Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Leáldozóban a pen drive-ok kora? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Ha egy 20 GB-os 2,5''-os (notebook) winchestert nézünk egy külső USB 2.0-ás fémtokkal, akkor az nem is olyan olcsó. Persze az 1-2 GB-os pendrive-hoz képest már nem is annyira drága, ha a kapacitást is nézzük. Egy 256 MB-os pendrive viszont nem egy ló ára mostanság, és van, akinek elég a kapacitása.

A legjobb aláírás a héten

(#2) ggx


ggx
tag

ez szép és jó de azért azt ne felejtsük el hogy egy pen-drive a zsebben, vagy akár nyakban is elfér, elleben egy vinyó hamar izomhúzódást okozna nyakbaakasztva...

(#4) bendi


bendi
tag

A baj csak az, hogy én megrendeltem 1 hónapja a 256MB-s ketyerét, akkor még kb 15000-ért. Még nem ért ide, de már 20000 fölött van:O
Nem igazság!!!

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#5) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

szvsz a pendrive-al összevetni csak a microdrive-okat érdemes, nem a ''hordozható'' vinyókat. Külön kategóriák. És még a microdrive-ot is bajos kissé, CF olvasó nem ''szabvány'' tartozék, ellenben az USB majdhogynem.

42

(#6) cyberdoom válasza bendi (#4) üzenetére


cyberdoom
tag

Nemi gazság :) bocsi

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#7) fanatic


fanatic
aktív tag

Jaja... nem értettem, hogy miért megy fel az ára, de most már világos!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#8) Den válasza ggx (#2) üzenetére


Den
veterán

hordozható vinyó is elfér zsebben, persze nem órazsebben. De nem is ez a lényeg. A pendrive a flopit leváltó adathordozó. Ahol egy flopi elfért, ott elfér egy hordozható vinyó is, max nem farmer zsebében, hanem kabátéban, ne adj isten táskában...

www.simson4t.hu

(#9) fanatic válasza Den (#8) üzenetére


fanatic
aktív tag

Egy pen-t simán elejthetek 1 m magasból szilárd talajra!
Próbáld ezt ki winchi-vel! ;]

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#10) marso


marso
tag

a pendrive legnagyobb előnye, a mozgó alkatrész mentessége. hurcolás közben elég gyakran előfordul olyan helyzet ami egy winchesternek nem igazán kedvez, flashdrive-nál ilyennel nem kell törödni. amennyiben nagy adatot akarok cipelni, kiveszem a rackből a vinyot.

(#11) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Miért is drágul a flash memória?
Gyártási kapacitás ugyanannyi, ha nem több mint az olcsóbb időszakban. Az előállítási költség folyamatosan csökken (átmenetileg nőhet, de hosszútávon biztosan).
Akkor viszont a kereslet nőtt meg jelentősen.
Szóval szegény pendrive köszöni szépen, nagyon is jól van.

egyéb állatfajták

(#12) Den válasza fanatic (#9) üzenetére


Den
veterán

hát ez komoly érv

www.simson4t.hu

(#13) Sanya


Sanya
nagyúr

lassú a másolási sebessége a pendrive-nak nem? és még drága is!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Zoltán válasza Sanya (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Sokkal gyorsabb mint a floppynak vagy a cd -írónak, még az 1.1-es pendrive-nak is. Márpedig ezek kiváltására van.

(#15) Den válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


Den
veterán

De flash memória nem kizárólag pendriveba kell, a flash memóriák iránti fokozott kereslet nem jelenti automatikusan a pendrive eladások növekedését.

Még kismilló dologba tesznek flasht ahol csak egy alkatrész a sok közül, így nem jelentkezik egy az egyben a készülék árában az árnövekedés, szemben egy pendriveal aminek ez a fő komponense.

Másrészt az hogy csökken a kereslet és nő a hordozható vinyóké nem azt jelenti, hogy senki nem vesz pendriveot és mindenki mobil vinyót vesz, csak vannak akiknek a mostani áron jobban megéri vinyót venni, mert nem ejtik le egy méterről, nem a nyakukban hordozzák, meg nem a farmer zsebében...

www.simson4t.hu

(#16) ggx


ggx
tag

Den: szerintem azért ne említsünk egy lapon hordozhatóság szempontjából egy pen-drive-ot és egy vinyó+usbtok párost...

teljesen más dimenzió... :U

(#17) Den válasza ggx (#16) üzenetére


Den
veterán

Ne említsük. A lényegen nem változtat. Mindkettő mobil adathordozó, mindkettő kisméretű (2,5 colos vinyóról van szó), és aki eddig egy táskában hurcolta a pendrive-ját annak nem jelent problémár a méretkülönbség, pláne hogy 100x annyi tárhelyet kap a pénzéért.

Aki nadrágzsebben hurcolta a pendriveot, az nyilván marad annál.

www.simson4t.hu

(#18) ggx


ggx
tag

igen igy korrekt...

(#19) kamikaze boci válasza Den (#15) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Így van, most a flash drágasága miatt drága a pendrive. Viszont hosszútávon ez nem lesz így, mert ahol nagy nyereségre lehet számítani, oda ömlik a beruházásokra fordítható pénz. Ennek viszont az lesz a következménye, hogy az árak közelebb kerülnek az előállítási ktgekhez (mint ahogy ez korábban is volt).

Vagyis: ha valahol az előállítási ktgnél jelentősen magasabb árat lehet elérni, ott a piac jellege miatt több gyártó fog megjelenni, egészen addig, míg az árak ezt a + profitot tartalmazzák.

Hosszútávon pedig még jól is jöhet a pendrive-nak, hogy a flash-re ekkora a kereslet. Ahol sok a gyártó (nagyobb a piac), ott sokkal intenzívebb a fejlesztés.

egyéb állatfajták

(#20) hunluigi válasza Kalandor (#3) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nem tudom te milyen HDD-ra gondolsz (nyilván egy régi MFM rendszerű rendesen húzná a nyakadat :DDD ) Amúgy egy 3,5'' egy finom tokban bőven elfér az ingzsebemben ÉS NEM HÚZZA! Akinek meg tyukmelle van az meg hordja a táskában!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) hunluigi válasza fanatic (#9) üzenetére


hunluigi
senior tag

Jahát ha neked dobálni kel... :U

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#22) rog válasza hunluigi (#20) üzenetére


rog
addikt

gyanítom, hogy a térfogatra gondolt elsősorban és nem a súlyra.

(#23) hunluigi válasza rog (#22) üzenetére


hunluigi
senior tag

is is :t

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#24) Den válasza kamikaze boci (#19) üzenetére


Den
veterán

Ez biztos így lesz. Nem is arról van szó hogy temetni kell a pendriveot, ez csak egy aktuális piaci tendencia. A flash memók ideje még csak most jön, robbanás szerűen nő az ilyen memóriát használó eszközök száma, a mobilok, digtális fényképezők, az mp3 lejátszók, pdak, pendriveok, stb...

www.simson4t.hu

(#25) tocsa


tocsa
senior tag

Maskor azelott kellene szolni, mielott folmegy az ara. Ugyanis mostmar nem jovo idoben lehet beszelni, hogy ''meg fog duplazodni'', mert _mar_ megduplazodott.
Szegeny userek csak beparaznak, es elkezdik felvasarolni, es vegul rajonnek, hogy mar nem lesz dragabb, a dragulas utan vannak.

Sokmindennel igy van/volt. Lasd pl. nyers CD-k es Artisjus esete (regen votl mar). Jol beparaztattak a nepet a IT sajotban, hogy milyen draga lesz a cucc, en is vasaroltam jo sokat, erre kiderult akkor, hogy mar egy honapja ugyis fizetjuka matricakat.

Vagy volt parszor ilyen memori arakkal is.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#26) beeboy válasza Den (#12) üzenetére


beeboy
addikt

ha hiszed ha nem - az!!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#27) kamikaze boci válasza Den (#24) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ebben teljesen egyetértünk. Szerintem is egy trend, és a flash nagy jövő előtt áll. Ezért is érzem a cikk címét kicsit furának.

egyéb állatfajták

(#28) beeboy


beeboy
addikt

egyébként SZVSZ!:

hosszú távon mindenképp be fog előzni a pendrive - mivelhogy nincs mozgó alkatrész benne.
szóval előbb utóbb a kapacitás megsokszorozódik, egy félvezetőlapkán, ami ugyanannyiba kerül, viszont egy vinyót MEG KELL MUNKÁLNI, és viszonylag sok alkatrészből áll.

amúgy a pendrájv itt van a pénztárcám egyik rekeszében, és nem biztos hogy valakinek nem elég adathurcolásra 128 v. 256 mega!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#29) kamikaze boci válasza tocsa (#25) üzenetére


kamikaze boci
őstag

''Maskor azelott kellene szolni, mielott folmegy az ara.''

Mindenesetre, ha megtalálod azt a helyet, ahol B]előre pontosan megjósólják az árak változását, szólj nekem is :DDD

egyéb állatfajták

(#30) tocsa válasza kamikaze boci (#19) üzenetére


tocsa
senior tag

Jo, amiket irsz, de azert vannak bennem ketelyek is. Nezzuk meg peldaul a TFT piacot. Ott rajottek a gyartok, hogy nem erdemes egymast gyilkolni, ugyis van benne eleg zs, visszafogjak kicsit a termelest, hogy jo magas legyen az ara.
Persze elobb-utobb lesz valaki, aki megszegi az iratlan kartell megallapodast, es olcsobban nyomatja a cuccot, de egyelore a TFT-k eseteben nem ez latszik.

(Hasonlo a helyzet a dragako gyemant eseteben. A par afrikai banya visszafogja magat termelesben. Direkt nem dobnak piacra sokat, csak pontosan meghatarozott mennyiseget. Igaz, ott ez teljesen torvenyszeru, mert a gyemant ara a ritkasagaban van. De mondom, TFT panel piacon sikerul visszafogni magukat ezeknek a kis buzi gyartoknak.).

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#31) gabe_


gabe_
őstag

Így van. Sztem is a pendrive és az usbs mobilvinyó külön kategória. Mindkettőnek megvannak az előnyei, és a hátrányai is. Vásárlás előtt mindenképpen tudni kell, hogy mire szeretném használni. ( Aki pölö filmeket óhajt hurcolászni, annak nemigazán felel + a pendrive... )

Sovány szakácsban sose bízz!

(#32) tocsa válasza kamikaze boci (#29) üzenetére


tocsa
senior tag

Ok, ez tenyleg irrealis keres. De akkor a cikkben azt is le kene irni az egyszerubb usereknek, hogy ''mostmar ne parazzatok, szepen meg kell varni 2004 Q2-t, es akkor valoszinuleg jobb lesz a helyzet, nem kell temetni a pendrive-ot''.

Biztos vannak olyan korok, ahol ezt mar hamarabb tudjak. Mikro mar megindul az emelkedes elemeznek, es latjak. Csak en nem vagyok piaci elemzo.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#33) kamikaze boci válasza tocsa (#30) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez is igaz, egy másik példa a dvd piac (a mesterségesen magasan tartott árakra). Itt nagyon jó látszik, hogy az adott termék élet ciklusban mire számíthatunk.

Hosszútávon az áraknak csökkennie kell a verseny miatt. TFT-nél is, dvd-
nél is, flash-nél is. Lehet hogy nem holnap, de biztosan.

egyéb állatfajták

(#34) Den válasza kamikaze boci (#27) üzenetére


Den
veterán

A cím kicsit túlzó :)

www.simson4t.hu

(#35) Bgs válasza beeboy (#28) üzenetére


Bgs
senior tag

''nem biztos hogy valakinek nem elég adathurcolásra 128 v. 256 mega!''

Ugyanugy ahogy nem biztos, hogy valakinek eleg a 128 vagy 256 mega...

Szerintem folosleges harcbaszalni, hogy 'melyik a jobb', mert igenyfuggo. Ha pl. cd image-eket akarok vinni valahova akkor a pendrive kiesik, mert kicsi, a rack kiesik, mert idegen helyen ki tudja, hogy van-e es milyen. Ha doksikat es bemutato anyagot akarok hurcolaszni akkor a pendrive a legjobb. Itt nincs jo es rossz oldal... illetve van, de mindenkinek egyeni.

A pendrive-ok ara egy idore felmegy, a ketto kozott bacilalo emberek ezalatt az usb-hdd fogjak valasztani. A jovo pedig a jovo :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#36) kamikaze boci válasza tocsa (#32) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Több sebből vérzik ez a cikk. Nem lehet túl sok idő végiggondolni szerkesztéskor. De legalább felvetett néhány kérdést..
Ez legyen a legrosszabb, amit kapunk.:DD

egyéb állatfajták

(#37) kamikaze boci válasza kamikaze boci (#36) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Upsz elnézést, ezt a több sebet írhattam volna finomabban. Szóval hajrá fiúk!

egyéb állatfajták

(#38) Den válasza tocsa (#32) üzenetére


Den
veterán

a tft azért más. Ott maga az előállítási folyamat drága és nagy a selejtni arány, nehéz és drága a kapacitás bővítés, nagyon nagyok a fejlesztési költségek. Ráadásul más a fogyasztás, 2-3 évnél sűrűbben senki nem vesz tft-t, és a piac sem bővül olyan robbanásszerűen.

Flash memória csip jóval olcsóbb, nem kell akkora know-how mint egy tft fejlesztéséhez, gyártásához, gyakorltilag beszállni a gyártásba nem sokkal több mint megvenni egy gyártósort. Szóval itt sokkal gyorsabban fog nőni a kínálat, nem lesz ilyen kartel, mint ahogy a memóriák árát sem tudták sokáig magaan tartani.

www.simson4t.hu

(#39) KEndre válasza Den (#34) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Bár (a címben) ott egy ''?''. A mobil adattárolók trendjei mindenféleképp a pen-drive elterjedését jelzik, már szó volt róla előbb, hogy nincs mozgó alkatrész, ez pedig sokat nyom a latba. Az adatvédelem is jobban megvalósítható a pendrive-oknál, mint a HDD-knél. Az ár... az sokat eldönt majd, bár el nem tudom képzelni, hogy miért ne tudna olcsóbb lenni egy azonos kapacitású pendrive egy vinyónál. Hacsak mesterségesen nem úgy csinálják... :(

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#40) fanatic válasza hunluigi (#21) üzenetére


fanatic
aktív tag

Nem kell, de leeshet! :P

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#41) ggx


ggx
tag

gratulálok hunluigi a hozzászólásodhoz, egy notebook winyó ''szép'' tokban már tényleg nyakba való... :U

egyébként meg egy merevlemezben a hibalehetőségek száma 1000*-es egy flash-drive-hoz képest!!!!! EZ TÉNY!!!!

(#42) twollah válasza bendi (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

IJ

Így Járás

(#43) twollah


twollah
nagyúr

Nem okozott semmi meglepődés számomra a hír.

(#44) Loha


Loha
veterán

Szerintem elfér csebben egy USB-s 2.5''-os vinyó simán. Csakba nem lehet akasztani, de ez nekem nem is hiányzik...
Szerintem a floppira jó alternatíva a PenDrive, de suliban letöltögetni viszont nekem szóba se jöhet...

(#45) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Szerintem valami ilyesmire gondolt a cikk írója[L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=23688[/L]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#46) Dworkyll válasza KEndre (#39) üzenetére


Dworkyll
tag

''miért ne tudna olcsóbb lenni egy azonos kapacitású pendrive egy vinyónál''

Ezt ugye nem gondoltad komolyan. kb 25e HUF ért most vehetsz 256M CF-et vagy 80G HDD-t. Ha jól számolom csak 320x olyan drága a CF mint a vinyó. NOtebookvinyóval összevetve jobb a szitu, ott csak kb 100x drágább a flash.

Ezt a hátrányt biztos könnyedén ledolgozzák a közeli jövőben, mert a HDD-k adatsűrűségét sem fejlesztik :DDD

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#47) rog válasza Dworkyll (#46) üzenetére


rog
addikt

kérdezte, hogy miért nem tud (majd)?

(#48) Dworkyll válasza rog (#47) üzenetére


Dworkyll
tag

Pl mert más fejlesztési erő áll mögötte. A más célra kell a vinyó és másra a flash. Igazán sok adatot mindig is vinyón fognak tartani a népek (vagy máson) nem memóriában.
Ezzel szemben nekem 256M van a memóriás MP3 lejátszómban, és nem esz a fene hogy megduplázzam. 160G úgyse lesz :)
Szóval a flasheket inkább sebességre fogják optimalizálni, és imho pár gigánál nem lesznek nagyobbak.
Ezért lesz mindig drágább fajlagosan a flash mint a hdd.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#49) erdoke válasza Dworkyll (#46) üzenetére


erdoke
titán

Igazad van, de a helyzet még ennél is rosszabb, ha azt nézed, milyen sebességgel írható fel az a 2 GB adat a PenDrive-ra illetve egy 2,5'' HDD-re, ami USB 2.0-ára van írva.

A legjobb aláírás a héten

(#50) erdoke válasza Dworkyll (#48) üzenetére


erdoke
titán

Na ezzel viszont már nem teljesen értek egyet. Hosszú távon mindenképpen olyan háttértárolót tartok elképzelhetőnek, ami nem mechanikus motorra épül. A flash memóriák fejlődése gyors, de nagyságrendi átviteli sebességkülönbséget kellene leküzdeniük viszonylag rövid idő alatt, amit nem tartok valószínűnek.
Jósolni nem szeretnék, de valami erősen más lesz a vége. Ha valahogy fixre tudnának írni pl. egy a mostani dinamikus memóriákat megközelítű átviteli sebességű kütyüt.:F

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Leáldozóban a pen drive-ok kora? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.