Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rumos14


rumos14
nagyúr

akkor már érdekesebb szerintem a JVC féle merevlemezes kamera. ha elmegy mondjuk nyaralni az ember, kevés lehet a max 100 perc (ratyi minőségű) felvétel, és még egy 2 gigás SD kártyát megvenni, hát...

(#2) polika


polika
senior tag

jobb a dvd-re író cucc, arra 4-8gb fér fel és jobb minőségbe lehet felvenni akkor.

(#3) Pompi válasza polika (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

4-8 GB ?! :Y

Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány teljes méretü DVD lemezre dolgozó kamera van ma forgalomban, és azok se tudnak DL lemezre írni, viszont a legtöbb DVD-s kamera mini (8cm) lemezre dolgozik, ami 1.4 GB.

Feel Good Inc.

(#4) vati válasza polika (#2) üzenetére


vati
senior tag

mitől jobb a dvd? éppen hogy rosszabb, mert nem DV, hanem mpeg2.
A DV sokkal kisebb tömörítési arányú, és kockapontosan lehet vágni.

Én ezeket a próbálkozásokat visszalépésnek érzem, olyan célközönségnek aki nem akar elmélyedni a PC-n történő digitális videofeldolgozásban. (A jövő útjaként a hdd+kamera kombináció lesz jó ötlet, kártyából még jó ideig nem lesz akkora, amire akár egy óra DV-t is rá lehetne venni.)

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#5) KeptnKirk válasza vati (#4) üzenetére


KeptnKirk
csendes tag

Szerintem baromijó dolog. Én például, miután 2 miniDV-kamerát is elfogyaszottam, miután tönkrement v megbizhatatlan lett a mechanikájuk, már nagyon szerettem volna egy mozgóalkatrész nélküli modellt.

Ilyen árkategóriában mozgó miniDV-knek pedig kb 1,5-2 év, amit hiba nélkül szavatolni lehet (rendes használat mellett), aztán valami miatt már lehet is szervízbe vinni. Szerintem a legjobb egy ilyen, meg mellé egy sony HD-XD-Cam (lemezes) vagy egy Z1-es HDV-kamera. Egyik hobbi és spontán célra (a kis Pana), a másik (Sony HDV pedig) komolyabb forgatásra, vagy egyéb filmezésre.

Ja, és a 150-es CCD-je nagyon jó, veri a merevlemezes új 505-ös JVC Everiot, kisebb felbontása ellenére (a Pana AF-je és műfényes auto-WB-állítása sokkal gyorsabb és pontosabb). A spontán felvételekre meg tényleg tuti, mer picit gyorsabban beáll felvételkész üzemmódba, mint egy kiskompakt fényképezőgép (nem tolja ki az objektívet, csak a védőreteszt húzza el).

Ja, és a régebbi, szintén 37mm-es szűrőátmérős miniDV-imre passzoló (0.45-ös szorzós) nagylátszögű előtétem is teljesen jól megy rá (tengelybe nincs csúszás, ilyesmik), azzal együtt majdnem olyan mint egy puskaformájú kis s8-as kamera. Szóval fílingje is van, én ezér szeretem.

(#6) KeptnKirk válasza rumos14 (#1) üzenetére


KeptnKirk
csendes tag

Egy USB-On-The-Go mobilrackbe rakott 60 gigás vinyóval le lehet szívni az SD-t akár kiránduláson is (a 10ezer Ft-körüli rackhez van elemes szett is).

(#7) KeptnKirk válasza Pompi (#3) üzenetére


KeptnKirk
csendes tag

Szerintem csak a SOny XD-Cam vállkamerák dolgoznak 12 centis lemezre, de az nem DVD (nem is Blu-Ray), hanem valami sony-féle 23gigás szabványlemez.

(#8) gar8


gar8
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nekem egy Panasonic TZ1-em van.Ez a videó fájlokat mov formátumban rögziti.Tudnátok nekem mondani egy programot amivel áttudom konvertálni avi-ba vagy mpeg-be és ha igen akkor honnan lehetne letölteni.
Köszi!
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.