Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Megy a GeForce4 Ti4600, jön a Ti4800 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Na igen, a marketing mindenekfelett...:) Az nVidia és az Ati között az a különbség, hogy míg az előbbinél a kártyák fantázianevéből ugyan nem, de legalább a chipek ''kódnevéből'' következtetni lehetett a valós erősorrendre (GF3=NV20, GF4MX=NV17, GF4Ti=NV25), addig az Atinál még ez sem volt adott (Radeon 8500=R200, Radeon 9000=R250, Radeon 9700=R300)...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) McJames


McJames
senior tag

Igazán jó kis cikk ez. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) marso válasza Egon (#1) üzenetére


marso
tag

atinal a x50 es szeria mindig a butitast jeloli nemtudom mi evvel a baj. es nem r250 hanem rv250

(#4) Petya


Petya
tag

Hihetelen miket meg nem engednek maguknak egyesek a marketing területén... ide is kéne hozni valami az antitröszt törvényhez hasonló törvényt. Véleményem szerint ezek a dolgok közelítik a csalás fogalmát is. :(((

(#5) khalox válasza Petya (#4) üzenetére


khalox
őstag

Hát nemtom. Szerintem aki ilyesmit vesz, az úgyis utánna kell, hogy nézzen annak, hogy mi micsoda. Azonkívül minden hardveres oldal ettől (is) hangos. Annak a vásárlónak meg, aki egyből rohan a boltba, mihelyst megjelenik az új kártya, úgyse az a fontos, hogy ugyanazt kapja esetleg, hanemhogy neki már 4800-asa van.. a többiek meg megvárják a teszteket.

(#6) Egon válasza marso (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Az nVidiánál meg az MX mindig a butítást jelöli, én sem tudom mi ezzel a baj...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Egon válasza khalox (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem is így van. Meg az árcédula is elgondolkodtató (mondjuk nem pont ennél az esetnél, hanem az MX-ekre utalva): ha egyszer az elvileg ''jobb'' (nagyobb verziószámú) kártya olcsóbb, mint az ''előd'' (GF4MX vs GF3), akkor én tök laikusként is minimum elgondolkodnék...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) nap


nap
addikt

Vajon ez az uj termek mennyivel kerul majd tobbe, mint a kistestvere ? :)
(Miert van az, hogy meg fel se tetelezem, hogy olcsobb lesz ? :D )

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#9) Male válasza Petya (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Van olyan, hogy a ''vásárló megtévesztése'', ami akár egy megtévesztő elnevezés is lehet. Meg lehet próbálnkozni a pereléssel, ha már vettél ilyen kártyát. Ha viszont a dobozon fel ven tüntetve a pontos órajel, akkor már nem perelhetsz, mert akkor a te hibád, hogy nem tájékozódtál megfelelően, ha már tudomásod van erről (hogy ez csak egy AGP 8X-es Ti4600) és ezután veszed meg a kártyát, akkor szintén nem perelhetsz. Persze az nVidia ellen nem sok esélyed van, esetleg ha többen perelik. Egyébként ha az ATI nem hozza nyilvánosságra, hogy a Radeon 9000 csak DX8-as kártya, akkor most simán lehetne őt is perelni, hiszen megtévesztette volna (azért valószínüleg sok embert sikerült megtévesztenie) a vevőket (korábban azt állította, hogy a termék nevében az első számjegy a DX verzióra utal).

Amúgy az IBM vagy az Apple ellen volt már ilyen per, ahol egy termékre nagyobb számot írtak, viszont az mégsem nyújtott nagyobb teljesítményt. Ebben a perben a vevők nyertek azthiszem, annak ellenére, hogy a cég nem állította, hogy a nagyobb szám miatt a cucc gyorsabb is.

(#10) Male válasza Male (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ja ezért írják rá pl a winyókra is, hogy 1GB nem 1024*1024*1024 byte-ot jelent náluk, hanem 10^9 byte-ot.

(#11) marcee


marcee
addikt

Nem elég, hogy 4800, hanem még az SE a gyengébb????

Lehet, hogy az nv30 mindent megüt majd, de ennek olyan szaga van mintha a teljes csőd elött még kaszálni akarnának egy utolsót

Etelt 3/4-ed év a gf4 megjelenése óta és még az órajelet sem tudják megemelni? ha az ati-nak akarnak keresztbetenni az nv30-ig akkor csak a gyorsabb/olcsóbb gf4 az esély... azt meg valószinűleg ők tudják a legjobban, hogy az agp8x is csak parasztvakítás.

\m/

(#12) McJames válasza marcee (#11) üzenetére


McJames
senior tag

Csőd? Azért még sokan vesznek nVidia terméket és venni is fognak egy darabig. Szvsz bevételcsökkenés, árfolyamveszteség, presztízsveszteség az igen, de csőd?!

P.S.: Ne tőzsdézz, még a van/lesz rá pénzed, akkor sem. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#13) sh4d0w válasza Male (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyet tapasztalhatott mostanában az Intel is... Csoportos perek indultak ellene a P4-esek miatt, mert hiába volt rajtuk, hogy x GHz, a vásárlók nem érezték a tényleges gyorsulást az előző (P2/3, esetleg AMD-s) konfigurációjukhoz képest...

https://www.coreinfinity.tech

(#14) marcee válasza McJames (#12) üzenetére


marcee
addikt

ezért írtam, hogy ''olyan szaga van''. én sem gondoltam komolyan, hogy most csődbemennek.

De ha visszagondolunk a 3dfx-re: náluk is lett gyorsabb kártya, próbáltak visszaütni papiron, de az nem segített. Ha az ati meg tudja őrizni a piacvezető pozicióját kb. 1/2-1évig, akkor elkezdődnek a leépítések a levegőbebeszélés.... és ha nincs jó kártya, akkor csak a marketing segít.

\m/

(#15) Egon válasza marcee (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Csőd?!? Ehehe...:) Mint az az alábbi linken szereplő hír alján levő adatokból kiviláglik, a 3. negyedévben az nVidia piaci részesedése - nem sokat ugyan, de - NŐTT, míg az Atié CSÖKKENT; még mindig az nVidia a PIACVEZETŐ!

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=18415

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon válasza marcee (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

A francba, elrontottam a linket...:(
Szóval, azért mert perpillanat a leggyorsabb kártya a Radeon 9700, még nem piacvezető az Ati!!! A legtöbb kártyeszt az alsó-középkategóriából adják el, és ott mostanság az nV termékeit veszik a legtöbben...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Hacked_3921 válasza Egon (#6) üzenetére


Hacked_3921
csendes tag

Azért nem mindegy, hogy az MX milyen butítást jelöl. Lásd a GF2-t. Ott szépen meg volt tartva az összes lényeges funkció, csak a memória sávszélesség volt erősen megnyirbálva, az órajel... De funkcionalitásban ua. volt. A GF4 MX ezért genya elnevezés! Pedig amikor meghallottam először, hogy örültem! :DD Aztán nem :(

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#18) marcee válasza Egon (#16) üzenetére


marcee
addikt

Neked is igazad van.

Pongyolán fogalmaztam: arra gondoltam, hogy az ati-é a leggyorsabb kártya és ha ezt a poziciót nem eresztik - értsd a következő kártyájuk is vitán felül lesz jobb mint az aktuális nv, netán még a drivereiket is felhozzák, carmack bácsi belékük veti a hitét, .... - akkor a piacvezető pozició is meglehet.

Nyilván többnyire a 20-30-40 rugós kártyák fogynak, de azért akar az ember gyereke ti4200-ast venni 30 ropiért, mert a 4600 a király (volt) és a 4200 ''nem is sokkal gyengébb'', de feleannyiért nyomják és ezt nem lehet kihagyni.

Az nv-nek majd akkor fog fájni a feje, ha a radeon 9500 (pro) lesz a 4200 áráért és még nem lesz kész az nv30 (mert akkor mindenki a csökkentett órajelű/árú 30-asra vár majd)

Tehát nem azt mondom, hogy az nv bajban van, hanem úgy viselkednek mintha bajban lennének.

\m/

(#19) Hacked_3915


Hacked_3915
csendes tag

Az utolsó mondat a legszebb!

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] Megy a GeForce4 Ti4600, jön a Ti4800 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.