alig van készen, az nvidia rengeteg pénzt ölt ebbe... szoival a szokásos tlaálgatások elkezdödtek...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#23) haris


haris
őstag

És vajh mibe fog kerülni??? Sajnos a csúcs 3D gyorsítók árait nem kell naponta figyelemmel kísérnem, de a R9800pro (ha jol tudom) 400$, az FX5800Pro kb 400-500$

Szerintem az FX2 nem tud annyival javulni, ammibe kerülni fog

(#24) n4cr válasza Yutani (#6) üzenetére


n4cr
csendes tag

Hát klafa. Furcsa, hogy az nVidia orrba-szájba osztotta az észt: a DDR-II-re szükség van, mint ahogy a 0,13-ra is, stb., stb. Most meg mégsem kellenek ezek a cuccok, meg 500 core helyett 450 (máshol 475-öt írtak :). Visszafelé jól nyomítják a procikat. De kérdés: semmit nem sikerült javítani a gyártási eljáráson, hogy down-clockolni kellett a cuccost!? :(((

A kacsacsőrű hímlős.

(#25) n4cr


n4cr
csendes tag

Ja az NV40-es spekulációt már jópár hónapja láttam (valamikor még tél környékén), akkor is teljesen ugyanezeket írták. Azé visszavehetnének már az arcukból, mondjuk mondhatnák azt: fogalmunk sincs, hogy mit találjunk ki az ATi ellen. :) ). Én azt hittem, hogy nem lehet különbség két kártya között, csak sebességben: tévedtem egy hangyányit.
Ja szerintem a legjobb videókártya a Matrox féle cuccos. :D

A kacsacsőrű hímlős.

(#26) Parci válasza e-biza (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem cáfolom tételesen, ennél még erre sincs szükség. Baromság, lehetetlen. 350 millió tranyó -- persze, egy Itanium 2 lapul a zsugában :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) DcsabaS válasza Parci (#26) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Ha a GPU arányos akar lenni, akkor a 350 millió tényleg túlzás, de mondjuk 250 millió már reális. (A 350 millió is megcsinálható, de számottevően csökkenne a kihozatal és nőne a disszipáció.)

A többi adat sem fizikai lehetetlenség, csak éppen dög nagy disszipáció tartozna hozzá (több száz W). Ezért a kártya csak úgy lenne megvalósítható, ha teszem azt vízhűtést is rendszeresítenének hozzá. (Mondjuk ez szerintem előbb-utóbb be fog következni, ugyanúgy, mint a gépkocsiknál (:-).)

(#28) Thom! válasza DcsabaS (#27) üzenetére


Thom!
veterán

Badarság ez az egész. Nv marketing mielőtt kijön vmi új chip közbe már szivárogtatják ki az chip adatit. Lehet, h ők ilyen chipről álmodnak csak ez lehetetlen.
Mikor még 0.09 technológia még be sincs veztve és sztem még 1,5-2 év, de ők már tudják hogy a 0.09 nm mi fog beleférni. Kész röhej ez az Nv ''csak magát járatja le''. :)

(#29) DcsabaS válasza Thom! (#28) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Azt igenis pontosan lehet tudni, hogy mi férne el egy 90 nm-es (0,09 mikronos) technológián. A 130 nm-es (0,13 mikronos) technológiához képest ugyanakkora chip-méretben kb. 2.1-szer annyi, tehát alapul véve az NV30 kb. 130 millióját, nagyjából 270 millió. 30 százalékkal nagyobb chip-méret esetén pedig akár a 350 millió is.

Más kérdés, hogy 1,5-2 év alatt vajon sikerül-e a 90 nm-es technológiát megfelelő minőségben megvalósítani, amikor még a 130 nm-es sem megy tökéletesen.

(#30) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Íme az első teszt eredmény az NV35-ről (GeForce FX 5900 Ultra, driver Det R50):
http://www.tt-hardware.com/

(#31) engusz válasza Thom! (#28) üzenetére


engusz
veterán

Ha jól emélxem, akkro volt annó egy nVidiás videó. Abban volt vagy azzal együtt voltak olyan infók, hogy az nVidia papíron megtervezi a kártyát, aztán a ''kis'' szerverpark-ban valami spec programon felépítik és elkezdik tesztelni. Bőven lehet neki elméletben akár működő NV45-e is!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) DcsabaS válasza engusz (#31) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Igaz, manapság _minden_ valamire való bonyolultságú áramkört megfelelő áramkör szimulátor programok segítségével terveznek és tesztelnek (még csak nem is papíron (:-) ), ezért a működés előzetes megítélése több, mint lehetséges. (Valójában szóba sem jön, hogy ilyen szimulátorok nélkül tudnánk akár csak néhány tízezer tranzisztort tartalmazó integrált áramköröket sikerrel tervezni és kivitelezni.)

Ezért az előzetesen megtervezett processzorokkal kapcsolatbantöbbnyire csak technológiai jellegű meglepetések fordulhatnak elő. Ugyan a félvezető technológiára is vannak hasonló szimulátorok, de az sokkkkalta keményebb dió.

(#33) Elrood


Elrood
őstag

:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#34) e-biza


e-biza
őstag

valakinek sikerült elolvasnia atesztet? mit irtak rola? kiváncsi vagyok, mert sajos visszavonták az nvidia kérésre a cikket azota :/

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#35) simbazz válasza e-biza (#34) üzenetére


simbazz
aktív tag

Visszavonták? :)) Nemtom, de ez már kezd nagyon kínos lenni. Az nvidiának...

Elektromos abakusz

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] nVidia NV35 debüt május 14-én (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.