Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hmmm.. azért kipróbálnék egy 15K-s cheetah-et SATA felületen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) (Kolombusz) válasza kraftxld (#1) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is pont ezt akartam mondani. :)

(#3) Oliverda


Oliverda
félisten

Remek! :C Éppen ideje már konkurenciát állítani a Raptor-nak. (Tuti valami nagy halról fogják majd elnevezni a sorozatot, mondjuk Seagate Shark SATA :D) Remélhetőleg lenyomja majd kicsit az árakat, már ha igaz lesz. :))

A 7200.11 250-es tányérokkal lesz szerelve ha jól sejtem. Biztos nem lesz rossz az average write, read.

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) (Kolombusz) válasza Oliverda (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én a WD-ket szeretem, most is olyanom van, illetve sok régebbi konfigomban is az volt, nem csalódtam még bennük.

Ezért tervezgetem a 2*74es raptor raidet, az sebességben mindent ütne, csak pénz nincs, illetve ha kerül is hozzám valamennyi, akkor már előre be van táblázva, hogy mire kell.

Természetesen valami raptornál is durvább hdd-t is el tudnék képzelni és nem zavarna, ha nem wd, mint irtam fentebb. :)

[Szerkesztve]

(#5) Oliverda válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Én meg már kb. 4 éve csak Seagate HDD-ket használok, és (lekopogom) idáig semmi probléma nem volt velük. Viszont ha nem létezne a Seagate, akkor én is tuti WD vinyókat vennék. ;)

Mire használnád a 2*74es raptor raidet? Én inkább vennék egy 74eset rendszernek, és az egyéb használatos programoknak. Illetve mellé két nagyobbat raidbe (ha nagy file-okkal dolgoznék).

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) (Kolombusz) válasza Oliverda (#5) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Teljesen hétköznapi használat: multimédia, letöltés, játék. :)

Azért el tudnám képzelni, ahogy hasitanak. :D

(#7) Oliverda válasza (Kolombusz) (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a baj hogy a raid az access time-ra nincs jótékony hatással (ha jól tudom). A Raptor legnagyobb előnye pedig pont az, hogy a 7200-es meghajtókhoz képest jelentősen kissebb a hozzáférési ideje. Nagy file-ok esetében (szekvenciális olvasásnál vagy írásnál) nem olyan nagy az eltérés egy jobb 7200eshez képest.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) Freddy TNT válasza Oliverda (#7) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem az acces time ugyan annyi volt mint raid nélkül. Igaz sok múlik a raid vezérlőtöl is. Gatyi vacakkal valszeg van eltérés.

(#9) Ősember


Ősember
őstag

lássuk csak mi lesz ennek a vége :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#10) Metamorfózis


Metamorfózis
tag

Az nforce4 ultra tud kezelni 1 TB-t?
Mert gondolom a mai chipsetek tudják.

Egy embernek három feladata van: Megszületni - Meghalni, és közben Élni egy jót

(#11) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet hogy a Hitachi beelőzött de a Seagate nem 5tányérosban fogja kiadni hanem 4 tányér/8fej vagyis 250gigás tányérokkal :R
ebből mi következik? jönnek majd a 250gigás 1 tányéros és 500gigás 2tányéros olcsó halk hűvös vinyók!!! ámen ;)

és végre úgylátszik meghallgatta valaki a fohászkodásomat és elkezd más is 10K asztali vinyót gyártani.
fú pedig már mennyiszer mondtam hogy miért csak a WD csinál ilyet miért nem ad ki más gyártó is.

na most Seagate is nekilát reméljük odavág mindennek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) Oliverda válasza TeeJay (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem is felcsillant a szemem. Egy ilyen 1 tányéros 250-es 7200.11 tuti jól fog hasítani. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) venember83


venember83
nagyúr

Hogy a francba piacvezeto a Seagate??? Ja, megvette a Maxtort, oke, ertem, hsz-t sztornozni pls, koszonom :))
En is eddig WD parti voltam, de vagyok mar lassan 1 tengeri kapura, jo lenne kiprobalni, kov valszeg az lesz, gondolom ;)

(#14) Oliverda válasza venember83 (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

A Maxtor felvásárlása előtt is piacvezető volt tudtommal. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) TeeJay válasza Oliverda (#12) üzenetére


TeeJay
félisten

hopp meg most jut eszembe hogy ilyen alapon Seagate később ki is dobhatja az 1,25TB-os vinyót 5 tányérral.
szóval mindenképp technológiai előnyben vannak.

tényleg klassz lenne egy ilyen 250-es 1 tányéros vinyó mondjuk 16-32mega cache társaságában.
eddig nagyon bejöttek nekem pl a Samsung 250gigás vinyói 2 tányérral és már azok is szépen hasítottak na de ezek dupla akkora adatsűrűséggel pláne :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) TeeJay válasza venember83 (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

jósok éve piacvezető már a Seagate
nem is kicsivel vezeti a piacot úgytudom :P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) fasyrt


fasyrt
őstag

Érdekes, hogy arról a flash-es cuccról nem esik szó Seagete-nél.

(#18) orbano válasza TeeJay (#16) üzenetére


orbano
félisten

2007 a jósok éve? éljenek a jövendőmondók!

a WDnek meg jót tenne ak onkurencia, egy kis árleszállításnak örülnék, kezd kicsi lenni ez a 36-os raptor, még egy mellé pedig macera... kellene raid 0 vezérlő, de mindkét PCI foglalt, PCIe-re meg nem tom milyen lehetőségek vannak :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) Oliverda válasza orbano (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

2007 a jósok éve? éljenek a jövendőmondók! - ááááá :W :DDD

Szerintem (is) kissé elrugaszkodottak a Raptor árak. Szvsz a 36osnak 16-17, a 74esnek pedig olyan 22-23ezres bruttó kisker árat tudnék elképzelni. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) lorcsi


lorcsi
veterán

Kicsit félek, hogy ez a vrseny a minőség és megbízhatóság rovására megy :(

(#21) bambano válasza Oliverda (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem a raid0 hozzáférési ideje pont annyi, mint egy diszké, viszont nagy fájlok szekvenciális olvasására, írására sokkal jobb. Nem tudom, milyen zseniális 7k2-es diszkkel tudsz 170-180MB/sec tartós írást elérni raid0 nélkül...

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Oliverda válasza bambano (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem raid0 Raptor vs. 'egy jobb 7200es' HDDre gondoltam abban a mondatban, hanem 1 darab Raptor vs. 1 darab 7200es (mondjuk Seagate 7200.10). Félreértetted.

A harmadik probléma pedig a seek time. A merevlemez adatkérésében jelentős idő, míg a fej megtalálja a megfelelő lemezen a megfelelő adatot, pozícionálja a fejet, és elkezd olvasni. Ez a seek time. Ha több lemez van, akkor minden lemezen meg kell találni az adatokat, mert ugye csak együtt érnek valamit, tehát az átlagos globális seek time az egylemezes tárolási megoldás seek time-jához képest emelkedni fog, nem pedig csökkenni! Kis fájloknál ez fokozott probléma. Végül az utolsó probléma az adatok másolása a köteten belül. Ha a köteten ''önmagára másolunk'', akkor a RAID0 technológiájából kifolyólag kifejezetten lassú kis fájloknál, és nem valami fürge nagy fájloknál sem.

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet hogy nemsokára már minden gépben úgylesz hogy lesz 1 darab 10000RPM-es vinyó mondjuk 150 vagy 300giga tárral meg mellé egy 1-2-3-4-5TB-os 7200-as tárolóvinyó.
én nagyon örülnék az ilyennek mert a kis gyors 10K RPM-es vinyón szépen menne az oprendszer meg a programok meg a játékok míg a batárnagy több TB-os tárolóra meg lehetne tolni a zenéket filmeket anyagokat ezerrel.

hátha tényleg ez lesz 1-2éven belül :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) t72killer válasza TeeJay (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1-2 éven belül sztem a rendszered mondjuk 128GB-os SSD-n lesz, ami véletlenelérés (és hamarosan írás-olvasás) szempontból jobb lesz a raptor raid 0-nál:))

Tárhelynek vili az 1-2TB + blu-ray író:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) TeeJay válasza t72killer (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én nem kérnék SSD-t
inkább jobban tetszik az a mágneses RAM vagy mi a fene ami végtelenszer írható újra és sokkal gyorsabb mint az SSD
szerintem meg még sokára lesz az mikor a rendszer nem vinyóról fog menni
addig meg jók lennének ezek a 10K vinyók rendszer alá ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Szanya válasza TeeJay (#25) üzenetére


Szanya
tag

Az csak rajtad múlik, hogy milyen gyorsan állsz át a számodra szimpatikus újításokra. Én pl kb. 6 éve próbálom úgy kialakítani a PC- imet, hogy ne legyen szükség bennük floppyra (most Mac minim van). :) Telefonoknál pedig még a mai napig is kerülöm a kamerásokat.

[Szerkesztve]

''Szanya csak egy van.''

(#27) t72killer válasza Szanya (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, gondolom SATA driverrel lehet gondod - nem tomm MAC alatt ez mit jelent, WinXP-SP2-ben a legtöbb SATA driver benne van... ha nincs, akkor nLite és no floppy:))

#25: gondolom a PRAM-ra gondolsz, h arra sajna még várni kell. Addig marad az SSD és a ramdisk...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.