Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Nem tudom miért kell egy meg nem jelent Processzort egyből lehurrogni ha az AMD fejleszti???
Semmit sem tudunk rólla biztosan.
Meg mindenféle elmélet de valóság alap nélkül. Már unalmas.
Ha tetszik ha nem e DDR333 -s memóval összepakolt AMD gyorsabb mint a DDR266 -al. Ez van. Nem 33% meg 20% csak kb 5 - 10% de akkor is gyorsabb.
Én sem hittem el elsőre.

prohardver vendég

(#2) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Én inkább az árára lennék majd kíváncsi...már spórolok rá.:))

(#3) guest


guest
veterán

ahhoz kepest, hogy mar 20 fele hammerrol lehet hallani meg 800mhz felett senki sem latta mukodni :)

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

Emlékezzünk csak arra is , amikor az AMD még a Slot-A-s Athlont fejlesztgette. Mindenki hogy lehúzta akkor is. Amikor megjelent, akkor pedig nem győzték az emberek kapkodni a fejüket.

Szerintem nagyon csúnyán oda fog a Hammer karcolni az Intelnek.

prohardver vendég

(#5) Miracle


Miracle
senior tag

#3 már vannak 1.1 Ghz-es opteronok is. persze az, hogy 1.1 HGZ nem azt jelenti, hogy nem megy 1.6on, haem azt hogy 1.1eseket adtak fejleszteni.(persze ekkora hézag nem valószínű)
elég nagy pancserság lenne a NBe tenni a memóriavezérlőt, akármennyivel gyorsabb is, mert a HThíd csomagokkal dolgozik, azaz valami hihetetlen késleltetés fog megjelenni.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#6) guest


guest
veterán

''ahhoz kepest, hogy mar 20 fele hammerrol lehet hallani meg 800mhz felett senki sem latta mukodni

szerintem lassan eleg lesz a hirozonbol. mutatni is kellene mar vmit. az intel lassan porba dongoli az intelt. foleg ha 533 fsbre es az 1066os 32bites rdre gondolunk... legyen mar vmi ''
Pont ez a lényege. Amugy ha nem zavar a P4 tesztpéldányai sem érték el az 1Ghz -t. Most meg 3Ghz -nél jár ezt szereik elfelejteni az emberek. Ha meg zavar dugd afejed a homokba és vegyél Intelt.
Ha ugy is olyan sok pénzed van, hogy neked nem számit 100 200 ezer amibe ez az uj proci kerül az Intelnél.
Ja hát nem tudom mennyire lehet hinni a nemhivatalos Hammer teszteknek de azok szerint a 800Mhz ketyegő Hammer elporolta a P4 1,6A -t.
Majd kiderül ugy is mi lesz. Viszont ha nem vete volna észre mndenki ez areklámkampány. Hogy nem hallani rólla semmitsem. Igy már a laikusok is hallotak a Hammeről ellentétben az Itanum2 -vel. ÉS hét mivel ez szinte ingyen van ezt a leendő vásárlóknak nem kell megfizetni mint az Intel esetén.

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

AMD égni fog. Ez tény. Minnél tovább vár a procikiadásokkal, annál jobban lemarad. És már most is jócskán lemaradt... Sajna. 2,2 GHz-nél tartana, nem szólnék semmit. Én is egyébként az AMD-t kedvelem jobban.

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Persze, hogy kikapcsolhato, mivel elkurtak....
A 0,13-al is szopnak rendesen, le vannak maradva mint a borravalo. Persze drukkolni lehet nekik, de mint folenyesen vezetot ajnarozni, hat egyre rohejesebb....

prohardver vendég

(#9) LordX válasza guest (#8) üzenetére


LordX
veterán

Kiváncsi vagyok, hogy te hogyan csinálnád meg, ha azok, akiknek ez a szakmájuk már min. 10 éve, azok elkúrták...

Egyébként ha 3500+-os jelölésekkel akarja piacra dobni, akkor lehet, hogy nem is olyen lassú? Eddig ugyanis nagyon korrekt volt a számozás...

(#10) guest válasza LordX (#9) üzenetére


guest
veterán

Látod? Ez Mordor. <--- ezt magyarázd már el, hogy mi a fasz ez?

prohardver vendég

(#11) LordX válasza guest (#10) üzenetére


LordX
veterán

Láttad a Gyűrűk Ura c. filmet?

(#12) Turmoil válasza guest (#3) üzenetére


Turmoil
senior tag

Guest3: ''ahhoz kepest, hogy mar 20 fele hammerrol lehet hallani meg 800mhz felett senki sem latta mukodni ''

Az Itanium 2 elérte már talán az 1 GHz-et is... No comment:D

És az már a javított verzió, mert az első gagyi volt, pedig pármilliárdot ráköltöttek a fejlesztésre. Pedig ugye Intel szerint csak a MHz számít...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#13) Miracle


Miracle
senior tag

Turmoil: ha csödben maradtál volna, bölcsebbnek látszottál volna...

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#14) LordX válasza Miracle (#13) üzenetére


LordX
veterán

Ne hurrogd le, nem bántott senkit. Meg melleselg még igaza is van.
Maradna az csöndben, aki csak mást fikázik... :(

(#15) Gaga


Gaga
tag

[off]
Idézet a hírből: ''az AMD ugyanis újabban nem kényeztet minket pontos és precíz információkkal''

Parci ne haragudj, de pontos ekvivalens a precízzel.
[on]

(#16) guest


guest
veterán

''a 800Mhz ketyegő Hammer elporolta a P4 1,6A -t''

Akkor még szerencse hogy szinte mindenki 2,4 körül használja :D

prohardver vendég

(#17) Miracle


Miracle
senior tag

LordX:
csak szeretném megjegyezni, hogy a McKinly nem 1 módosított, kibővített X86 architektúrára épülő megoldás, ami ráadásul elsősorban nem a szerverszegmensbe készül, hanem 1 teljesen profi, nagyon jól átgondolt, módosított VLIW(azaz EPIC) utasításkészlettel rendelkező PROFI processzor. ezzel az US3mat, a POWER4et, PA-8800at, ALpha EV 68-al, ezek rendre 1.05, 1.4, 1(bár ebben nem vagyok biztos), 1 GHZ-en üzemelnek. amint látod az itanium a saját szegmensében nincsen elmaradva sem órajelben, sem teljesítményben. bár SAPot még nem láttam, a SPECek pedig nem sokat mondanak. kab annyit, mint 1 autó végsebességéről az, hogy mennyi van beleírva.

''Az Itanium 2 elérte már talán az 1 GHz-et is... No comment''
idéztem Turmoil hozzászólásából

Turmoil hülyeséget beszélt, mert az Itanium 2 órajelével senkinek nincsen semmilyen baja, eléri a megkövetelhető szintet, csak nem PCprocesszorokkal kell összevetni.a fent említett processzorok közül AZ ÖSSZES agyonver kódoláson kívül bármiben bármilyen X86os processzort, kivétel kódolásban(mert az X86nak fexik a kódolás)
tehát vannak olyan helyek(a felső szegmens) ahol az 1 GHZ teljesen rendbenvan.
és nincs igaza.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#18) Turmoil válasza Miracle (#17) üzenetére


Turmoil
senior tag

Klasszikusoktól csak pontosan: ''Az Itanium 2 elérte már talán az 1 GHz-et is... No comment'' Ennek végén volt egy hatalmes :D
Ha ezt nem érted, akkor először olvasd végig a témákat itt a fórumon, és ha rájössz, hogy mit jelent, akkor nem fox hülyét csinálni magadból azzal, hogy játszod itt az okostojást egy poénnak szánt beszóláson lovagolva.
Addig remélem nem bánod, ha Kiscsirkének hívlak:P

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#19) LordX


LordX
veterán

Jóvan, ne bátsuk, mert neki is igaza van.
Az Itanium 2 nem x86 architektúra, VLIV, meg minden, csak!

Csak 1 GHz-en működik. Ezidáig semmilyen probléma nincsen, viszont nézzük meg, hogy az x86 piacon melyik cég kardoskodik azzal a frázissal, hogy csak a frekvencia számít? Csak nem az Intel?

(#20) Miracle


Miracle
senior tag

bocs Turmoil, általában nem szoktam itt fórumozni(az SGen szoktam) nemnnagyon ismerem az itteni szokásokat.
ha ott valaki tesz 1 ilyenmegjegyzést, akkor azt ő minden valószínűséggel teljesen komolyan gondolja.
ha te nem gondoltad komolyan, akkor bocsánatot kérek.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#21) Turmoil válasza Miracle (#20) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nagyritkán és is írogatok oda, de itt valahogy jobb a társaság:))

Abszolúte nem gondoltam komolyan, csak Intelfanokat szeretem cukkolni és ha szegények rendre dobálják fel a magas labdát, akkor lecsapom...

Amúgy nincs semmi gond, csak belegondoltam, hogy mondok valami hülyeséget szándékosan e célból és jön valaki tojáshéjjal a fenekén (nagyon kevés hozzászólás:D) és megmagyarázza, hogy ez tök hülyeség. Ez pillanatnyi hangulattól és vérmérséklettől függően valami hasonló reakciót vált ki...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#22) Miracle


Miracle
senior tag

sztem, az, hogy mennyi itt a hozzászólásom, nem igazán tükrözi (legalábbis szeretném ezt hinni) a hozzáértésemet.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#23) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Most láttam hogy a Mistral már hirdeti a 0,13-as XP-ket. 1900+-os valami 28+fa.
Szerintem egyértelmű az AMD taktikája.
A háttérben rohamléptekkel fejlesztenek, és amíg nem készülnek el addig egyre olcsóbb Thoroughbredekkel árasztják el a piacot.
Remélem sikerül nekik a cuccos, különben emberi áron nehéz lesz majd jó procihoz jutni.

(#24) Turmoil válasza Miracle (#22) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem is a hozzáértéseddel volt a gond, hanem a fórum és a smiley-k ismeretével:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#25) guest


guest
veterán

Sajna nagyon ugy tunik ez az osszes amit az AMD produkalni kepes jelenleg:

havonta kiszivarogtat 1-1 informaciot a hammerrol legyen mirol beszelgetni, mert proci az ugye nics es nem is varhato :((

Pedig felek sokkal inkabb erdekli az embereket hogy lesz e hammer valahara vagy sem, mint hogy egy lassan meseszamba meno elmeleti procinak micsodaja hova kapcsolhato vagy hova nem :(

prohardver vendég

(#26) Miracle


Miracle
senior tag

guest:
eléggé rosszul vagy informálva.
már készen vannak az első HAMMERek, csak még nem végleges órajelen.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#27) guest válasza Miracle (#26) üzenetére


guest
veterán

Ami nincs a boltokban az nincs kesz !
Kulonben ott lennenek, az AMD sem hulye, ha nem tudja piacra dobni akkor egyszeruen csak labori korulmenyek kozott mukodik es nem piacerett. Ezt pedig ugy hivjak hogy nincs :)

prohardver vendég

(#28) Miracle


Miracle
senior tag

guest: buta vagy. kissé primitív a felfogásod:
van, csak még nem elég gyors, mert ha kidobnák 1.1 Ghz-en, akkor nem kellene senkinek sem, mert olyan lassú lenne. de mivel még csak ott tart, nincs értelme kidobni. azonkívül a sorozatgyártás előkészítéséhez is sok idő kell, mert a CMOS maszkokat nem szüli az AMD.
de az eléggé bíztató, hogy a fejlesztőknek kiadott darabok, bemutatókon szerepeltetett példányok 2 hónapja 800Mz-en mentek, most pedi már 1.1 Ghz-es pélányokról hallani.
de tudod mit?
ok. nincs, szar az egész. igazad van. és hagyjuk abba.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#29) guest válasza Miracle (#28) üzenetére


guest
veterán

Nekem ug yremlik en sem hulyeztelek le...

De azert megismetlem bar ugy latszik hiaba:

Az AMD nagy *** van mert az Intel egyra masra alazza le, mar nincs olyan aki nem az intel procikat hozna ki gyoztesnek, raadasul havonta gyorsulnak, evvegen mar 3G folott lesz + gyperthreading stb...

Ha az AMD-nek lenne mukodo versenykepes Hammer procija akkor regen piacra dobta volna mivel senki sem szereti az oncsonkitast !

Namost ha neki van 1-1 mintapeldanya ami 800 vagy 1100 Mhz-mukodik az nem kesz processzor azt prototipusnak hivjak. Ez iszonyat tavol van a stabil nagyuzemi termeles fogalmatol !

Eleg megnezni a Thoroughbred magos procikat es mar azokrol is uvolt hogy nem eleg stabil hozza a gyartosora az AMD-nek. (ezek is alig jelentek meg es 0 tartalek van bennuk, nem lehet tuningolni oket minden szakerto egybehangzoan allitja hogy a gyartastechnologia teren zurben van az AMD)

Ezek alapjan nem meglepo, hogy egy meg macerasabb procit vegkepp nem tudnak picra dobni valoszinuleg technologiai problemak miatt.

Ha pedig nicns megfelelo gyartastechnologia, akkor tok folosleges 800 Mhz hammereket mutogatni mert azok semmit sem ernek.

Az intel is mutogasson 100 Mhz-es Pentium 8-as procikat ? Szoval hiaba jo valami papiron ha nem tudjak legyartani, marpedig nem tudjak kulonben regen megtettek volna.

prohardver vendég

(#30) Miracle


Miracle
senior tag

''Eleg megnezni a Thoroughbred magos procikat es mar azokrol is uvolt hogy nem eleg stabil hozza a gyartosora az AMD-nek''
hát nem tudom, te hogy vagy vele, de én éppen 1 hete kaptam 1et kölcsön, és 1*sem fagyott le.
annak az oka, hogy nem lehet tovább tuningolni az, hogy a K7es mag 450 Mhz-ről 1.8 Ghz-ig jutott el, és ez több, mint 3*os órajel. ezalatt 2 ráncfelvarráson esett át, és nyilván most jutottak el arra a pontra, amikor szükség lenne 1 olyan új K7es magra, mint amilyen a CuMine-Tualatin volt.
mivel az AMD fél év múlva le fogja váltani ezen procijait, nem költötte rá azt a sok pénzt, idő, szellemi munkát, inkább a K8ast támogatta ezzel. az AMD nem olyan nagy cég, hogy miközben késül az új csoda(P4) meg tud finanszírozni egy ehhez hasonló fejlesztést. ez van.

''evvegen mar 3G folott lesz''
a HAMMER induló teljesítménymutatója pedig 3400+ lesz.
''mar nincs olyan aki nem az intel procikat hozna ki gyoztesnek''
az, hogy most pedig az intel vezet, nem azt jelenti, hogy az AMDt el kell ásni, az intelt sem kellett elásni, amikor az AMD vezetett.
a K6osok idejéban az AMD hasonló helyzeben volt, csak akkor sokkal kevesebb procit adtak el, a részesedésük nem 18-20% volt, hanem 2-3%, sokkal több volt a veszteség, de mégiscsak összejött a K7es, ami vitathatatlanul nagyon jó mag lett.

''Az AMD nagy *** van mert az Intel egyra masra alazza le,''
azért azt a pár%os teljesítménytöbbletet lealázásnak nem nevezném.

''Ha az AMD-nek lenne mukodo versenykepes Hammer procija akkor regen piacra dobta volna mivel senki sem szereti az oncsonkitast !''
senki nem mondta, hogy van versenyképes HAMMERük, csak azt mondtam, ogy van MŰKÖDŐ hammer, csak még nem a megfelelő sebességen, de gyorsulás van.

''egy meg macerasabb procit vegkepp nem tudnak picra dobni valoszinuleg technologiai problemak miatt''
mivel decemberre van ígérve, semmi meglepő sincs abban, hogy még nincs piacon.
az intel 2000 májusában adta ki a P4et, a jól emléxem. 2000 januárban senki sem szajkózta, hogy nem lesz kész, nem tudja legyártani, meg hasonlók. majd ha decemberben sem lesz hammer, akkor nyugodtan mondhatod, hogy szar a gyártósor, és azért nincs, vagy amit akarsz. de azért, mert valami amit decemberre ígértek júliusban nincs a polcokon, még nem kell fikázni 1 gyártósort.
az intel 1 Ghz-es P4es procikat küldött ki tesztelni(fejleszteni meg még hamarabb még alacsonyabb órajelű procikat, de pontosan nem tom, hogy azok mennyin mentek) és mégis megy most már 2.5 Ghz-en.

''minden szakerto egybehangzoan''
mondj nagyon nagyon szépen megkérlek téged csak egyetlenegy szakértőt, aki bármivel is alá tudja támasztani, hogy az AMD gyártási problémákkal küszködik. ha csak úgy minedn szakértő egybehanhgzó véleményéről beszélsz akkor eléggé valószínűnek tartom, hogy az intel.com-ról szerzed a tudományodat, mert ha esetleg problémái vannak sem fogja senkinek az orrára kötni, azaz TE NEM TUDNÁL RÓLA.

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#31) Turmoil válasza guest (#29) üzenetére


Turmoil
senior tag

''Ha az AMD-nek lenne mukodo versenykepes Hammer procija akkor regen piacra dobta volna mivel senki sem szereti az oncsonkitast!''

Drága Guest barátom! Az Intel és az AMD közötti különbség egyik ékes példája, hogy az AMD nem dob piacra egy félkész terméket, míg a hőn szeretett Inteled ezt megtette egy Itanium nevű procival, amivel rendesen befürdött. Most, bár piacon a javított verzió (állítólag 2x olyan gyors) nem nagyon cikkeznek, hogy egy hónap alatt hánymillió n processzoros szervert adtak el...

Bár félő, hogy hiába magyarázom itt a dolgokat, ha még regisztrálni is képtelen vagy magad, ez sem lesz felfogható :D

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.