Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gericooper


gericooper
aktív tag

a proc. hamisításra már volt példa P1 korszakban is, viszont ez a ''bingo'' videokártya dolog röhejes, és primitív.

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Én meg már azt hittem, hogy P4-eket cimkéznek át Athlon Xp-re :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) hobizoli válasza pilóta (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Pedig Athlon XP-ket valoban hamisitanak:U....masik, nagyobb orajelu/jelzesu Athlon XP-ve:U.


hobizoli

több drón kell ;P

(#4) [lAyCsI] válasza pilóta (#2) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

...vagy elmész hogy veszel egy 9.6 PRO-t, oszt helyette kapsz egy hitvány
FX 5.2-est..:DD

-= No way back from Here =-

(#5) esteban


esteban
senior tag

Na de ezeket ki tudod szurni, viszont mikor a chip ua. csak lassabb ... vagy nem megy egy ket pipeline :( ....



... ja hogy ezt hivjak SE-nek ;]

iBook + RedBull :)

(#6) Genialis


Genialis
aktív tag

Bingo...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#7) Yutani


Yutani
nagyúr

Elképesztő ez a Xabre-MX440 dolog... És ha jól láttam a képen, az árulkodó SiS301 TV-OUT chipet egy matrica fedi, hogy véletlenül se keltsen gyanut a kártya külleme...

Ehhez csak gratulálni tudok az ''élelmes'' dzsunka-kategóriás kártyák gyártóinak... :C

#tarcsad

(#9) rog


rog
addikt

olcsobb a xabre mint az mx440?
ez eddig forditva volt..

(#10) rog válasza Kalandor (#8) üzenetére


rog
addikt

( :D latom mint tapasztalt forumozo, jol bevedted magad elore ;) )

(#12) ebx


ebx
aktív tag

Volt erre még példa.

Mondjuk van olyan hamisítás is, ami pontosan megegyezik azzal, amit a gyártók tesznek.
pl. ugyanazt a procit hajtják alacsonyabb és magasabb órajelen is. A hamisítók tesztelik a procit, hogy megy e magasabb órajelen, lecsiszolják az eredeti feliratot és az új számozást írják rá.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#13) beeboy


beeboy
addikt

jelentem én beszoptam!!

2500 bartonként adtak el nekem egy 3200 bartont.... ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#14) ebx válasza beeboy (#13) üzenetére


ebx
aktív tag

Jelentheted az AMD-nek. Kérhetsz arról is információt, hogy mit tegyél vele. ;]

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#15) fanatic


fanatic
aktív tag

Ezeket az alkatrészeket csak a Tesco-s gépekben lehet eladni! Aki maga veszi a cuccát az tudja, hogy mit vesz!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#16) kalcika


kalcika
tag

Ja, hát az AMD procikat hamisítják! Egy állítólag 3200-asnál nagyobb órajelű Athlon64 csak 2000-es frekin ment nálam... (3200+ :DD)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#17) hobizoli válasza fanatic (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hidd el, alig lehet megkulonboztetni, szinte csak nagyitoval.



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) beeboy válasza hobizoli (#17) üzenetére


beeboy
addikt

vagy aidával otthon :(

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) Fiery


Fiery
veterán

Micsoda piti bunozok ezek... Szanalmas Xabret adnak el szanalmas G4 MX440 nevvel? XP2000+ vagy hasonlo procikat ''cinkeznek'' at nehany ezer forintnak megfelelo haszon remenyeben XP2400+-ra?

Ha mar csalnak meg hazudnak, legalabb lenne nadragjuk, hogy FX5200-at aruljanak R9600Pro neven vagy mondjuk XP2600+-ot atberhelve 3000+ vagy 3200+-ra.

Szanalmas ez az egesz. Mellesleg, a G4 MX440 helyett Xabre-hoz hozzajuto vasarlok nem is jarnak feltetlenul rosszabbul, egyiket se hiszem, hogy jatekra vennek manapsag, 2D-ben meg (majdnem) mindegy melyik noname csoda van a gepben...


Fiery

(#20) Yutani válasza Fiery (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Volt Xabre-m és MX440-em is. Nem rossz a Xabre, de még mindig elég bugos a drivere. Inkább MX440, ha nem akar szívni az ember. Az is lassú, de biztonsággal elmegy rajta minden.

#tarcsad

(#21) Fiery válasza Yutani (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Egyetertek, elsosorban arra gondoltam, hogy 3D-re mindket kartya meglehetosen korlatozottan hasznalhato amugy is (es me'g nem hasznaltam csunya jelzoket :D ), 2D-ben meg jo a Xabre drivere is.


Fiery

(#22) Yutani válasza Fiery (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez így van, 2D-ben végül is mindegy, de egy kis játékra azért mégiscsak az MX440 a mondhatni hibátlan kompatibilitás miatt. Használtál Xabre kártyát valaha?

#tarcsad

(#23) rog


rog
addikt

de most tenyleg mi ertelme van egy xabre-t mx440-kent eladni?
oriasi raktarkeszlettol szabadulnak, vagy mi mas? mert most korbeneztem, es szerintem egy mx olcsobb mint egy xabre..

(#24) Yutani válasza rog (#23) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet hogy volt egy ''Egyet-fizet-kettőt-kap'' Xabre akció, és így már megéri a dzsunka-balra (by Oldman) kategóriás gyártóknak hamisítva eladni. Mert azért nagyobb név a GF4 MX440 mint a Xabre200/400...

#tarcsad

(#25) beeboy


beeboy
addikt

ja könnyebb procit hamisítani.

vagy tápot.
chieftec tápot csinálni egy nonameből:
matrica+ólomnehezék, hogy meglegyen a súlya :)

vagy ramot
úgyis azt mondják hogy pl. a kingston is infineonból stb. építkezik

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#26) beeboy


beeboy
addikt

amúgy ezt a kártya-hamisítást baromságnak tartom.

nettó 8-9 k ft-os kártyán mit lehet nyerni?
mondjuk a gforce chip ebből 3000 forint a másik meg 2000

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#27) Wolfie


Wolfie
csendes tag

Mintha az AMD változtatott volna az Athlonok tokozásán, direkt a hamisítás kivédésére:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=20973

(#28) Wolfie


Wolfie
csendes tag

Mintha az AMD változtatott volna az Athlonok tokozásán, direkt a hamisítás kivédésére:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=20973

(#29) simonzé


simonzé
addikt

Melyik bolt lenne olyan marha, hogy ilyeneket áruljon? Kell nekik a sok reklamáció?

I don't fit in. I fit out.

(#30) Goose-T válasza simonzé (#29) üzenetére


Goose-T
veterán

A boltok nem tudják, hogy hamisított a cucc, okos. Vagy szerinted a boltosok hamisítják stikában? Nemsoká lesz a kékfényben, hogy Budapesten a Király utcában hamisított videokártyákat gyártanak. Ja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) Fiery válasza Yutani (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Nem volt se Xabrem, se MX440-em. En szemely szerint nem talalom a helyemet az MX es Xabre piacan: vagy hasznalok lenyegeben 2D-only kartyat, ami megbizhato es nagyon jo minosegu (pl. G400) vagy veszek egy elozo generacios, az MX-szel egyenerteku vagy gyorsabb es nem dragabb darabot (pl. GF2 Ti). Persze az idok valtoznak, most ugye Parheliam van, de ez is csak veletlenul sikerult igy :U


Fiery

(#32) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Megérheti nekik a dolog, ha időt nem sajnálva módosítgatják a cuccokat...Hamarosan jön a ''kiugrom a kínaira, mer' ott 5 rongyé' lehet videjo kártyát kapni'' korszak.:)

(#33) Xmas


Xmas
tag

Nekem van egy régebbi 'hamisítványom'...

GeForce2 MX400 videocard a chipre pedig GeForce2 MX200 van firkálva...

(#34) Yutani válasza Fiery (#31) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem azért mondom, de a GF2 Ti kártyák nem gyorsabbak az MX440-nél, és a használtpiacon nem is sokkal olcsóbbak. Persze csak annyiért adják el, amennyit a vevő hajlandó fizetni érte (OFF: lásd a PH!-n egy kolléga már hetek óta kínálja 8500LE kártyáját, de senki nem viszi el, mert magas az ára... ON).
Emellett egy GF2-nek sincs olyan jó TV-OUT-ja mint egy GF4 MX440 kártyának, ebben is biztos lehetsz, mivel az MX440 TV-OUT-ja built-in és 1024*768 a max felbontás (no meg képklónozás alapból adott), a GF2 Ti kimenete meg plusz enkóder által megjelenített max 800*600-at tudnak, klónról csak a TVTOOL használatával lehet szó, és a monitor akkor is csak 50 HZ-en megy.
Csak a GF4-ektől (Ti, MX) van megoldva a normális klónozás. És ez tapasztalat.

#tarcsad

(#35) Yutani válasza Xmas (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

És 64 bit a memóribusz sávszélessége? Mert akkor ez tényleg nagy átb*szás...

#tarcsad

(#36) kymco


kymco
veterán

Szerintem a hamisítás, csak a csúcsprociknál és a csúcs VGA-knál érné meg. Nem minden felhasználó képes felismerni a hamisítást (kivéve, ha PH-zik).

www.refujvaros.hu

(#37) joghurt


joghurt
addikt

Jön majd az ''eredeti'' Maxtro, nDivia és Atti videokártya, a Sagate és Quntam vinyó meg az Int'll procik. :D

A tej élet, erő, egészség.

(#38) twollah


twollah
nagyúr

Ezt is megértük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.