Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Hmmm. Szóval már nemcsak szorzólock, hanem FSB lock is...

Aki hülye, haljon meg!

(#2) zsiga667 válasza L3zl13 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Na és? Ki vesz itt intelt? ;]

(#3) L3zl13 válasza zsiga667 (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ehhh... :C

Aki hülye, haljon meg!

(#4) zsoltee10


zsoltee10
addikt

érdekes....miért lockolják az fsb-t 12% tuning felett? :(:F

(#5) erdoke válasza zsiga667 (#2) üzenetére


erdoke
titán

Talán aki megnézi a teszteredményeket, és hoz egy racionális döntést. Gőzünk nincs, mit fog nyomni egy 4 GHz-es Prescott/1066 az éppen aktuális AMD párjával szemben. Az akkori árakat se ismerjük, így szerintem nem túl értelmes a beszólás...;]

A legjobb aláírás a héten

(#6) Gabesz84 válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


Gabesz84
őstag

egyszerü valasz: PÉNZ :)
ha gyorsabb procit akarsz, ne overclockold a gyengebbet, hanem vedd meg dragabbert a gyarilag magasabb orajelen hajtottat:DDD

(#7) erdoke válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


erdoke
titán

Egyik lehetőség: Azért, hogy a nagyobb procit vedd meg.
Másik lehetőség: Azért, hogy valamit a lapgyártók megint ki tudjanak küszöbölni, ha már a PAT-szerű fícsör nem lesz aktiválható...:))

A legjobb aláírás a héten

(#8) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Viszont be is bukhatják a tuning piacot, ha valamelyik chipsetgyártó kidob egy jó kis chipsetet, amit lehet tuningolni korlátlanul...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) zsoltee10 válasza Gabesz84 (#6) üzenetére


zsoltee10
addikt

költői kérdés volt......:P


ugyanakkor ha racionálisan gondolkodunk nem hiszem, hogy nagy érvágás az Intelnek, ha a felhasználók elhanyagolható része nem preferálja majd ezt a chipsetet a lock miatt. Bár sztem is lesz rá megoldás, ugyanúgy mint a 865PE+PAT ügyben. :)

(#10) zsiga667 válasza erdoke (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez egy pusztán rosszindulatú AMD-fan hozzászólás volt, ne keress benne értelmet pls. :DD

(#11) zsoltee10 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

te meg lécci ne írkálj ilyeneket a szakmai fórumon, de ezt már sokszor mondtuk. :(

(#12) erdoke válasza L3zl13 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Az is lehet, hogy ez csak a 266 MHz-es procikra vonatkozik, és azok nem is fognak sokkal többet bírni, tehát a SiS és a VIA se tud 300 fölötti FSB-t kisajtolni belőlük.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Gabesz84 válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Gabesz84
őstag

najo, csak azert irtam hatha valaki nem tudja a valaszt ra:)))
:C

(#14) zsiga667 válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

OK, sorry, de azért nem kell rögtön nekemesni... Szvsz mindenki rájött, hogy poén volt, vagy tévedek? :(



----majdnem mindenki rájött, de a szakmai topicokban próbáljunk szakmai stílusban hozzászólni, de legalábbis ne flém ill. off hsz-t írni. Most mindenki levette, de nem egyszer volt már ilyenből flame---- Zsoltee

(#15) L3zl13 válasza erdoke (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor nem lenne értelme korlátozni... Mert korlátozná magát a processzor.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) erdoke válasza L3zl13 (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nem akarják, hogy megtudjuk...:))

A legjobb aláírás a héten

(#17) L3zl13 válasza erdoke (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na, erre nem is gondoltam... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#18) zsiga667 válasza zsiga667 (#14) üzenetére


zsiga667
addikt

To Zsoltee:
Tudtommal a flame tilos, poénkodni viszont szabad. Flame-elni nem is szoktam... Ha valaki meg nem röhög egy jót az ilyen és hasonló hozzászólásaimon, hanem nekiáll habzó szájjal és vérben forgó szemekkel flame-elni, azt csak sajnálni tudom. (Természetesen nem rád gondoltam.)

Szerk.: Részemről befejeztem az OFFolást.

[Szerkesztve]


---Jó poén volt én is röhögtem, csak félő, hogy egy frissen reggelt tag, aki nem ismeri a ''bandát'' neked ugrik, és már meg is van a flame. :(

(#19) zsiga667 válasza zsiga667 (#18) üzenetére


zsiga667
addikt

OFF
To Zsoltee: Na, még ezt az egyet, OK? :D
Ha egy frissen regelt okostojás, vagy akárki nekemugrik, akkor szépen elmagyarázom neki is, hogy písz, meg no flame, meg hogy csak vicc volt. Ugyanis utálok veszekedni.
ON

Na mostmár tényleg befogom a billentyűzetem... :DDD

(#20) Male válasza erdoke (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval tanulnak az autógyáraktól: ''220 Km/h-nál csak leszabályoz, mert sokkal többet tudna, csak az már veszélyes lenne'' -> 222-őt esetleg... (mondjuk ez nem minden autóra igaz, de gyakran csinálják ezt).

FSB lock: ezt a jobb alaplapgyártók biztosan meg fogják oldani. Kis összeesküvéselmélet: a nagy alaplapgyártók (pl ASUS) elérik az Intelnél, hogy legyen valami letiltott dolog a chipsetben, ami azért legyen engedélyezhető. Így majd jól el lehet adni az alaplapjaikat, amik ezt engedélyezni tudják (hiper-szuper tuninglapok lesznek, ami jól reklámozható), persze ezt a kisebb gyártók nem tehetik meg, mivel félnek az Inteltől -> a nagyok tovább növelhetik az előnyüket. (na jó ma volt marketing előadásom, lehet, hogy azért gondolok ilyenekre :) )

(#21) anulu válasza Male (#20) üzenetére


anulu
félisten

vhol akár még racionálisnak is tűnik számomra az Lméleted...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) intelfan


intelfan
aktív tag

Nagyon helyes hogy nem támogatja az Intel a tuningot.
Aki gyors procit akar az vegye is meg dupla áron, ne a kisebb procikat tuningolja.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) HiperG


HiperG
addikt

Aha és miccámít az, ha már a DDR2-667et is tudja hogyha az FSB marad 800?

[Szerkesztve]

(#24) maszat


maszat
senior tag

Meg tudná valaki mondani, hogy a Grantsdale-nek mi a neve?

(#25) Male válasza HiperG (#23) üzenetére


Male
nagyúr

''1066 MHz-es rendszerbusz támogatása '' -> hol látsz itt 800MHz-et?
Persze 1066-hoz is elég lenne az 533-as memória DC-el.

[Szerkesztve]

(#26) Motyi válasza HiperG (#23) üzenetére


Motyi
senior tag

''Az újdonságok között szerepelne a DDR2-667 sebességű memóriamodulok és az 1066 MHz-es rendszerbusz támogatása.''

(#27) Wolverine válasza HiperG (#23) üzenetére


Wolverine
félisten

Aszinkronban is lehet hajtani :t Valsz. teljesítménycsökkenéssel a szinkronhoz képest, de a szinkron egy ideig - azt hiszem - álom marad... ergo az esetleges teljesítménycsökkenés bizonyíthatatlan. Akkor meg az a lényeg, hogy megy és gyors.
Persze ez csak elmélet. Mikor látjuk mi ezt gyakorlatban (néhány szerencsést/gazdag embert leszámítva)? :O

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28) maszat válasza maszat (#24) üzenetére


maszat
senior tag

UP

(#29) HiperG válasza Male (#25) üzenetére


HiperG
addikt

Igen támogatja, de ettől függetlenül a közeljövő P4-ei továbbra is 800 Mhz-s rendszerbuszt fognak használni...

(#30) HiperG válasza Wolverine (#27) üzenetére


HiperG
addikt

Igen csak elmélet, mert volt egy teszt arról, hogy a DDR2-533 dual channelben kb 3900 MB/s -el olvas... ([L]http://www20.tomshardware.com/motherboard/20040301/alderwood-18.html[/L])
Szóval hiába az elméletileg nagyobb sávszélesség, ha gyakorlatban ezt nem tudja kihasználni...

Tehát a közeljövőben az Intel platform teljesítménycsökkenést fog hozni...
-lasabb prescott
-lasabb memóriakezelés a DDR2 miatt
-kizárolag PCI Express videokártyát támogat és erre a platformra csak később jelennek meg csúcskategóriás videokártyák....

[Szerkesztve]

(#31) eddie303


eddie303
őstag

Szerintem az Intel, ha sok ilyent csinál még annyit ér el, hogy a chipsetjeit csak a saját alaplapjaira fogja akasztani, mert nem lesz olyan alaplapgyártó aki ezt megvenné, ha nem tud vele többet is nyújtani, a helye a HP/Dell/IBM féle irodai gépekben lesz.

Linux.... The choice of a GNU generation.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.