Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40-R420 párbaj csak jövőre (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem jobban járna a két gyártó ha egy picit lassítanának az iramon, és nem akarnának fél évente egy teljesen új terméket kihozni.
Inkább megbízható az aktuális DirectX szabványt jól használó kártyákra lenne szükség és hosszabb termékciklusra.

(#2) Obi-1


Obi-1
őstag

Amíg az ATI magabiztosan vezet, ő biztosan nem dobja ki az R420-at. Esetleg, ha az nVidia megpróbál betenni neki, akkor. Újdonságnak meg azért biztos jön a Radeon 9900? Radeon 9650? Radeon 9300? FX5950? FX5700? FX5300?

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Ez lesz az FX 6000?
vagy 5950:F

-= No way back from Here =-

(#4) Tejberizs


Tejberizs
tag

Jaja, semmi értelme a kapkodó termékciklusoknak, lásd FX széria! :(((
Atya-Gatya, 750Mhz-en (1500!!!) ketyegő memóriák! Nem semmi!!!

Tejberizs forever!

(#5) csudri válasza [lAyCsI] (#3) üzenetére


csudri
őstag

Az fx5950 már ''létezik''! Kicsit keress utánna és rájössz, hogy az nV40 min 6000-es lesz!

(#6) csudri válasza Tejberizs (#4) üzenetére


csudri
őstag

Vajon mivel fogják hűteni? Csak nem lesz mainstream hűtés a nitró? :D

(#7) Obi-1 válasza csudri (#5) üzenetére


Obi-1
őstag

Ja, a 6*00-es széria még oké. De hogy hangzik a Radeon 10900?? És 10 év múlva majd a directX 17-et telepíteni... Vagy addigra átnevezik direct XP-re (FX-re)? :U

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Azért az NV40 8x2 architektúrája alég ütős lehet majd, csak ne szúrják el azt is annyira...

#tarcsad

(#9) erdoke


erdoke
titán

Legutóbb még arról volt szó, hogy az ATi és az nVidia 4xx-es sorozata is 12 pixelfutószalagos lesz. Most az NV40 már csak 8. Valyon az r420 12 lesz?

A legjobb aláírás a héten

(#10) Parci válasza erdoke (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ATI 12x1, nV 8x2 -- uccsó infók szerint.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) XeeN


XeeN
senior tag

En annak orulnek leginkabb, ha nem kellene ''hetente'' uj drivert telepitenem a kartyahoz. Konkretabban: Inkabb nojon a termekciklus ideje, minthogy felevente egy ujabb bugos, driverhibas kartyavak kelljen kuszkodnunk.

(#12) Keitaro válasza Parci (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Viszont ez a 8x2 elég CineFX gyanús, márpedig ha így van győzhet a 12x1, mert aritmetikai egységekben gyengébb lesz az nV, de a textúrázós utasításokat jobban fogja végrehajtani. Csak akkor megint feljön az, hogy hú optimalizáljatok erre és akkor gyors lesz :))

(#13) erdoke válasza erdoke (#9) üzenetére


erdoke
titán

Valyon??? LoL!:DD
Én is tudok helyesen írni, ha akarok...;]

A legjobb aláírás a héten

(#14) erdoke válasza Parci (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ez már komoly nézőpontbeli (architekturális?) különbség. Kíváncsi vagyok, így marad-e, és ha igen, a tesztekre méginkább.
Mindenesetre nem hagy nyugodni a tegnapi XGI dual kártya, ott is megnéznék vmi tesztet, mennyire igaz a ''a két chip szinkronizálását hibátlanul megoldották'' kijelentés. Szerintem ezen múlik, hogy arat v. bukik az a kártya.

A legjobb aláírás a héten

(#15) -Devil- válasza erdoke (#14) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''a két chip szinkronizálását hibátlanul megoldották''

Lehet, hogy ez is olyan lesz majd mint a Voodoo5 5500, vagy mint 2db Voodoo2 összekötve. Mind a kettő működött. Majd meglátjuk.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#16) Keitaro válasza -Devil- (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért ott elég erős különbségek voltak.
Nem mindegy, hogy, hogy osztod szét a feladatokat a chipek között.
A V2-nál minden második sort számolta a kettes chip.
A fury MAXXnál minden második képkockát ha jól emlékszem
A V5nél kötegelték a sorokat és úgy osztották szét, tehát blokkokban ment.
Mindegyiknek megvoltak az előnyei, és hátrányai. Kiváncsi vagyok mit hoznak ők ki

(#17) e-biza


e-biza
őstag

reméljük az XGI egy olcso, és ha nem is csucskategoriás,de mindenképpen egy nagoyn erös középkategoriás (r9700,mire kijön lehetne r9800 ellenfele) kártyát, s mindezt megtoldja egy ''100% bug free'' jelzéssel ellátott driverrel, az jo lenne. ami az nv40-et illeti,érdekes,hogy a 16mbyte eDRAM eltünt ;] ez mindig eltünik a köv generácios chipbol. Ami az r4XX vonatkozik kérdésem a következö: nem úgy volt,hogy már készen állnak csak az nv40 miatt eltolták a kiadását?

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#18) Flashcash válasza e-biza (#17) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Le vagyok maradva.
Melyik gyártó terméke (lesz) ez az XGI?
Csak nem egy 'okos' VGA-ról van szó? (mint a kyro)

(#19) iguana válasza Flashcash (#18) üzenetére


iguana
őstag

ő lenne/lesz:
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=4196[/L]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#20) marcee válasza Flashcash (#1) üzenetére


marcee
addikt

Én nem tudom, mire mondja mostanság mindenki a ''nagy hova sietünk''-et?

A 3.06-os P4 és a 9700 Pro 1 évesek. Azóta van HT/800 fsb 3.2GHz ill. 9800 Pro.
Ez mekkora teljesítménynövekedés? 10-15%?
Ha több akkor is jelentősen elmarad a Moore törvénytől, föleg ha még fél éven belül sem tudnak jobbat kihozni.

\m/

(#21) Egon


Egon
nagyúr

Érdekes, hogy az Ati-nál mekkora ''pálfordulás'' következett be pipeline-TMU ügyben... A legelső Radeon mindössze 2 pipeline-nal rendelkezett, viszont 3-3 TMU volt pipeline-onként...:o

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) erdoke válasza Egon (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ezt most úgy kellene értsük, hogy ez baj? Az eredmények azt mutatják, hogy éppen az ellenkezője.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Flashcash válasza marcee (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Prociról én nem mondtam semmit. Más téma.
Az AMD architektúra váltása, az Intel 0,09 mikronos gyártástechnológiára történő váltása miatt késnek az újabb processzorok. Ezek mind hatalmas befektetést igényelnek a cégektől.

A VGA platform teljesen más és nem csak az ATI-ról szól. A fejlesztés nem csak a VGA számozást jelenti. Az ATI 9700 és 9800 is 0,15mikronos gyártástechnológiát használ. De nem csak ezek tartoznak az ATI új termékei közé. Az ATI 9600 már 0,13 mikronos és előkészíti a gyorsabb 0,13mikronos kártyák megjelenését.
Tehát 1 év alatt nem csak annyi történt hogy kiadtak egy ATI 9800-at ami xx%-al gyorsabb hanem bevezettek egy újabb gyártástechnológiát is.

A termékciklus lassítására pedig azért van szükség hogy a gyártók jobban megtervezett az aktuális DirectX szabványnak megfelelő GPU-kat tervezhessenek, legyen idő a driverek hibajavítására, optimalizására. A szoftverfejlesztők is ezt igénylik, olvasd el a half life cikket.

A Moore törvény sem örökérvényű.

(#24) Egon válasza erdoke (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem mondtam ilyet. Mindössze elmélkedtem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Male válasza Keitaro (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Én úgyemlékszek, hogy az ATI Rage Fury MAXX középen vizszintesen vágta ketté a képet a két chip számára (remélem akártya nevére is jól emlékszem).

(#26) Male válasza Male (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Ja egy ötlet: valaki írhatna egy cikket a GPU-k felépítéséről. Pl 4x2 vs. 8x1 felépítés előnyei hátrányai, FSAA megvalósítások, különböző Shaderek stb. (nem konkrét termékekről, csak úgy általánosan). Valami olyasmire gondolok, mint amikor a folyadékcsapágyról volt cikk a vinyók kapcsán. Gondolom jót tenne azoknak is, akik minden különösebb ismeret nélkül leszólják egyik vagy másik architektúrát csak azért, mert most azt szokás szidni (pl amikor odaírják, hogy az FX szar, mert az csak 4x2-es, persze fogalma sincs, hogy az mit jelent, esetleg még azt sem tudja, hogy a 4 és a 2 közül melyik a TMU-k és melyik a pixelfutószallagok száma).

(#27) eddie303 válasza Male (#26) üzenetére


eddie303
őstag

S ha lehet, tegyetek mellé fogalomtárat is, nagyon el vagyok maradva 3D-ben, s jó lenne behozni, sajnos nem tudtam ezzel foglalkozni életemben, s láthatjátok is, hogy ahol egy cikkben vdeokártyataglal;as van, ott én mély kussban vagyok... :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#28) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy mivel kell majd hűteni az 750-es ramokat, meg a gpu-t. 175 mill tranzisztor? Nagyon durva.

(#29) Goose-T válasza zsoltee10 (#28) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt az ideje, hogy elterjedjen a vízhütés. Csendes, megbízható, keveset fogyaszt, hatékony. Most már nem is drága. Mi szól ellene, hogy még mindig a léghütés az elfogadott?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) Male válasza Goose-T (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Könnyebb elb@szni az összerakásnál -> a léghűtő max nem megy (túlmelegedés ellen meg úgyis van már szinte mindenben védelem), de ha a víz elárasztja a gépet menet közben...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] NV40-R420 párbaj csak jövőre (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.