Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) worthless


worthless
tag

nem firefoxra, hanem mozillara, a gecko motorra epulnek a dolgok
a firefox is, a netscape is...

http://browsehappy.com/

(#2) MarKoo


MarKoo
őstag

Tényleg király böngésző, de pár honlapnál látok bugokat. :(

(#3) Esmein


Esmein
nagyúr

Mert a firefox egyszerűen király.
1.0-ban irjátok be, hogy esmein, és klikk a varázsgombra :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Elrood válasza Esmein (#3) üzenetére


Elrood
őstag

Mifélre varázslógombra?:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) Szőrös  válasza Elrood (#4) üzenetére


Szőrös 
veterán

ugrás. de engem is megtalált, sőt gondolom mindenkit aki itt regelt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#6) Elrood válasza Szőrös  (#5) üzenetére


Elrood
őstag

Az ilyen gombokat azonnal leírtom:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) Esmein válasza Elrood (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

A címsáv melletti feltételezem zold-kék nagy gombra. (feketefehér moncsin vagyok ;) )
Varázsgomb. Egyébként asszem a google első lapját nyitja meg, de baromi hatékony.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Sil válasza Esmein (#7) üzenetére


Sil
senior tag

Ja, hogy az ''I'm Feelin' Lucky'' keresés a Google-n? Lehet, hogy hatékony (tényleg a keresés legvalószínűbb eredményét nyitja meg), de én nem szeretem, meg is változtattam, hogy a címsorból ne ezt csinálja nekem, ha elgépelem a honlap címét véletlenül, hanem rendes normális Google keresést. Meg a keresőt is kiszedtem az Eszköztárból, a címsorból is lehet keresni (többféle, testreszabott keresővel is, pl rövidítések segítségével).

(#9) nap


nap
addikt

Nem ugy volt, hogy a Netscape markanevet kvazi megvette a microsoft?
Szoval, szerintem a Mozillanak lesz uj kiadasa, nem a Netscape-nek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) moonman


moonman
titán

így az igazi Bővebben: link :)

(#11) #90996736


#90996736
törölt tag

Noha a Microsoft nem tervezi új Internet Explorer kiadását a 2006-ban megjelenő új Windows, a Longhorn megérkezéséig, a szoftvervállalat a múlt héten közölte, hogy ún. add-onokkal új szolgáltatásokat tervez elérhetővé tenni a böngészőben. Ezek közé tartozik a kedvencek egyszerűbb kezelése és az egy ablakban megnyitott oldalak füles (tab) elrendezése. ... pfff .. copycat ...firefox 2 leghasznosabb funkcióját fogják azt átveszik?? ezt nevezem konstruktív üzleti stratégiának ...

(#12) moonman válasza #90996736 (#11) üzenetére


moonman
titán

eddig azon ment a nyígás, hogy nem tudja. jellemző.

(#13) Sil válasza #90996736 (#11) üzenetére


Sil
senior tag

Ezeket az add-on-okat nem ők fogják csinálni, és nem építik be a füles böngészést egyelőre az IE-be, hanem a már létező (külső cégek által készített) ilyen-olyan toolbar-okat meg az IE-re épülő böngészőket (pl Maxthon) fogják összegyűjteni egy helyre, a hivatalos honlapra. Ezt valami Microsoft-fejessel készült interjúban olvastam nemrég, de most meg nem mondom, hol volt a cikk...

(#14) moonman


moonman
titán

ilyen gyűjtőhely már most is létezik. Bővebben: link

(#15) Sil válasza moonman (#10) üzenetére


Sil
senior tag

Ugyanez Firefoxban:

1. megoldás: ha a címsorba nem webcímet írsz be, keresni fog mindenféle sidebar nélkül is. Alapból a Google ''I'm Feeling Lucky'' van beállítva (azaz a legvalószínűbb Google találatra ugrik), de ez átállítható tetszőleges keresőre a következőképpen:
A címsorba beírod, hogy about:config, és nyomsz egy entert. Kikeresed azt, hogy keyword.URL, és az értékének megadod a kívánt keresés linkjét (a kulcsszó nélkül), azaz pl ha sima Google-t akarsz, akkor azt, hogy http://www.google.com/search?btnG=Google+Search&q= .

2. megoldás: a keresőt szépen beállítgatod a kívánt paraméterekkel (pl hogy milyen nyelven keressen, vagy pl csak képeket), és rákeresel valamire. Az eredményt berakod a könyvjelzők közé. A könyvjelzőt átszerkeszted úgy, hogy a linkben a keresett kulcsszó helyére %s -t írsz, és adsz neki egy rövidítést. Utána a címsorba már csak a rövidítést kell beírni, és utána a kulcsszavakat, amire keresni akarsz, és enter. Pl nekem a ''gg kutyafüle'' sima Google-keresés a ''kutyafüle'' kulcsszóra, a ''gi kutyafüle'' szintén Google, de képkeresés, az ''imdb kutyafüle'' pedig az imdb.com-on keres, meg még van egy pár ilyenem.

(#16) Sil válasza moonman (#14) üzenetére


Sil
senior tag

Ja, mondta a pasi azt is, hogy most már létezik ilyen.

''...providing you with the security and flexibility you've come to expect from the world's most popular browser'' - jujj... ezek komolyan gondolják?

(#17) moonman válasza Sil (#15) üzenetére


moonman
titán

sidebar ide se kell, csak kinyitottam, hogy látszódjék, oda is betette magát default keresőnek. simán címsorból keres.

(#18) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Én ma este telepítettem fel a gépre, és ami abszolút pozitív tapasztalatom; hogy a BitTorrent-tel együtt hajtva sokkal gyorsabb, mint a IE.
Így a rókakoma is beköltözik a gépembe...:)

(#19) twollah


twollah
nagyúr

Az m$ most kapkod fuhoz-fahoz, hogy behozza a lemaradasat.
Azokat a dolgokat epiti bele az InternetExploderbe amiknek mar 1000 eve benne kene, hogy legyenek.
A biztonsagrol meg ne is beszeljunk.

(#20) twollah


twollah
nagyúr

Az m$ most kapkod fuhoz-fahoz, hogy behozza a lemaradasat.
Azokat a dolgokat epiti bele az InternetExploderbe amiknek mar 1000 eve benne kene, hogy legyenek.
A biztonsagrol meg ne is beszeljunk.

(#21) erdoke válasza twollah (#19) üzenetére


erdoke
titán

Majd ha minden oldal normálisan megy FF és Opera alatt is. Tudom, hogy ez elsősorban nem a böngészők hibája, de mint felhasználó ez engem nem érdekel. :((

Na mizujs, remeg a kezed? Kicsit lassú az a fél perces frekvencia, nem? :DDD

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#22) X-COM válasza Sil (#15) üzenetére


X-COM
nagyúr

ie-ben is meg tudod csinálni a prefixes keresést
Bővebben: link

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#23) X-COM válasza twollah (#20) üzenetére


X-COM
nagyúr

szerintem elég nyugodtan szemlélik a dolgokat

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#24) nbk


nbk
aktív tag

én is firefoxot használok... franko, bár csináltam egy oldalt, de sajna nem müxik firefox alatt...
:(
www.superioraudi.hu
ezen belül meg a termékek kategória --- csak ie alatt müxik sajnos

és sajnos tök mindegy mit találnak ki a nem ie browserek, mert a micsrosoft ugyis átveszi pár hónap múlva és bukták az előnyüket....
sajna ez van, akárki akármit talál ki, microsofot húzza belőle a hasznot...
microsoft suxxxxxxx!


[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#25) moonman


moonman
titán

(#26) X-COM válasza nbk (#24) üzenetére


X-COM
nagyúr

mit vesz át pár hónap múlva? az ie6 az xpsp2-vel esett át kisebb-nagyobb ráncfelvarráson, több évvel a megjelenése utána

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#27) Sil


Sil
senior tag

Közben megtaláltam az eredeti interjút, két részes: Bővebben: link

(#28) nbk válasza X-COM (#26) üzenetére


nbk
aktív tag

most nem csak konkrét dolgorak gondolok, hanem álltalánosan...
ha valamilyen böngésző kijön új, működőképes, frankó dolgokkal, azt a MS beépiti a saját böngészőjébe (ami a világ legelterjedtebb böngészője) és nagyjábol oda is veszett a előny...
sajna ez van, MS koppint, és nyer... :(

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#29) Sil válasza X-COM (#26) üzenetére


Sil
senior tag

Az nem ráncfelvarrás, hanem biztonsági toldozgatás-foldozgatás, ráadásul csak XP-re. De van már olyan sebezhetőség is, ami SP2-vel is működik, és nem is túl bonyolult: Bővebben: link
És mi az ilyenekre a válasz legtöbbször? Kapcsold ki az Active Scripting-et / az ActiveX-et... Pedig az alternatív böngészők pont ezeket nem támogatják már alapból (nem is jönnek be a spyware-ek meg hasonlók ;) ), és az IE-t már csak azokra az oldalakra használom, amikhez ActiveX kell (vagy amiket csak IE-re terveztek, és nagyon hibás a kódjuk).

(#30) kamikaze boci válasza erdoke (#21) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Szerencsére egyre kevesebb rosszul megjelenített oldal van. A Firefox 1.0 az első, amit a környezetemben minden gépen alapértelmezetté merek tenni (inkább, minthogy hetente a hülye spyware-kel kelljen küzdenem).

A másik: egy normális lapot a többi böngészőre is optimalizálnak, legalább Operára, Mozillára (Firefoxra).

egyéb állatfajták

(#31) nbk válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


nbk
aktív tag

alapértelmezett?
akkor #24
várom a megoldást... :o)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#32) Sil válasza nbk (#28) üzenetére


Sil
senior tag

Beépíti, majd, esetleg, 2006-ban. De szerintük ilyenekre, mint füles böngészés, nincs igény.

Szerintem egyébként beépíthetnék már a CSS-szabványokat is, legalább a legelterjedtebbeket, mert az elég gáz, hogy csinálok egy tök szép, teljesen szabványos oldalat (ami mellesleg nem is használ semmi túl extrém CSS-formázást), és IE alatt egyszerűen összevissza dobálja a jobbra igazított dobozaimat, meg a többi formázással is trükköznöm kell, mert az IE ezeket nem tudja rendesen, pl... És nem hagyhatom figyelmen kívül, mert ugye a felhasználók kb 90%-a még mindig ezt a vackot használja.

(#33) nbk


nbk
aktív tag

www.superioraudio.hu

bocs, elirtam

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#34) Sil válasza nbk (#33) üzenetére


Sil
senior tag

''The requested URL /acoustic\index.htm was not found on this server.'' illetve: ''The requested URL /\\www.superioraudio.hu\acoustic_ala\index.htm was not found on this server.''
Izé, ennek a \-nek nem a másik irányba kéne dőlnie?

[Szerkesztve]

(#35) kamikaze boci válasza nbk (#24) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez nálam ie alatt sem jelenik meg:)

Egyébként meglepően sokan állnak át az alternatív böngészőkre. Itt Bővebben: link van egy kis saját statisztika, amiből nekem az derül ki, hogy bizonyos körben az alternatív böngészők lassan 50 %-os részedést szereznek (az Opera a valóságban kevesebb, én pörgetem a számlálóját).

egyéb állatfajták

(#36) nbk válasza Sil (#34) üzenetére


nbk
aktív tag

igen, nekem is furcs a / jel dőlése, de nekem ie-ben müxik....
miért?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#37) tierbatyo válasza nbk (#33) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Netscape 7.2 simán vágja :) , pedig sok hasonló felépítésűt nem szeret.
ui: mégsem, a \ és /jelek megfordítása mégsem tetszik neki. :(

[Szerkesztve]

Take a look to the sky just before you die

(#38) napos2600


napos2600
tag

csak a tisztanlatas miatt:
az ie sajnos eleg szabadon banik a html, css kod illetve a szabvanyok ertelmezesevel. a firefox igazi fejleszto eszkoz is egyben. es nem mondom, hogy nincs hibaja, mert van. es meg fog elojonni boven, de mar onnan inditottak, ahova az ie is eljuthatott volna, ha nem ''lusta!lkodnanak'' anyit redmondban:)
szabvanykezelo bongeszoket! (megjegyzem az opera is eleg erdekes fejlodesen ment at a 7.11-es verzio ota, volt egyweboldalam ami 7.11-ben jol nezett ki, 7.23-ban szetcsuszott es 7.50+-tol mar megint csak gyonyoruen nezett ki...)
a weboldal meg, hogy hogyan is nez ki egy bongeszoben csak a koder sara, nem a bongeszoe, mert mindent ki lehet hekkelni (majdnem mindent) es itt folytatodhat a sor, de az mar ide nagyon off :)
es egy kis adalek a hirhez: Bővebben: link

(#39) moonman válasza kamikaze boci (#35) üzenetére


moonman
titán

honnan vetted a mintát?

(#40) nbk válasza Sil (#34) üzenetére


nbk
aktív tag

és nem csak nekem, hanem a megrendelőnél is müxik (ami a lényeg :o)
szal nem tom mitöl függ, de nekem firefox-nál nem jó... ez tuti

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#41) erdoke válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


erdoke
titán

Ez elméletben nagyon szép, de pl. a PH! se megy tökéletesen se Opera, se FF alatt. Én speciel mindhármat használom, de leginkább az Operát szeretem. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#42) kamikaze boci válasza nbk (#33) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nekem működik firefox alatt, vagy minek kellene látszódnia:

egyéb állatfajták

(#43) Sil válasza nbk (#36) üzenetére


Sil
senior tag

Talán mert az alternatív böngészők jobban betartják a szabványokat, ezért az ilyen szarvashibákat rögtön kidobják. Javítsd ki, és szerintem rögtön menni fog a többi böngészőben is.

(#44) moonman válasza napos2600 (#38) üzenetére


moonman
titán

elképzelem, ahogy láb az asztalon lustálkodnak Redmondban...

(#45) Sil válasza kamikaze boci (#42) üzenetére


Sil
senior tag

Próbáld meg megnyitni pl a Rezonátorok menüpontot, és meglátod... ;)

(#46) Parci válasza erdoke (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

speciel elég tökéletesen megy. nem hibátlanul, de maximum spacing-parák lehetnek. speciel elég sokat volt a ph! tesztelve opera 7+ és mozilla 1.3+ és ie 5+ alatt.
speciel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) nbk válasza kamikaze boci (#42) üzenetére


nbk
aktív tag

#45

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#48) kamikaze boci válasza moonman (#39) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ez a mouse.srv.hu-hoz ''írt'' saját számláló (user agent alapján).
Tudom, hogy az oldal célközönsége nem alapja egy valós statisztikának, de azért jelentenek valamit az arányok.

Nyílván a velvetnek, vagy a jobaratok.hu-nak nem így néz ki. :)

egyéb állatfajták

(#49) kamikaze boci válasza nbk (#47) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Értem.
Ha viszont te írtad, akkor ''gyalázat'', hogy nem gondoltál az alternatív böngészőkre.;]

egyéb állatfajták

(#50) moonman válasza kamikaze boci (#48) üzenetére


moonman
titán

na pont erre akartam utalni. :) mondjuk erre ráfoghatnánk, hogy a ''hozzáértőbbek'', de kíváncsi lennék olyan statisztikára is, hogy az alábbi böngészőket kipróbált userek hány százaléka tért vissza az explorerhez. csak úgy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.