Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] DDR400 - most már élesben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

tojok én már ezekre, a játékoknak úgyis a videokártya a fontos, nem lopok filmet dvd-ről :))

Inkább odamennék és ''megbeszélném'' velük, hogy mi az istenért van a gépemben 150 w-nyi ventillátor és miért nem tudok éjszaka halkan filmet nézni. Hogy rohadjon le az összesnek a feje, meg akik védik őket, azoknak is. Ez aztán a fejlődés...

7447 óta folyamatosan...

(#2) karib


karib
addikt

Dual channel DDR400 CL2. No, ez már érne valamit :) Sőt, QDR! :D

Amúgy miért nem használnak 128 bites RAM-ot az alaplapokon (mint a videokártyákon)? Alapból dupla lenne a sávszélesség... Mondjuk kétszer annyi vezeték is kell az alaplapon, ami valszeg drágább. Vagy mi az oka? Legalább high-end opcióként támogathatnák a chipsetek...

Department of Redundancy Department

(#3) Den válasza karib (#2) üzenetére


Den
veterán

Mert a 128 bitnek kisebb a marketingértéke mint több száz megahercnek. Az emberek többsége nem érti egyiket sem, de látja hogy ez 233 az 400 hát a nagyobb szám biztos jobb is oszt veszi azt.
Ugyanezt a szóhosszúsággal nem lehetne eljátszani félévente. Meg gondolom a freki emeléshez csak gyártás technológiát kell finomítani, nagyob szóhosszhoz meg gondolom át kéne tervezni mindent.

www.simson4t.hu

(#4) karib válasza Den (#3) üzenetére


karib
addikt

Hja.

Department of Redundancy Department

(#6) KeeF válasza karib (#4) üzenetére


KeeF
csendes tag

kivancsi lennek, hogy ddr400-as ramokkal menne-e 200-as fsb-n az epox 8kha+-om....
ha jol emlexek akkor ezzel a lappal mar csinaltak 221 fsb-t is de akkor le volt osztva a memoria frekije.
szerintetek mukodhetne vele? vagy valami mas visszafogna ezt az iszonyatos gyorsulast?

KeeF

(#7) guest válasza karib (#2) üzenetére


guest
veterán

Akkor van haszna növelni a RAM sávszélességet, ha a processzor FSB sávszélességét is növeljük, minthogy a proci idejének több, mint a 90%-ban a RAM felé kommunikál. Az Athlon XP prociknál az FSB ugyanakkora sávszélességű, mint 1 csatornányi DDR SDRAM (64 bit, DDR, 133 MHz). Szóval az 1 db Athlon XP procit tökéletesen kiszolgálja az 1 csatornás 133 MHz-es DDR SDRAM. A gyorsabb RAM-ot akkor lehet kihasználni, ha egyúttal az FSB-t is overclock-oljuk, mondjuk 166 MHz-re, vagy még följebb.

P4-nél az FSB nagyobb sávszélességű (64 bit, 100 MHz, de QDR üzemmód), ezért a dual-channel DDR SDRAM-ot, és/vagy a nagyobb sebességű SDRAM-ot is jól ki lehet használni.

A Hammer prociknál a 166 MHz-es FSB nem csak overclock-ként lesz elérhető, szóval DDR400-as RAM már igen csak ajánlható lesz hozzá...

prohardver vendég

(#8) motor


motor
tag

Most akkor lehetetlen, hogy az en RD ramjaim 128bitesek lennének? (P4) Valszeg félrefókuszáltam mikor vettem. Esetleg kettő együtt vagy mi.

Hejhóóó!

(#9) motor


motor
tag

ja 256Mbit ez meg mi?

Hejhóóó!

(#10) karib


karib
addikt

Motorgun: az RDRAM asszem 16 bites, csak jó sokszor 16 (quad-pumped, mint a P4 busz, ha nem tévedek). Kell belőle kettő, tehát 2x4x16=128 asszem. Nem nagyon követtem az RD témát.

A Mbit jelzés a memória modulon lévő chipekre utal, hogy egy chip hány megabitet tud tárolni. Az újabb chipeknek nagyobb a ''sűrűsége'', így kevesebből lehet egy modult kirakni, meg egyéb előnyei is vannak. 1 byte = 8 bit, tehát így ki lehet számolni, hány chip kell egy modulhoz. 256 Mbit-es chipből pl. 8 db. kell egy 256 MB-os modulhoz.

Más: DDR400 természetesen leginkább az emelt buszsebesség miatt érdekelne. Ha az AMD nem akarja emelni, akkor majd emelem én, csak legyen RAM, ami bírja :) Most is 155-ön hajtom a Duront, sima SD-vel CAS2-2-2 RAM mellett. Nagyon kellemes teljesítményt nyújt, DDR nélkül. Ha váltanék, akkor minimum 160+ MHz CAS2 érdekelne DDR-ből, de inkább a 200-as FSB teccene. Pozitív, hogy DDR333 RAM-ot már lehet itthon kapni, nem is sokkal drágább a 266-osnál.

Department of Redundancy Department

(#11) guest


guest
veterán

Hol lehet a 333ast kapni?

prohardver vendég

(#12) karib válasza guest (#11) üzenetére


karib
addikt

Nemtom, vhol láttam listán tuti. Most nem találom viszont hirtelen :(

Department of Redundancy Department

(#13) karib


karib
addikt

Egyébként a Kingmax nemsokára kiadja a CL2-es DDR400-as RAM-ját. Nyamm.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  [Re:] DDR400 - most már élesben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.