Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krix


Krix
őstag

Hát, nem tartott sokáig...

If it is not broken then don't fix it!

(#2) gyga


gyga
senior tag

hát lehet hogy már belefásultam az ilyen hírekbe, de nem hat meg. ez amugyis várható volt.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#3) Kriza


Kriza
őstag

:C

Legalább meggondolják a Sonynál, hogy aranyárban adják a szoftvereket!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) t-shirt


t-shirt
veterán

De még mindig itt a korong kérdés, eddig még nem esztergált senki 6cm-es dvd-t. Vagy így mehetne memo kártyáról is?

(#5) dabadab válasza t-shirt (#4) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ez konkretan memkartyas megoldas (vhogy menet kozben ki kell cserelni, reszletek nem erdekeltek, igy azokkal nem tudok szolgalni)
Egyebkent meg kivancsi lennek arra a szoftverre, ami tonkreteszi a HW-t, foleg a PSP-n.

DRM is theft

(#6) LordX válasza Kriza (#3) üzenetére


LordX
veterán

- Hűbammeg, képzeld, feltörték a firmwareünket, mostantól bármit lehet rajta futtatni
- Nemá... Nem fogják megvenni akkor a játékokat!
- Mit akarsz ezzel mondani? Vigyük le az árukat?
- F@szt.. keressük meg a csávót, pereljük be, nyírjuk ki (stb.), azt még a nép is mellénk áll, mert miatta mentek fel az árak.. ;]

(#7) Husky


Husky
aktív tag

Megvettem. Kifizettem. Enyimé.

Innentől ha reszelek rá sajtot, berakom a mikróba és tíz perc alatt aranybarnára sütöm akkor a Sony-nak egy szava sem lehet miatta. Azt csinálok a cuccommal amit akarok.

(Mod: Döncsék mán' el hogy akkor most kapitalizmust akarnak vagy diktatúrát... ;] )

[Szerkesztve]

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#8) Viktor77 válasza Husky (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Igen. Azzal az eggyel amit megvettél.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) dabadab válasza Husky (#7) üzenetére


dabadab
titán

''Megvettem. Kifizettem. Enyimé.''

Az a baj, hogy ok meg a donteshozokat vettek meg, igy aztan van olyan, hogy DMCA, EUCD meg hasonlok, amik azt celozzak, hogy megse tehess a cuccodddal azt, amit akarsz.


''(Mod: Döncsék mán' el hogy akkor most kapitalizmust akarnak vagy diktatúrát... ;] )

Eldontottek: diktaturat akarnak, ahol ok a diktatorok.


DRM is theft

(#10) WN31RD válasza dabadab (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Megint egyetértünk. ;)

Egyébként úgy kell a Sonynak! :C Remélem, minden szoftverkorlátozott cuccot feltörnek előbb-utóbb! ;]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Hamarosan megjelenik a hir, hogy az NDSt is feltortek.
Nekem ezzel mar nem tudnak ujat mondani, sot mutatni sem.
Egyenlore csak 64megas romokkal talalkozok...

(#12) anulu


anulu
félisten

várható volt... ennyi.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) ebx


ebx
aktív tag

nincs feltörhetetlen védelem. De ilyen moddolt PSP csak pár százalék lesz - maximum. Érzésem szerint eltúlozzák a várható bevételkiesést nagységrendjét.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#14) twollah válasza ebx (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Itt inkabb csak a jatekfejlesztok paraztatasa a cel.

(#15) Polesz


Polesz
addikt

Lassan már a következő híreket fogjuk olvasni:

1. Már egy hónapja a piacon a legújabb másolásvédelmi eljárással működő ketyere és még nem törték fel. A cég szakemberei szabotázsra gyanakodnak

2. Újabb egy hét anélkül, hogy feltörték volna a rendszert. A cégnél magas jutalomban részesítik aki elsőnek töri meg a törhetetlennek hitt védelmet

3. Kijött xy program végleges változata, de a crack-re napokig várni kellett.

:Y:Y:Y

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#16) zLegolas


zLegolas
őstag

Azt szerintem senki nem gondolta, hogy ez nem történik meg, törvényszerű volt...
Mondjuk azért én még nyugodtan alszom eme tragédia hallatán...;)

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#17) Polesz válasza zLegolas (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Nyugodtan alszol??? Én már napok óta forgolódom, hogy szert tegyek egy ilyenre és toljak rá linuxot :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) twollah válasza Polesz (#17) üzenetére


twollah
nagyúr

Izgalmas lesz.
A billentyuzetet hogyan emulalod?

(#19) fanatic


fanatic
aktív tag

És mit is tudtak vele kezdeni?

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#20) sbazsi válasza Husky (#7) üzenetére


sbazsi
veterán

Arrra lennék kiváncsi, hogy valóban beteszed-e a mikróba?
Még ha tudod, hogy ezzel bukik a garancia.

Javaslom vegyél egyet, tedd be a mikróba, vidd be a szervízbe.
Gyanitom lesz egy aranybarna sajtos PSP-d, és ha áldozol még egyre, akkor még egy játékod.
Szerintem kár elrontani vele a sajtot.


Amúgy az ilyen cikkek azért jelennek meg, és kapnak ekkor hírverést, hogy kispistikék megijedjenek a warez cuccoktól...

(#21) zLegolas válasza Polesz (#17) üzenetére


zLegolas
őstag

Nekem a GameBoy-omon Basic fut...az már majdnem ugyanaz, nem? :D :P

Képet hová tudnék secperc feltölteni (ftp-vel nem megy...)

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#22) Husky válasza sbazsi (#20) üzenetére


Husky
aktív tag

> Még ha tudod, hogy ezzel bukik a garancia.

Látva az ilyen felhajtásokat, a Sony által nem jóváhagyott kód futtatása valószínűleg ugyanúgy dobja a gart mint a megmikrózás.

> Szerintem kár elrontani vele a sajtot.

Egen, elég kesernyés íze lesz tőle a feltétnek, ezen még dolgoznom kell kicsit. Talán egy kis pikáns mártás elnyomja, minnyá kipróbálom.

> kispistikék megijedjenek a warez cuccoktól...

Pontosan ezért ragadom meg az összes ilyen alkalomt hogy kommunikáljam a Nagy Gonosz Gyár felé hogy ''Megvettem, kifizettem, enyimé.'' ... Ők építik ezerrel a fogyasztói társadalmukat. Innentől meg ha én sajttal (nem jóváhagyott szoftverrel) fogyasztom, közük se hozzá... ;]

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#23) sbazsi válasza Husky (#22) üzenetére


sbazsi
veterán

Szerintem valahol mintkét félnek engednie kéne.
Amig amerikában súlyos vagyonokhoz lehet úgy jutni, hogy beperünk egy gyártót, mert triviális dolgok nincsenek benne a user manualban, és hülye user sérülést szenved, és a gyártó fizethet, addig sajnos ez lesz...

Példának okáert egy HP computer user manualjaban benne van, hogy amikor csatlakoztatod a fülhalgatót/hangszorót, ellenőrizd, hogy le van-e halkítva a kimenet, mert halláskárosodáshoz vezethet. Egyrész ki olvassa el ezeket a manualokat? Vagy miért írták bele?

Avagy mondhatnám az urban legend embert, aki vett egy lakóbuszt, és balesetet szenvedett. Az autopályán hátrament kávét főzni/wc-zni. Perelt és nyert...

Vagy a macska esete a mikrohullámu sütővel...

És amig ilyenekről hallunk, addig bizony a gyártók bele fogják írni, hogy a garancia csak a rendeltetésszerü használattal érvényes, gyári kiegészítőkkel, szoftverekkel, stbstbstb... Szóval csak gyárilag jováhagyott cuccokkal...

(#24) sbazsi


sbazsi
veterán

A vevőnek sajnos jogában áll hülyének lenni...
Amúgy teljesen egyetértek azzal, hogy a soft nem rontja el a hardert, és jó kis bullshitet produkálnak.
De a hülye user hidd el képes arra, hogy valamit bütyköl a gépén, majd nem indul el.
Akkor mi van? Garanciába kapjon új soft-ot? Vagy mi?


itt egy másik UL:

Ez az eset valóban megtörtént a Word Perfect Telefonos Segélyvonalnál.
Mondanom se kell, hogy az irodistát kirúgták, mindamellett ő jelenleg pereli a Word Perfect szervezetet indok nélküli felmondásért. Most az elbocsátásához vezető, szalagra rögzített beszélgetés írott változata következik:

''Word Perfect Segélyvonal, miben segíthetek?''
''Nos, egy kis problémám akadt a Word Perfect-tel.''
''Miféle probléma?''
''Nos, csak úgy gépelgettem és egyszer csak a szavak elmentek.''
''Elmentek???''
''Eltűntek.''
''Hmm . Mit lát most a képernyőjén?''
''Semmit.''
''Semmit?''
''Üres, és nem fogad el semmit sem, amit gépelek.''
''Még mindig a Word Perfect-ben van, vagy kilépett?''
''Azt hogy veszem észre?''
''Jó, hagyjuk. Tud mozogni a kurzorral a képernyőn?''
''Nincs semmiféle kurzor. Mondtam már: nem fogad el semmit sem, amit gépelek!''
''A monitora jelzi, ha áram alatt van?''
''Mi az a monitor?''
''Ez az a tévészerű dolog a képernyővel. Van rajta fény, amikor be van kapcsolva?''
''Nem tudom.''
''Nos, akkor nézze meg a monitora hátulját, és keresse meg, ahol az áramot vivő vezeték belemegy. Megvan?''
''Igen, azt hiszem.''
''Remek! Akkor most kövesse azt a vezetéket, és mondja meg nekem, hogy belemegy-e a konnektorba.''
''..................Igen.''
''Ami kor a monitor hátulját nézte, észrevette, hogy két vezeték is megy bele?''
''Nem.''
''Pedig igen. Arra kérem, hogy menjen vissza, és keresse meg a másikat is.''
''Oké, itt van.''
''Nézze meg, legyen szíves, hogy ez rendesen be van-e dugva a számítógépébe.''
''Nem érem el.''
''Hm, hm. De látni látja?''
''Nem.''
''Meg ha térdre ereszkedik, vagy áthajol az asztal fölött, akkor sem?''
''Ó, nem azért, mert rossz szögben vagyok, csak mert sötét van.''
''Sötét?''
''Igen, az irodai lámpák sötétek, csak kívülről szűrődik be egy kevés fény.''
''Hát akkor kapcsolja fel őket.''
''Nem lehet.''
''Nem? Miért nem?''
''Mert áramszünet van.''
''Ára........ Áramszünet?!? Aha, oké, akkor megtaláltuk. Megvan még Önnek a doboz, a kézikönyvek, meg az összes cucc, amit a gép vételekor kapott?''
''Igen, itt tartom őket a szekrényben.''
''Jó. Akkor szedje elő őket, szerelje szét a rendszerét, pakolja össze, és vigye vissza abba a boltba, ahol vette.''
''Tényleg? Ennyire rossz a helyzet?''
''Attól tartok, hogy igen.''
''Hát, jól van, akkor nincs mit tenni. És mit mondjak nekik?''
''Csak annyit, hogy maga túl hülye ahhoz, hogy számítógép-tulajdonos lehessen!!!''

(#25) Break


Break
aktív tag

Ha jól tudom (ha nem, akkor kövezzetek meg) ...a memokártyáról nem tud beolvasni médiákat (szoftveresen tiltva van) .... na ez bosszantott sok juzert .

Ha már van egy ilyen ketyere a birtokában,had olvastassa be a kis videóját és az általa kiválasztott hangokat ....ne csak amit hivatalosan megvett anyagot.
Ez volt a alapötlet ....úgy tudom.

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#26) Bumbi válasza zLegolas (#21) üzenetére


Bumbi
tag

Na ez viszont engem érdekel! Hogy csináltad?

42

(#27) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem az elnne a kérdésem hogy ha jól tudom a PSP 6 centis DVD lemezzel dolgozik nem ? Ilyen márpedig létezik, a Sony új Handycamjében is 6 centis DVD-RW van benne....és mivel annak üresnek kell lennie hogy vehess rá családi marhaságokat szerintem idő kérdése hogy mikor tudsz majd gammákat másolni ezekre a 6 centis korongokra....cd-ből is van 6 centis asszem....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#28) worthless


worthless
tag

a handycamban nem 8 centis van? csak mert az lenne logikus, reven h azt harangozzak h berakhatod az asztaliba, csakhat az asztaliba a 8 centisnek van kialakitva melyedes ha jol tudom

http://browsehappy.com/

(#29) TommyGun válasza worthless (#28) üzenetére


TommyGun
őstag

Lehet igazad van...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#30) zLegolas válasza Bumbi (#26) üzenetére


zLegolas
őstag

Hát így:

Bővebben: link

meg így:

Bővebben: link

stb..

;)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#31) LOoZzY


LOoZzY
csendes tag

Hali!
1 kerdes: PSP-n lehet filmet nezni, es mp3 lejatszonak is hasznalhato? thx
film alatt a netrol (DC++) szedett avikat ertem:).

[Szerkesztve]

(#32) Daveee


Daveee
csendes tag

Tudna nekem segíteni olyanban valaki, hogy mi módón tudok memória kártyára játékot tölteni?? Mer' nem igen vágom a dolgot... :(

Szalai Dávid

(#33) Shim válasza LOoZzY (#31) üzenetére


Shim
őstag

[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.