Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Sapka nélküli processzorokhoz alu hűtőt? Legalább rézbetétes kellene, hogy a kicsi chipről rendesen el tudja vezetni a hőt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem úgy volt, hogy az AMD csak rézbetétes hűtőkkel garantálta a normál működést xp valahánytól felfelé? Ezek szerint ugrik a gari egy alus hűtésű, elégett proci esetén?!

42

(#3) benedekco


benedekco
addikt

nem tűnik valami extrának!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4) erdoke


erdoke
titán

Ha tényleg jobbak az említett típusoknál, akkor nagyon jók lesznek. Alumínium v. sem, AMD rezel v. sem.

A legjobb aláírás a héten

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Erősen kétlem hogy jobbak lennének mint egy 2500-as, hacsak nem bődület erős a venti rajtuk. Tbred hűtésnél tényleg elengedhetetlen a réz ( legalább egy betét ''erejéig''), szerintem ez egyértelmű visszalépés a GT-től. Én például szívesebben látnék tőlük réz alapú, _halk_ tápventis típusokat...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Lethal Gene válasza anaqer (#5) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

Ha megnézitek a ventiket és a vastagabb magot, semmi kétség, hogy jobb lehet, mint a régebbiek! Ja, EverFlow ventiket használnak, ami mint tudjuk a legjobbak közé tartozik!!

Én mindenesetre kiváncsian várom az eredményeket! :)

(#7) Lethal Gene válasza Adrian Mole (#2) üzenetére


Lethal Gene
aktív tag

he, má mé ugrana, he?! Amúgy sem lehet szétégetni a procikat, pláne ha van rajta bármiléyen hűtő, mert előbb fagy le, mint hogy addig felmelegedne, valamint már minden új AMD-s alaplapban van hővédelem!

(#8) strike-force


strike-force
őstag

Végre áttértek a 70*1x ventikről a 80*25-ösökre és a borda is emberesebb lett. Csak így tovább GT.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#9) Attyo


Attyo
tag

Árat nem tud vki mondani??? Fontos lenne. A 2450-est néztem ki magamnak. Plíz help!!

(#10) strike-force válasza Attyo (#9) üzenetére


strike-force
őstag

Aqua-nál már van mind3 (sima,pro,light)

GlacialTech 2450 hűtő AMD 3,2GHz - 5 ÉV GARANCIA! 2660 Ft + áfa

GlacialTech 2450 Light hűtő AMD 2,8GHz 20dBA - 5 ÉV GARANCIA! 2760 Ft + áfa

GlacialTech 2450 Pro hűtő AMD 3,2Ghz - 5 ÉV GARANCIA! 3360 Ft + áfa

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) Attyo válasza strike-force (#10) üzenetére


Attyo
tag

thx! Azt nem tudod véletlenül, hogy Győrben hol lehet kapni??
Bp. egy picit messze van nekem. (Pápa)

(#12) Cane válasza strike-force (#8) üzenetére


Cane
őstag

A bordák mérete:
---------------------
2410 (régebbi tip.) - 70 x 64 x 52 mm

2450 (új) 64 x 73 x 64 mm

Tehát a borda a 2450-ben nem sokkal nagyobb.



Hűtők mérete:
-----------------
2410 (régebbi tip.) 70 x 70 x 15 mm
-Speed (RPM) 2,800 -Airflow (CFM) 22.7

2450 (új) 70x70x25 mm
-Speed (RPM) 2,800 -Airflow (CFM) 24.3

A hűtési teljesítmény sem sokkal erősebb.


Míg a 2410-et XP2600+, addig a 2450-et Athlon XP 3200+ teljesítményéig ajánlják. Szerintem az adatokat megnézve a 2450-en kifogna egy 3200+ proci.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) F7 válasza Cane (#12) üzenetére


F7
tag

Ne haragudj, de ezt nem így kell megvizsgálni.

- CFM szám önmagában kevés, légnyomás sem mindegy
- Borda mérete kevés, borda ''alakja'', összetétele sem mindegy
- stb stb stb

Andorpapát kellene megkérdezni, könnyen elképzelhető, hogy ide tudna biggyeszteni még egy-két dolgot.

Fickó! Fekszessz!

(#14) F7 válasza F7 (#13) üzenetére


F7
tag

... vagy ha nem :)

... akkor a következő hűtőtesztnek centivel nekiesnek, és lesz ami lesz :)

Fickó! Fekszessz!

(#15) strike-force válasza Attyo (#11) üzenetére


strike-force
őstag

egri vagyok...

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#16) Polesz válasza strike-force (#15) üzenetére


Polesz
addikt

Nálunk most 2411-est lehet kapni 3 ropiért. Egész kellemes és halk is. A 2200+-os XP-t és a 2500+-os Bartont is rendesen meghűti.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#17) strike-force válasza Polesz (#16) üzenetére


strike-force
őstag

thx, de nekem a polcon itt porosodik egy GT 2410-es, egy Coolermanster cp5-7jd1b-0l és a gépet egy Coolermaster hac-v81 hajtja/hűti (biztos ami biztos:)) )

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#18) andorpapa válasza F7 (#13) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, mondok egyéb okokat is, a topicban már régebben is szerettem volna eloszlatni pár tévhitet, csak a netkapcsolatom miatt eddig nem volt rá lehetőségem.

Tehát. Full alumínium. Nincs benne vörösréz. Ez hol probléma? Mindenki mondja, hogy csak réztalpas cooler esetén jár garancia az AMD procikra. Csapjon belém a villám, ha ezt már hallottam volna a cégtől. Viszont emlékszem a Tom's Hardware (nem röhög! :) ]

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) Polesz válasza andorpapa (#18) üzenetére


Polesz
addikt

Csak annyit tennék hozzá ehhez az egész réz témához, hogy az AMD a gyári dobozos procijait ALU coolerekkel szállítja és még az a ragadós szennyet (nem tudom a hivatalos nevét) is alápakolja. Paszta semmi, ez így ha az AMD szerint megy, akkor a réz tényleg a parasztvakítás kategória :)

A GT2411 elég érdekes egy szerkezet, már a kialakítási is elég tetszetős, és nem is hűt rosszul. Egy Barton 2500+-at alaphajtáson zár házban kb 40-45C között tart. Jah és az ára sem vészes.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) andorpapa válasza Polesz (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

Igen, a legtöbb AMD procihoz full alu hűtő jár (csak nem a jó öreg ''Dynatron-feeling''?), bár lehetett olvasni pár rezes megoldásról is, nem tudom, hogy ezeket később elvetette-e az AMD, annyi biztos, hogy a 2700+-hoz eredetileg rezes cumó járt volna, de én mondjuk eddig csak alu AMD coolert láttam.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.