Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hamvába holt a GeForce FX 5200? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) T-boy


T-boy
csendes tag

Az NVidiánál arra alapoznak, hogy mindig vannak olyan tájékozatlanok, akik a név alapján vesznek videokártyát:
- Nézd, ez majdnem 5200 pro, és mennyivel olcsóbb!!! Vegyük meg, ez akkor is jobb, mint a Geforce 4200!
Hát, most pofára esnek végre. Egyébként egy-két hónap, és ez is kétharmada lesz.
Az ATI tényleg jobb ár/teljesítmény arányban, de én még mindig találkozom olyan új! játékkal, ami nem fut rendesen ATI kártyán 3.2-es CATALYST-tal. Sebaj, majd a 3.3-as...vagy 3.4-es? Addig is nyomom a jó öreg MX400-on, csak egy kicsit van hányingerem.

''Az én nevem Forrest Gump, és úgy szólítanak, hogy Forrest Gump.''

(#2) Zsiba


Zsiba
senior tag

Háát... nem csoda. A GF4Mx-eknél még ment a dolog... Az ember már ott is kicsit becsapva érezhette magát, de egy alig gyorsabb FX-et én már egy kicsit ''csalásnak'' érzek.

''One Ring to rule them all...''

(#3) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nembaj, ezt is megveszi valaki.

(#4) divot


divot
veterán

Egyébként ez már tényleg a végjáték, mert ha az FX szívás lesz, akkor a következő sorozat lehet akármi, még a funok is fanyalogva fogják fogadni. Lassan pedig a porgramozók is fölismerhetnék, hogy az Ati egyenlített. (Mielőtt bárki leAtisozna, nekem TI4200-asom van :) )

(#5) xuldar


xuldar
őstag

Éppen ideje volt, hogy rájöjjenek, nem lehet minden szemetet eladni. Hiába a Dx9, ha már a Dx8-as játékokat is lassabban futtatja, mint az mx440. Egyszerűen nevetséges, hogy milyen gyatra tudású kártyát adtak ki a (Dx8.1-hez képest) már köztudottan brutális teljesítményigényű API-hoz... :( :( :(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) nap


nap
addikt

Itt videken nehany bolt meg mindig az mx440-et erolteti barkire, aki beteved.
Olyan, hogy ati kartya, csak rendelesre, de azt sem igerik .. :)
Valoszinuleg annyi a helyzet, hogy meg nem erkezett meg az 5200-as szallitmany. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) Cathfaern válasza T-boy (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azzal még nem próbálkoztál, hogy a játékhoz keress patch-t, és ne az új Catalyst-ra várjál? Hidd el, nagyon sokszor bejön.

(#8) marcee


marcee
addikt

''az ár-teljesítmény arány nem nagyon van összhangban''

Sz'al, vagy az ár nincs összhangben a teljesítménnyel, vagy az arányuk rossz.

\m/

(#9) engusz


engusz
veterán

Nem hardcore játékosoknak készült az 5200-as FX. Úgy, ahogy a GeF2 MX-ek sem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) Power válasza engusz (#9) üzenetére


Power
senior tag

Így van, de nem ennyiért. Nem volna probléma, ha feleannyiba kerülne.

Power

(#11) Hardzsi válasza Power (#10) üzenetére


Hardzsi
tag

Sz'tem feleannyiba fog kerülni pár hónapon/fél éven belül. És annyiért meg fogja érni ilyet pakolni minden nem-alaplap-integrált _irodai_ konfigba, és végleg leváltva a Gf2/4MXxxx szériákat.

Kreatív: "Köztudott rólad, hogy mindig nagyon elegáns vagy. A munkád miatt, vagy eleve fontos számodra az elegancia?" Schwarz Gábor (Ustream): "Ezzel azt kérdezed, hogy 'szarul áll a póló'"?

(#12) divot válasza Hardzsi (#11) üzenetére


divot
veterán

Csak az a kérdés, hogy az irodai masinában érdemes-e akár feleáron is leváltani a gf2-t?

(#13) engusz válasza divot (#12) üzenetére


engusz
veterán

Mondjuk újonnan vásárolt gépekbe tökéletesen megfelel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) nap


nap
addikt

Azert az irodai gepekbe, valljuk be ferfiasan, meg egy tnt2 is sok. De azert csak belepakoljak a meg megmaradt tnt2 keszleteket. ;]
Azt az egyet azonban sosem ertettem, hogy egy integralt videos lapba miert tesznek tnt2-t? Vagy ez csak a kozbeszerzesi cegeknel van igy???

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) HiperG


HiperG
addikt

LOL, ezt megkapta az nVidia ;]

(#16) Johnny


Johnny
senior tag

''Az ATI tényleg jobb ár/teljesítmény arányban, de én még mindig találkozom olyan új! játékkal, ami nem fut rendesen ATI kártyán 3.2-es CATALYST-tal.''

Ez nagyon jól hangzana, de egy példát is légyszíves, pls.

(#17) MrSummer válasza JulWCZar (#3) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Ezt ne vki veszi meg hanem mindenki rajtunk kívül (a felhasználok 1%-a)...
Haverom informatika szakra jár szóval nem teljesen analfabéta így is egy órán át győzködtem hogy ne gef 3 ti 200 -at hanem 8500as radeont vegyen. Aztán csak nvidiát vett azzal a z indokkal hogy az Ati nem oan jó 3d-ben....

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#18) erdoke válasza Cathfaern (#7) üzenetére


erdoke
titán

Egyébként már van 3.3-as, de elég gyanús, hogy röviddel a sikertelen telepítés után megadta magát a kártya. Most a jó öreg GF2 helyettesít...
A hírhez is szólva: tényleg eltűnni látszik a korábbi évek nVidia előnye, jól csinálják a kanadaiak.

A legjobb aláírás a héten

(#19) DajackaL


DajackaL
csendes tag

Én egy pár napja vettem egy PROLINK GFFX 5200 128MB... én meg vagyok vele elégedve... gondoljátok egy TNT2 után :). Én az elején egy RADEON 9000 PRO128MBos kártyát akartam venni, de miután átolvastam egy-két bemutatót mégis a 5200as lett. Szerintem több esetben is jobb a9000PROnél és a GF4MX440nél is... az 5200as sztem egyáltalán nem volt csalódás, sőt sztem a legsikeresebb a az FX szériából. A FX5200Ultra és FX5600/Ultra még nem jelentek és még nem tudni mennyi lesz az áruk nálunk, de még lehetnek azok is sikeresek ha elegendő mennyiségben fognak megjelenni.

(#20) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Valahogy nekem nem szimpi, hogy az nV 5200-as néven ad el egy kártyát, ami gyengébb, mint az előző eresztés 4200-asa, de igazából nekem8, nem veszem meg úgyse... Amúgy tudtommal a Radeon 9200 nem 9100, hanem 9000-es alapokon nyugszik (és ebből következőleg nem dx9, hanem csak 8.1 támogatással bír). Vagy tévednék?

hey-ho-let's-go

(#21) zax válasza erdoke (#18) üzenetére


zax
tag

''tényleg eltűnni látszik a korábbi évek nVidia előnye''

Az már rég eltűnt, mikor kijött a Radeon9700 :DD

R.I.P. Pentium 4

(#22) Manitou válasza DajackaL (#19) üzenetére


Manitou
addikt

Csak az a kérdés mennyiért vetted ,mert ha max 20 ropi volt ,akkor megérte egyébként nem igazán.

(#23) HiperG válasza DajackaL (#19) üzenetére


HiperG
addikt

Tévedsz a 9000 Pro gyorsabb mint ez a ....

(#24) kymco


kymco
veterán

Nekem volt szerencsém két héttel ezelőtt kipróbálni egy sima 5200-ast 128 MB RAM-mal. Óriási csalódás volt! A korábbi GeForce3 TI200-om 64 MB RAM-mal is verte a benchmarkokban, de az ATI 8500 (128 MB RAM) is.
Ekkor döntöttem el ATI-ra váltok.
Nem bántam meg!

www.refujvaros.hu

(#25) Power válasza DajackaL (#19) üzenetére


Power
senior tag

Azért ez elég dúrva dolog kijelenteni, hogy a legsikeresebb.
A sikertelent a sikertelenhez felesleges hasonlítani.
:))

Mennyiért vetted? ;]

Power

(#26) divot


divot
veterán

Legyünk kulturáltak, és maradjunk annyiban, hogy az FX drága. :)

(#27) Ghost


Ghost
csendes tag

Én csak azt tudom, hogy a napokban szabadultam meg végre az Nvidia :DD, a driver működik, azt csinálja amit én akarok, és nincs belőle heti 3 szar:( verzió.
Az Nvidianak valami nagyon nygyot kellene megint alkotnia ahhoz, hogy érdemes legyen foglalkozni velük. Ugyanabba a megalomániás baromságba esnek, mint amivel annak idején a 3DFX alulmaradt velük szemben.;]

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#28) Kígyó válasza DajackaL (#19) üzenetére


Kígyó
senior tag

Helló DajackaL! Hol vetted? Nem, mintha venni akarnék, mivel szerintem a 20E forintos Powercolor R8500Le(250/500@275/550)-hez is gyenge visszalépés lenne, csak kíváncsi vagyok mennyibe kerül, de nem találok sehol. Ha meg
minden TNT2-nél gyorsabb kártyával meg vagy elégedve, irigyellek!

(#29) DcsabaS válasza Ghost (#27) üzenetére


DcsabaS
senior tag

3D szempontból az nVIDIA csupán azt hibázta el, hogy túl hamar szeretett volna áttérni a DDR-II-re és a 0.13 mikronos technológiára. Amúgy nem lett volna rossz a GeForceFX, és a javítása szerintem remekül is fog menni (dual DDR-I-gyel).

Ami a multimediát illeti, DVD, HDTV és mostmár hardveres DivX gyorsítás, azt hagyományosan hanyagolják. (Ilyen szempontból az ATi eleve sokkal jobb.)

(#30) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Egyre egyértelműbb, hogy az Ati felülkerekedett az Nvidiával szemben. Kíváncsi vagyok mit tud felmutatni az Nv május végén. Nem vagyok sem Ati, sem Nv fan, csak nagyon örülök, hogy verseny van. Nagy verseny. :)) Ebből, mi, akik megveszik a kártyákat csak jól jöhetünk ki. Az Nv végre emberére talált. :)

(#31) Yutani válasza zsoltee10 (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én személy szerint annak örülnék, ha még egy-két gyártó beállna a csatasorba a felső kategóriában. Szeretném, ha a DeltaChrome, a Xabre2, és esetleg a Kyro3 is nagyot ütne, így már nem két, hanem négy-öt gyártó termékei között lehetne vacillálni.

Viszont akkor mi lenne az olyan Tóbiásokkal, akiknek nagy gondot jelent már most is az ATi és az nVidia között döntenie??? :))

#tarcsad

(#32) Power válasza DcsabaS (#29) üzenetére


Power
senior tag

Nem, nem!
Ezek amiket írtál egyszerű döntések voltak, amik most balul ütöttek. Régebben meg pont a 0,18-ra váltás és a DDR-I váltás hozta az nV sikereit.
A 4x2-es architektúra ungyanúgy meg marad az NV35-ben is.

Power

(#33) zsoltee10 válasza Yutani (#31) üzenetére


zsoltee10
addikt

Drasztikusan megemelkedne a PH! userek száma, mert mindenki tanácsot kérne. :)

(#34) DajackaL


DajackaL
csendes tag

Nem értem miért fikázzátok az nVIDIAt... elvesztett egy csatát, de nem az egész háborút és szerintem az5200as jó választás volt és jobb is mint a RADEON 9000 PRO sok játékban és AA, AF bekapcsolása mellett is jobb... nézzétek meg a Xbitlabson a tesztet és olvassátok végig. A kártyát pedig 104$ért vettem... nem tudom forintba.

(#35) Yutani válasza DajackaL (#34) üzenetére


Yutani
nagyúr

Sok volt! :)

#tarcsad

(#36) Manitou válasza DajackaL (#34) üzenetére


Manitou
addikt

Talán azért anyi előnyére írható a 9000 pro-val szemben ,hogy dx9-es kártya.De a tesztek alapján abban sem muzsikál valami fényesen.

(#37) Manitou válasza DajackaL (#34) üzenetére


Manitou
addikt

Amugy szerintem is sok volt. Nálunk 24e+Tréfa volt egy másfél hete.Azóta szerintem esett valamenyit.

(#38) Manitou válasza Ghost (#27) üzenetére


Manitou
addikt

Mi az hogy megszabadultál? Nem kell hetente drivert cserélni ,ugyse tudnak sokat javítani rajta.Ami megy jól azt kell használni. Az FX5200 és 5600 tényleg eléggé csalódás, de még nem kell elhamarkodottan véleményt nyílvánítani.

(#39) HiperG válasza DcsabaS (#29) üzenetére


HiperG
addikt

Naja, de utána nemsokkal meg az R400 kijön 256 bites mem buszos ddr2-vel és akkor megint ott tartunk hogy ''Minek vegyünk FX-et?''

(#40) HiperG válasza DajackaL (#34) üzenetére


HiperG
addikt

OKé, de a 9000 Pro az mikor jött ki vazze?

(#41) Manitou válasza HiperG (#40) üzenetére


Manitou
addikt

Hagyadmár ,épeszü nem vesz FX5200-at :D

(#42) DajackaL


DajackaL
csendes tag

Most azt akarod mondani, hogy én hülye vagyok... amennyi pénzem volt erre a célra nekem ezt tűnt a legjobbnak, de ez csak én vagyok, és ez a vélemlényem.

(#43) Kígyó válasza DajackaL (#42) üzenetére


Kígyó
senior tag

Helló DajackaL! Szerintem nem az értelmi képességeidről van szó (egy vegyészprofesszor is hozhat megkérdőjelezhető döntést), csupán arról, hogy nem árt kártyavásárlás előtt olyanoktól kikérni a véleményüket, akik jobban otthon vannak a témában. Én is ezt tettem. Szerintem neked 10-ből
9-en mást ajánlottak volna!

(#44) DcsabaS válasza Power (#32) üzenetére


DcsabaS
senior tag

(#32) Power!

Hogy érted ezt a ''Nem, nem!''-et? Az, hogy a gyors technológiai váltás régebben sikerre vitte az nVIDIA-t, még egyáltalán nem jelenti, hogy azt mindig érdemes erőltetni! Most nem volt érdemes, az ATi jobban felmérte a realitásokat.

Természetesen a ''4x2-es architektúra ungyanúgy meg marad az NV35-ben'', minthogy nem ez, hanem az idő előtt bevezetett 0,13 mikronos technológia, és a szintén idő előtt bevezetett DDR-II okozta a problémákat. Ahogyan írtam (#29)-es üzenetemben:
''3D szempontból az nVIDIA csupán azt hibázta el, hogy túl hamar szeretett volna áttérni a DDR-II-re és a 0.13 mikronos technológiára.''

*******
(#39) HiperG!

''Naja, de utána nemsokkal meg az R400 kijön 256 bites mem buszos ddr2-vel és akkor megint ott tartunk hogy ''Minek vegyünk FX-et?''''
A GeForceFX egy igen rosszul méretezett kártya, az nVIDIA kényszerből hozta ki. Nem is érdemes foglalkozni vele.
Ugyanakkor az NV35 a 256 bit-es DDR-I RAM-jával már jól fog muzsikálni, ugyanis nem fog olyan katasztrofálisan melegedni mint a GeForceFX, a 3D teljesítménye pedig várhatóan stabilan meg fogja haladni a Radeon9800 Pro-ét. Így a leggyorsabb 3D kártya koronáját az nVIDIA visszaszerzi. (Más kérdés a képminőség és a multimedia.)

Hogy a DDR-II mikor jön igazán, nem tudni. Rossz előjel, hogy az nVIDIA még hosszas küszködéssel sem tudta megfelelő működésre bírni (a GeForceFX-ben DDR-I üzemmódban megy!). Az ATi csak a Radeon9600Pro-ban kockáztatta meg, de annak tömeges megjelenését is halogatják.
Ezzel együtt, ha megoldódnak a DDR-II-vel és a 0,13 mikronnal kapcsolatos problémák, akkor nyilván mindkét gyártó átáll majd arra. A grafikus chip-ek teljesítménye nagyjából a tranzisztorok számával és az elektromos teljesítményfelvétellel (órajel!) lesz arányos, ahogyan eddig is. (Az alaplapi CPU-kra is igaz, hogy az azonos méretű és elektromos fogyasztású P4 és AthlonXP nagyjából azonos processzálási teljesítményt nyújt.)

(#45) Yutani válasza DcsabaS (#44) üzenetére


Yutani
nagyúr

''Az alaplapi CPU-kra is igaz, hogy az azonos méretű és elektromos fogyasztású P4 és AthlonXP nagyjából azonos processzálási teljesítményt nyújt.''

Még véletlenül sem...

#tarcsad

(#46) Power válasza DajackaL (#34) üzenetére


Power
senior tag

AA-t és AF-et bekapcsolni az 5200-ason :))

Power

(#47) joysefke válasza Power (#46) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

bakker 104 dollárárt már simán kapsz BBA8500 nem LE-t,
egyébként meg nézegetem apronetet, és már rengeteg
5200 at akarnak eladni, pedig alig jelent meg....
vajon miért? :))

(#48) Den válasza Yutani (#45) üzenetére


Den
veterán

Pedig de.

www.simson4t.hu

(#49) Power válasza DcsabaS (#44) üzenetére


Power
senior tag

''3D szempontból az nVIDIA csupán azt hibázta el, hogy túl hamar szeretett volna áttérni a DDR-II-re és a 0.13 mikronos technológiára.''

Ez, mint mondtam nem hiba, egyszerűen rosszul mérte fel 2 évvel ezelőtt a jövőt, hitt abban hogy kellően olcsó lesz mostanra a DDR-II, valamint kiforott a gyártástechnológia. Nem így történt van ilyen.
Az architektúrát viszont elcseszte, úgyahogy van.
Ha az ATi-hoz hasonlóan 0,15 mikronnal és DDR-I-gyel hozta volna ki az NV30-at, akkor is bukásra lett volna itélve.

''Hogy a DDR-II mikor jön igazán, nem tudni. Rossz előjel, hogy az nVIDIA még hosszas küszködéssel sem tudta megfelelő működésre bírni (a GeForceFX-ben DDR-I üzemmódban megy!). Az ATi csak a Radeon9600Pro-ban kockáztatta meg, de annak tömeges megjelenését is halogatják.''

Jelenleg nincs az ATinak DDR-II-vel szerelt kártyája, a 9600PRO is csak DDR-I-es.

Power

(#50) Egon válasza Yutani (#45) üzenetére


Egon
nagyúr

Olvasd el még egyszer az általad cáfolt mondatot! :)
Még véletlenül sem azonos órajelet és/vagy modellszámot írt, úgyhogy hidd el, nem baromság...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Hamvába holt a GeForce FX 5200? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.