Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Dual Cooling System- ez a menet közben hűt vagy utánna?

(#2) Balinov válasza ftc (#1) üzenetére


Balinov
félisten

ha jól értem a lényegét ,akkor közben.mert utána mi értelme lenne?ne égesse meg a júzer kiskacsóját?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3) ftc válasza Balinov (#2) üzenetére


ftc
nagyúr

Oks én is így értettem,de gondoltam hátha máshogy...

(#4) Balinov válasza ftc (#3) üzenetére


Balinov
félisten

gondoltam. egyébként ennek mi értelme van? nem vágom úgy a témát,ahogy szeretném.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) :AMF: válasza Balinov (#4) üzenetére


:AMF:
senior tag

Gondolom nagy sebbességű pörkölésnél jobban felmelexik a lemez, ami tovább melegíti a környezetét, stb. A felmelegedő lemezt meg biztosan rosszabb minőségben írják meg az írók. Ezért kell a hűtés. Szerintem, de az is lehet, hogy nem :)

Arról nem is szólva, ha egymás után több lemezt akar a júzer sütögetni...

(#6) erdoke


erdoke
titán

Ebből a hírből éppen csak a lényeg nem derül ki, mégpedig hogy mi a különbség a DW1640 és a DW1650 között. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#7) fasyrt válasza :AMF: (#5) üzenetére


fasyrt
őstag

Miért, van benne igazság! :)
A fémmegmunkálásban is csomószor víz alatt dolgoznak, hogy hűtsék a lemezt... Igaz ez nem víz, nem fém, és nem hajlik. :D

De ha azokra a kis lyukakra gondol mint hűde hűtési szisztem, hát a devla rohassza meg őket. :D

(#8) Balinov válasza :AMF: (#5) üzenetére


Balinov
félisten

Hát,nemvagyok PPeter,az fix,de valami ilyesmire gondoltam én is.fasza,hogy már a DVD-RW-ket is hűteni kell. 2 évmulva már vizesblokkot árulnak rá itt a ph-n. :D
Egyébként nem rossz ötlet a BenQ-tól. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) Sutter_Cane válasza erdoke (#6) üzenetére


Sutter_Cane
tag

A két új modell alapjaiban teljesen egyforma, így az írási sebesség tekintetében is hajszálra ugyanazt nyújtják, a DW1655 típus ugyanakkor kompatibilis a lemezek feliratozására kifejlesztett LightScribe eljárással.

(#10) Márton válasza Sutter_Cane (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

''mi a különbség a DW1640 és a DW1650 között. ''

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) erdoke válasza Balinov (#8) üzenetére


erdoke
titán

''Dual Cooling System
The BenQ exclusive Dual Cooling System(DCS) features Anti-Dust Cooling System(ADCS) and Air Flow Cooling System(AFCS) to effictively reduce the potential for over-heating during high-speed reading and writing. With an integrated heat chimney design, ADCS redirects the heat flow out of the drive and still provides for protection from dust. AFCS accelerates the circulation inside the drive and speeds up the heat elimination through the drive's steel housing.
''

Tulajdonképpen egy optimalizált passzív légáramoltatási rendszer. És igen, a kimenete a készülék falfelületén kívül az oldalán látható lyukakon van. Illetve lenne, mert pl. az én házamnál az 5,25'' eszközök oldalára kerülő szerelőkeret mindet szépen betakarja. :(

A legjobb aláírás a héten

(#12) :AMF: válasza fasyrt (#7) üzenetére


:AMF:
senior tag

Dehogynem hajlik! A lemez és az író is hajlik megfelelő erőkifejtés mellett. :D

Hozzáértőktől: a Pio 107D-ben lévő ''szellőzés'' is ilyen passzív légáramoltatásos izé? Merhogy van a drive előlapján egy hangyafa..., izé fülényi nyílás, meg a hátulján egy szellőzőrácsszerű. (Azé 107, mer az van :) )

(#13) erdoke válasza :AMF: (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem egészen ilyen, de a hátsó ott is szellőzőnyílás.

A legjobb aláírás a héten

(#14) Gismo


Gismo
addikt

jelenjen már meg ez a rohat 1655, mert iet akarok venni!

(#15) erdoke válasza Gismo (#14) üzenetére


erdoke
titán

Már megjelent, csak (szokás szerint) az itthoni forgalmazónak más érdekei vannak. :((

A legjobb aláírás a héten

(#16) ko1122


ko1122
tag

Hát szerintem a lassabb írásnál keletkezik nagyobb hő, de a gyors sebességhez meg nagyobb intenzitás kell a picköp részéről, szal igyis ugyis nagy hő keletkezik. Főleg ha 5-6 lemez váltja egymást szünet nékül. Meg hát nagyobb teljesítményű vezérlőchipek kerülnek az alaplapra, és a lightscribe is sok hőt termel. Így együtt lehet szükség a hűtési rendszerre. Persze ehhez kellene egy olyan gépház ami maximálisan támogatja a befogadórekesz kiképezésével, nyílásával és a szellőztetőrendszerével is. Szárazjeget a kopaszra.

(#17) headhunter


headhunter
addikt


BENQ DW1655 tesztek.


CDRinfo.com (10 oldalas !)[link]

ExtremeMhz.com (11 oldalas !)[link]



[Szerkesztve]

(#18) PPeter válasza erdoke (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Ennél sokkal egyszerűbb a helyzet - megkérdeztem már akkor is, amikor a Plextor PX-740A már kapható volt náluk, de a BenQ DW1640 még nem -, egész egyszerűen ilyen szar ütemezésben kapnak árut, így szolgálja ki őket a BenQ raktára. Ennyi. :( ilyen fontos vagyunk.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) pbuzas válasza PPeter (#18) üzenetére


pbuzas
csendes tag

Ezt sajnos én is meg tudom erősíteni. Ramiris-ben ezért nincs 1640-es se (most). 1650-est meg 55-öst is már rendeltek, de még nem jött meg...

(#20) pbuzas


pbuzas
csendes tag

Elnézést, ezt nem ide akartam...

[Szerkesztve]

(#21) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Most az író előlapja végülis hogy néz ki?

Láttam a hivatalos honlapon ezt:
[link]

Illetve ezt:
[link]

Meg ezt:
[link]

Most ha csak félszemmel is nézem, de mind a 3 mást-mást mutat. Én remélem a hivatalos honlapi az igazi, abba máris beleszerelmesedtem :B

Gyerüüünk, gyerüüüünk, hozzzzzátok már befelééé, nagyon várjuk!!!

[Szerkesztve]

(#22) Csorbi


Csorbi
addikt

up a topicnak

(#23) erdoke válasza PPeter (#18) üzenetére


erdoke
titán

Ez némileg jobb hír, de lassan zendülés lesz, ha nem válik gyorsan elérhetővé a 1650/1655. Nekem pl. feketében. :)

A legjobb aláírás a héten

(#24) Gismo válasza erdoke (#23) üzenetére


Gismo
addikt

Nemtudsz 1 jó firmware oldalt? 24X Philips cd-íróhoz kéne! Kössz!

(#25) erdoke válasza Gismo (#24) üzenetére


erdoke
titán

philips.com és support/downloads?

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.