Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Most akkor így most hirtelen lehet kapni ezeket vagy nem? Merthogy a terratec már árulja, de a cikk bejelentésről szól, és arról volt szó hogy ebben a hónapban már lesz kapható, de akkor viszont már kéne lenni teszteknek nedemost úristenjézusom....

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) McJames válasza Genialis (#1) üzenetére


McJames
senior tag

Ne izgulj, biztos lesz hozzá hamarosan Linux-driver is... (powered by ATi) ;]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) Edem


Edem
senior tag

Az ASUS termékéhez hasonlóan az AOpen Aeolus névre keresztelt GeForce FX-alapú videókártyáit is ellátták minden földi jóval, így például az FX Flow heatpipe-hűtőjével is.

Én ezt nem értem. Nem ez az a hűtő, ami mellett nem lehet meglenni, mert olyan hangos?

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#4) McJames


McJames
senior tag

Jut eszembe: az AGP-, és a mellette található PCI-slot nem ugyanazt a(z) (''fizikai'') IRQ-t használja? Mert, ha igen, és az IRQ-ra szükség is van, megosztani pedig - ugye? - nem igazán szerencsés, akkor nem mindegy, hogy elfoglalja a hűtő a slotot vagy sem?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) GeorgeTerror válasza Edem (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Viszont legalább lehűti.
Aztán meg majd jönnek a videók, hogy az nvidia kártya sűrű füst kíséretében meghal hűtő nélkül, az ATi meg visszaveszi az órajelet lefagy anyáz, de túléli.
Aztán jön a via és vicces videóval bemutatja, hogy a mittomijen kártyának nem kell ám hűtés és úgyis piszokgyors lesz... :DDD :DDD

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) Den válasza Edem (#3) üzenetére


Den
veterán

De :)

www.simson4t.hu

(#7) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

És akkor hol marad az MSI? Nem úgy volt, hogy először csak ők gyártanak majd ''efekszeket''? Mostanara pedig már a listáról is eltűntek? Nem mintha sajnálnám őket, csak furcsa.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Sikló


Sikló
tag

Az Asus-nál tudják mitől döglik a légy! :D Azért arra is kíváncsi vagyok, mit tud!

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#9) Satan-Claus válasza McJames (#4) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ezt már többször olvastam, de ez milyen alaplapoknál van így? Mert én ilyen problémával még soha nem találkoztam.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#10) Genialis válasza McJames (#2) üzenetére


Genialis
aktív tag

Van hozzá... Powered by Nvidia. Már lassan két éve. Szídja is mindeki, mert eléggé rapszódikus a működése, és nem opensource. De, a 3d az megy...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#11) utax válasza Edem (#3) üzenetére


utax
aktív tag

én sem tudtam, hogy a heatpipe hűtő 6800-as ventivel a ''minden földi jó'' kategóriába tartozik :)

Use the force, Dude !

(#12) gericooper válasza McJames (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

igen. agp és a pci1 u.azt az irq-t használja (pl az én abitomnál) de jól működő hardverek esetén nem lehet gond, ha két eszköz irq-t oszt meg.

szerintem is egy mai lapnál jó nagy mennyiségű pci slot mellett nincs nagy jelentősége annak, hogy elfoglal-e egy pci slotot a kártya v.nem.

(#13) Parci válasza utax (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az irónia nagy úr :). Földi jó max azért, mert az nV ezt szeretné, de szvsz nincs ember, aki ne sírna már amikor meglátja.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) emvy válasza Parci (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Hehe, a két pci slotot elfoglaló ge4hűtőm nagy sikert aratna:).

while (!sleep) sheep++;

(#15) phoenixke válasza Genialis (#1) üzenetére


phoenixke
tag

.. de az ára, az ára... :'( és ezek eu árak voltak, nálunk drágábbak lesznek...

(#16) Thom!


Thom!
veterán

Én már a fizikai kártyát és tényeket várom! Sz@arozik még mindig a Nvidia. :)

(#17) gergoke válasza Thom! (#16) üzenetére

persze hogy szarozik...
nincs mit tesztelni még :)

(#18) Atrox


Atrox
tag

Na beindult a rókabőr effekt az fx-nél is. Én már csak ilyen rókabőr mániás vagyok. :))

Ide poént, okosságot vagy gép konfigot szoktak írni.

(#19) Ga


Ga
tag

A PCI-IRQ sharingről csak annyit, hogy nálam 7 kártyesz van a gépben...
Persze a 4 IRQ csatornára...

És szinte bármilyen kombinációban megy (AGP-s kártyát PCI-ba, illetve fordítva persze nem próbáltam :))))

Úgyhogy ne mondjátok, hogy sok az a néhány slot... Meg hogy nem műxik az irq-share :)

Hová rakjam pl. a 2. hálókártyát (majd, ha lesz) :)
...Tudom... USB-re :)


Csak ennyit szerettem volna a 6 pci-slot+irq sharing szálhoz hozzászólni...

Üdv néktek!

Ga

(#20) Il Padrone válasza GeorgeTerror (#5) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Es latom a topicok tomkeleget, en azert veszek ezt, mert a masik kazan, es ha leesik rola, akkor elfustol, meg ehhez mar olyan tap kell es akkor mar is olcso.
Jo lesz
:DDD

Ja es nem mondtam meg, lesz rajta tapcsati.
Hallotatok mar ilyenrol.
Skandallum
:DDD

Il Padrone

(#21) Cefa


Cefa
senior tag

Én csak annyit írnék hogy MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR? MIKOR?

És a hírek egymásnak teljesen ellentmondanak.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#22) e-biza


e-biza
őstag

[L]http://www.nvnews.net/images/news/220301/images/geforcefx.jpg[/L] csak ogy legyen min rágodni :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#23) e-biza


e-biza
őstag

[L]http://www.maximumpc.com/features/feature_2003-01-03.html[/L] itt szépen legépelve van :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#24) Genialis válasza e-biza (#23) üzenetére


Genialis
aktív tag

Ez leginkább meglepő, de egyben mulatságos is.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#25) Bogyó bá' válasza e-biza (#22) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úgy emléxem, valaha a 3Dfx-től láthattunk hasonóan brutálhütös, megawattos kártyát utoljára, igazi ütőerő nélkül. A cég bele is döglött rendesen...(reméljük, a ''nagypofájú'' Nvidia is hasomlóan jár....) :DD

ps.: piszokul rosszmájú vagy ma, bogyó!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#26) Cathfaern válasza e-biza (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudom, ez még csak egy béta kártya tesztje, meg nem is biztos, hogy igaz, de ha ezek valós eredmények, akkor bizony elég siralmasak :(

(#27) e-biza


e-biza
őstag

bogyo: a 3dfx nem ebbe bukott bele, hanem hogy az nvidiának sikerült elhitetnie mindenkivel, hogy a 32bit igenis fontos játék közben. ez volt a fö indok, hogy senki nem vett voodoot.Lehet a voodoo 4 és 5 már nem volt ütös, de azért a 3még az volt, mégis mindenki inkább vett tnt-t.
Genialis:elárulnád min tudsz nevetni?én nem látom mosolygás okát.
Cathfaern:igaz béta kártya, de tényleg siralmas? Azért beta de túlteljesiti a jelenlegi legjobb kártyát, s ha jol olvasom a szöveget, aztirja, hogy a Doom III inkább a GPU erejére támaszkodik mint a memoria sávszélességére, s ehhez a gffx joban passzol. És még itt van a CineFX meg CG meg minden itt van amivel az nvidia segiti a fejlesztöket (pénzzel is) szoval sztem azért még ne temessük el a kártyát.

ps:kicsit zavar engem, hogy itt túl nagy a vörös oriást támogató tábor, s mindenki fikázza az nvidiát, s a 3dfxet sem kimélik egyesek, pedig utobbi volt a 3d fö úttöröje.én remélem az nvidia kitalál valami okosat és megmutatja az r350 csak egy kodnév marad...

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#28) e-biza válasza Cathfaern (#26) üzenetére


e-biza
őstag

de miért nem hiszünk a tesztnek, már csak ez a kérdés...azért mert még nincs boltban, kell hogy legyen már valahol egy példány belole.azért a legelso kártyáknak már le kellettgördülnie a gyártósorról

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#29) Bogyó bá' válasza e-biza (#27) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A 16 bit-be, a 256x256-os max méretü texturákba, meg az elb*szott VSA-100 chipbe bukott bele, valamint abba, hogy az elfogadható teljesitményt a V5-ös kártyák csak 2, 4,sőt 8 (!) db ilyen chip és 200W-os külső táp alkalmazásával birták elérni, miközben a konkurrencia (nVidia) egytlen pici, kis fogyasztású chippel hozta ugyanezt, sokkal olcsóbban.
Jelenleg az nVidia nem tud túllépni a saját árnyékán, most ő képtelen valami korszerübb architekturát kifejleszteni, jelenleg az ATI-é a fejlettebb megoldás.
A majd egyszer talán már a kereskedelmi forgalomba is kerülő FX hasonló erőt (!!)
képvisel, mint a konkurrens ATI lassan már féléves (!) 9700Pro-ja! Sokkal nagyobb hőleadással/teljesitményfelvétellel, és - a jelenlegi információk szerint - majdnem dupla árral....
Ráadásul az Nvidia ezt a kb. hasonló teljesitményt is csak a hightech maximális bevetésével tudja elérni: 500MHz DDR- II, 0,13 mikron. Szvsz valami nincs rendjén a konstrukcióval.
Mindezeket úgy irom, hogy nekem eddig csak nVidia - kártyáim voltak, Riva-128-tól gef3-ig bezárólag. De most váltani kell, mert ugyanazért a pénzért jelenleg az ATI ad többet......

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#30) Zsiba válasza Bogyó bá' (#29) üzenetére


Zsiba
senior tag

Egyet értek... Valami nincs rendben ezzel a konstrukcióval... főleg, ha ilyen hűtési megoldás kell rá. Ezek szerint ez a chip max. ennyit bír és lehet, hogy csak vízhűtéssel lehet húzni egy FX-et?

a fenti linken szereplő tesztet én kétkedve fogadom... sehol sincs leírva milyen gépen hozták ki ezeket a teszteredményeket.

''One Ring to rule them all...''

(#31) Thom!


Thom!
veterán

Állítólag holnap jönnek a tesztek. Amiket láttam béta teszteket 1 német oldalon. Mit mondjak siralmasak. Max 2-3 % az FX javára :( Én úgy érzem az Nvidiánál totális káosz van. Majd meglátjuk...

Szóval az ATi nagyot alkotott az R300-zal.

(#32) Thom!


Thom!
veterán

[L]http://www.tecchannel.de/hardware/1109/index.html[/L]

(#33) Zsiba válasza Thom! (#32) üzenetére


Zsiba
senior tag

5 perccel megelőztél :)
Hát nem győzött meg ez a teszt arról, hogy az FX a csúcs... Jobb, jobb de amekkora feneket kerítettek neki, ahhoz képest nagyon gyenge és csak minimálisan veri a Radeon9700-et.

''One Ring to rule them all...''

(#34) Zsiba


Zsiba
senior tag

650 Euro igencsak húzós ár ezért a kártyáért...

''One Ring to rule them all...''

(#35) Thom! válasza Zsiba (#34) üzenetére


Thom!
veterán

Pár %-ért +250 euró ez így nem lesz jó, főleg, h fokozatosan megy le a Radeon9700 ára. :(

(#36) Parci válasza Thom! (#32) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

BRUTÁLIS!!!

Ennyi volt az nVidia, legalábbis az NV35-ig mindenképpen. Kérem a tippeket, hogy hány nagyobb gyártó fogja elkezdeni az ATI kártyák forgalmazását a következő fél évben!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) Zsiba válasza Parci (#36) üzenetére


Zsiba
senior tag

:))

''One Ring to rule them all...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.