Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anaqer


anaqer
veterán

El tudná valaki magyarázni hogy ez nekünk miért jó?
Mármint a színvonal szempontjából, nem financiálisan.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#2) Alvin_ti4200 válasza anaqer (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Erre én is kíváncsi lennék

(#3) erdoke válasza anaqer (#1) üzenetére


erdoke
titán

Átlagos színvonalát tekintve számomra a Chip tűnik a legjobb Mo-on kapható PC-s magazinnak, talán az olvasóira is igaz ez.
Üzleti döntés, nem reális elvárás, hogy speciel neked jó legyen.:D

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#4) twollah válasza erdoke (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

A legjobbra azert a helyedben en nem vennek merget...

(#5) WN31RD válasza twollah (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerinted melyik jobb, vagy melyikkel van kb. egy szinten?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) velizare válasza WN31RD (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

a CoV szvsz jobb volt... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) WN31RD válasza velizare (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Maradjunk inkább (jobb híján :U) a jelenben...:P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) twollah válasza WN31RD (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO Magyar PM Magazin
Az ex ChipMagazinosok csinaljak.

(#9) Agyzuzo válasza twollah (#8) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Egyetértünk.
Ez a CHIP magazin már nem AZ a CHIP magazin...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) twollah válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajnos csak a CHIP nevet vittek tovabb, a szinvonal az nagyon gaz.

(#11) erdoke válasza twollah (#8) üzenetére


erdoke
titán

Én mint lelkes amatőr a hardver és szoftver területén, lépten-nyomon lámaaságokba botlok a magazinokban. Ez minősíti az általános színvonalat.
A legkevesebb primitív hibát az elmúlt 2 év alatt a Chipben tapasztaltam. Ennyi.

A legjobb aláírás a héten

(#12) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Ha ez segít a PH szinvonalas megtartásában, miért ne? Egyébként jobban örültem volna a ********-nek, de nem fogom fikázni a partnerlapot, hacsak baromi nagy butaságot nem írnak le véletlenül, mert az még egy lámereknek (mint én) szánt szaklapban sem bocsátható meg. (Sajna az utóbbi sazámok valamelyikében volt rá példa.

(#13) rog válasza erdoke (#11) üzenetére


rog
addikt

ez nagyban függ attól, hogy milyen újságokat olvastál ..
nekem megvan az összes chip 92-től. szépen látszik ahogy fejlődött a dolog, ahogy fokozatosan leváltak a német chipről, kifejlesztették a saját tesztelési módszereiket, kialakult egy állandó stílus és minőség. aztán nevet ''váltottak''. majd egy kicsit szemléletet is. be be csúszik egy egy sületlenség a hírek/ismertetők közé, de ez még a legjobbakkal is megesik (lásd ph!)
ja nem ezt akartam írni, hanem hogy szerintem még mindig egy jó újság a chip, de igen sokat vesztett azzal, hogy megpróbált populárisabb, eladhatóbb lenni. (egy olvasót minimum :) )

(#14) tomcs válasza erdoke (#11) üzenetére


tomcs
őstag

hat nem tudom, en egy papir ujsagtol amelyet nnyira azert nem hajt a kenyszer hogy ''5percrekesznek'' kell lennie elvarnam hogy sulyos elvi hibak egyaltalan ne legyenek benne. persze most nem is arrol beszelunk hogy mi a jo hanem hogy a kinalatbol mi a legjobb :)

na jo ez inkabb legyen poen, fogalmam sincs mennyire pontatlanok ma a papir sztech ujsagok, annyira keves kerul a kezembe hogy ez alapjan inkabb nem alakitanek ki velemenyt.

(#15) twollah válasza rog (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Valahogy en is igy vagyok ezzel.

Vettem belole 2-3 szamot aztan abbahanytam a vasarlasat.

(#16) erdoke válasza rog (#13) üzenetére


erdoke
titán

Én csak bő két éve olvasom rendszeresen az írott és online számítástechnikai sajtót, és elsősorban a hardver és a technika érdekel. Folyamatosan változik a termékek minősége/színvonala, de a Chip talán egy fokkal jobb a többinél. Ahogy írtam is, átlagosan. Mostanábvan mintha javulna a CP is.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Én újságban a Computer Panorámát szeretem, és akkor is azt fogom szeretni, ha a PH nem vele szerződik. Egyébként én sem tudom, hogy ez nekünk miért jó. Elméletileg mindennek értünk kéne történie, hogy nekünk jó legyen.

De Chip magazint nem fogok azért venni, mert a PH benne van. (Most aztán nagyon kicsesztem velük :DDD )

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#18) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Kicsit off: én úgy érzem, hogy a PH-n is kicsit kezd esni a szinvonal. Nekem ez az új öltönyös fíling nem jön be annyira. Főleg a híreken érzem, hogy nincs túl sok belőlük, pedig régen több volt. Maguk a hírek sem olyan érdekesek, és a cikkek között most már nagyon régen nem láttam házi készítésű modot :( És az új dizájnnal kapcsolatban is lennének kifogásaim. De hát mit tegyek, ennél a legtöbb csak rosszabb. Vagy kifejezetten szánalmasak.

de jó volt kicsit fikázni

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#19) Adi


Adi
senior tag

Egy kis adalék a Chip Magazinról, katt ide: [L]http://www.uhulinux.hu/fresh?sid=QGIQRVFODFBMVQQV&runmode=art&id=410[/L]

Szerintem ezek után sok mindent lehet róluk mondani, de azt nem, hogy korrektek. Pénz beszél, kutya ugat és a Microsoftnak sok pénze van.

ldm start-reconf primary

(#20) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

asszem pont a Chipben olvastam a Barton magos P4-ekről is. Csakhogy ezt halál komolyan írták. Durva, nem?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21) Pet_i


Pet_i
senior tag

Én régebben olvastam az eredeti Chip-et, az újat már nem. Viszont, ha jól értem Győri Ferenc és Rixer György is már az új Chipnél vannak - márpedig ők a régiben voltak, amikor még olvastam - szóval ők tartották fent a régi Chip színvonalát, ergo ha már az újban írnak, akkor az nem lehet olyan nagyon rossz. :)

(#22) nap


nap
addikt

''Együttműködési megállapodást írt alá a Vogel Burda Communications és a PROHARDVER!.''
Akkor ez most ugye azt jelenti, hogy ezentul lesznek hardver-szabasmintak a prohardveren??? :D

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) Pet_i válasza nap (#22) üzenetére


Pet_i
senior tag

:)) :C

(#24) MLaca válasza nap (#22) üzenetére


MLaca
őstag

Igen lesznek! Azaz, hogyan marasd ki saját Intel D875PBZ NYÁK-odat :)

http://mlzphoto.hu/

(#25) b.bone válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


b.bone
senior tag

pontosan. nagyon jól fogalmaztál...

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#26) Cane válasza nap (#22) üzenetére


Cane
őstag

jeah ház modding, oldallap kivágás, hűtőrács készítés, stb.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#27) eddie303


eddie303
őstag

Nem tudom, mi a bajotok ezzel. Szerintem is a magyar meg a román chip az egyik legolvashatóbb cucc a piacon, bár magyar 'regen volt a kezemben. A román magazinokkal meg mind az a baj, hogy megveszed 50ezer lejért (a CHIP 75 ezer) s minden második oldal reklám. De nézzétek meg a chip.ro-t, isteni egy portál ahhoz képest, hogy román, tudtommal a magyar Chipnek ilyen nem volt, így jó lesz egy helyen látni a két kedvenc magazinomat online :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#28) erdoke válasza Adi (#19) üzenetére


erdoke
titán

Ez biza elég tsúnya.:(

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én a nem hardverrel (és egyéb kütyükkel) foglalkozó cikkek/hírek egy részét el sem olvasom (egyik magazinban sem), mert egyszerűen nem érdekelnek. Egyelőre ilyen a Linux disztribúciókkal foglalkozó írások egy része is, úgyhogy ─ bár emlékszem az idézett írásra ─ ezt se olvastam el.

A legjobb aláírás a héten

(#29) Agyasima válasza Adi (#19) üzenetére


Agyasima
senior tag

Tetszik a cikk.
És örülök, hogy te linkelted be.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#30) LLam


LLam
senior tag

én is azokkal értek egyet akik a jelenlegi CHIP-et nem annak tartják ami az MPCM megalakuláa előtt volt.

azt gondolom, hogy a könnyed hangvétel és az alaposság kifizetődő. úgy látom, hogy ez a magazin most a best.

nem csak beszélek a vakvilágba, hanem olvasok PC World, CHIP, MPCM. mi van még? Compter Panoráma? van még? sztem az volt/van a leggagyibb...

Stay hungry!

(#31) LLam


LLam
senior tag

doh,

most vettem észre a linket. igen ez a c h i p. suxx

felhívás:

PH! ha van CHIP megállapodásakkor legyen MPCM-es is!

Stay hungry!

(#32) emvy válasza LLam (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Vicces lenne.:)

while (!sleep) sheep++;

(#33) Cathfaern válasza LLam (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

PH! ha van CHIP megállapodásakkor legyen MPCM-es is!

Ugye számodra is világos, hogy ez lehetetlen? :U

(#34) LLam válasza erdoke (#28) üzenetére


LLam
senior tag

''Átlagos színvonalát tekintve számomra a Chip tűnik a legjobb Mo-on kapható PC-s magazinnak, talán az olvasóira is igaz ez.
Üzleti döntés, nem reális elvárás, hogy speciel neked jó legyen.''

ezt írtad. aztán meg azt amire most válaszolok.

akkor hogy is állunk?? :F

a magazin olvasói nem mérhetők az olvasott magazinon keresztül. ! vazz...

Stay hungry!

(#35) anulu


anulu
félisten

Régebben nagyon sokat olvastam a CHIP-et. A gimnáziumom könyvtárában az összes megvolt (valszeg, mert az igazgatónk is írogatott az újságba). Kb. 94 óta viszont van előfizetésem a PCWorld-re. Nekem az az újság jobban bejött, bár HW teszteknél vannak eléggé, khm, láma dolgok, de általános színvonalban nekem jobban tetszik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) LLam válasza Cathfaern (#33) üzenetére


LLam
senior tag

miért is?

kizárólagos megállapodás született?? az baj. lenne.

azt gondolom hogy PH! lenyomta HWSW-t! ez nagy szó tőlem, mert fanatikus hwsw-snek tartom magam. erre itt ez a megállapodás. nem kéne...

(nem ide tartozik, de ha a forum motor jobb lenne akkor ebben is jobbak lennétek mint hwsw.)

Stay hungry!

(#37) emvy válasza LLam (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, mert gondolj bele, hogy pl. miért nem volt túl szalonképes, hogy a Várszegié volt az MTK és a Fradi is. Illetve hogy venné ki magát, ha mondjuk egy politikus egyik nap az egyik, másik nap a másik párt soraiban ülne.

Nem hiszem, hogy ezt túl sokat kellene magyarázni.

while (!sleep) sheep++;

(#38) LLam


LLam
senior tag

oh,

ez nem idézi be hogy mire válaszol az ember? bocs. megszokom majd.

Stay hungry!

(#39) Cathfaern válasza LLam (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Gondolkodj egy kicsit az Chip-esek fejével. Te belemennél?

Btw. szerintem a jelenlegi PH!-s fórum jobb, mint a régi HWSW-s. Az új HWSW-t meg nem tudom milyen.

Btw. nem hiszem, hogy ezen a 3 fórumon és majd az aloldalon kívűl a Chip-nek től nagy befolyása lenne a PH!-re, így nem kell félned, hogy az újság esetleg lehúzná az oldal színvonalát.

Hozzáteszem, hogy nem olvasom és soha nem olvastam a Chip-et, így nem is tudok és nem is akarok véleményt mondani róla.

MOD
Nem idézi be, viszont a fejlécbe kiírja, hogy melyik hsz-hez szóltál hozzá :P
Ja, és szólok: a MOD gomb csak 5 percig él :)


[Szerkesztve]

(#40) LLam válasza emvy (#37) üzenetére


LLam
senior tag

ha megérte a chipnek hogy megállapodjon veletek, és megéri az mpcm-nek is akkor azzal csak nyertek nem?

azt gondolom, hogy így a két offline magazin csapatait versenyre kényszerítitek. ez megint nektek jó.

persze nem tom mekkora ebben a megállapodásban az index szerepe, aminek a melléklete vagytok...
(remélem van közük hozzá, mert úgy jobban el tudom fogadni ezt a számomra nem jó dolgot)

a politikusok átülnek simán, mert pofátlanok :) értem én hogy ti nem vagytok...

Stay hungry!

(#41) LLam válasza Cathfaern (#39) üzenetére


LLam
senior tag

kösz a gyorstalpalót fórummotorból :)))

Stay hungry!

(#42) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Semmilyen befolyással nem lesz a PH! színvonalára és tartalmára a megállapodás, egyszerűen kap a Chip egy autonóm területet nálunk, és vica versa.

MPCM kontra Chip vitát - kérek mindenkit - ne gerjesszünk, egy éve megy mindenhol és szerintem ugyanúgy hitvita, meg egy csomó másik. A szerzőgárda egy része amúgy azóta visszaigazolt a Chiphez (vagy a Pc Guruhoz), de maradtak is, szóval mindenki olvassa azt, amelyiket szereti -- a mögöttes ideológiákat viszont hanyagoljuk, már csak azért is, mert jórészt nem igazak.

A PH!-t ne féltsétek tehát a Nagy Testvértől :P. Ami a híreket illeti: igyexünk javítani rajtuk. Az öltönyös stílust pedig részben visszautasítom: egyszerűen csak nem ''Parci és keopsz pici oldala'' ez az egész, hanem egy nagyobb újság. Azért ne mondjátok már, hogy a tesztjeink öltönyösek :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) fLeSs


fLeSs
nagyúr

:F

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Pet_i válasza Parci (#42) üzenetére


Pet_i
senior tag

Így van, már írtam a #21-ben, hogy az a 2 név tartotta fent a régi Chip színvonalát is és közben - úgy tűnik - átmentek az újhoz. Szóval alakul az a szerk.gárda, nem hiszem, hogy olyan rossz lehet.:)

(#45) atus válasza emvy (#37) üzenetére


atus
senior tag

Ez szerintem nagyon nem így van. Két focicsapat az más tészta, az a közönség túlnyomó többségben egy egészen más életszemléletet képvisel. (Elnézést, ha valaki ezt ''bunkó''-nak értelmezi ;]) A párthoz tartozás pedig világnézeti különbség, ami a mindennapjainkban is egyre jobban nehezi a két oldal közti kommunikációt. Ellenben mi nem verekszünk, nem ügynöközzük le egymást.
Ugyanazzal foglalkozunk, a számítógépünkkel szeretünk babrálni, közös érdeklődési körünk van. Ráadásul valamennyire az intelligensebb réteg gyűlik ide, persze van olyan aki véletlenül regisztrálta magát. Az újságok persze versengenek is, ez természetes, mindenki(?) a legnépszerűbb legnagyobb akar lenni. De ezt kulturált módon megoldva, szerintem belefér, hogy több médiában publikáljon egy forrás. Na most ebéd, úgyhogy majd később folytatom... :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#46) Dalai Láma válasza LLam (#36) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem a PH! fórum sokkal jobb a HWSW-énél. Szerintem a PH legjobb része a fórum. Én is sokat köszönhetek neki :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#47) maszat válasza Parci (#42) üzenetére


maszat
senior tag

Ha jól emlékszem a merevlemezes teszt benne volt vmelyik Gamestar számban. Az egy egyszerű cikkvásárlás volt? vagy mi

(#48) iguana


iguana
őstag

én több mint 10 évig vettem a Chip-et...aztán MPCM-hez pártoltam, és azt veszem. (épp most olvastam a kádban :)) )
Egyet értek Parcival, hogy mindenki azt vesz, amit akar, így felesleges flamelni, és cikizni. Az, hogy a Chip-el egy ilyen megállapodás született, én mindenféleképpen előnyösnek és jó dolognak tartom, annak ellenére, hogy én a ''másik'' táborba tartozom.

Szóval szentem no para, no hiszti...de akkor felemeljük a hangunkat, ha a Story magazinnal állapodtok meg :DD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#49) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Ha nem titok, mennyi időre szól ez a megállapodás?
Az index-szel azért marad az együttműködés?

egyéb állatfajták

(#50) Cifu


Cifu
nagyúr

Nem vagyok nagy PH!-s, de örülök, hogy a PH! fejleszt, terjeszkedik és bővül.
Viszont én is azok közé tartozom, akik féltik a PH! szinvonált a Chip-től. De ne legyen igazunk... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.