Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Hát a formája nagyon csúnya...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) jerry311 válasza Flashback (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez szubjektív :DDD

Viszont a billentyűzetében kb annyi az ergonómia mint a 6600-ásnál :))

(#3) pabadam


pabadam
aktív tag

Szerintetek miért hívnak egy ilyen telefont ''smartphone''-nak? Annyi mindent tud talán?

"...I'll never stop looking..."

(#4) Pompi válasza pabadam (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, annyi mindent tud.

Feel Good Inc.

(#5) pabadam válasza Pompi (#4) üzenetére


pabadam
aktív tag

Annyi mindent? Például infrát sem tud. Egy csomó másik telefon tudja ugyanezt, vagy többet és mégsem ''smartphone''. Vajon miért?

"...I'll never stop looking..."

(#6) shev7 válasza pabadam (#5) üzenetére


shev7
veterán

Azért mert Symbianos, és olyan alkalmazásokat rakhatsz rá, mint egy PDA-ra.

Szerk: Mondj egyet, ami többet tud, de nem Smartphone

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7) pabadam válasza shev7 (#6) üzenetére


pabadam
aktív tag

Nokia 6230

Van rajt' EDGE és infra. Igaz, a felbontása nem megapixeles.

[Szerkesztve]

"...I'll never stop looking..."

(#8) micro válasza pabadam (#7) üzenetére


micro
addikt

Arra sajnos csak Java applikációkat lehet tenni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#9) pabadam válasza micro (#8) üzenetére


pabadam
aktív tag

''CSAK?'' :)

"...I'll never stop looking..."

(#10) tildy válasza pabadam (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

De tud bluetootht.
Egy bluetooth pedig nem is olyan drága.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) pabadam válasza tildy (#10) üzenetére


pabadam
aktív tag

A 6230 is tud Bluetooth-t és infrát is, amit a 6670 nem.

Jól van, szóval ha jól értem, ha egy telefon Symbian-os, attól lesz ''smartphone''. Világos, érthető! :)

"...I'll never stop looking..."

(#12) micro válasza pabadam (#9) üzenetére


micro
addikt

Csak, SAJNOS! :O

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13) borob válasza pabadam (#11) üzenetére


borob
tag

hehe, azért okostelefon, mert okosabb, mint a többi. ugyebár a symbian opr multitaskingos, olyan programot írsz rá, amilyet akarsz, ha elég ügyes vagy. szal a lehetőségek végtelenek. symbianos teló után a többi már csak gagyi. JAVA? bah. :DDD infra vs bluetooth? vagy infra vs USB? na akkor most hogy is van ez?

(#14) Pompi válasza pabadam (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

pabadam

Elég érdekes az érvelésed.
Infraport. Ez vicc. Ezek szerint minden telefon amiben infraport van okostelefon?
Ezt Te sem gondolhatod komolyan.
Másrészt az infraport egy elavult dolog. Leginkább a soros porthoz tudnám hasonlítani a PC-k világában. Ha egy PC megjelenik soros port nélkül akkor már senki se kezd el fanyalogni, hiszen már régóta itt az USB.
Már jó ideje itt a Bluetooth és a mobilok világában is kopogtat már a wlan. Ezek fényébén külön örülök, hogy nincs már infraport. Az infraport használhatósága szvsz kimerült abban, hogy pár darab logót vagy egyszerübb csengőhangot rádobjak a telefonra. De mondjuk egy dial-up kapcsolat fentartása már bizonyos körülményekben (utazás közben notebook vagy pda) már egy kínszenvedés volt. Még az kőkorszakinak tünő kábeles megoldás is jobb volt sok esetben.

És nem csak a Symbiantól lesz smartphone egy smartphone. Van pár operációs rendszer amit okostelefonokban használnak, csak, hogy a kettő legelterjedtebb a Windows valamelyik mobil operációs rendszere (Microsoft) és a Symbian.

Ha nyomogattál már volna ilyen rendszerü telefont biztos nem tetted volna fel a vitainditó kérdesedet, ebben szinte biztos vagyok.
Egy ilyen telefon tudását és szabadságot amit biztosít elég nagy badarság összehasonlítani az egyébként elég sokat ''tudó'', de nemigen bővíthető telefonok tudásával. A Java-t hagyjuk, az kb. arra elegendő, hogy 1-2 idióta játékot telepítsek a gépre, komolyabb alkalmazások nincsenek rá. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy azok a telefonok, pl az általad említett 6230 nem jó telefon. Természetesen jó telefon annak aki megelégszik azokkal a szolgáltatásokkal amik a gyári szoftverben vannak.

Azt javaslom kellő ismeret hiányában a későbbiekben ne fikázz dolgokat, mert elég könnyen kipattanhat belőle egy ehhez hasonló értelmetlen vita. Persze hogy ha ez a cél...

Feel Good Inc.

(#15) pabadam válasza Pompi (#14) üzenetére


pabadam
aktív tag

Szerinted én fikáztam? Kérlek idézz tőlem bármilyen fikázásra utaló mondatomat.

Még nem nyomogattam ilyen telefont, pontosan ezért tettem fel a kérdésemet, ami nem vitaindító volt, hanem tájékozódás céljából történt (amit remélem megbocsájtasz), az értelmetlen fikázást Te kezdted el az utolsó hozzászólásoddal.

Infraport: már hogy lenne elavult dolog, amikor sokaknak még nincs Bluetooth/USB kapcsolat kialakítására sem lehetőségük? Persze akik ilyen telót vesznek, azok biztos rendelkeznek a fenti összeköttetések legalább egyikével, de ez nem jelenti azt, hogy az infra elavult.

Tehát továbbra sem értem, hogy miért neveznek Smartphone-nak egy ilyen (amúgy nagyon remek) telefont. Talán azért, mert Symbian operációs rendszere van? Nos, nem hiszem. Inkább arra kezdek gyanakodni, hogy ez a kifejezés ismét a marketingesek tarsolyából került elő..

"...I'll never stop looking..."

(#16) shev7 válasza pabadam (#15) üzenetére


shev7
veterán

Már mondtam. Mert tudása megközelíti egy PDA-tudását.

De jobb ha példát mondok:

- Tudsz pl 6230-asra PDF Reader-t telepíteni? Mert ha esetleg írna is vki Java-ban egyet ott a következő probléma: a kijelző. Nem sok nagykijelzős nem Smartphone van.

Azért Smartphone mert sokat tud, és tényleg olyan softvert raksz rá amit akarsz, mert azért a java-nak elég szűkek a keretei, a sebességéről nem is beszélve. A sokat tudás nem az infrától függ. Azt mondod, hogy a Bluetooth és USB kapcsolat kialakítása nem elérhető egyeseknek. Mert az infra könyebben elérhető? mert én még nem sok PC-vel találkoztam amiben alapfelszereltség lenne. Annál inkább elmondhtó ez az USB-ről. Ha meg úgyis be kell ruházni, akkor már a stabilabb Bluetoothra ruházok be mint infrára.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#17) pabadam válasza shev7 (#16) üzenetére


pabadam
aktív tag

Persze, hogy nem az infrától függ a sokat tudás, de attól még az infra nem számít elavultnak!

Egyébként szerintem is nagyon nagy tudású ez a telefon és ha minden igaz, akkor ilyenem lesz, a jó öreg 6310i pedig megy másodhegedűsnek, vészhelyzet esetére. Csak kár, hogy nem nagyobb kapacitású az akksija.

Egy másik kérdés: azt írják a nokia.com-on, hogy ez a jószág 64 megás MMC-al érkezik a csomagban. Egy 512 megással is működne vajon?

"...I'll never stop looking..."

(#18) shev7 válasza pabadam (#17) üzenetére


shev7
veterán

De, az infra elavult. Mondd, miben jobb az infra a Bluetoothnál, vagy akár egy USB csatlakozónál? Meg mondj olyat is ahol van infra, de pár ezer (<5) forintért nem lehet megoldani sem az USB-t sem a Bluetooth-t

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#19) pabadam válasza shev7 (#18) üzenetére


pabadam
aktív tag

Neked elavult, mert Te Bluetooth-ot használsz. Nekem nem elavult, mert még mindig jobb a kábelnélküli megoldás, mint az USB. De ez a topik nem is erről szól, hanem arról, hogy minél több infót tudjunk meg a 6670-esről, esetleg olyat is, ami nincs a felsorolt feature listekben.

"...I'll never stop looking..."

(#20) borob válasza pabadam (#17) üzenetére


borob
tag

az n-gage-hez 32 megás kártyát adtak, de belemegy az 1 gigás is. mondjuk nekem most 256 van, de hamarosan cserélem 512re.

(#21) shev7 válasza pabadam (#19) üzenetére


shev7
veterán

A vezeték nélküli megoldás nállam ott kezdődik, hogy nincs helyhez kötve a telefon, na most az infránál ez nagyon nincs így. Ha már úgyis két centire kell tenni a géptől, akkor nemmindegy, hogy van-e kábel, vagy nincs?

Na, hogy a telefonról is írjak vmit :) inkább megvárom a 3230, nagyon hasolnló a tudás (a 3230ban van rádió, a 6670nek 2 megával nagyobb belső memória és nem 32, hanem 64megás mmc-vel jön), de a designja a 3230-nak jobban bejön. És ha minden igaz talán olcsóbb is lesz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#22) pabadam válasza borob (#20) üzenetére


pabadam
aktív tag

Ez azt jelenti, hogy az 512 megás memó kártyáról lehet MP3-at is hallgatni?

"...I'll never stop looking..."

(#23) shev7 válasza pabadam (#22) üzenetére


shev7
veterán

lehet :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) tildy válasza shev7 (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Emellett infra esetén csak egy eszköz képes a géppel kommunkálni, bluetoothnál max 7.Ezenkívül szükséges infránála rálátás az eszküzre, bluetoothnál nem.

ezenkívül az infrák jó része nem képes más gyártó infrájával kommunikálni (legalábbis régen ez volt.., ma nem tudom.)(értsd nokia - SE)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) shev7 válasza tildy (#24) üzenetére


shev7
veterán

Az 1.2-es Bluetooth-szal is tud több eszköz egyszerre kommunkikálni? (több>2)

Sztm az csak a 2.0 szabványban van/lesz benne. de nagy a lehetősége annak hogy tévedek :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#26) tildy válasza shev7 (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen tud..Az 1.2ben már implementálva van tudomásom szerint.
Természetesen egyik lesz a master másik a slave.Egy masterhez egyidejúleg több, összesen 7 slave csatlakozhat, és persze az is lehet hogy egy master egy másik hálózatban slave szerepet tölt be.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) shev7 válasza tildy (#26) üzenetére


shev7
veterán

értem, csak vhol olvastam egy cikket a bluetooth 2-ről, ahol nagy előrelépésként emlegették, hogy egyszerre 7en csatlakozhatnak, de nekem is az rémlett, hogy már a mostani szabvány is tud ilyet. Thx.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#28) pabadam


pabadam
aktív tag

Szerintetek az év végéig lehet ilyet kapni Mo.-n, mondjuk Vodásan? Egyáltalán, látta már valaki boltban?

"...I'll never stop looking..."

(#29) Pompi válasza pabadam (#28) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyik budapesti bevásárlóközpontban levő független mobilboltban nyomkorásztam már a napokban. Kinézetre még mindig nem az amiről álmodtam, de jobb, mint az eddigi symbianos telcsik (7650 után). De most, hogy közben bejelentették a 3230-at, inkább megvárom azt az upgréddel, az képek alapján tetszik, remélem élőben még inkább. Egyébként ez a 6670 is jobb élőben mint képeken szvsz.

Feel Good Inc.

(#30) pabadam válasza Pompi (#29) üzenetére


pabadam
aktív tag

Ne légy már ilyen rejtélyes! :)

Melyik plázában, hányadik emeletén, melyik bótban, mennyiért vesztegették?

"...I'll never stop looking..."

(#31) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Itt olvasható egyébként egy magyar teszt is a telefonról:
Bővebben: link

Érdekes, hogy hamarabb kint volt ott a teszt, mint itt a hír.

Feel Good Inc.

(#32) pabadam


pabadam
aktív tag

Na tessék, itt is az infrát hiányolják.

Láma kérdés: ki kell venni a készülékből a memóriakártyát, ha MP3-at akarunk rá feltölteni? (még soha nem volt mmc-s telóm..)

"...I'll never stop looking..."

(#33) Pompi válasza pabadam (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Na tessék, itt is az infrát hiányolják.
no comment...

Láma kérdés: ki kell venni a készülékből a memóriakártyát, ha MP3-at akarunk rá feltölteni? (még soha nem volt mmc-s telóm..)

Ezt most nem teljesen értem...
Ki kell vennem a cd íróból a lemezt ha írni akarok rá?

Ha a telefonon keresztül akarod rátölteni az mp3-at akkor nyilván nem kell kivenni. Ha mondjuk egy külső kártyaolvasóval/íróval akarod a kártyára rakni a cuccot, akkor pedig nyilván ki kell venni.
Ha nem erre utalt volna a kérdés akkor bocs...

Feel Good Inc.

(#34) pabadam válasza Pompi (#33) üzenetére


pabadam
aktív tag

Csak azért kérdem, mert még nem volt nálam ilyen memókártyás cucc. És mindenhol azt lehet hallani, hogy mekkora kellemetlenség, ha a mem. kártyát ki-be kell pakolgatni, (mert ugye az az akksi alatt van). De ezek szerint egy USB kábellel a számítógépről pillanatok alatt ott lehet a memkártyán az MP3 és mehet a hallgatózás! Ez szuper. Bluetoothtal is lehet MP3-akat küldeni az MMC-re?

"...I'll never stop looking..."

(#35) Pompi válasza pabadam (#34) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bluetoothal mindent meg tudsz csinálni amit kábellel (most nem az ilyen telefonfüggetlenítés és ehhez hasonló dolgokra gondolok, hanem amit egy normál halandó user meg akar csinálni).
Azzal a különbséggel, hogy elő se kell venned hozzá a telefont, maradhat a zsebben :)

Feel Good Inc.

(#36) pabadam válasza Pompi (#35) üzenetére


pabadam
aktív tag

És Bluetooth-al meddig tart a számítógépről rávinni 700 megányi MP3-at egy memókártyára?

"...I'll never stop looking..."

(#37) Pompi válasza pabadam (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Bluetooth elméleti sebessége 1Mps.
Tehát a válasz az, hogy nem kevés ideig tart. De kábellel sem kevés.
Ha sokszor akarsz ilyet csinálni, akkor célszerübb egy USB 2.0-ás kártyaolvasó beszerzése (kb. 2500 forint).


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#38) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Van egy ilyen telóm tudtok rá jó cuccokat? kellene bármi :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#39) kíváncsi válasza kíváncsi (#38) üzenetére


kíváncsi
senior tag

up süllyedek

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#40) pabadam válasza kíváncsi (#39) üzenetére


pabadam
aktív tag

http://symbianvideo.atw.hu/

"...I'll never stop looking..."

(#41) kíváncsi válasza pabadam (#40) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

köszi. Neked is ilyened van?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#42) kíváncsi válasza pabadam (#40) üzenetére


kíváncsi
senior tag

''A szolgáltató törölte az összes filmet és visszavette a tárhelyet.

Ha valaki tud valahol olyan tárhelyszolgáltatót, ahol hasonló nagyságú tárhelyet adnak ingyenesen mint itt az ATW-n (500Mb), az írjon a fórumba, vagy dobjon meg egy mail-el ( geeronto@freemail.hu ) , és akkor átköltöztetem az oldalt oda. Ha más megoldás nem lesz, akkor az oldalt véglegesen megszüntetem, bár ezt nem szeretném, mert a téma továbbra is érdekel.
Ha esetleg valakinek megtetszett a symbianvideózás és úgy érzi ő is szeretne készíteni egy témával kapcsolatos honlapot, szívesen beállnék mellé társnak.''

:(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#43) Dravenstorm válasza kíváncsi (#42) üzenetére


Dravenstorm
tag

megkérdezhetném mennyibe fáj egy ilyen teló? :)
amuugy ez stereo vagy mono mint 6600?

(#44) kíváncsi válasza Dravenstorm (#43) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Nem próbáltam még, hogy mono vagy stereo :)

85ezer volt.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#45) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

felraktam a nokia pc suitet de semmi. A listában ott a teló de rákattintok és a kis lámpa csak mozog csak mozog nem történik semmi. Nem tudom megnyitni a vezérlőpultban a nokia connection managert :( mi lehet a baj:F előre is thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#46) kíváncsi válasza kíváncsi (#45) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Sikerült :C

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#47) pabadam válasza kíváncsi (#46) üzenetére


pabadam
aktív tag

Hát nagy kár, hogy megszűnt az a jó kis oldal. Nekem is lesz ilyesmi telóm, de nem mostanában.

"...I'll never stop looking..."

(#48) sbálint


sbálint
aktív tag

Én is most készülök venni egy ilyen telót..
Érdekelnének a tapasztalatok!
És még az is, hogy milyen a hangzása a telónak?

(#49) NoX


NoX
senior tag

Valóban nagyon jó kis telefon, és most nálam eladósorba került! :)
20.000 Forint.

Minden tartozék megvan hozzá:
- doboz
- USB-s adatkábel
- töltő
- kézikönyv
- CD
- 64MB-os memória kártya
- nameg persze a telefon :)

[Nokia 6670 kártyafüggetlen, féltett/óvott állapotban még fóliával eladó]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.