Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Surranó


Surranó
aktív tag

befizetnék a 10/100/1000 gigabites hálóra ;)

(#2) Tal2 válasza Surranó (#1) üzenetére


Tal2
tag

azt a gépet, wincsit én is megnézném, ami ezt bírná :)

Viszont brutálisan jól néznek ki az alaplapok.

[Szerkesztve]

(#3) Surranó válasza Tal2 (#2) üzenetére


Surranó
aktív tag

Miért, van olyan, ami a gigabitet bírja? max durva raid-ek, nem?

(#4) erdoke


erdoke
titán

Szerencsére PCI-E egyiken sincs, ha jól láttam. A Tyan már az AGP-vel se boldogult a szerver lapjain.;]

A legjobb aláírás a héten

(#5) Male válasza erdoke (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor nézd meg jöbban a legfelső képet, ott van a PCI-E 8x rajta.

Szerverekhez nem nagyon értek, de miért DDR333 a max, amit támogatnak ezek a lapok? A DDR400 nem elég megbízható (vagy a mem vezérlő nem bírná, mint a régebbi lapoknál, amikbe max 1db 400-as modult lehettt rakni)?

(#6) anulu válasza erdoke (#4) üzenetére


anulu
félisten

meg különben is. ha minden igaz, akkor ezek azok a chipsetek, amiről az Intel is bevallotta, hogy instabil, ha PCI-E kártya van mellettük... :O

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) erdoke válasza Male (#5) üzenetére


erdoke
titán

Akkor elnéztem, bár a hírben se láttam.
333-as RAM passz, úgy emlékszem, ezeknek nem kell a regiszteres. Egyébként meg a Nocona Xeonok főleg 200-as FSB-sek, vagy csak 133?:F

A legjobb aláírás a héten

(#8) Krix válasza Male (#5) üzenetére


Krix
őstag

Tudtommal nincs még Xeon 200-as FSB-vel csak 133-mal. Sőt az MP Xeonok még talán csak 100-as FSB-vel mennek.

If it is not broken then don't fix it!

(#9) -vitya- válasza Surranó (#1) üzenetére


-vitya-
őstag

itthon ilyen van.
a ringyoz TEMP is mindket gepen a linux firewall/file szerver /tmp -jeben van

es azert jo, mert a linux gyorsabban adja az adatokat amit a ringyoz fogadni tud, igy ket PC-t egy gep rendesen ki tud szolgalni...

es joval gzorsabb mint a 100as halo...

-=Витя=-

(#10) -vitya- válasza Male (#5) üzenetére


-vitya-
őstag

azer mer az AMD-n kivul senki sem tamogatja aszerverekben a gyors ramokat mostansag meg

-=Витя=-

(#11) -vitya- válasza erdoke (#7) üzenetére


-vitya-
őstag

400 es 533 FSB-n mennek a XEONok, most jonnek ki majd a 800 FSB-sek...
(4*100, es 4*133)

-=Витя=-

(#12) erdoke válasza -vitya- (#11) üzenetére


erdoke
titán

Nocona magos Xeonokról beszélünk, amikhez ez a lap készült. Egyébként sztem Gallatinból is van 200-as FSB-s.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Zse'La


Zse'La
csendes tag

És 1U magas gépházba hogy férnek bele a bővítőkártyák?
Vagy ha valaki ilyet akar, akkor felejtse el a kártyákat? Akkor egyáltalán minek vannak rajta? :U

Türelem rozsdát terem...

(#14) Surranó válasza -vitya- (#10) üzenetére


Surranó
aktív tag

Szerintem egyszerűen azért, mert nincs 400-as regiszteres szabvány. Vagy van? :F

(#15) Surranó válasza -vitya- (#9) üzenetére


Surranó
aktív tag

Tíz, száz, vagy ezer GIGAbites van neked otthon? :C Azt persze elhiszem, hogy gyorsabb, mint a száz megabit...

(#16) Surranó válasza anulu (#6) üzenetére


Surranó
aktív tag

az valami gubanc a memvezérlővel... nem biztos, h videjókarira is vonatkozik. Annak talán van külön memvezérlője... vagy épp az lenne a baj? :F

(#17) erdoke válasza Surranó (#14) üzenetére


erdoke
titán

Vannak 400-as regiszteres RAM-ok a Samsung és az Infineon kínálatában is. Nekem speciel PC3500-as moduljaim vannak.

A legjobb aláírás a héten

(#18) Surranó válasza erdoke (#17) üzenetére


Surranó
aktív tag

vanni van, de JEDEC szabvány van rá? mert mintha eredetileg valami ilyesmi miatt nem támogatták volna az Opteronok sem. (lehet, hogy azok még mindig nem, csak a (regiszteres) FX-ek?:F:F:F)

[Szerkesztve]

(#19) LordX


LordX
veterán

A -1U-s alaplap annyiban különbözik a normáltól, hogy nem raknak rá egykét slotot? :F

(#20) anulu válasza Surranó (#16) üzenetére


anulu
félisten

nem a memvezérlővel, hanem a PCI-Express vezérlővel van a gáz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) erdoke válasza LordX (#19) üzenetére


erdoke
titán

Passz. Szerintem a slotok egy része hiányzik, a többi pedig nem merőlegesen fogadja a kártyát, hanem vízszintesen.

A legjobb aláírás a héten

(#22) erdoke válasza Surranó (#18) üzenetére


erdoke
titán

x46-tól fölfelé minden Opteronnak dual DDR400-as memvezérlője van. Szerintem az ugyanilyen steppingű alacsonyabb órajelűeknek is az van/lesz. JEDEC-et itt speciel nem tudom, meg kell nézni a honlapjukon.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Surranó válasza erdoke (#22) üzenetére


Surranó
aktív tag

Jobban körülnéztem, és bár a JEDEC doksit nem találtam meg (2002 januári a PC2700-é), valóban csak annyit írnak itt-ott, hogy az AMD nem nyújt supportot x46 alatt a PC3200-hoz. akkor viszont simán bénák. ;]

(#24) Surranó válasza anulu (#20) üzenetére


Surranó
aktív tag

Biztos ezekből gondoltam:

''Az Intel szerint PCI Express adapterek használata esetén stabilitási problémák léphetnek fel, amelyek akár a Memory Controller Hub – s így a szerver – leállását okozhatják'' ([L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=7793[/L])

''a memóriavezérlő problémája miatt bizonyos PCI Express felületű bővítőkártyák illesztése esetén a számítógépek lefagyhatnak'' ([L]http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=26302[/L])

''A flaw in the memory controller of Intel's E7520 and E7320 chip sets, which are code-named Lindenhurst and Lindenhurst VS, can cause the system to hang under certain circumstances, when using certain devices that support Intel's next-generation PCI Express I/O bus, said a source close to Intel'' ([L]http://www.infoworld.com/article/04/07/30/HNintelmar_1.html[/L])

NB nem az Intel mondta, tehát ki tudja. Egy erratában ennyit találtam: (mi az az L0s? abból tán kiderülne...)

''Unreliable PCI Express* link operation when L0s active state power
management is enabled
Problem: PCI Express* link operation is unreliable after the L0s state is enabled in the 80332.
Implication: When L0s is enabled, the system hangs and other system instability occurs.
Workaround: None
Status: NoFix. Not to be fixed. Refer to Specification Change 10 (“PCI Express* L0s functionality not supported in the 80332” on page 49) and the latest version of the Intel® 6700PXH 64-bit PCI Hub BIOS Specification Update for details on how to disable L0s support.''

(#25) Surranó válasza Surranó (#24) üzenetére


Surranó
aktív tag

még ezt találtam:
E7520 MCH doksi, lásd errata. [L]ftp://download.intel.com/design/chipsets/specupdt/30304101.pdf[/L]

(#26) erdoke válasza Surranó (#23) üzenetére


erdoke
titán

Nem bénák, 2003 tavaszán, amikor kijött az első Opteron eresztés, még ez volt a realitás. Később a C0 steppingben módosították a memóriavezérlőt (is), így azok már képesek a dual DDR400-ra. Ha jön ki új steppingű x40-x44 Opteron, szerintem az is tudni fogja.

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.