Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Mondják ugyan, hogy a merevlemez technológia a végsőket rúgja, amivel elvben egyet is értenék, de amikor ilyeneket látok, mindig elcsodálkozok :Y
De ha ezek ilyen kis helyen ekkora adatot képesek tárolni, akkor (szerintem) ezzel nincsen összhangban a 3,5-ös asztali verzió - legalább is megbízhatóságot tekintve igencsak lenne mit javítani az asztali HDD-knél.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) Den válasza Kriza (#1) üzenetére


Den
veterán

aki azt mondja hogya erevlemez technológia az utolsókat rúgja nagyon el van tévedve. épp most jön a hdd fénykora.

az asztali vinyókbiztosnságosabbak lennének ha nam nevetséges árakon akarná mindenki venni a vinyót. de mivel az olcsóra van igényy, olcsót gyártanak, nem megbízhatót

www.simson4t.hu

(#3) Tal2 válasza Den (#2) üzenetére


Tal2
tag

Őszintén azért nem csak ez a helyzet. Csak ki akarják használni gyártók minden lépcső gyümölcsét, azaz minden bőr lehúzni a fejőstehénről. :) Ez t be is vallotta pár éve az IBM (mikor még nem fúzionált a Hitachival), hogy előre 5-8 évre meg van a technológiája.
A piacot viszont tényleg megbolygatta az mp3 lejátszók, de főleg a digitális fényképezők megjelenése, és így a microdriveok sikere. Hitachi-t nem túl sokan tudják ezen a téren követni, kivéve egyet (nem emlékszem a nevére), de az se tud ilyen aprót gyártani. (nem hallottam még Seagate, vagy Maxtor microdrive-ról :) )

(#4) polika


polika
senior tag

én azért jobban örülnék ha elfelejtenék a mozgó alkatrészeket a pici háttértároló egségeknél és vmi kis szilícium alapú nem felejtős ramot csinálnának, 1 ic, kis energia fogyasztás stb
biztos lehet ezeket a diszkeket is még jobban kicsinyíteni meg még kisebb fogyazstásúvá tenni de míg ott vmi 2-3000 rpm-el forog és felette egy fej szaladgál ott mindig lesz kopás, rázkódást nem tűri annyira mint egy sima IC stb

(#5) _Volkovy_ válasza Den (#2) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A próféta szóljon belőled..

(#6) jerry311 válasza polika (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

4 GB CF nem elég jó?
Ha kész a 8-10 GB-os MicroDrive nemsokára lesz ekkora flash is.
Árakat nem írtak de szerintem egy ilyen nagyobbfajta MD drágább mint flash kártyákból ugyanakkora méret.

(#7) _Volkovy_ válasza jerry311 (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mennyi az a 4gigás CF kártya?:Y

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

szépek, remélem megbízhatóak

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Tif válasza Tal2 (#3) üzenetére


Tif
tag

Ezt nekem is mondta az akkori Szfváros PR-os, ha jól emlékszem, Gál Péter-nek hívták a drágát.

(#10) micro válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


micro
addikt

Az egygigás nagyker nettó ára most 13500.- ! :Y

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#11) simonzé válasza micro (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Ne mondd már! Az nagyon baráti, amikor a 256-os 5k körül mozog...

I don't fit in. I fit out.

(#12) micro válasza simonzé (#11) üzenetére


micro
addikt

R@miris nagyker...

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#13) Szalma válasza simonzé (#11) üzenetére


Szalma
őstag

(És még csak nem is a legolcsóbb... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#14) KAQXAR válasza micro (#10) üzenetére


KAQXAR
csendes tag

R@miris nem olcsó. kiskerben a Kingston 13200 Ft netto (Aq)

egyébként már rég óta van okos HDD csak még kicsit drága : Bővebben: link :(

de 1x majd...

.....................................1011FF..............................

(#15) Den válasza Tal2 (#3) üzenetére


Den
veterán

az első bekezdést nem értem.

A másodikhoz. a piacot elsősorban az bolygatta meg (tágította ki), hogy egy ''infrastruktúra váltás'' ment végbe, analóg technikáról teljesen átáltunk digitálisra. ma már a kép, a mozgókép, hang, kommunikáció... stb, mind digitális, ennél fogva univerzális lett az adat és az adathordozó is. Az analóg technikánl, a rögzíteni kívánt ''dolog'' jellege meghatározta a médium tulajdonságait, minden célra külön adathordozó volt (audio kazetta, video kazetta, film különböző felhasználásra, hanglemez, stb),, ma viszont bármilyen digitalizált jel rögzíthető bármilyen digitális adathordozóra, csak a kapacitás szab határt.
és kapacitásban a vincseszter ma a nyerő, ha az ár/kapacitás, ha a térfogat/kapacitás szempontjából nézzük.
ráadásul, nagyon kiforrott, megbízható technológia.

egyébként 1colos ''microdriveot'' a hitachin kívül gyárt még a magicstore, seagate, toshiba, cornice. a toshiba ezenkívül gyárt még 0,85 colos vinyót is

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.