Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Robaj


Robaj
addikt

Ez is műxik nem hiszem el! Grat Parci :C

Na ne...
Még itt is lenne lábháború?
Elég a procinál...

(#2) Integra válasza Robaj (#1) üzenetére


Integra
titán

tulajdonképpen nem is értem eddig miért nem így volt
most lesz egy cpu alaplap és lesz egy vga alaplap:)
tök jó lesz legózni!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Rolly válasza Integra (#2) üzenetére


Rolly
veterán

szerintem sokkal kifizetődőbb volna mindenkinek. Gondolok itt a vga gyártókra, a vásárlókra. mert fogod rádugod a neked szimpatikus gpu-t (vagy amire van pénzed) illetve a rambővítést is meg lehetne oldani.

(#4) faster


faster
nagyúr

Jó ötletnek hangzik, bár az kétséges, hány GPU fog belemenni ugyanabba a foglalatba, itt még gyorsabb lenne a foglalat csere, mint CPU vonalon. Viszont a memória bővíthetősége sem lenne rossz dolog.

(#5) kovsol


kovsol
titán

miért milyen poén lenne ha nincs pénzed veszel egy 16 futószallagos VGA -t de ha már lesz pénzed nem kell az egészet lecserélni csak a GPU -t mondjuk egy 32 futószallagosra :D
na ilyesmiről egyenlőre szó sincs :D de ki tudja mi lesz itt egy két év mulva :))

May the Force be with you!

(#6) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

jézusom, csak ezt ne....még nagyobb gányolás lenne az egész pc-ből.... sokkal drágább lenne megvenni külön-külön mint egybe.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) ArGab


ArGab
őstag

Lehet hogy csak én értettem félre, de szerintem a hír csak arról szól, hogy az új GPU-hoz nem kell új nyákot tervezni, mert kompatibilis a régiekkel. Ergo nem kell még ilyen GPU cserebere dolgokra gondolni.

Mod.: mégiscsak jön a GPU cserebere. Lásd a szomszéd ATI-s hír.

[Szerkesztve]

(#8) Yutani válasza ArGab (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha elolvasod a hír címét, akkor már biztosan nem érted félre... Egyébként pont hogy GPU-foglalattal folglalkozik a hír második fele.

#tarcsad

(#9) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

Az ötlet tetszik így első olvasatra...A videokártyák moduláris felépítése révén könnyebben testreszabható lenne egy videokártya...Persze ehhez először egy olyan architekúra is kell amire lehet építeni több évig...Ezek után jöhetne a tetszésszeint bővíthető ram és gpu...Viszont így többe kerülne szerintem egy komplett videokártya de utána évekig el lehetne lenni vele...Majd kiderül ez még a jövő zenéje... :)

Mindenki hülye aki nem normális?

(#10) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szvsz ha ezt megvalósítják, akkor már értelme volna a VGA nyákját teljes egészében beolvasztani az alaplapba. És akkor két proci foglalat lenne az alaplapokon, egy a CPU-nak, egy meg a GPU-nak...

Aki hülye, haljon meg!

(#11) BOOSTER válasza L3zl13 (#10) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Kicsit fura helyzet lenne lehetne kombinálni: intel-ati intel-nv amd-ati amd-nv folalatos alaplapot kérek... :))
Meg kétféle memóriafoglalat is esetleg a cpu-nak és a gpu-nak...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#12) faster válasza L3zl13 (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Régóta ezt javaslom, de senki nem hallgat rám. ;)
Lehet, hogy hasonló lesz a GPU sorsa, mint a koprocesszornak volt.

(#13) Pompi válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az én olvasatomban ez a mondat pont ezt jelenti.

''cserélhető CPU-kat és GPU-kat fogadó alaplapok''

Feel Good Inc.

(#14) L3zl13 válasza Pompi (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igazad van, felületesen olvastam.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) asimov


asimov
aktív tag

Bocs az off-ért, de hogy jutok el a fórumból a hírhez? :F

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#16) ArGab válasza asimov (#15) üzenetére


ArGab
őstag

A fekete sávon a PROHARDVER! felirat vége alatt a sárga.

Én sem találtam sokáig :D

(#17) asimov válasza ArGab (#16) üzenetére


asimov
aktív tag

Köszi, megvan!! :C

''Two intelligent species live on Earth: Humans and Hungarians.'' (Isaac Asimov); -=SoG=-Khabbas

(#18) t-shirt válasza asimov (#15) üzenetére


t-shirt
veterán

Az új hozzászólás melett van.

(#20) faster válasza Kalandor (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Ez a slotba VGA-t dolog azért sem tartható sokáig, mert lassan a GPU-kra nagyobb hűtés kell, mint a CPU-ra. Ami valahol érthető is, hiszen ott tartunk, hogy nagyobb teljesítményt várunk el a GPU-tól.

[Szerkesztve]

(#21) atus33


atus33
tag

Egy dolgot senki nem feszegetett még itt a fórumban, pedig fontos. Mi lesz a videomemóriával?

- ráintegrálnák a GPU-ra? Ez a technológia még nem létezik, nemigen lesz ilyen egyhamar. Úgyhogy ez kihúzva.

- akkor nyilván a rendszermemóriából fog dolgozni. Ilyet viszont csak belépő szintű megoldásoknál használnak (6200TC, x300 HyperMemory). Ilyenkor a GPU meg a CPU közösen használja a memóriát, amelynek így túros a háta.

- esetleg lennének külön GDDR4 foglalatok az alaplapon?!?

Vélemény?

. o O o .

(#22) X-COM válasza atus33 (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát tudtommal már az xbox1 gpu-ja is embedded ram-mal van megáldva

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) faster válasza atus33 (#21) üzenetére


faster
nagyúr

Nyilván nem közös memória lenne, az túl lassú. Esetleg olyan memória megoldás még elképzelhető, ahol a memóriát a mem vezérlő ''felpartícionálja'' a GPU és a CPU között. Természetsen ahhoz minimum 256 bites busz kéne. (128 bit a CPU-nak, 128 a GPU-nak)

(#24) atus33 válasza faster (#23) üzenetére


atus33
tag

Elképzelhető, bár vid.kártyákhoz nem DDR / DDR2 memóriát használnak (kezdő kártyákat leszámítva), úgyhogy akkor ez GDDR#akármi foglalatot jelentene. Ez annyiból húzós, hogy a GDDR-eket nem olyan lábakkal gyártják, amit úgy lehetne ki-be rakni, mint a rendeszermemóriát. Meg a CPU sem fogja tudni kezelni a grafikus ramot. De persze ez változhat.

. o O o .

(#25) faster válasza atus33 (#24) üzenetére


faster
nagyúr

Ez részletkérdés, aDDR, GDDR ramok között nincs olyan nagy különbség, leginkább a memórivezérlő kérdése az egész, és a (bővíthetőség-fix méret) a legnagyobb eltérés (és persze a fix méretből adódó nagyobb órajel)

(#26) atus33 válasza faster (#25) üzenetére


atus33
tag

És az órajel?

Nem értem, miért használnának sokkal drágább GDDR memóriát a monitorkártyákon, ha az olcsó DDR1-2 is ugyanúgy megtenné.

. o O o .

(#27) Sanya válasza faster (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem igazad van, simán beleépíthetnék a prociba ezt is, és akkor már inkább optimalizálnának.


de lehet, hogy a mainál is nagyobb kavalkád helyett n~4-en x nagyobb kavalkád lenne

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) faster válasza atus33 (#26) üzenetére


faster
nagyúr

Igen, ez a gond a mostani rendszerrel, a DDR kontra GDDR témakörben. Ha akarnák, meg tudnák ezt oldani, de akkor oda a memória bővítésének rugalmassága, de nem azért nem kezel a CPU GDDR ramot, mert ez megoldhatatlan technikai probléma lenne. Simán meg lehetne oldani ezt.
Mindenesetre lassan a GPU költözik az alaplapra, a CPU pedig kártyára. :)

[Szerkesztve]

(#29) Yaye válasza kovsol (#5) üzenetére


Yaye
őstag

Dehogyis kell új gpu, csak veszel még 16 futószalagot és bedugod egy üres futószalag-foglalatba... :))

Különben ez a dolog a régi isa-s vgakat juttatja eszembe: lehetett venni a bótban darabra memóbővítést, belenyomtam és kész volt. :)

(#30) marcee


marcee
addikt

Amíg alaplapra épített foglalatról van szó, addig ez szerintem csak a low-end-ről szólhat, de azt meg éppen nem szokás upgradelgetni. Furcsa, na.
Memóriabővítést valahogy nem tudok könnyen elképzelni a mai csúcskártyák, csúcsRam-jai mellett. Változna a sávszélesség attól függően mennyi modul van benne például, ha jól tudom.

\m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.