Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Senior tag


Senior tag
aktív tag

Az is lehet, hogy hardverileg 760-as, csak firmware-ben van közelebb a 755-höz. Hardveresen nincs is nagy különbség a kettő között, ha jól tudom.

Ugorgyunk!

(#2) Muton


Muton
addikt

szerk: már rájöttem

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) :AMF:


:AMF:
senior tag

Nem a 755-ös akart lenni az első kommersz 18*-os író, ami végül mégsem lett az? (Ebben volt az a gány drótozás a nyák-on, ha nem tévedek.) Azóta ezt javították? Vagy csak sok maradt raktáron és így szabadulnak meg tőle? Nem hinném, hogy a Plex ekkora hülyeséget csinálna.

Talán PPéter majd felvilágosít minket.

[Szerkesztve]

(#4) PPeter


PPeter
addikt

A Plextor PX-755A egy Sanyo chipre épített, Plextor fejlesztésű-tervezésű drive, tehát ízig-vérig Plextor íróról van szó. Története kissé mókás, ugyanis ez az író lett volna eredetilag a 760-asként beharangozott modell (18x-os DVD+R/-R írással!), de az utolsó utáni pillanatban visszavonták a piacról, mert súlyos technikai, minőségi problémák adódtak - állítólag a 18x-os írással - és inkább kissé lebutítva csináltak egy közbülső, 755-ös modellszámú változatot. Szóval a 755-ös egy igazi zabigyerek, egy hibajavítás a Plextor termék palettáján, de akárhogyan is nézzük, röpke 7 hónapra átvette a PX-716-ostól a zászlóshajó szerepét a cég kinálatában, így igazi csúcskategóriás Plextor íróként kell tekintetnünk rá, más kérdés, hogy közben kijött az ''igazi'' 18x-os modell, a 760-as széria. Szerintem a 760-as megjelenése miatt megcsappant kereslet miatt most külső házban próbáljál elsütni a kevésbé kelendő 755-ösöket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) macilaci78 válasza PPeter (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor már csak azon filózok, hogy mondjuk 2×USB (,amit a külső 2,5''vinyóm is kér) és 1×FW (, ami eddig kihasználatlanul porosodik a notim oldalán) elég lenne-e neki kraftnak? :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.